Snažíme se a ono se to povede!

majjka24
2. únor 2011

Tahle diskuze je pro všechny , kteří se snaží o miminko 🙂

matysikovad
9. lis 2012

@hayete to neříkej ☹ ne každá zažije to co my...já jim to nepřeju, přeju všem jen to nejkrásnější těhotenství, takové, jaké MY BUDEME mít nasledně po těchto zkušenostech .... a nevíš co naše lumpice lupmice Lucka? psala jsem inter poštu a neozvala se...?
@mb85 možná jsem to brala jinak i personál na gyndě, protože jsem jejcih kolegyně, akorát z jiného oddělení, ale určitě takové jednání není dobrý ☹ je to to nejtěžší období pro ženu a tak by to měly brát i ty sestřičky, i když mají moc práce

matysikovad
9. lis 2012

@mb85 já to říkám od středy, kdy jsem se probrala z mrákotů a ze sedativ - musí se myslet jedině pozitivně 😉

mb85
9. lis 2012

@matysikovad můj muž říká,že musím věřit a bude , když nebudu nebude:D takže věřím,že to přijde a ono to příjde 😉

mb85
9. lis 2012

@matysikovad upřímě někdy se sestry i doktoři k nám chovají jako k dobytku,ale zažila jsme i dobré zkušenosti ,vřelý přístup a pochopení,

hayete
9. lis 2012

@matysikovad co Lupmice nevím, byla jsem 10 dní pracovně pryč, tak každý den nestíhám nakukovat co nového. Já MS taky ještě nedostala, ale příznaky mne opustily hned po revizi, jen prsa bolela dýl.

matysikovad
9. lis 2012

@mb85 ona je to práce jako každá jiná, takže se nemůžou pacienti občas divit, když vyjedou nevrle po sestřičce, že jim taky tak odpoví....jak si s holkama říkáme v práci, nejsme košťata ani žádný dobytek ani otloukánci - jsme tam od toho, aby jsme si splnili, co nám nařídí lékař a občas udělali i víc, ale ne na to, aby nám pacient, který je nemocný nadával za to, že musí ležet v nemocnici...zvlášť, když jel třeba napitý domů z hospody a hodil šipku do příkopu a zlomil si žebra...to se potom nadává sestře, jak je neopatrná, když ho musí přesléct a že neumí pichat injekce, že ho to bolelo....i lidi jsou hnusní, nejenom zdravotnický personál...

matysikovad
9. lis 2012

@hayete a jak se jinak máš, co doma nového...já už taky nechci příznaky. děsí mě to a ujišťuje v tom, že čím dél je budu mít, tím později dostanu první MS os zákroku! 😖 ☹ 😠
já se normálně těším na vánoce, sice jako těhotná jsem je měla strávit doma s manželem, ale i coby pracující si je udělám hezký! aspoň na všechno na chvíli zapomenu..... jo a zase nám zvedli daně - to jsem strašně šťastná, fakt

petula5
9. lis 2012

@mb85 jj měla jsem pozitní test, ale těhu jsem nebyla. Asi to byl vadný test. Od Dr. Maxe...

hayete
9. lis 2012

@matysikovad nám začala v práci zimní sezona a to znamená buď být často mimo domov (což se nelíbí drahému) a nebo mít málo peněz. Snad to nějak zvládnem. Aspoň mu už jako cizinci povolili pobyt v ČR, z čehož mám megaradost. Mimi vůbec neřešíme a snažíme si užívat volný čas. Zítra chci jít do kina na SAMSARA. Btw. doporučuju, je to úchvatný film k zamyšlení.

mb85
9. lis 2012

@matysikovad jsem kadeřnice a denně v kontaktu s lidmi , takže vím jací lidi jsou a chápu to , taky se tu setkávám z různými lidmi a typy, já si myslím,že to je individuální, a netvrdím,že lékaři a sestry si mají nechat všechno líbit,to určitě ne. jen příklad, předchozí lékař spoustu pacientek, max.10 minut na jednu, za veškeré věci se u něj platí má 5 ordinací, máš problém at už zánět nebo něco jiného nejdřív tě vemou za tři týdny ,ale chod 3 týdny se zánětem každá víme jak je to nepříjemné , u něho nikdy žádná kultivace, jenom cytologie jednou za rok, a vše lečil clotrimazolem a canestenem. můj nový lékař, dvě ordinace, tolik času kolik na pacientku potřebuje, vše vysvětlí , při zánětu vždy kultivace aby zjistil na co léčit, ,platí se jen poplatek jinak nic, když je problém vezme tě už v ten den, nic nepodcenuje, takže to je trochu jiný přístup, bohužel je to opravdu různé,ale je výhodou že si můžeme svou zdravotní péči vybrat.

mb85
9. lis 2012

@petula5 jistotou je podle mě vyšetření u doktora

matysikovad
9. lis 2012

@hayete co je to za film? mluv mluv, zajímáš mě

matysikovad
9. lis 2012

@mb85 a taky pekelně zaplatit. jako zdravotník jsem si musela uhradit i to nocné v nemocnici to kilo.... no pánové a dámy, na nasrá..... 🙂 a to nemluvím o tom, že měsíčně z té mojí almužny mi sebere stát skoro 5 tisíc...no by mi zajímalo na co, když mi s ničím nepomůže, že 😝
netvrdím,že jsi to tvrdila, jen píšu, že si to lidi myslí - že sestra je stroj která nemyslím, nečurá, nejí, nepije a necití... 🙂
@petula5 a víš, že mohl být klidně pozitivní, ale třeba jen do doby, než se vajíčko vyplavilo zase pryč... kolikrát to ani žena neví, že byla těhotná, příznaky normální jak před MS a pak se to s MS odplaví... a mže být falešně pozitivní, to taky bývá v některém období cyklu, není tak?

mb85
9. lis 2012

@matysikovad no to si ani nemyslím, lidi jsou hnusní a je jedno jestli to jsou pacietni lékaři prodavačky, hold lepš to nebude 🙂

beandy
9. lis 2012

Ahojky holky, držím palce aby nám to brzo vyšlo. Snad budeme za chvíli drndat kočárek.

matysikovad
9. lis 2012

@beandy to nééé ☹
neplakej
ale holky, ruku na srdce, kdyby jsme plakaly perly a né slzy - že bychom byly už milionářky!!! 🙂
@mb85 a s těma lidma bude hůř! podrazy, zlodějny, nic dobrého nás nečeká ..... to dobré si musíme udělat sami 😉

mb85
9. lis 2012

@matysikovad ale víš co si ted vzpomínám,že jsem měla výstup s jendou sestrou u nás na nosním ušním, syn měl zánět středního ucha a ta sestra chtěla abych nechala své dvou měsíční dítě s kočárem na chodbě v nemcnici nedovolila mi ho vzít k ní za dveře ,tak to jsem vyjela a pak tam přišla jiná a ona mě před ní začala normálně pomlouvat ,mazec jako kdyby tam nebyla paní s malou holčičkou která se nabídla , že mi ji pohlídá ,tak by malého ani neošetřilio, protože já logicky nenechám mimino s kočárem venku za zavřenými dveřmi

mb85
9. lis 2012

@matysikovad milionářky? já myslím ,že multimilionářky🙂

mb85
9. lis 2012

@beandy ahoj no vto všechny doufáme

mb85
9. lis 2012

@matysikovad stejně si myslím,že za spoustu problému může stát vymýšlí,pořád nějaké změny a zákony ,které jsou nesmyslné pak mají být zdravotníci a pacienti v klidu, celkově to stojí za prd,ale to už jsme od problémy s těhotenstvím,přešli k politice 🙂

matysikovad
9. lis 2012

@mb85 já si myslím, že odreagovat se na politice a trochu zanadávat na ty konšeli nám taky neuskodí 😉 za chvilku pujdu na Gilmorky a na House, včera jsem se u něho docela nasmála
koupíš si ty čaje? a ten femibion nebo něco pro plánované těhu

mb85
9. lis 2012

@matysikovad za hodinu jdu k doktorovi uvidím co mi hezkého poví ajuknu se v lékarně, na ty čaje , kyselinu listovou beru ,ale jsem v tom lajdák, a ten femibion je na co?

mb85
9. lis 2012

@matysikovad já si dneska stáhnu další díl upířích deníku,už se na to těším:D

matysikovad
9. lis 2012

@mb85 ten právě obsahuje velké množství kys. listové ( ale jsou i jiné značky... ) a metafolin, ten by měl nějak upravovat lehce i genetiku před a po početí...mně to sice bylo po početí k prdu, ale myslím, že mně a ještě jedné kámošce pomohl k početí....s ěma čajama. a ještě jsem slyšela o mateří kašičce a gynexu...je toho dost 🙂 tak nelajdačit 😉 když začneš u čaje, peněžně nechudneš a budeš mít dobrý pocit, že pro to něco děláš 😉

matysikovad
9. lis 2012

@mb85 🙂 takové malé radosti, že 🙂 chtěla jsem si toď najít na netu pohotovost,ale nelze ... zkusím to ještě jinde 🙂 miluju tam ty doktory 😉

mb85
9. lis 2012

@matysikovad taky jsem kdysi sledovala🙂

mb85
9. lis 2012

@matysikovad počkej ted nevím či to není ta kyselina listová co beru musím juknout na název:D,no já se sváma zatímloučím jedu k doktorovi, tak jsme zvědavá pak napíšu co chytrého mi pověděl🙂

matysikovad
9. lis 2012

@mb85 napiš, budu tady, kde jinde 🙂 at dopadneš co nejlíp

matysikovad
9. lis 2012

@mb85 jo jinak je to t aky kyselina listová, plus jiné vitamíny, Béčka a spoustu jiných vitamínů a je tam ten metafolin a říkala mi lékárnice, když jsem si chtěla koupit normální kyselinu listovou, že jestli plánuju miminko, že tohle je lepší, že sice to stojí víc peněz, jak ty obyčejné listovky, ale že je to o 400 % účinější...že ty obyčejné listovky nejsou téměř prokázané účinností...

hayete
9. lis 2012

@matysikovad je to jako BARAKA, odysea země. Natáčeli to 5 let v 25 zemích světa. Film beze slov, pouze podkreslený hudbou. Není to dokument, ale i je. U tohoto filmu se člověk zamyslí!