Snažíme se a ono se to povede!

majjka24
2. únor 2011

Tahle diskuze je pro všechny , kteří se snaží o miminko 🙂

zdenkajan
23. lis 2012

@mb85 Ahojky tak koukám že doktor blb není jen ten náš.Mě dal v lednu utrogestan a pořád vše je v pořádku atd.Tak jsem se naštvala a objednala jsem se sama na reprodučkní kliniku.A ouha cisty jak pěst a hned hormonální profil.Teda koukala sem jak blázen než sem vylezla z ordinace měl můj chlap vzokek na spermiogram odevzdaný.Takevej šrumec jsem teda nečekala.Pět let se snažíme a pořád mě ten náš hnup tvrdil že je všechno v pořádku.Že je to nervama.

mb85
23. lis 2012

@zdenkajan ahoj no já už mám jiného ,a ten se opravdu stará když jsem k němu přišla,od byváleho lékaře kterýtvrdil,že jsem uplně v poho jenom,prostě je to stresem, což nebylo měla jsem nejednu bakterii ,které mi způsobily záněty ,léčím je už půl roku doted měla jsem taky cysty , doknce polyp na děloze a vlastně díky tomu všemu i neovuluju, takže si myslím,že kdyby to začali řešit dřív nemuselo to dojít tak daleko, ted beru utrogestan a můj lékař , mi ted bude dělat hormonální profil a pak mě hned obědná na další vyšetření i manžela, takže si myslím,že jsme v dobrých rukou a co zjistili u vás za problém?

zdenkajan
24. lis 2012

@mb85 No unás to jsou ty cysty jsou tak velký ,že půjdu na profuk.Spermiogram byl v pohodě.Dokonce se ptali jestli by Honza nechtěl darovat.Taže problém je u mě.No příští týden jsem objednaná na profuk vaječníků a odstranění cyst.Pak to necháme dva měsíce v klidu a pak se uvidí ,ale asi půjdem na umělé. 😕

mb85
25. lis 2012

@zdenkajan aha no ,tak to budu držet palce at se to povede, dva měsíce se nebudete teda snažit?

zdenkajan
27. lis 2012

Ne snažit se budeme ,ale bez tabletek.Ty dva měsíce musíme vynechat utrogestan.Tak uvidíme co bude. 😉Dřív nebo později se to povede.No a když ne v klokánku je dětí plno.Takže já mimi budu mět.

:

mb85
29. lis 2012

@zdenkajan ahoj no já mám pozotivní tt takže v pondělí k doktorovi ,bud to dostanu a půjdu na hormonální profil a když ne tak asi na krev na hcg

zdenkajan
1. pro 2012

Tak držím pěsti.Dej vědět jak jsi dopadla budu na Tě myslet. 😵 😅

zdenkajan
1. pro 2012

@ivanatl Ahojky mohla bys mi prosím poslat odkaz na kde mužu koupit ten čaj?Díky moc

beandy
2. pro 2012

@zdenkajan Mrkni na www.otehotnet.cz tam jsem si koupila bylinkovej čaj na podporu otěhotnění, pije se 2-3x denně.

zdenkajan
2. pro 2012

@beandy Děkuji jsimoc hodná hned objednávám.

beandy
2. pro 2012

@zdenkajan Nemáš zač. 🙂 Doufám že to pomůže.

ivanatl
3. pro 2012

@zdenkajan Ahoj, není to čaj, ale směs bylinek, které se kapou do 200ml vlažné vody, 3x denně. Firma www.nadeje-byliny.eu, je to v sekci kúry. Kúra K05. Teď to dobírám a zkusím ten Femigard, to je něco podobného a má se to užívat 3 měsíce. To mají myslím i na těch stránkách www.otehotnet.cz

zdenkajan
3. pro 2012

@ivanatl Děkuju moc

jennyska
25. dub 2013

Ahoj všem! 🙂

Na MK funguje Wiki Modrého koníka, která je knihovničkou pojmů, znalostí a zkušenosti maminek maminkám.
Máte-li tedy znalosti a nebo osobní zkušenosti např. s Folikulometrií, prosím, vložte je do https://www.modrykonik.cz/folikulometrie/.

Sdílení osobních zkušeností je ve Wiki daleko přehlednější než ve fóru a proto se snažíme, aby byly právě ve Wiki Modrého koníka pod daným tématem. 🙂

Děkuji Vám za sdílení svých znalostí a zkušeností, které budou spoustě maminkám k pomoci, radě a podržení v nelehkých chvílích.

Mějte krásný den!
Jennyska
Modrykonik.cz - Asmira team

enalga
19. kvě 2014

Jéžiš, díky za tuhle diskuzi 🙂 pokud se to povést má, tak se to povede 🙂 nejsem zastáncem reprodukční medicíny, a protože jsem už 3x přirozeně otěhotněla, věřím, že i na počtvrté to vyjde, ale ta hlava ☹ Měla bych si takový heslo, jako je název této diskuze nalepit na čelo a hodně se dívat do zrcadla 😀

clausice
10. srp 2014

Ahoj holky .mám otazecku ...vim ze když se snaží dva o miminko nemají na to myslet a tak a ze maji jist zdravé sportovat vim to všechno ale trápí me par věci ....zaprvé jsem při tele snažím se jist zdraveji a krotit se ale byla jsem dlouho se zlomenou nohou doma a pribrala jsem zase achjo..přítel je hubený ale já si přijdu jak tlustoska co nemůže už skoro rok otěhotnět vycitam si to ale snažím se trošku zhubnout ale stejnak výčitky jsou ...pijí kontryhel ,jim vitaminy a nekourim ani nepiju ....když jsme byla na kontrole doktor mi řekl ze mám super připravené vaječníky a ze at to zkusime ale já mam výčitky ze nám to nejde protože jsem tlustá mám cca 90 kg ☹ nikdy nebudu hubená ikdybych nejedlá rok ....myslíte ze je to hlavni problém ? Myslím na to ikdyz vim ze nemám ale je to těžký miminko moc chci i přítel ...

amanda2014
20. srp 2014

@clausice ahojky, netrap se a začni mít ráda sama sebe... nechť ti pomůže toto video a následně i knížka: Miluj svůj život (Luise l.Hay)

https://www.youtube.com/watch?v=-eGE77NeggQ


papa 😉

adrusenkaaa
22. srp 2014

Ahoj holky, jak pak se Vam daří. Můžu se k Vám připojit?

adrusenkaaa
22. srp 2014

@clausice Ahoj, prosimtě netrap se,že trošku tloustík 90 kg je fajn, lepší než 140 kg nemyslíš?určitě to není tím. po ulici chodí uplně obezní ženy, které mají děti, tak si z toho nelam hlavu.Aspon miminko bude mít od tebe hodně výživy 🙂 taky se snažime, a dneska jsem nějaká smutná,ale strašně mi pomáhá si o tom číst, jakoby mě to uklidnovalo 😉

lesankova
22. srp 2014

ahoj te sem tu nová snad se k vám snažilkám můžu připojit a nějaké rady pochytat už se delší dobu snažíme bereme oba vitaminy a chci se vás zeptat jestli i není problém ze máme oba stejnou krevní skupinu 0+ tak se vás chci zeptat jestli stím nemáte nějaké zkušenosti nebo něco o tem nevíte 😉

sykorkaa
22. srp 2014

@clausice myslim ze 90 kilo neni tak moc, pokud ti to sam dr. nedoporuci,shodit nejake kila, tak to nevadi.

sykorkaa
22. srp 2014

@lesankova kdyz mas rh + a pritel taky tak myslim ze to nevadi. Ja mam rh - a manzel rh + a budou me muset brat protilatky.

lesankova
22. srp 2014

@sykorkaa a za jak dlouho se vám zadařilo vidím že máš termín v lednu moc gratuluji užívám ted femibion tak snad se nám už taky zadaří a s tím rh si mě uklidnila děkuji 🙂

sykorkaa
22. srp 2014

@lesankova snazili jsme se 8 mesicu. Nejdriv jsem to hodne resila,ale po 8 mesicich sem si rekla dost,uz se tim nebudu trapit. Brala jsem jen kys.listovou a pila kontryhel. Naplanovali jsme si co budeme delat v lete a 5.kvetna jsem s prekvapenim nasla dve // na testu.

kata1988
22. srp 2014

@lesankova chtěla jsem u obvoďáka,aby mi při odběru zjistil krev.skupinu - odmítl s tím, že mi to bude zjišťovat až otěhotním 😠 . Přes rok se nám nedaří a ani nevíme kde je problém, zda jsme v pořádku ☹ ...

lesankova
22. srp 2014

tak to je krásný moc gratuluji a co čekáš ja už mám 3letého syna a ted se moc snažíme o druhé kontryhel sem taky pila ale nepomohl pak sem začla brát čiste kys listovů a ted femibion tak snad už se taky dočkáme dvě //

lesankova
22. srp 2014

@kata1988 zajdi si normálně do nemocnice na odběr krve stojí to sice kolem 200kč ale tam ti zjistí vše a změnila bych obvodního lékaře

kata1988
22. srp 2014

@lesankova do nemocnice si asi zajdu,to mě zase až tak nezruinuje 🙂 obvoďáka zatím měnit nebudu, to s tou krví jsem mu říkala loni, když jsem byla na prevent.prohlídce,tak si asi myslel,že beztak mu tam naklušu do půl roku s těh.pupkem, takže je to zatím zbytěčné. Bohužel se nedaří,tak aspoň piju nosifol, snad to k něčemu bude... Bohužel jsem změnila před časem gynekologa a je to z bláta do louže, sice se k tomu novému doktorovi dá objednat a mám to k němu blíž, ale na druhou stranu když jsem chtěla aby mi pomohl od problémů co mám po vysazení HA,tak mi řekl něco ve smysl, co jsem jako čekala, že se prostě tělo musí vzpamatovat samo...to že jsem už přes rok bez HA a mám za sebou jeden potrat hned v samém zač.těhotenství,tak nějak neřešil...

lesankova
22. srp 2014

@kata1988 mě ještě doporučil femibion tablety a mému příteli doporučil vitamin E na zesílení spermii tak snad se nám zadaří nemusí být chyba v tobě ale třeba i v tvém muži že ma spomalené spermie zkuste to a určitě se vám taky zadaří

kata1988
22. srp 2014

@lesankova mě doktor nedoporučil nic, maximálně tak listovku, protože té je v těle nedostatek a abych na to moc nemyslela. Bohužel odmítá řešit i to, že mám problem.menzes, respektive pořádnou MS nemám, spíš jen silně špiním... je to opravdu kontrast proti např.gynekologovi mojí sestřenice, ten řeší problémy s otěhotněním už po půl roce...