Snažíme se a ono se to povede!

majjka24
2. únor 2011

Tahle diskuze je pro všechny , kteří se snaží o miminko 🙂

skirt
12. srp 2011

@tery58 ahojky ... no tos me tedy nepotesila :( ... jdu pristi tyden na krev, a kdyztak moje znama mi vcera rikala, ze maji v rodine dobreho urologa, tak jeste tam. Ale delali mi trikrat utz a vsechno kolem toho a nikdo nic. K cemu se ti doktori v te skole trapi tolik let, kdyz pak nic neumej :( .... ale zjistila jsem, ze to muzu mit ze studenych noh v praci, jde tady hoodne zima od zeme :( ... hele a jak casto se ti vracel? .. nebo spis jak dlouho jsi ho mela?

hancazivocich
12. srp 2011

@skirt - omlouvám se, že vám sem vpadám, ale určo si zajdi na nějakou urolog. ambulanci, kde tě dovyšetří.. Ale to, co popisuješ, může být i klidně způsobené zúženou močovou trubicí ...
Já dělala před MD na uro jako sestra... Jinak - klasika - při každém problému před nasazením antibio by měl být odběr moči (cévkované) - pošle se na rozbor a tam zjistí, které ehm.. breberky 😅 😅 ti v močáku bydlí.. Klidně se může stát, že tím, že tě ládují antibiotiky bez vyšetřřené citlivosti ti vypěstují rezistenci a nebude ti nic zabírat...
TAky to občas dělají chlamydie - ty se vyšetřují z krve..
A klasické - režimové opatření - neprochladnout, nenosit tanga, po sexu se jít vyčůrat apod..A samozžejmě - hodně pít..

skirt
12. srp 2011

@hancazivocich .. no prave na uro jsem byla. Cevkovali (asi v 10:00 dopo) a sestrea rikala ze to vypada v klidu, a dr pak rekl, ze tam nic zvlastniho nevidel. Jak se zjisti ta zuzena mocova trubice? ... Na krev chci pristi tyden, dnes jdu k dr. se domluvit. .. no a samo v praci hrube ponozky, papuce a svetr. Ponevadz i kdyz venku 30°C, tak ja nohy jak led :(

hancazivocich
12. srp 2011

@skirt - jednak podle příznaků (obtížně močení, vytláčení, když to třeba předržíš, tak to pak nejde pustit,..)
Nebo při cévkování - že se musí jakoby použít síla - že i ta cévka tam prostě normálně nejde.. Někdy se to nemusí poznat vůbec..
Počkej - nic zvláštního neviděl - tak to asi ani neposlali na rozbor, že? Nevolala sis tak za dva, tři dny o výsledky?
Nic zvláštního - tzn., že asi nenašli bílkovinu, krvinky apod - známky zánětu...
A ty máš i klasický řezání, pálení a tak? Myslím při čůrání?
Tak to se v těhu zahřeješ! Já vypínala i doma topení a to tak, že mrzl i MP, který běžně mrzne jen opravdu opravdu při nízkých teplotách 😕 😲 😀

skirt
12. srp 2011

@hancazivocich no, pri cevkovani problem nemela, akorat se ji to na poprve nejak nepovedlo, prej si spletla dirku :D :D ... na rozbor to asi neposilali, co jsem tak pochopila, meli nejakou minilaborator vedle, a cekala jsem tam hodinu. Na vysledky jsem nevolala, dal mi atb hned, i kdyz tam nic nevidel, ridil se podle diagnozy z drivejska, mela jsem v moci nejake dve bakterie. Podle nej ta moc byla cista. Rezani, paleni, nic takoveho nemam, mam jen otekle bricho, a pri curani tlacim. I kdyz ted uz je to lepsi, piju Vincacoru a jim brusinky. ..... No doufam, ze uz me to tehu bude brzy zahrivat, ale zatim to nevypada. Merim i teploty - ty mimochodem nemam zvysene ani trochu. Spis naopak.

hancazivocich
12. srp 2011

@skirt - to si dobrá, že měříš, na to já nemám.. Aha - to ale nejsou klasický příznaky zánětu, právě..
Jo - i to se někdy stane 😅 Páč pokaždý to vypadá trošku jinak.. 😉 Ehm - nějak se zamotávám - že to tam jako nevypadá u každýho ehm... učebnicově 😅 😀

skirt
12. srp 2011

@hancazivocich .... hej to je hrozny, ted jsem uplne nervozni, co to jakoze je. Ale ted uz to s tim tlacenim neni takovy husty, to jen ten jeden den, a pak jsem zacala zase s tema bylinkama a brusinkama a je to o dost lepsi. Me i dost to bricho bolelo, jakoby mocak. .....
no merim no, ale teprve par dni. Prave se rozciluju, ze mi ta teplota nestoupa tak rychle, jak bych si predstavovala :D ... kurna, ja tady stresuju prvni mesic snazeni .. nevim co budu delat za pul roku 😝 😅

adrous
12. srp 2011

ahoj holky,zdravím nové příchozí snažilky 😵 😵 no my jsme po druhé části genetiky a miminko je zdravé a vše co má mít.Byl to pro mě hrozný stres,ale to horší je za mnou ještě půjdeme na genetiku v 22tt ale pan doktor říkal že je miminko zdravé jsem opravdu moc ráda 😵 😵

ka_cenka87
12. srp 2011

@majjka24 Teda už máš 30DC, minule jsi měla 28DC, ne? 😉

skirt
12. srp 2011

@adrous zdravim 🙂 .. tak to jsou skvele zpravy 🙂 asi se nic tak dobre neposloucha jako tohle 🙂 vid?

adrous
12. srp 2011

@skirt no to víš že je ty jsi tu nová tak nevíš co mám za sebou minule těhu jsem ukončovala pro VVV hypoplazie mozečku tak jsem neskonale šťastná 😵 😵 😵 😵

skirt
12. srp 2011

@adrous nebyla, ale procitala jsem ze zacatku hodne, takze vim, .... musi to byt silene psychicky vycerpavajici, .... ale na druhou stranu clovek si potom toho hodne vazi, a prehazi sve priority .. vsechno zle je k necemu dobre 🙂 .. pak ma clovek i vetsi radost 😝

adrous
12. srp 2011

@skirt Tak to jsi dobrá že jsi četla od začátku 🙂 😉 aano byl to loni těžký rok těžce jsem to prožívala ikdyž jsem se snažila být silná kvůlli synovi a rodině ale ta bolest tě stejně srazí na kolena ať chceš nebo ne 😢 😢 začala jsem pak v lednu se sportem a začala se věnovat tomu a zaměstnala hlavu 🙂 😉 Teď jsem šťastná a vážím si každé maličkosti.

skirt
12. srp 2011

@adrous a co jsi sportovala? .. jako ja mam taky hodne cinnosti, nemam cas se zaobirat svym stihomamem, ale ono se vzdycky chvilka najde. Verim, ze se tomu clovek neubrani, at dela co chce. ..... treba moje sestrenka cekala dva roky, nez konecne zapadla, a pak byla stastna za kazde "bliti do zachodu" .... druha sestrenka si jednou vrzla, a pak si cele tehotenstvi stezovala ... na to a na to.. proste je to o prioritach no. Ja si preju deti od te doby, co jsem si prestala hrat s panenkama, a pak jsem zacala hlidat cizi na plny uvazek .. porad, kdykoliv jsem mohla. A tak se bojim, ze jsem na to upnuta vlastne uz odedavna ... tak snad to pujde :(

adrous
12. srp 2011

@skirt já se věnovala ZUMBĚ a strašně mě to chytlo chodila jsem přes půl roku a chodit ještě 2 měsíce mám krásné bříško zhubla jsem 7 kilo,ale díky pohybu a střídmé stravě 😵 😵 😵 teď jsem skoro 19 tt a mám 2,5 kg navíc 🙂 🙂

skirt
12. srp 2011

@adrous ty jo, to je krasa 🙂 ... no ja jsem instruktorka aerobiku, a moje trenerka dela taky ZUMBU pro lidi. Jako, ne ze by se mi to nelibilo, ale bo jsem zvykla na aerbni sestavy a na metodiku, jak se to uči celou hodinu a tak, tak me ta Zumba moc nechytla. Ale je pravda ze na hubnuti je to naprosto senzacni. Na par hodinach jem byla a byla jsem teda mokra dost 🙂 .. .. ale 7 kg. .. to je krasny. To uz u me "diky pohybu" nehrozi, protoze ja se hybu tolik let uz tak dost, a stejne to je na prd 😖 .. a ktomu studuju dve vysoke skoly, teda od zari uz jen jednu, ale i tak . myslim ze nemam cas myslet na "blbosti" 🙂 ... ..ale kdyby clovek nemusel furt na neco cekat 🙄

adrous
12. srp 2011

@skirt no mě to chytlo ja miluju latinsko-americké rytmy 😵 😵 takže mě to uchvátilo a časem šly i kroky 😀 😀 😀 chtěla jsem dát i 12 kilo ale nestihla jsem,ale jsem vděčná za 7 kilo jsem skromná 😀 😀 já mám sníženou funkci štítné žlázy takže mám problémy ikdyž moc nejím nabírám a nabírám ☹ 😖 je fakt že mě to strašně chytlo a je to pro mě koníček 🙂 😉

skirt
12. srp 2011

@adrous to je super 🙂 .... ja jsem "chytnuta" kazdou chvili pro neco, a tak to ma byt 🙂 .. a jak je to s cvicenim pres tehu, nevis? .... protoze tak si rikam, kdyby se zadarilo, jestli mam hned uplne prestat nebo jak :( .. nerada bych 9 mesicu nedelala nic, protoze me staci dva tydny a chytaji me abstaky 😖

adrous
12. srp 2011

@skirt pokud vím můžeš buď doma na míči nebo i chodit na nějaké těhu cvičení 🙂 😉 rozhodně né aerobic nebo zumba 😀 😀 😀

skirt
12. srp 2011

@adrous hmmmm, tak to me asi moc uspokojovat nebude :D :D ... budu se chodit aspon divat :D ..

tery58
12. srp 2011

@skirt no mě to začalo asi před 5 lety... a od tý doby jsem ho měla vždycky na začátku zimy, jakmile se trochu ochladilo, no a pak zhruba od loňského září jsem ten zánět měla furt... nedalo se to už normálně léčit... a v lednu jsme si s manželem řekli, že bychom zkusili miminko, tak jsem si zašla k urologovi a řekla jsem mu co mě trápí, udělal mi utz, tan byl v pořádku, ale pak se snažil změřit mi močovou trubici... je to dost nepříjemné vyšetření... doktor má takové tyčinky o různých průměrech, kterými se snaží změřit průměr a průchodnost... řeknu Ti na rovinu, že mě to docela bolelo... no a tím zjistil, že mám dost zúženou tu trubici a tím pádem se mi špatně čůrá a tím jak to nemá správný proud, tak se v tý trubici uchycujou bakterie, které způsobujou onen zánět ... není to jen od studených noh... je to všechno se všim... je to i to jak často chodíš na záchod a jak moc piješ.... všechno je s tím spojený... podle utz se to nedá zjistit jedině podle toho, že Ti změří ten průměr... a odkud si, že bych Ti dohodila toho svého urologa...
Nechci Tě nějak strašit, ale pokud chceš mimi, tak je lepší tyhle věci vyřešit před otěhotněním...

tery58
12. srp 2011

@skirt jo a ještě něco... po tom zákroku už se ta trubice nezúží... a ty záněty už ustanou... ale stejně si mušíš dávat pozor na pití....

hankamamka
12. srp 2011

Tak ako dievcata? Robila si niektora dnes test? Ja uz teraz citim, ako sa blizi MS ☹

ka_cenka87
12. srp 2011

@hankamamka Tak to jsme na tom stejně, začíná mě pobolívat podbřišek a tím pádem je jasný, že to brzo přijde... Myslím, že nejdéle v pondělí to dostanu ☹ Hrozně ráda bych si udělala test, ale přijde mi to zbytečný a hlavně se mi nechce zbytečně se těšit, a pak být po negativním výsledku zklamaná... To už jsem párkrát zažila 😔 ☹

hankamamka
12. srp 2011

@ka_cenka87 Uuuu, je to hrozný pocit (myslím ten: príde to, nepríde), najmä keď viem, že príde ... čo ti pomáha pokračovať a nestratiť nádej?

skirt
12. srp 2011

@tery58 ty jo no tak to jsem zvedava :( ... jsem z Havířova, ale zrovna mi moje znama vcera rikala, ze ma v rodine dobreho urologa, a ze bych mohla jit tam. Pristi tyden krev, a pak se uvidi, treba tam nakonec zajdu. Achjo, to je trapeni :(

ka_cenka87
12. srp 2011

@hankamamka No já právě postupně přestávám řešit jestli přijde nepřijde... Přeci jen už těch 8 měsíců je dlouhá doba, takže upadám do takového toho období, je mi jedno jestli přijde, nějak na to přestávám myslet... Ono se snad jednou povede a je mi jedno jestli normálně a nebo pomocí doktorů!

hankamamka
13. srp 2011

Majjka24 (femibion, kontryhel)......................................................................31 DC
Ka_cenka87 (kyselina listova, kontryhel)....................................................28 DC
Nathali (kontryhel)...........................................................................................18 DC
Domca89 (femibion, kontryhel, vitamin E).................................................?? DC
Mandreey (kontryhel a listová kys.) ...............................................................9 DC
Haaninaa (clostylbegyt, femibion800)........................................................49 DC
Ivusska (provera, clostilbegyt)......................................................................33 DC
andy91..............................................................................................................42 DC
hankamamka (kysel. listova).......................................................................22 DC
skirt.....................................................................................................................? DC

Kamcatkakoc.........................................................................................................25 tt
Medvik (acidum folicum)......................................................................................29 tt
Nikissek 28 (...)......................................................................................................20 tt
Ivanka8485 (femibion, občas hořčík).............................................................. .20 tt
Adrous(Femibion800,Hořčík,Utrogestan)........................................................18 tt
Janca 1983............................................................................................................17 tt
Lenasss ( babyplan)............................................................................................14 tt
tery58( Pregnium, Anopyrin)...............................................................................12 tt

hankamamka
13. srp 2011

@ka_cenka87 tak ako? prisla menstruacia?

ka_cenka87
13. srp 2011

@hankamamka Zatím ne, je ještě brzo... 😉 A navíc k tomu všemu jsem nejspíš asi nemocná, protože mám přes 37°C 😖 ☹ Není mi vůbec dobře a navíc mě pobolívají prsa, prostě jako když to mám dostat. Myslím, že to přijde zítra a nebo v pondělí... 😒 A co ty? Kdy to čekáš?