Snažíme se a ono se to povede!

majjka24
2. únor 2011

Tahle diskuze je pro všechny , kteří se snaží o miminko 🙂

nita1984
14. únor 2016

Ahoj kočky, taky se přidám 🙂 přes rokem máme za sebou rok neúspěšného snažení, takže jsme to nakonec vzdali, řekli si, ze nejdřív doresime bydlení atd a vzhledem k tomu, ze aktuálně už řešíme smlouvy na náš vlastní domeček, dohodli jsme se s manželem., ze tohle platicko HA bude poslední 😀 tak doufám, že se brzy zadari

pradlenka
2. dub 2016

Ahoj holky,tak já se konečně taky pridavam 🙂 i když ne tak úplně... Mám hodně nepravidelně cykly a dr to řešila vždy jen duphastonem,který ale účinkoval tak dva měsíce a pak MS stejně přišla úplně nesmyslně. Takže jsem objednaná k nové doktorce,ale tam jdu až začátkem května... Každopádně jsme se s přítelem dohodli že jsme teda ve stavu snažení i když to zatím nebudeme nějak moc hrotit a prožívat. Teď spíš čekám co mi řekne dr 🙂

taao
9. dub 2016

Ahoj holky, tento web je moc fajn, některé rady jsem už využila. Jen mě tak napadlo, ptáte se na cenné rady, jak otěhotnět svých maminek nebo babiček? U nás v rodině je toto téma tabu. Přitom babi čtyři děti, moje mamka taky čtyři, bratra porodila ve svých 45 naprosto přirozeně. Škoda no, jejich zkušenosti by byly pro mě velmi přidatné.

veronika_andrej
19. dub 2016

@taao nemyslim, ze by ti jejich rady pomohly, ja mam pet deti a vsechny vznikly "napoprve a omylem", sem chodim vicemene jen kdyz si potrebuju pripomenout, jake mam stesti, ze je mam. Nekdy se tomu neda vyhnout, jindy toho nejde docilit. To je zivot...

taao
19. dub 2016

@veronika_andrej Já si právě myslím, že by mi jejich rady pomohly. Tak to máš veliké štěstí se svými dětmi. 🙂Nerozumím tvoji větě: Někdy se tomu nedá vyhnout, jindy toho nejde docílit. 🙂

minareta
21. dub 2016

@pradlenka ahoj, vitej mezi nas 🙂 ostatne ja jsem taky teda cerstva snazilka. Ale zatim to beru s optimismem ;) koncim ted druhy cyklus po vysazeni HA a jsem ohromne prekvapena, ze mam pravidelnou mrchu. Sice muj cyklus je 40 deni, ale to je u me jeste docela dobry 🙂 teprve tenhle cyklus jsem zjistila, co jsou ty bolesti cca 10 dni pred mrchou :D takze to vypada, ze ovu mam, jen netusim, ktery den. Od zac.dalsiho cyklu jdu merit a testovat, tak uvidime 🙂 drzim palce!!

minareta
21. dub 2016

@taao to me ani nenapadlo se o tom bavit s rodinou :D ale rekla bych, ze tenkrat se to tolik neresilo a na netu toho stejne najdu vic 🙂

zrzek88
21. dub 2016

Ahoj holky...taky se přidávám... ještě před pár měsíci by mě nenapadlo procházet a přidávat se na tyto stránky.. 😀 ale už je to tak.. zatím jedu třetí cyklus snažení... vysazení antikoncepce po 11 letech v lednu.. tak snad se brzy zadaří.. držim všem palce 🙂

minareta
21. dub 2016

@zrzek88 držím palce! 😉 já ted končím druhý, tak vlastně teprve začínám 🙂

pradlenka
3. čer 2016

Holky, tak já mám za sebou odběr krve a teď čekám až přijde ms,abych mohla na další kvůli hormonalnimu profilu a na štítnou žlázu. Když ms nedorazí během příštího týdne sama,jdu na vyvolání... no ale konečně se něco děje!

Jinak trošku zamyšlení mírně mimo téma... hrozně mě zaráží nazýváni ms mrchou. Přijde mi to jako obrovská neúcta ke svému tělu a jeho fungování. Vždyť tu mrchu potřebujete k tomu abyste vubec mohly otěhotnět.... ale to je asi názor ženský,ktera má ms sama od sebe jen tak 4x do roka a tak má radost když ta mrcha přijde, právě proto, že přišla a znamená to,ze tělo funguje a tím pádem jsem o krok blíž k vytouženému potomku....

matulka93
12. čer 2016

Tak se přidávám 🙂 🙂 🙂

Kdo používáte jaké vitamínky a jak se chystáte? 🙂

luciestancova
13. čer 2016

SNAŽILKY - PRODÁVÁM - CENA 150 KČ ZA VŠE VČ. POŠTY

sedlakovasary
20. čer 2016

Holky, kdyby jste některá měla zájem 😉 Zbyl mi Conceive Plus gel 75ml k podpoře početí emoticon Použit asi 5 krát..Ráda některé přenechám.PC 439 ,- ... za 270,- ... 😉 Nevím, jestli to bylo jen tím, ale v souvislosti s ním a ovulačními testy čekáme mímo ...

lorakv
21. čer 2016

Ahoj holky, ráda bych se k Vám přidala a poptala se na vaše názory. Do teď jsem si říkala, že se nic neděje, ale začínám mít lehké starosti.
HA jsme vysadili v zaří15. Od té doby se "snažíme", ale jen tím, že se nijak nechráníme. Ani ovu jsem zatím nekontrolovala (to mám v plánu zkusit poprvé v tomto cyklu, který bude následovat)
Styk spolu máme několikrát týdně, tak jsem předpokládala, že měření ovu není třeba, když prý stačí, aby byl i 3 dny před ovu - je to pravda?
Cyklus mám nepravidelný - 27 až 30 dní.
Do teď jsme to brali sportovně, že všechno má svůj čas, ale vzhledem k tomu, že jsem mladá 26 let, partner 36(jedno díte) a blížíme se k roku od vysazení, tak začínáme mít starosti.
Jediné co jsem začala užívat je k. listovou.
Moc děkuji za čas, který věnujete čtení mé "slohové práce" . Všem držím palce 😉

minareta
21. čer 2016

@lorakv ahoj, a tva otazka je ohledne ovu? 🙂 no pry otehotnet dva nebo tri dny pred ovu muzes no...spermijky si tam pry umi pockat, ale jde o to, jestli chteji :D my se s pritelem snazime od unora a zatim taky nic...ani nevim, jestli vlastne ovuluju :/

lorakv
21. čer 2016

@minareta Mo děkuji. Jojo a taky mě zajímal názor, zda by jsme to měli řešit i jinak. Doktorka mi říkala, že už mi klidně vypíše žádanku do spec. centra, protože tam jsou delší čekací lhůty, tak at se tam dostaneme v době kdy to bude rok. Ale nám to přišlo brzy na taková to řešení.

minareta
21. čer 2016

@lorakv to zalezi jen a jen na vas. Ja bych teda urcite dele cekat nechtela, ale kazdy to ma jinak ;)

kratka23
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pradlenka
9. črc 2016

Ahoj holky 🙂 mě ti doktoři přijdou divní.... bývalá gyndr mi říkala že po roce snažení by nás poslala do car,tady čtu že hodně páru to má taky tak. Já jsem změnila dr a hned na první návštěvě jsem dostala zadanku na hormonální profil a štítnou žlázu s tím že pak asi posle i přítele na spermio. To jsou ti doktoři jen líní a tak hned alibisticky posílají do car nebo někteří mají nějakou vetší atestaci nebo jak?docela by mě zajímalo zda ti co tyhle testy dělají než pošlou pacientku do caru jsou taky jen "obyčejní" nebo mají nějaké rozšířené pole působnosti...?

beruska1889
9. črc 2016

@pradlenka spíše jde o prachy, jako všude...můj gyndař mi udělal všechna vyšetření hned a bez řečí, jak jsem k němu přišla, že se nám nedaří... dokonce jsem i po testech pak chodila k němu asi 3 nebo 4 měsíce na folikulometrii.... takže je to jen od konkrétním doktorovi a jeho lenosti a jak jsem psala myslím, že hlavně o penězích...

nita1984
10. črc 2016

@pradlenka me třeba dr. po roce řekla, at si koupím ovu testy. Nic víc.Tak jsem se naštvala a šla do CAR sama. Máme za sebou řadu testů, první IUI a dnes nastupuji do nemocnice, zítra mi budou dělat laparku a průchodnost. V CAR jsme tuším od března

salenas
10. črc 2016

ahoj snažilky, já se taky přidávám. snažíme se dva roky, z toho rok jsme už v caru. máme za sebou stimulaci ivf, jeden přenos čerstvého embrya, nic, přenos dvou zmražených, ale skončilo to zle. Ted čekám na druhou porevizní menzes. zítra nebo v úterý bych měla mít plodné dny, tak na to vlítneme a pokud se nezadaří, půjdeme si v srpnu pro poslední zmražený embryjko.
hodně jsem teď četla, hledala informace, kvůli cyklu, ovulaci, zrání vajíček, upravení celého cyklu, nakoupila vitamíny a děj se vůle boží.
hodně doporučují vitamíny, kde je látka inositol, podporuje tvorbu vaječníků, správně uzrálé oocyty, délku menzes a pomáhá ženám s polycistickými vaječníky, tak hurá. Taková ta beznaděj po naší ztrátě je trochu pryč, že jsem se na něco upla, nakoupila vitamíny a tak, a i mi je líp. dokonce jsem zhubla, taky prý po inositolu, kdo ví.

salenas
10. črc 2016

@taao u nás to je taky tabu, matka je upjatá, až to hezký není a přitom má 4 dcery :D. ale kdysi mi babička radila, že při souloži, tak to řekla, musím ležet na zádech a pod zadkem mít polštář 🙂 a doporučuje se i orgasmus ženy, že to vztahuje spermie dovnitř .. prstíková metoda, asi toho je moc

taao
11. črc 2016

@salenas Jj, orgasmus prý hodně pomůže těm spermiim. Dnes jsou naštěstí tyto diskuse, ale dřív nebyly. Mne bude 32 a až poslední půlrok mám nastudovane různé informace. Kdysi jsem v jednom filmu viděla, že žena po styku dělala stojky. 😀 Neříkám, že všechny ženy takové informace potřebují, protože mají plodné muže. Ale často se těm spermiim musí pomoci. Zkoušela jsi gel na podporu početí? Já zatím ne.

salenas
12. črc 2016

@taao nezkoušel.teď hlídám ovulku ,právě ji mám,tak se snažíme a když to nevyjde.,jdeme na ket

nita1984
12. črc 2016

Holky, tak jsem po peraci. Jeden vejcovod neprůchodný. jeden OK. Tři ložiska endometriozy, takže ve čtvrtek kontrola v Pronatalu a uviíme co mi řeknou....

pradlenka
12. črc 2016

@beruska1889 tak dneska mi to moje dr trochu objasnila aniž by o tom věděla 🙂 ona zmuze jen něco málo a v caru už prý i tak nějak vědí co třeba zabere a co ne,zkratka mají zkušenosti... 🙂 mě taky dala na výběr jestli léčba u ní nebo rovnou do caru i když by tam třeba začali tím samým

pradlenka
12. črc 2016

Ahojte holky,
Docela dlouho jsem tu pořádně nebyla ale dneska se jdu vyplakat ☹
Jsem po návštěvě u dr a je mi bídně... hormonální profil špatně, ovu neprobíhá, 18.dc a sliznice hodně nízká, levý vaječník pco....
Takže jsem odcházela s žádankou na spermiogram pro přítele a letackama o vitamínech co máme brát ale asi nás zrujnujou. Podle spermio pak buď nasadíme clostillbegyt nebo půjdeme do caru... ☹ je mi z toho tak smutně!taky jsem to obulela...

beruska1889
13. črc 2016

@pradlenka aha, tak to jo... no je od ní hezké, že Ti to aspoň tak hezky vysvětlila... 😉 tak ať se brzy zadaří... nám všem,... 😉 🙂

beruska1889
13. črc 2016

@pradlenka neboj se, nic není tak zlé aby to nešlo vyřešit... budete pěkně oba pěkně zobkat vitamíny a léky od doktora a půjde to 😉 dnes už jde řešit vážně spousta věcí, znám mnoho případů kdy lékaři zavrhli možnost páru mít vlastní dítě a nakonec se dočkali... jen ta cesta byla trošku delší a složitější než mají zdravé páry... uvidíš, že se taky dočkáš, bude to boj, ale se šťastným koncem... 😉 takže hlavu vzhůru, utřít slzy a bojovat... 😉 držím pěsti 🙂