Snažilky z Ostravy

apinka
15. zář 2012

Hledám všechny ženy, slečny, dámy 🙂, ..které se začínají snažit o miminko. Ve více lidech se to přece lépe táhne 🙂. Náš první pokus byl před týdnem, tak uvidíme příští týden, jak to dopadlo. A jak jste na tom vy?. Třeba tady každá z nás najde nějákou spaningpartnerku pro těhu i po těhu 😉

apinka
autor
15. zář 2012

ps: žádnou skupinku snažilek jsme zde nenašla, pokud ano, tak se omlouvám...ale stejně, kde je hodně lidí, tam se to nedá už nikdy dočíst, aby se v tom jeden vyznal 🙂

rommisek
15. zář 2012

Ahoj Apinko já právě narazila na tuto stránku a taky bych se ráda přidala, snažilka sice ještě nejsem, ale jsem objednaná do CAR v Olomouci jmenuje se Fertimed a jdme s manžou teprve na pohovor. A tobě držím palečky ať jsi těhu 🙂

apinka
autor
17. zář 2012

Tak taky samozřejmě držím palečky!!! 😉

pajoslava
17. zář 2012

@apinka Juuuu, bude mimi 🙂 🙂 Drzim pesticky, at je to co nejdrive 😉

apinka
autor
17. zář 2012

@pajoslava děkuji 🙂 .... tajná informace, ale bohužel zde nejde mít dva nicky na MK a na BS 😀

rommisek
17. zář 2012

Holky a Vy jste po umělém oplodnění nebo jste se pokoušeli přirozenou cestou a vyšlo to? Ať Vám to tu nekazím 😉 neboť u mě to bude asi běh na dlouhou trať ☹

pajoslava
17. zář 2012

@apinka jasan, neboj 🙂

monako3
17. zář 2012

Ahojky 🙂 můžu se přidat? 😅

apinka
autor
17. zář 2012

Moni, ty chceš druhé ?🙂 Jinak my se pokoušíme o první....a kdo ví zda to bude už brzo, nebo si taky počkáme. Příroda je příroda.

gammaray
17. zář 2012

@rommisek at se brzy zadaří 😉 😉 😉

monako3
17. zář 2012

@apinka no já jak já, ale Libor hrozně touží po druhém, snažíme se ted už druhý měsíc, tak uvidíme zda to vyšlo, ale pochybuji. Když ted pracuje v zahraničí, tak je to docela složité trefit se do ovulace ☹...Minule to bylo týden před očekávanou MS a nic a ted to bylo těsně po MS tak myslím, že ted taky nic a Libor přijede zase až v listopadu

apinka
autor
17. zář 2012

Tak to je škoda, že je pryč ☹ Je hezké, že to druhé chce jako první chlap...chlapi maji prcky rádi, ale většinou to ženy táhne k tomuto kroku jako první 🙂. my se na prvním shodli společně. My se snad do ovu trefili, tento tyden budu znat vysledek prvniho snazeni, mam před MS. Jsem plánovač amater, nemam nic nacteno a nic skoro nevim, tak se do toho musim dostat. Telo na vysazeni prasku reaguje zcela jinak, takze kdo vi, zda me poboliva podbrisek jen proto, ze jsem vysadila HA nebo proc....ta zacaty jsoiu strasne matouci 🙂. alespon zde mame rady tebe, jako jiz jednou zkusene, to jsem rada 🙂

apinka
autor
17. zář 2012

@rommisek taky přeju, at uz se bez starosti brzo povede. nase kamaradka taky nemohla mit porad deti...a ted, kdyz uz to malem vzdala...ma doma krasneho tydenniho chlapecka!!! držím palečky!

monako3
17. zář 2012

@apinka o jo, ale u mě jako u prvorodičky jsem tyhle příznaky nepozorovala, jelikož jsme Kubíka neplánovali 😀 a ted když plánujeme tak je to pro mě vlastně taky novinka, já vím až ty kontroly co se kde dělá atd. 😀
Kamarádka po prášcích otěhotěla hned, doktor jí řekl at se nediví, že prý po prášcích je jakoby jsi se pohnojila 😀, ale nemusi to tak být u všech, slyšela jsem, že některá může mít i spíci vaječníky. Což znamená, že to někomu může i půl roku trvat a bojím se, že jsem toho já příkladem, u Kubíka jsem otěhotěla až po 8 měsících od vysazení prášku, ale je zase pravda, že jsme se nesnažili tak bůh ví jak to je.

Vždy kdy mě chceš komentovat dej odpovědět, jinak se mě to pak neukazuje v upozornění, že jsi psala 🙂

apinka
autor
17. zář 2012

@monako3 no ja to taky slysela ty prvni mesice po vysazeni to je zenska jako "pohnojena" 😀 a pevne verim v tom, ze to tak bude i u nas, protoze jak jednou rekla moje kamaradka "kam jde ma mysl, tam je ma enrgie" a doporucuji vsem se te vety drzet, protoze jsem zjistila, ackoliv to muze znit smesne, ze na ni neco fakt je. Ne nadarmo se rika, ze vsechno zacina v hlave!! Ted jsem procitala par dikuzi a clovek co se dozvida za novinky, si mysty pripadam jako uplný pitomec 😀

monako3
17. zář 2012

@apinka jasně uvidíme, já jsem ted taky zvědavá, snad máme alespon tento měsíc malinkou šanci na úspěch. Jinak další snažení až v listopadu 😖

monako3
17. zář 2012

Jinak holky berete nějaké vitamíny? Já akorát tu kyselinu listovou, jinak si s tím starosti nedělám, co myslíte?

apinka
autor
18. zář 2012

já taky jen kyselinu listovou, beru už jí asi 3 měsíce, prej je fajn začít to jíst už před snažením.... akorat jsem jednou měla 200mg a ted zase 400mg obsah , dle meho je ta silnejsi lepsi...ale nevim, proc to prodavaji po tak jinych davkach, nebo proc se v lekarne nezeptaji na co to mam, a nenabidnout silnejsi treba....

apinka
autor
18. zář 2012

@monako3 🙂

monako3
18. zář 2012

@apinka mě se v lékarně ptala na co to chci a nabídla mi hed sama silnější, já už to taky asi beru pod července. Ale pokouší se o mě nějaký bacil sakra, tak si dávám jen paralen, kdybych náhodou těhu byla....

rommisek
18. zář 2012

Děkuji za povzbuzení uvidíme jak to půjde, my už bohužel ☹ máme hodně za sebou, ale pořád doufám, že se zadaří ikyž 6let čekání je už šílená doba chjo, ale doufám, že se tady co nevidět setkáme a budeme řešit jiné problémy 😉

monako3
18. zář 2012

@rommisek 6 let je opravdu dlouhá doba, obdivuji vás. Držím moc palce určitě to už musí vyjít! Už jste byli na nějakém umělém oplodnění?
Moje známa na umělém byla už 3x a z toho poprvé nic a na podruhé mají krásného chlapečka a na potřetí ted čekají druhé miminko. Takže neboj, naděje umírá poslední...

rommisek
18. zář 2012

Tak my se snažili s manžou přes rok, když to nešlo tak se nám rozjel kolotoč, laparoskopie i hysteroskopie to jsme měli v pořádku pak jsme začli chodit do CAR, ale moc jsem nebyla spokojená s p. doktorem moc nechtěl vysvětlovat co vše nám dělá za testy tak vlastně ani teď pořádně nevím co mi vlastně je. U nás manža trošičku líne spermíky, ale neměl by to být problém pro otěhotnění a já ještě byla i na imunologii v Praze, kde zjistili, že jsem alergická na manželovy spermíky ☹ a proto jsme taký ve zmiňovaném CARU podstoupili 2X IUI, je to inseminace, kdy ti zavedou do dělohy přímo ty nejlepší spermíky, je to něco víc než klasicky měla by to být kratší cesta.. jen úspěšnost je okolo 5% což je málo ☹ A pak jsme si dali trošičku pauzu, potřebovali jsme opět načerpat trochu sil a dát se do pohody a příští týden už jsme objednaní do Polanky do nového CAR a tak uvidíme co a jak, ale už bych nechtěla IUI ale rovnou IVF (to je ve zkumace) a když ani to né tak už nevím .. je to naše poslední naděje, která neumírá poslední 🙂

apinka
autor
18. zář 2012

@rommisek taky držím palce, fakt věřím, že je to nepříjemné, ale hodně těchto situací má dobré konce! Vydrž!!! Mohu se zeptat kolik ti je, že se již tak dlouho snažíte? Ja mam 27 a s čerstvým manželem jsem 7let 🙂

apinka
autor
18. zář 2012

@rommisek ta kamaradka o ktere jsem na zacatku psala, se pokousele o mimco asu 4 roky, mela dve umele oplodneni, nic...pak to "vzdala"...a pocala po roce prirozene 🙂....takže fakt, nezoufej!

rommisek
18. zář 2012

@apinka mě bylo letos 30 a s manžou jsme spolu 9 let... jej ani se tomu nechce věřit, že je to už tak dlouho 😉 . A taky jsem si udělala velkou čistku ve svém životě, změnila zaměstnání po 11 letech a řekla jsem si, že mimi se musí povést hned a nebo nikdy, taky už biologické hodiny začínají bít na poplach ... 😒

rommisek
18. zář 2012

@rommisek ono nejhorší je, že všechny (opravdu doslova) moje kamarádky již mají minimálně dvě děti a těhotní jak na běžícím páse a já už tak dlouho bojuji ...no uvidíme, vnitřní hlas mi našeptává, že teď se to určo povede, budu Vás pak informovat jak na tom jsem ..... je super si tu popovídat (nebo že by vyzpovídat) se svým trápením, ono můj manža už na to nějak nereaguje pořád do něj něco hustím 🙂

apinka
autor
18. zář 2012

V pohodě, proto ta diskuze je, at si pokecam, poradime a vyzpovidame se...chlap se zajima...ale co si budeme povidat..copak jej zajimaji den ovulace, zkratky, vitaminy a bolesti 🙂?!

hami84
19. zář 2012

Ahojky. Ráda bych se k vám přidala. Jsem z Ostravy a s manželem jsme se začali snažit o miminko minulý týden. HA jsem vysadila už před rokem, protože původně jsme mimi plánovali už loni, ale pak jsme se rozhodli, že to trochu odložíme a že se nejdříve vezmeme. Takže jsme se vrhli na přípravu svatby (tedy spíše já, co si budeme namlouvat, chlapi na to moc nejsou 🙂 ). No a teď konečně dozrál čas a začíná snažení. Tak snad se nám brzy zadaří. Jinak vám všem přeji hodně štěstí a budu sledovat, jak se daří vám 😉

apinka
autor
19. zář 2012

@hami84 Ahoj, vítej do naši mini skupinky 🙂...držím moc palce, tak máte první pokus jako my. Akorát já mám pocit, že to nevyšlo a tento týden to dostanu..i když se mi to zdálo nadějné 🙂.