Snažíme se a ono se to povede!

majjka24
2. únor 2011

Tahle diskuze je pro všechny , kteří se snaží o miminko 🙂

nikissek28
30. říj 2012

@naty1987 jj byl v pohodě, promin moc sem nechodím 🙂

naty1987
30. říj 2012

@majjka24 ale vam to uteka uz budete mat 4 mesiace 🙂 my sa mame dobre Jakub je uz velky chlap a je to vazne sikula len teraz ako premenili cas tak je to s uspavanim take vselijake 😖

majjka24
autor
3. lis 2012

@naty1987 Ani mi nemluv, utíká to šíííleně rychle 🙂 Jsem se taky bála, že s tím posunem času budem mít problém, ale naštěstí ne. Nám spíš vadí změna počasí a úplněk, to je protivný, jako velký chlap 😀 😀

mb85
7. lis 2012

ahoj je tu některá ,která se taky zrovna snaží o miminko a nejde to?

petula5
7. lis 2012

@mb85 Ahojky, já 🙂 Jak dlouho se snažíte?

kkklarka
7. lis 2012

Já měla ukázkové otěhotnění, hned na druhý pokus 🙂

mb85
8. lis 2012

@petula5 ahoj snažíme se rok ale pořád nic,což mi příjde dlouho ,když předtím mi otěhotnět trvalo maximálně dva měsíce po vysazení Ha

nikissek28
8. lis 2012

@mb85 my se po zamlklým těhu snažili rok...

3cacorky
8. lis 2012

jj taky se snažíme od prázdnin,u nás je problém,že nemáme moc tatínka doma,nebo jezdí hodně pozdě a to je pak minimum snažení ☹

mb85
8. lis 2012

@nikissek28 no u mě to už taky bude rok,tak uvidíme co bude dál

mb85
8. lis 2012

@3cacorky no a když doma je tak je unavený co? ☹

matysikovad
8. lis 2012

@mb85 ahoj já jsem před týdnem potratila v 10tt a za pár týdnů se pustíme znovu do snažení...to první mimčo jsme se snažili půl roku a ten poslední měsic jsem začala brát vitamíny, pít čaje a počítat ovulace 🙂 a ten měsíc se zadařil, akorát ted se musíme začít snažit znovu....

mb85
8. lis 2012

@matysikovad z vlastní zkušenosti vím,že nejhorší je počkat na to než se budeš moct snažit znova, mě samotné to dělalo velké problémy a ve finále, čekám stále ,ale nevzdávám 😉 zítra jdu k doktorovi na ultrazvuk tak snad mi poví co budeme dělat dál,podle všeho pokud do ledna neotěhotním , čekají mě a manžela vyšetření,tak doufám,že to nebude třeba

matysikovad
8. lis 2012

@mb85 asi jsi zkoušela ty čaje a vitamíny, že?

mb85
9. lis 2012

@matysikovad ne žádné čaje ani vitamíny, ted sice beru kysleinu listovou ,ale asi jenom měsíc a to když si vzpomenu , beru ted třetí měsíc utrogestan jsou to hormony na upravu cyklu a popřípadě udržení těhotenství,ale těhotná zatím nejsem.

matysikovad
9. lis 2012

@mb85 celé minulé těhotenství jsem brala duphaston, to je myslím to samé akorát od jiného výrobce. já se pusitla do femibionu, taky kyseliny listové a ještě piju kontryhel a po první MS začnu i maliník 🙂 tak třeba to bude co platné 🙂

mb85
9. lis 2012

@matysikovad no tak to jsem zvědavá a kdy ti řekli že budeš moct to zkoušet znova, já jsme to zkoušela po druhém měsíci ,ale po pěti měsících jsme museli nasadit antikoncepci těhotná jsem nebyla a měla jsem rozhozené hormony,ted ji už 4 měsíce neberu tak nevím ,ale myslíš že opravdu ty čaje pomáhají ještě jsme o tom neslyšela tak se ptám, k čemu vlastně jsou

matysikovad
9. lis 2012

@mb85 kontrhel by měl podporovat celkově ženské orgány a růst sliznice v děloze a mírnit menstruační bolesti a je toho víc ...je to taková ženská bylinka, je chuťově i dobrá, nemusí se jako čaj vubec dochucovat. a maliník by mě v době ovulace a před zlepšovat hlen a podpořit uhnízdění vajíčka v děloze...a na konci těhu ( což uvidíš, že příjde i k nám ) se pije necelý měsíc před termínem porodu a pomáhá uvolňovat svalstvo. chuťově už sice není tak dobrý, ale jeden hrnek se dá přežít... pomohly mi otěhotnět poprvé, tak snad pomohou i podruhé :-
s těmahormonama a HA mě neděs! na kontrolu ke gynekoložce pujdu až za 2 týdny, tak snad mi řekne, že po druhé MS, když bude všechno v pořádku budeme moct začít

petula5
9. lis 2012

Ahojky, my se snažíme od mimoděložního asi 18 měsíců. U mě je problém, že nemám pravý vejicovod a k tomu mi málo funguje levý vaječník. I když minulý měsíc měla být ovu z leva, stejně se nezadařilo. Teď nevím co dál. Jestli jí na minimálku nebo se na to vyprdnout a zkoušet to přirozeně. Manželovi se doho moc nechce. Já beru listovku, vitamín E a piju kontryhelový čaj a čaj na podporu ivf. A 3 DC budu brát clostil.

mb85
9. lis 2012

@matysikovad no ale já v sobě měla i spoustu zánětu protože můj předešlý doktor s tím nic nedělal a i proto všechny ty problémy ,začali se mi objevovat cysty a polypy a dokonce i malý myom na děloze,ale je to i tím ,že předešlý lékař semnou nic nedělal, v nemocnici mi doporučili po revizi počkat půl roku ,můj doktor zas tři měsíce a mám kamarádku ,která potratila o týden později než já a za měsíc má termín porodu,takže je to individuální,nechci tě určitě děsit,naopak spíš podpořit, je fakt,že po potratu jsem se na to moc uplna na to snažení,a přiznám že to dělám doted jen se snažím pořádd nepročítata všemožné webové stránky a zaměstnávám se něčím jiným, přeečtla jsme 4 knihy vyrávím podzimní věnce a oblíbila sem si prá seriálů které s dětmi nemaj nic společného a je to semnou už trochu lepší 😉

mb85
9. lis 2012

@petula5 já mám štěstí že manžel mě už začíná podporovat a slíbil že podstoupí veškerá vyšetření co bude nutná , tak snad to nevzdá a dodrží co slíbil, 😉 chtěla jsme se zeptat jestli když máš tyhle problémy navštivila jsi nějaké reprodukční centrum?

mb85
9. lis 2012

@petula5 jestli jsem se správně dívala jedno dítko už máš ,že?

petula5
9. lis 2012

@mb85 ahojky, jj chodíme do Unici do Brna. Manžel už byl na spermio a má ho v pořádku. Já mám taky po testech a vše je ok až na ten vaječník a jeden vejicovod. Jedno dítko už máme - Samíka 🙂

matysikovad
9. lis 2012

@mb85 no tak podporu potřebujeme všechny jako sul... 🙂 když jsem byla mladá, tak jsem mívala taky strašně moc záněty, ale věkem se to ztratilo, tak snad to nemělo nějaký dopad. jsi moc šikovná, že se tak dokážeš zabavit. je fakt, že já ještě nic moc nemůžu, bolí mě břicho jen když umývám chvíli nádobí, je to ještě brzo, ale za týden vyrazím do práce, děláme 12tky denní noční, víkendy, svátky, to už mě zaměstná 🙂 to bude zase divočina, přijdu na jiný myšlenky 🙂 ty věnce bych taky chtěla umět .... moc se mi to líbí. na co se díváš? mně zajímají jen Gilmorky a House, jinak mě všechno unavuje ....

mb85
9. lis 2012

@petula5 aha takže co tě čeká ted? umělé oplodnění a nebo se bude čekat jestli ten clostík rozjede ovulaci na tom druhém vaječníku? promin že se tak blbě ptám,

petula5
9. lis 2012

Njehorší, že my jsme na tom byli domlouvený, že půjdeme na tu minimálku nebo nativ, ale pak couvnul, tak jsme to o měsí odložili. Minulý měsíc teda, že jo, ale to se nekonalo, protože se probral ten levý vaječník, tak to nechali ještě přirozeně a tento měsíc mě řekl, že už ho to nebaví tam pořád jezdit, že na to nemá čas ☹ Tak já teda fakt nevím, tak jednou jsme do toho šli, tak proč to každý měsíc řešit jestli jo nebo ne ☹

petula5
9. lis 2012

@mb85 né v pořádku od toho jsme se tady sešli 🙂 tento měsíc bude asi ovu ze stany, kde nemám ten vejicovod, tak by bylo dobré jít na ten nativ, protože mě pravý právě dobře reaguje na Clostil. Před 4 měsícema jsem tam měla 3 folík o velikosti 20,22,
24 mm.

mb85
9. lis 2012

@matysikovad no já týden po revizi tady neměla myšlenky na nic jen na dítě už je to přeci jenom skoro rok,takže se snažím na doporučení mého muže chctěl at vyšívám nebo pletu ,ale na to moc nejsem, upřímě sleduju upíří deníky:D s manželem susedia a ted hledám něco nového všechno už shlédnuté.A věnce těžké nejsou , udělala jsem první a ve finále se to povedlo ,ted se chystám na adventní věnce , budu péct cukroví a hned nebude čas na nic jiného 🙂

petula5
9. lis 2012

@matysikovad tak to je mi líto, co vás potkalo. Vím sama, jak je to těžký. Tak moc držím pěsti, ať se brzy zadaří a tentokrát už to dopadne, tak jak má....

petula5
9. lis 2012

@mb85 a vy se snažíte o třetí? to je krásný 🙂