Snažím se o miminko v 35ti letech

jenny73
15. dub 2009

Zdravím všechny, co sem třeba jen nakouknou... 😉

Než jsem založila toto vlákno, přečetla jsem desítky diskusí, stovky témat, tisíce příspěvků... bohužel jsem nenašla přesně to, co hledám.

Je mi 35 let (už skoro rok 😀 ) a nemám děti. S prvním manželem nevyšlo nejen manželství... teď mám druhého manžela (také bezdětný), konečně si oba užíváme náš dosud ne zrovna vydařený život (partnerský) a rádi bychom miminko (hlavně vzhledem k našemu věku)...

Po roce snažení - dělali jsme co jsme mohli 😀 - jsem své paní Dr. gyn. oznámila naše přání. Ta mi řekla, že jsem ještě mladá (!!!), že se doporučuje podpírat po sexu zadeček a ať si přečtu rady na netu. Na další návštěvě mi dala papír pro manžela na spermiogram. Když jsem ho chtěla objednat bylo mi sděleno, že ho objednávat nemusím, ať přijde na krev, zaplatí 800,- a že mu řeknou, kdy má přinést vzorek. Ale další "služby" - jako např. mé krevní testy, ultrazvuk apod. - že nemohou sloužit.... 😒

Od známého jsem dostala kontakt a doporučení na CAR v Podolí a tak jsme se objednali - termín první návštěvy - květen 2009.

Je tu některá snažilka, která je na tom podobně jako já? Nechce se mi začínat "samotné" a ráda bych měla někoho, s kým bych mohla průběh snažení probrat. Diskutujících je tu spousta a mně, jako začátečnici, už se z těch zkratek, které ani nevím, co znamenají, motá hlava... 😨

irisenka
11. pro 2012

Ahoj, tak nějak náhodou jsem narazila na tuhle diskusi, a nedá mi to, abych se nepřidala 🙂
35 mi bylo v říjinu, už máme 2 holčičky (první se narodila 3t týdny před mými 31 narozeninami - bylo to trochu složitější, ale hlavně že jsem splnila závazek, že první chci mít do 30 🙂 Druhá se narodila naprosto bez vnějších zásahů, ale už jsem se začínala obávat.
No a aktuálně jsem 14 po revizi ☹ v 7tt, až tak brzo jsme třetí neplánovali, ale zrovna když jsem se začala těšit, tak jsme o něj přišli. Takže i když jsem tohle moc neřešila, teď řeším, dostavil se takový divný pocit prázdnoty. Nezbývá než to zkusit znovu....

maylis
11. pro 2012

@irisenka já jsem taky letos musela v 8tt na revizi, bylo to moje první těhu v 37 letech a doma žádné dítě, takže jsem byla naštvaná, smutná, zoufalá, ale nakonec se to vě mě srovnalo, a když se mi pak podařilo po 5 měsících otěhotnět znovu(teď jsem 20tt), tak si toho i víc vážím. Když máš dvě holčičky, tak není nic ztracené, brzy vám zadaří znovu, uvidíš. Ale ten smutek si člověk musí odžít, ale většinou po první nebo po druhé ms po revizi už je líp 🙂

maximka33
12. pro 2012

@irisenka ahoj, je to moc smutné, když už se člověk na dítě tak těší. mně to letos taky potkalo v 7tt, potratila jsem... ale teď jsem zase těhotná, tak věřím, že to dopadne dobře. držím ti palce.

leny11
12. pro 2012

Ahoj @maximka33 Zásadní problém není, jen anovoluční cykly a manžel horší spermiogram.Jinak genetika i imunologie v pohodě.Jsem i po mobilizaci kostrče, ale už je to asi psychykou.

maximka33
12. pro 2012

@leny11 můžeš zkusit gynex, mně to asi pomohlo hned napoprvé.

irisenka
13. pro 2012

ahoj holky, díky za odpovědi
@maylis je fakt, že kdyby se mi to stalo u prvního, bylo by to větší psycho... I když my jsme zpočátku zase nemohli otěhotnět vůbec, což už mě taky lezlo na mozek.
@maximka33 držím palce, ať všechno dobře dopadne. Teď si asi užíváš radostí s nevolností což? 😉

Už jsem se z toho oklepala, taky je fakt, že něco podobného se nám stalo i mezi našimi prťaty. Ale to bylo tak brzo, že se žádná revize nekonala. Brzy nato pak přišla naše druhorozená, takže nezbývá než doufat, že i teď je na řadě úspěšný pokus. Tak popíjím kontryhel a semtam zobnu listovku

maximka33
13. pro 2012

@irisenka mně te´d nic není, až se hrozím, aby bylo vše v pohodě. ale fakt na to netrpím. za tři těhu jsem 2x zvracela. držím ti palce.

leny11
14. pro 2012

Ahoj tak gynex jsem si už objednala, četla jsem, že působí i na psychiku to mě hodně zaujalo tak uvidíme jaký bude mít účinek.V únoru chceme jít do Sanusu HK na darovaná embryjka.

maylis
14. pro 2012

Mě gynex taky pomohl po revizi, ani jsem ho nevyužívala a otěhotněla jsem. K tomu jsem ještě pila kontryhel, ale jen tak jeden hrnek denně, krásně mi to srovnalo ms.

maximka33
15. pro 2012

@maylis to já taky, brala jsem gynex jen 18 dní 🙂 takže jsem začala těsně před ovulací 🙂

maylis
15. pro 2012

Teď je mi ale líto tý půllahvičky, kterou už nevyužívám. I když jsem smaozřejmě ráda, že to zaúčinkovalo 🙂 Ale klidně ji někomu daruju za poštovný, nejsou to úplně levný kapky a datum spotřeby je až na jaře příštího roku.

maximka33
15. pro 2012

@maylis ale dočetla jsem se, že se to má spotřebovat do 3 měsíců od otevření..

maylis
16. pro 2012

aha, tak to budu muset zkontrolovat

ppapajade
27. pro 2012

Ahojda holky ...pomalu se k vám přidám..za měsíc mi bude 34 a téměř po roce snažení se zázrak nekoná...jedno dítko už tedy mám ...ale to mi bylo 19 když se malej narodil a neměla jsem nejmenší problém...ted to jaksi nejde...musim podotknout tedy že proběhla výměna partnera...

smima
4. led 2013

@ppapajade ahojky, můj příběh je takový : mám 17-ti letého syna a je mi 39let. Taky mám nového manžela, syn není jeho biologický.. O dítě jsme se pokoušeli s mým druhým mužem 6 let. A nešlo to. Potratila jsem 2x, vždy na začátku spontánního těhotenství. Prošli jsme i umělým oplodněním, při odběru jsme měla hodně vajíček, takže první pokus byl z čerstvými embyi a další 4 pokusy byly ze zmražených embryí. Nikdy mi nevyšel po umělém oplodnění test pozitivní. A to mě bylo už 37. Touha po dítěti byla velká, já se hodně trápila, manželovi to radost taky nedělalo. Loni v únoru jel manžel do JARu, kde si dával čerstvé ústřice. Po příjedu domů jsme byli jako 2 králici 😀 já to totálně vypustila z hlavy, smířila jsem se s tím, že druhé dítě mít nebudu. Chystali jsme se v té době na dalekou cestu a já měla úplně jiné starosti. Na druhé straně světa jsem zjistila, že jsem těhotná - vzala jsem si s sebou 2 testy. Manželovi jsme řekla, po zkušenostech s potraty, že asi po příjezdu půjdu znovu na potrat, že to těhotenství nemůže být v pořádku : hodně ostrá strava, hodně času tráveného v letadlech - tlak, do toho sem tam alkohol-pokud jsem ještě nevěděla, že jsem těhotná... Připravovala jsem se na nejhorší a brala to skoro jako tutovku. Po návratu domů jsem měla všechna vyšetření v pořádku, miminko rostlo, jak mělo, všechny screeningy v pořádku - a to jsem měla ještě strach, protože jsem diabetička 1. typu na inzulínu a teď nám leží v postýlce 2 měsíční zdravá holčička. To, co Ti poradím, Ti určitě radí hodně lidí kolem. Já otěhotněla, až když jsem to vypustila z hlavy. A trvalo nám to 6 let. Držím palce !!! 😉

ppapajade
5. led 2013

@smima hezký příběh s nádherným koncem🙂) ja mám taky právě v plánu jet ted v Květnu na R66 na 3 týdny..do toho kupujeme auto opravuju motorku i barák tak jak brutálně mizí finance nevím co dřív a co je duležitější a co počká..tak mimčo tak nějak pouštím z hlavy..byla bych ráda kdyby to vyšlo ale jsem i na jednu stranu ráda v tomhle období že ještě neni určitě mě chápeš 🙂 zase nechci zbytečně čekat až se třeba vrátim z USA páč věk nezatavím🙂) no uvidíme... je dost možný že budu trošku kopírovat tvuj bezva příběh🙂))

smima
5. led 2013

@ppapajade máš super plány a to je dobře. Když se nám to nedařilo a já to vzdala, našla jsem si jiný smysl života. Řekla jsem si, že když když druhé dítě nemáme, budeme hodně cestovat, našla jsem si koníčky. Hodně mě to pomohlo. Vždyť jsem jedno dítě měla, stejně jako Ty, a svět se přece nezboří, hlavně, že nám to doma klape a žijeme si harmonicky a jsme zdraví. Zkus to přehodnotit a příjde to samo. Ty dvě těhotenství, kterýma jsem prošla, ale skončily potratem, byly počaty vždy na nějaké dovolené 🙂 Moc Ti přeji, aby to u vás bylo co nejdříve, rok, který se o mimi pokoušíte, to není zase tak dlouhá doba a psychika dělá paseku. Ovulaci řídí podvěsek mozkový, čím víc budeš v křeči, tím víc to nepůjde. DRŽ SE !!!

ppapajade
5. led 2013

@smima no právě já měla ted v říjnu a i listopadu pozit.těh.testy a pak v pokažý v 6 týdnu brutál MS a konec..tak nevim co to mělo znamenat...ovulaci mám normální podle testu v tom problém nebude...tak asi fakt možná i psychika na tom měla podíl..měla jsem takový blbý období ted..ale to nejhorší je pryč.. alespon doufám..tak právě proto jsem se rozhodla splnit si ted jeden ze snu a mrknout se na R66🙂)

kocka5
16. led 2013

@ppapajade jo jo, psychika......já měla MS přesně co 30dnů......od té doby, co se snažíme, je čím dál tím šílenější...... 35, 40..... špinění v půlce cyklu. To mé tělo si dělá co chce 🙂

ppapajade
17. led 2013

@kocka5 mnoo nápodobně...ja ted 33 dní ted 27.....taky to začíná byt pěkný hokej...

irisenka
2. dub 2013

Ahoj,
zdá se, že už sem dlouho nikdo nic nepřispěl, i já se vracím po docela dlouhé době, ale prostě jsem to nějak nedávala. Děti marodily.. No a co je hlavní, taky mi je teď docela šoufl, neb se nám zadařilo otěhotnět. Překvapivě brzo vzhledem k listopadové revizi. Ale snad to už tentokrát dopadne dobře a k 36narozenínám si nadělím pěkný dáreček 😀 Tak držte palce, zdravím a hodně štěstí všem.

hapajo
1. zář 2018

Zkusim stesti s obnovenim diskuze - letos mi bude 35 a pred par tydny jsme s manzelem dospeli k tomu, ze "je cas se rozrust".
Doufame v to nejlepsi, I prave vzhledem k veku.
Je tu nekdo na sdileni info, pocity, porady I stiznosti?
☺️

urtica
1. zář 2018

@hapajo Ahoj, myslím, že pokud nemáte nějaké problémy, o kterých víte a které by mohly bránit početí, je šance, že se zadaří, obrovská. 35 ještě není tak vysoký věk. Nevím, zda to sem patří, vzhledem k tomu, že je to spíše diskuze snažilek - ale nám se zadařilo okamžitě (manželovi je 42), a to v 60 denním cyklu, jehož neúměrnou délku způsobila cysta, navíc jsem byla po hepatopatii - takže celkový hormonální systém rozhozený...moje poslední věta před početím byla: "Klidně můžeš dovnitř, stejně teď neovuluju".

hapajo
2. zář 2018

@urtica je fakt, ze o zadnych problemech nevime, takze snad to pujde.
Cetla jsem, ze 35-36 jeste neni uplne hruza 😂
Haha - stejne neovuluju ☺️. A kolik ted ma to vase "neovulovani" ☺️☺️

zuzlinka30
2. zář 2018

Ahoj v cervnu mi bylo 35 o miminko se snazim dlouho mam teda 16 letou dceru. Kdyz uz mi doktor potvrdil pred mesicem ze jsem tehotna 5+6tt tak jsete ten den jsem skoncila v nemocnici s mimodeloznim tehotenstvi a odebrani leveho vejcovodu. Ted je to neco prez mesic po operaci, nezasahovali mi do delohy. A test mam pozitivni tak mam strach aby se to neopakovalo. Jinak mi doktor rekl ze kdyz se to nepovede do konce 35tak to budem resit metodou ivf. Tak zitra jdu k doktoru a uvidime co se to ve me deje.

urtica
2. zář 2018

@hapajo Jsem v 19 tt 🙂 - je teda pravda, že už je to naše druhátko, ale první nám dalo celkem zabrat - navíc úplně první těhotenství skončilo SP, takže jsme vůbec nepočítali, že by to mohlo vyjít tak rychle (kor když jsem nebyla úplně fit). jinak mám kolem sebe spoustu kamarádek, které čekají dítě v tomto věku nebo i později a neměly žádný problém, řekla bych, že v této době nejde o extrém...hodně štěstí.