Snažíme se a ono se to povede!

majjka24
2. únor 2011

Tahle diskuze je pro všechny , kteří se snaží o miminko 🙂

mb85
13. lis 2012

dobré ráno děvčata tak doufám,že jste dneska vstali pozitivně naladěné,já teda moc ne ,ale bude lépe🙂

ifocka
13. lis 2012

já také moc ne, ale den je před náma a musíme doufat že bude pěkný

mb85
13. lis 2012

@ifocka tenhle měsíc je celý divný, tak nějak se táhne, na začátku prosince mě čeká hormonální profil a už jen z toho jsme nervozní protože to je další měsíc bez možnosti otěhotnění

happyfrog80
13. lis 2012

kuk 😉 tak som vam sem nakukla ja sa snazim tiez ale neuspesne uz to vzdavam ,snazit sa budem ale sustredit na nieco insie ,uz mi je jedno kedy tehu pride najprv si zaobstaram poriadne strechu nad hlavou a mozno mi to prekazi tehu ,som optimista ;-D ,tak vam drzim palce

ifocka
13. lis 2012

ahoj míšo, taky se snažíš o mimčo a nedaří se? tak to jsme dvě.
a jak jsi na tom?
já po svatbě vysadila anitikoncepci a po dvou měsících jsme se tak nějak ,,začali,, snažit.
menstruaci jsem měla nepravidelnou a děsného doktora, který mě řek že jsem na dítě mladá a že mám hromadu času-blbec jeden. změnila jsem lékaře a dostala jem na srovnání menstruace duphaston a po třech měsících clostilbegit a vyšetření na folikulometrii a tam nic nějak vydět nebylo. nyní mám druhý měsíc clostilbegyt a ve čtvrtek jdu na folikulometrii, tak jsem zvědavá. paní doktorka říkala že mi zvýší kdyžtak slostilbegyt-dávkování, ale nejsem si jistá zda mám vůbec ovulaci :( tak ji řeknu, aby mi udělala další měsíc hormonální profil.
mimčo si přeji moc a nikdy by mě nenapadlo, že mě to jednou nepůjde. manžel byl na spermiogramu a ten dopadl dobře

mb85
13. lis 2012

@ifocka ahoj no jak koukám to samé co já🙂 no já beru ten utrogestan je to to samé co duphaston, třetí měsíc ale mě zjistil na ultrazvuku,že žádná ovulace neprobíhá, a pořád se mě tam dělaj i ty cysty,ale měla bych právě na ten h. profil a nasadit clostybegyt, já mám super doktora říkal,že by normálně počkal půl roku po užívání těch hormonů,ale že u mě to uspíší, že je tam jasná anovulace a není na co čekat, ten minulý byl taky blbec, tvrdil ,že jsem uplně v pořádku jen mám rozhozené hormony ,ale to je stresem a tím s ním skončila debata, to kdy chceš mít dítě je snad tvoje věc,plnoletá jsi 😉 a kolik ti teda je když jsi mladá?

mb85
13. lis 2012

@ifocka každopádně si myslím,že ten hormonální profil je dobré udělat, aspon se maj od čeho doktoři odrazit 😉

mb85
13. lis 2012

@ifocka ted na to koukám 24 že? no tak to mě by řekli co když já jsem otěhotněla s prvním v 19 😅

ifocka
13. lis 2012

jé ty děti na foto jsou tvoje? 🙂 moc pěkný. to fakt netuším co by ti řekli, doktor byl divnej.
já myslela že máš problém s otěhotněním a že se podělíš o informace. ten hormon.profil si nechám určitě udělat, pokud ovulační testy budou negativní.

mb85
14. lis 2012

@ifocka ale já mám problém s otěhotněním , v lednu jsem přišla o mimi v 13tt zamlklý nevypuzený potrat a od té doby nemůžu otěhotnět trpím anovulací

ifocka
14. lis 2012

a co s tebou doktor dělá?
bereš clostík? já myslela že se snažíš a děti nemáš. já si začla včera dělat ovu test, tak jsem zvědavá zda bude alespoň jeden den plně pozitivní 😉
to mě moc mrzí s tím plodem, ale neboj, když budeme věřit a dělat vše tak se nám to snad povede

mb85
14. lis 2012

@ifocka neberu , zatím jen utrogestan ,ale říkal dokotor že ho po hormonálním profilu nasadí, měl by mi pomoct k ovulaci, děti mám jen s jiným partnerem někdy se hold stane ,ale můj manžel nemá žádné a to co jsme o něj přišli bylo jeho první, no já jsem četla že sice ti ty testy můžou vyjít pozitivní ,ale že k ovulaci dojít nemusí když je anovulační cyklus měří to jen hladinu LH což může narůst ,ale folikul nemusí prasknout a mě zřejmě nepraskaj a zůstavají mi tam cysty,já tomu zatím ještě věřím , mžná opravdu jde jen o nedostatek správných hormonů 😉

3cacorky
14. lis 2012

tak mě ještě ke všemu chytl žlučník,zvracela jsem pak běhavka,děs..no už jsem lepší nakonec mi pomohl zázvor-místo léků,to když se zrovna potřebuji tulit ☹(,dnes jsem ještě dostala do ramene tetanovku a bolí mne celá ruka ☹ ☹ ,mám veselo,doufám,že budu do víkendu ok,ať se to povede 😉

mb85
15. lis 2012

@3cacorky hezky tak to ti nezávidím, já zažila jednou ledvinovou koliku v těhu a to jsem myslela že z těch bolestí porodím,ale tak důležité je že už ti je dobře ,věřím ,že tě taková překážka nepoloží a tulení bude 😉 přece jenom jsme ženské a jen tak nás něco nepoloží 😀

mb85
15. lis 2012

@ifocka ahoj chtěla jsem se tě zeptat jak si dopadla na té folikulometrii jestli ti ten clostybegyl pomáhá, jestli budeš tak hodná napiš děkuji

ifocka
15. lis 2012

ahoj míšo, jdu tam dnes. sestřička mě objednala na 14:40h. tak mi prosím drž palečky, děkuji.
večer ti napíšu, co a jak. děkuji za zájem. pěkný den hanďa

micha.bello
15. lis 2012

Ahojky holky,
my se o miminko sice nesnažíme, ale náhodou jsem narazila na Vaši diskuzi. Přeji Vám, abyste se co nejdříve dočkaly // na testu. A obdivuji Vás, které máte 2 děti a jdete do třetího. My máme 2 holky a zatím si tedy nedovedu představit mít ještě třetí. I když do budoucna, za těch cca 5-6 let bych chtěla ještě třeba toho chlapečka. 🙂 Manžel o dalším mimču nechce ani slyšet.

mb85
15. lis 2012

@ifocka budu držet a pisni

ivanatl
15. lis 2012

@ifocka Ahoj, prosím tě mohla bych se zeptat jak probíhá ta folikulometrie? A výsledky se dozvíš hned? A jak dlouho jste se snažili o miminko než jsi na to šla? To je otázek co 😀 Díky

ifocka
15. lis 2012

ahoj ivano.
s manželem jsme se snažili rok o mimi a nic. :(
lékařka mi předepsala DUPTASTON 16.-25. den mc. - na srovnání MC.
CLOSTILBEGYT 5.-9. den mc. - na podporu a lepší vliv ovulace
FOLIKULOMETRIE 12.-14. den mc. - vyšetření dozrání vajíček
1) folikulometrie probíhá u gynekologa a je to ultrazvuk přes pochvu, tedy spodem, neboj nebolí to
2) výsledek ti lékař řekne hned a pokud má dobře vybavenou ordinaci, tak má dva monitory, jeden pro sebe a druhý pro tebe, když tě vyšetřuje, tak má možnost ti vše ukazovat a vysvětlovat
3) o mimčo jsme se sami snažili rok a pak jsem šla k lékaři že je asi nějaký problém, nasadil mi ten duphaston na 3.měsíce a pak ještě přidal clostík. přesný dávkování popisuji nahoře.
dnes jsem byla na folikulometrii, kam chodím už nějaký ten měsíc přesně pátý a dávkování mám zvednuté clostíku na dvě tabletky denně.
pokud máš nějaký dotaz, tak piš. pá

ifocka
15. lis 2012

míšo, tak píšu jak jsem ti slíbila.
dnes jsem měla dvě čárky na ovulačním testu, tak jsem měla radost 🙂 ale paní doktorka mi ji pokazila :(
test jsem ji ukázala a i včerejší a předvčerejší a při vyšetření folikulometrie mi řekla že to není moc dobré a že nechápe dnešní výsledek testu že to moc na výsledek co mi dělala folikulometrii nesedí, ach jo.
zvýšila mi dávkování clostíku na dva denně a pokud nebudu těhotná a dostanu menstruaci, tak se mám objednat na hormonální profil, který se dělá po odebrání krve 2-3 den menstruace. řikala že se to dělá hned na začátku, než se předepíše clostík, ale že to nevadí, že mi ho udělá teď, tak uvidíme. já doufám a doufám. dvoum čárkám věřím, tak dnes bude pěkný večer s manželem 🙂

ivanatl
15. lis 2012

@ifocka děkuji moc za vyčerpávající odpověď 🙂 . Tak držím pěsti, aby se to povedlo co nejdříve. Já jsem teď začla užívat bylinky od Naděje, kůra pro harmonizaci ženských orgánů, tak jsem zvědavá jestli to k něčemu bude.

3cacorky
15. lis 2012

@mb85 -jj tulení musí být ,čárka je silnější a silnější(na ovu) 🙂 ,proto jsem to snažila léčit i babičkovským receptem a zabral a včera jsem se i dočkala manžela 🙂 a překvapivě neusnul dole na gauči a tulil se sám od sebe a to byl chudák unavený 🙂 ,v sobotu ho vezmu na véču ,dobře se nají a pak se ještě uvidí 🙂) ,je to klasika u chlapa opravdu láska prochází žaludkem,po těch letech v manželství se mi to víc a víc potvrzuje 😖 😒 😉 ,tak držte palečky,hlavně,že už mi je lépe,jen jsem skoro 3 dny nejedla

ifocka
16. lis 2012

holky mám tady nějaké jedno srdíčko, copak to je? děkuji

mb85
16. lis 2012

@ifocka no tak to je divné ,ale já taky měla pozitivní test na ovulku a přitom na tom ultrazvuku nebylo nic , takžeto taky nechápu moc těm testům nevěřím, jinak u mě to teda bude naopak jsem už na ten profil objednana díky utorgestanu to mám přesně na den takže jdu třetí den jsem zvědavá,ale mě bude doktor posílat už na dlaší vyšetření

mb85
16. lis 2012

@3cacorky takže budu držet a je fajn že jsi manžela nemusela přemlouvat 😉

mb85
16. lis 2012

@ifocka a ještě jsem se chtěla zeptat jak dlouho ten clostík bereš?

ifocka
16. lis 2012

já pokud neotěhotním tak tam jdu také na ten odběr krve-hormon. profil. manžel mě plně podporuje a snaží se dělat vše pro to aby to vyšlo. clostík jsem brala teď druhý cyklus a pokud se nezadaří mimi, tak třetí cyklus budu brát jeden ráno a jeden večer. dej pak vědět co a jak, dík 🙂

mb85
16. lis 2012

@ifocka to dám ale ještě musím do 3.12 vydržet , než tam půjdu hned ti pak napíšu co mi řekl a kam mě ještě pošle

mb85
23. lis 2012

@ifocka ahoj co je u tebe nového?