Snažím se o miminko v 35ti letech

jenny73
15. dub 2009

Zdravím všechny, co sem třeba jen nakouknou... 😉

Než jsem založila toto vlákno, přečetla jsem desítky diskusí, stovky témat, tisíce příspěvků... bohužel jsem nenašla přesně to, co hledám.

Je mi 35 let (už skoro rok 😀 ) a nemám děti. S prvním manželem nevyšlo nejen manželství... teď mám druhého manžela (také bezdětný), konečně si oba užíváme náš dosud ne zrovna vydařený život (partnerský) a rádi bychom miminko (hlavně vzhledem k našemu věku)...

Po roce snažení - dělali jsme co jsme mohli 😀 - jsem své paní Dr. gyn. oznámila naše přání. Ta mi řekla, že jsem ještě mladá (!!!), že se doporučuje podpírat po sexu zadeček a ať si přečtu rady na netu. Na další návštěvě mi dala papír pro manžela na spermiogram. Když jsem ho chtěla objednat bylo mi sděleno, že ho objednávat nemusím, ať přijde na krev, zaplatí 800,- a že mu řeknou, kdy má přinést vzorek. Ale další "služby" - jako např. mé krevní testy, ultrazvuk apod. - že nemohou sloužit.... 😒

Od známého jsem dostala kontakt a doporučení na CAR v Podolí a tak jsme se objednali - termín první návštěvy - květen 2009.

Je tu některá snažilka, která je na tom podobně jako já? Nechce se mi začínat "samotné" a ráda bych měla někoho, s kým bych mohla průběh snažení probrat. Diskutujících je tu spousta a mně, jako začátečnici, už se z těch zkratek, které ani nevím, co znamenají, motá hlava... 😨

dadous
15. dub 2009

Ahj jenny, to je rozumny jít do caru. Obyčejny gyndař by vam stejně moc nepomohl a hlavně vam měl doporučení dat on 😉 my už jsme parkrat v caru byli, ale jsme uplně na začatku 😅 vyšetření, spermio, vyšetření spermio ... 😀

jenny73
autor
15. dub 2009

Ahoj.

No právě, když bych čekala, než se mojí doktorce budu zdát "dost stará", tak bych se taky nemusela dočkat vůbec... 😒

Jsi z Trutnova - to jezdíš kam?

dadous
15. dub 2009

jezdíme do Sanusu HK.ja jsem šla k moji gyndařce, tam jsem ji řekla že se snažíme už dlouho a hned nas poslala na spermio a nic nenašli tak nas převelela do caru.
Takže brzo budeš vědět na čem jste 😉

jenny73
autor
15. dub 2009

Mně původně taky říkala, že když bude nějaký problém, pošle mě k odborníkovi, ale pak se k tomu neměla, tak jsme si poradili sami.

No, snad nás nečekají moc špatné zprávy... 😖

jenny73
autor
15. dub 2009

Dnes se loučím, musím běžet, ale hned ráno nakouknu....zvědavec 😉

dadous
15. dub 2009

neboj to bude v pohodě 😉 my jsme se špatnyma zpravama počítaly, protože ja už jedno dítě mam. Si myslím že holky po třicítce by do caru měli posílat automaticky, když se jim po roce snažení nedaří, protože pak ty roky tak strašně utíkaj, že se najednou blíží čtyřicítka a stejně většina skončí v caru 😀

pikusa
15. dub 2009

Jenny nakoukla jsem ze zvědavosti..........a držím palečky,já mám z Podolí Matyáška..je mu týden.A mě je 34 let a je to první miminko.Tak at jsi tam spokojená a hlavně..........brzy pozitivní těhotenský testík 😉

jenny73
autor
16. dub 2009

Oběma děkuju za podporu, já si to zatím nijak moc nepřipouštím, tím, že nic nevím, můžu doufat, že jde třeba o prkotinu.

Pikuso tobě gratuluju a záááávidííím!!! 😅

Právě že už v diskusi většina holek už má kus toho kolotoče za sebou, některé už mají děti....myslela jsem, jestli nenatrefím na nějakou úplnou "začátečnici" 😉

dadous
16. dub 2009

ahoj jenny, určitě se ještě někdo přida 😉 ale občas je dobry optat se i zkušenych holek 🙂

jenny73
autor
17. dub 2009

Ahoj! Určitě je dobrý se optat, to je samozřejmé, taky jsem si toho už přečetla kilometry!! 😉 Ono mi asi nic jiného nezbyde, protože to zatím vypadá, že to snažení žádná neodkládala tak dlouho, jako já 😨 ...tedy alespoň tady 🙂

danysek1
17. dub 2009

Ahoj jsem ráda, že jsi založila tohle téma. Je mi skoro 33 už za pár dní bude a myslím, že mě čeká tohle všechno hezky od začátku. S manželem se snažíme o mimčo přirozeně, ale nic takže mě čeká v nejbližší době CAR. Taky jsme přečetla spusty diskuzí, ale máš pravdu v tom, že spousta holek už je zkušenějších a občas mě z těch zkratek přecházejí oči.

Tak pokud to půjde budu to ráda probírat s někým od začátku. Zatím mě čeká pravidelná roční kontrola u gyn. a pak se objednávám.

danysek1
17. dub 2009

Proč sis vybrala Podolí? Máš nějaké reference? Já váhám mezi CAR Podolím a nebo Gennetem.

zdina
17. dub 2009

holky pokud chcete pridejte se k nam na diskuzi ve snazilkach +37.... Jsme tam maminy ve vasem veku, vetsinou uz deti maem, ale jsou i holky, ktere si ted zacinaji pichat a pripravuji se na stimulaci. Nekolik deti se v nasi diskuzi narodilo diky Genntu 😉 .

jenny73
autor
17. dub 2009

Ahoj holky!

Já chodím pravidelně každých půl roku. Moje gyn.. je milá, upovídaná, ale začínám mít pocit, že vždy udělá jen to nejnutnější. Když mi skoro ve 36ti a po roce snažení řekne, že jsem ještě mladá... 😒 Jediné, k čemu se po půlhodinovém rozhovoru odhodlala, byla napsat doporučení na spermiogram do Gyncentra v Hloubětíně. Jak už jsem psala výše...

Jinak jsem si moc nevybírala, do Podolí mi dal telefon kolega, který tam s manželkou chodí, druhý zase do ISCARE v Praze 7. V ISCARE to vzal záznamník s tím, ať nechám vzkaz, že se ozvou - a to jsem se chtěla jen informovat, jestli berou bez doporučení (posílala jsem tam i mail, ale bez odpovědi). Na Podolí jsem slyšela chválu jak od známých, tak co jsem četla po diskusích, manžel zavolal, hned nás objednali, řekli, co nás pro začátek čeká... ten přístup se mi líbil, tak jsme víc neřešili a jdem do toho 🙂

jenny73
autor
17. dub 2009

Zdino, díky za pozvání, už jsem k vám taky nakoukla....uvidíme 😉

jenny73
autor
17. dub 2009

Danysku, taky tady je diskuse "CAR Podolí", tak mrkni 😉 A kdy jdeš na tu roční? Hoď sebou a můžeme postupovat spolu 😅

ma.ja
17. dub 2009

ahoj holky,
přidávám se k Vám, je mi za 3 měsíce 35 a taky se s přítelem snažíme o první.
Nejsme na úplným začátku, ale moc toho za sebou taky nemáme. Nejdřív byl spermiogram, tam zjistili, že máme málo spermijek, ale prý to není na "věšění hlavy". Tak jsem od paní dr vyfasovala clostylbegyt ( hormony, po kterých se tvoří víc vajíček), a snažili jsme se doma. V pondělí to mám dostat, tak uvidíme, ale už mně bolí břicho, takže asi zas nic. ☹

jenny73
autor
17. dub 2009

Ahoj ma.jo!

Neztrácej hlavu předem, mně už kdysi máma říkala - "když jsi v tom, tak tě bolí břicho, jako bys to měla dostat, alorát že to nedostaneš" 🙂) Tak uvidíš! Máš za sebou slespoň něco, nás to teprve čeká...

A teď jsem se dozvěděla, že moje neplodná mladší ségra (nemá svá vajíčka - turnerův syndrom) bude mít možná mrně dřív než já - pokud se zadaří, jde na konci května na IVF... 😅

jenny73
autor
17. dub 2009

.......no mladší, v květnu jí je 34, taky žádná mladice 😀

janysek70
17. dub 2009

"Mladice" od 35 let ahojda, já si tady tedy všude připadám jak babička....od těch 35 se tak zhruba snažíme a zítra už mi bude hrozných 39 😝 , až se z toho pupínkuji.... Své první a zatím jediné dítko jsem měla v 19 a jsem v současnosti jako prvorodička, páč už je to strašně dávno a vše je naprosto jiné 😉 Nejprve jsme se snažili doma a od loňského ledna pracujeme za asistence mudrců.: 3 neúspěšné inseminace a na podzim jsme vlítli na umělko....v současnosti mám za sebou už 3 neúspěšné transfery embryí a asi začátkem května pojedu pro mrazáčky.....

jenny73
autor
17. dub 2009

Tak květen bude přelomovej, už to vidím, přeju tobě i svojí ségře, ať to klapne a sobě, ať to taky od května spěje k lepšímu... 😅

janysek70
17. dub 2009

Jo kočko, kéž by nám všem to jaro pomohlo, bo mně už z toho někdy dost hrabe 😉

jenny73
autor
17. dub 2009

Jaro je jaro, to dělá divy 😉 ...ale rozumím ti, vůbec si nedokážu představit, že by to mohlo trvat tak dlouho a tolik neúspěchů....už teď mi stačí, že to dostanu a mám slzy na krajíčku a týden jsem protivná 😒

No datumově bych měla o víkendu ovulovat, tak jdu pro testy a uvidíme...má být hnusně, asi zalezem do peřin 😉

O víkendu se na net nedostanu, tak po víkendu ahoj!! 🙂

dadous
17. dub 2009

ahoj holky
jee janysku mame hodně podobnej pas 😀

janysek70
17. dub 2009

Dádo to jo a taky jsem 20 let bydlela v Trutnově a i Lukáš se mi tam narodil 😉

dadous
17. dub 2009

no nekecej, my jsme tenhle měsíc slavily 19ku. Ježiš ten svět je malej 😀

janysek70
17. dub 2009

My budeme slavit v září už 20 a příští týden začínají nervy s maturou, tak nevím, jestli nemám ketík o měsíc odložit 😉
Pocházíš přímo z Trutnova? Já bydlela na sídlišti "Na smeťáku" u stadionu...a na základku chodila do Poříčí...

dadous
17. dub 2009

nejsem přímo z Tu. Deset kilaku směr Pec p/S, taky sídliště 😀

janysek70
17. dub 2009

Tak to mi napadá SnÚ

dadous
17. dub 2009

si chytra 😀