Snažíme se a ono se to povede!

majjka24
2. únor 2011

Tahle diskuze je pro všechny , kteří se snaží o miminko 🙂

mb85
9. lis 2012

@petula5 no já měla problém po potratu muj muž po týdnu obrátil a řekl mi že už dítě nechce a o další týden později že se rozvedeme,že semnou být už nechce,nechápala jsem to byla jsme zoufalá příjdeš o dítě a pak o manžela a celý život je úplně jinak než si chtěla, ve finále se odstěhoval s tím,že jsem mu řekla at jde aby si ujasnil co che , dopadlo to tak že mu došlo ,že to co mi říkal není tak jak si myslel, a vrátil se ke mě, uvědomil si ,že on sám nezvládl tu ztrátu, nedokázal se s tím poprat , a ted mě naštěstí podporuje i když před měsícem po mě už vyjel,že toho má dost at začnu myslůet na něco jiného ne jen na dítě,a že pořád poslouchá jak někdo je těhotný jak někdo porodil a že všem závidím, jenže pak jsme mu to vysvětlila,že mám radost z těch co jsou těhotné a mají už miminka jen mi to je prostě líto no a nakonec jsem se ptala zda když se domluvím s doktorem na ty vyšetření jestli je podstoupí a on slíbil že jo , dneska tam jdu mám týden od prvního dne menstruace tak snad mi řekne ,že se vaječníky už vzpamatovali

mb85
9. lis 2012

@petula5 no o moje třetí a manželovo první,ale já jsem chtěla vždy 4 děti ,ted budu ráda za to třetí 😉

mb85
9. lis 2012

@petula5 no já doufám,že se zadaří a přeju ti to taky , je fakt ,že s chlapa je to někdy opravdu moc těžký

mb85
9. lis 2012

@matysikovad podpora je důležitá ,ty co si tím neprošli nepochopí a ti co to maj už dávno za sebou sice chápou ,ale každá z nás to cítí jinak, takže slova typu jsi ještě mladá,asi to tak mělo být aj. jsou úplně katasrofální

matysikovad
9. lis 2012

@petula5 děkuju, mně je to taky líto, ale život nekončí a my se budeme snažit dál 🙂na první jsme se snažili půl roku, kdyby to ted nešlo, i kdyby třeba rok, budeme se snažit a doufat... 🙂
@mb85 na pečení cukroví se taky těším. letos investuju do formiček na adventní věnec z perníku a betlémek...už se na to moc těším, chci se do toho pustit někdy na konci listopadu a budu mít taky o zábavu postarané 🙂 upíří deníky dost frčely u nás v práci, jednu dobu o tom holky pořád mluvili 🙂

matysikovad
9. lis 2012

@mb85 no to co píšeš je pravda - pro mě prvních pár dní byla nepochopitelná věta - mimink byo asi slabé a proto umřelo....takový kecy!!!!
i když to čověk nechce slyšet, tak je to pravda ☹

petula5
9. lis 2012

@mb85 no teda, taky to nemáš jednoduchý. Ale když jsem to četla, jako bych slyšela mýho chlapa. Já doma už o tom skoro vůbec nemluvím chovám se tak, že to teda vůbec neřeším co ž taky nejde, ale pro klid domácnosti mě nic jinýho nezbylo. Kamarádky mě radily ať to neřším, že je to chlap a oni, že neredi něco řeší, tak se tím řídím. I když mě je strašně líto, že v něm nemám oporu 🙂 to asi nezkousnu nikdy. Že žena o tom potřebuje víc mluvit je prostě normální....

mb85
9. lis 2012

@matysikovad já sem to probírala s více doktory a všichnoi se shodli,že takové miminka jsou svým způsobe,postižené ,že by takové dítě nebylo zdravé proto si příroda pomohla sama a já uznávám,že bych sice asi sílu našla postarat se o takové dítě ,ale můj život by skončil, a já vím ,že bych takový život pro to dítě nechtěla,ale i přesto, tohle žádná z nás slyšet nechce, bohužel realita je jiná.Chtěla jsem se tě zeptat když jsi brala ty hormony ,jestli ti po nich bylo špatně, mě totiž neskutečně a měla jsme příznaky jako v těhotenství, bolest prsou nevolnost, pálení žáhy , závratě

mb85
9. lis 2012

@petula5 ano potřenbuje ,ale ten chlap tpo nechápe nedokáže se do toho vžít ,já o tom taky už tolik nemluvím snažím se dělat jako by nic ,ale jsou chvíle ,kdy jsem jak tlakový hrnec a prostě musím to řešit pláču a prostě nechápu a tu největší oporu by měl být člověk v tom ským se rozhodl strávit celý život,ale to muži nechápou

mb85
9. lis 2012

@matysikovad jo je třenba najít v sobě tu sílu a vím o čem mluvíš ,já v sobě nosila 14 dní mrtvý plod a to byla ta nejhorší představa jakou jsem měla a nejhorší je ,že když mi ho vzali měla jsem pocit ,že vzali kus mě a do ted je tam prázdné místečko i svíčku jsem našemu bobečkovi na dušičky zapálila,ale musím si říct,že je tohle menší ztráta než tu co prožíjí matky ,které musí pohřbít své dítě které je už nějakou dobu na světě a to je to nejhorší co může být .jinak upíří deníky užasné já je i čtu , je to mimo realitu a možná proto mě to tak zajímá 🙂

mb85
9. lis 2012

@petula5 jinak Petko dívala jsme se na tvůj profil a psala jsi že jsi měla jeden den pozitivnní test a pak ne,mě se tos talo před dvěma měsíci ,ale já měla 1-2 týden těhoteství a ve finále jsem , měla zpoždění radovala jsem se že konečně se zadařilo a ve finále jsem začal krvácet a v ten den jsem si udělala test a byl negativní velké zklamání a nepochopitelné

matysikovad
9. lis 2012

@mb85 no já je brala v těhotenství... ☹ takže to mi bylo blbě... 1.11 my zjistili zamklý potrat, ale plod se nevyvíjel od 20.10, takže taky jsem ho tam měla 14 dní. na jednu stranu jsem byla ráda, že je venku, na druhou stranu jsem si říkala - co kdyby se ještě probralo.... ☹ je to těžký. já vím, jaké je to starat se o postižené, jsem zdravotník - ale doma bych ho nechtěla - ano, příroda ví, co dělá ( a taky kyselina listová )
no já z těch upířích deníků viděla asi 2 díly - já jsem zase realista, nezvládla jsem ani stmívání - jen avatar, ten se mi líbil...ale nic o upírech ani vlkodlacích... 😀 to psychicky nezvládádm 😀

hayete
9. lis 2012

@mb85
@matysikovad Holky můžu vám říct, že když mi řekli, že místo dítěte mám v ďeloze molu, a že se to může zvrhnout v nádor a rychle metastazovat, nepřála jsem si nic jiného než jít okamžitě na revizi a toho "vetřelce" se zbavit. Naštěstí to byla ta lepší mola. Ale teď chodím co 14 dní na kontroly do Podolí, protože i 3 týdny po revizi mám stále Hcg a otěhotnět můžu zkusit nejdřív za půl roku, když bude Hcg každý měsíc 0. Bohužel tam chodí i holčiny, kterým těhu zkončilo chemoterapií. No a vedle naší ordinace chodí maminy před porodem na monitory. Život je prostě ironie!

matysikovad
9. lis 2012

@hayete ahoj hayete, zdravím tě🙂
toto je hrozný s tou molou ☹ tak jsem ti držela tehdy pěsti, aby to ona nebyla.aspoň že je to ta lepší.... půl roku uběhne a HCG se umoudří...a jak jsi na tom po revizi s MS? já si ještě po týdnu připadám těhotně... ( prsa velký a bolavý, střeva nafouklý, žaludek na vodě ☹ kdy už toto skončí ☹ )
jo a s těma maminama !!!!! po revizi jsem ležela u nas v UH na gandě G a tam chodily s břichama po oddělení na rizikovce... taky nechutný, vždycky jsem první utíkala na jídlo a první do pokoje se schovat, abych je ani neviděla.

mb85
9. lis 2012

@matysikovad tak já se zas na tom ujíždím upíři jsou moji ale avatar taky super moc hezký film, realista jsem taky ,jen utíkám, do děju mimo realitu🙂

hayete
9. lis 2012

@matysikovad i já tebe Dani 🙂 příšti rok založíme diskuzi Hurá zdravě těhotná ;)

mb85
9. lis 2012

@hayete ahoj trošku se v tom ztrácím ,byla jsi těhotná ,ale nakonec zjistili že to těhotenství není?

matysikovad
9. lis 2012

@mb85 máš správnou taktiku. a dětičky ti nepomohou? musí být krásné mít aspoň dvě 🙂 a tři potom bude luxus 😉
@hayete no tak to si zaručeně piš!!! už se těším, až tam budeme obě psat jak je nám zle a jak máme zácpu 🙂 je mi to líto, že to tak skončilo

mb85
9. lis 2012

@matysikovad ty jsi byla po revizi v nemocnici ? mě pustili domů po třech hodinách neosprchovanou a celou od krve, mazec

mb85
9. lis 2012

@matysikovad no jestli správnou taktiku to nevím ,ale určitě to pomáhá:D:D

mb85
9. lis 2012

@matysikovad co se týče dětí upřímě ted už jo jen dříve ,mi nepomáhali ani oni , když jsme plakal ,malá plakal semnou a to mě ničilo ještě víc tak jsme se před nimi schovávala,a navíc malá furt chodí a ptá se mě jestli už mám to miminko v bříšku

hayete
9. lis 2012

@mb85 bylo to molární těhotenství. Kdy buď dvě spermie oplodnily vajíčko nebo jedna oplodnila vajíčko bez DNA. Zezačátku to vypadá jako normální těhu, ale kolem 6 týdne se to zvrhne a místo dítěte jsou tam divné útvary. Mnohem rychleji ti roste Hcg i děloha. Útvary se mohou zvrhnout v nádor i po revizi je ještě 15% možnost že se někde nádor objeví. Proto chodíš stále na krev a kontrolují hormony.

matysikovad
9. lis 2012

@mb85 nene, já jsem tam byla přes noc, brali mě až ve dvě odpoledne - na čekání od 7 od rána děs a hrůza, na pokoji jsme byly čekatelky tři a já šla první...aspoň jsem je potom uklidňovala 🙂 ve 4 hodiny mě vyhnali z postele na wc a večer jsem se šla osprchovat a na druhý den dopoledne mě zkontrolovali břicho a pustili domů. péče vzorná, sestřičky moc fajn a doktoři na jedničku. i na sále byli moc hodní...i když jsem brečela i při uspávání do narkozy, pořád na mě mluvili...u nás v UH je nová gyn budova i s porodnicí a se vším 🙂
tvoje zkušenost mě mrzí ☹ takové by v dnešní době už neměli být ☹

hayete
9. lis 2012

Já si říkám že snad se to stalo jen z důvodu, že pro nás ten nahoře má lepší plán ;) @matysikovad

mb85
9. lis 2012

@hayete děkuji za vysvětlení už tomu rozumím a mrzí mě to , doufám,že to u tebe dopadne dobře a nic se tam už neobjeví

matysikovad
9. lis 2012

@hayete no aby to nakonec nebyly dvojčata nebo trojčata 😀 nakonec budeme matyk pluku a budeme mít doma školku 😀 hah

hayete
9. lis 2012

@mb85 taky doufám 🙂 ale je hrozný že si holka myslí, že pozitivní test je začátek a to nejtěžší (otěhotnět) zmákla. A on to může být začátek pekla.

mb85
9. lis 2012

@matysikovad no na příjmu taky bylo všechno v pohodě ,ale ty sestry co mě vezli na sál byli hnusné jako bych tam šla dobrovolně ,žádnou nezajímalo , jak mi je až pak na jednu ,která se mě přišla po revizi zeptat jak se cítím ,jestli mi je už lépe ,po narkoze jsem se vzbudila s hysterickým pláčem a málem jsme jim spadla z lehátka jak mě převáželi.

mb85
9. lis 2012

@hayete to určitě myslím,že největším uměním je porodit ,zdravé dítě

mb85
9. lis 2012

přeju vám děvčata aby jste přežili to čekání a ve zdraví a porodili krásné zdravé děti a věřím,že i přes všechny problémy , to zvládnem všechny,život je sice ironije ,ale sem tam je lepší být optimistou než pesimistou