Půl roku se snažíme o dítě, kdy to řešit na gyndě?

martinka1996
10. říj 2017

Holky, je to půl roku co se snažíme o dítě, zkoušela jsem ovu testy a ty mam pozitivní. Cyklus normálně pravidelně. Partnerovi je letos 39 a mne zajímá, kdy bych to měla začít řešit na gynde. Šly byste dřív než ten rok od snažení kvůli věku partnera nebo jste ještě počkaly? 😊

ferrari
10. říj 2017

Dříve jak do roka s vám a nic dělat nebudou třeba nemáte ovulaci

barboralauren
10. říj 2017

V dnešní době je to skoro už jak výhra v loterii.Chce to zachovat klidnou hlavu nesostredit se na to a ono to přijde🙂 nám to také trvalo rok.🤗

katka865
10. říj 2017

@martinka1996 partner si klidne muze nechat udelat spermiogram. Me dal zadanku muj gynekolog asi po pul roce neuspesneho snazeni. Kdyz bylo vse ok tak mi dal na 3 mesice clostilbegyt a sledoval jestli probiha ovulace a kdyz ani pak nic tak me poslal do caru. Kdyz jsme chteli druhe tak jsem se tam objednala rovnou bez konzultace s gynekologem. Jsem na vsechno strasne netrpeliva tak jsem to resila brzy. V caru te neodmitnou. Udelaji vysetreni a navrhnou postup. Pomuze to na psychiku. My mame nakonec obe deti prirozene 🙂

no_title
10. říj 2017

ty jsi ještě mladá, zatím to neřeš 😉 ale partner by mohl zajít na spermiogram pro jistotu. Ty můžeš brát Nosifol, tím nic neuškodíš a kyselina listová pomůže miminku v počátečních fázích. Víc bych se v tom zatím nevrtala 😉

no_title
10. říj 2017

a jinak, jsi fakt mladinká, koukám že máš ve jméně 1996, předpokládám, že je to rok narození. Opravdu to nehroť, pokud se i po roce nebude nic dít, zkus bylinky - kontryhel a cvičení Ludmily Mojžíšové. To cvičení by se mělo dělat ještě předtím než se přistoupí na léky, bohužel dnešní medicína takto stavěná není, léky se dávají i očividně ovulujícím ženám... Pokud ovulace probíhá (zjistí se i z UTZ vyšetření), tak bych do Clostilbegytu nešla. Snížižuje totiž sliznici, takže šanci na otěhotnění může naopak snížit... nebo potratit v ranné fázi... nebo taky budeš řešit dvojčata / trojčata 😉.

nellinkaa10
10. říj 2017

Jsme na tom asi podobně, přítel má též 39. Má už ale 2 děti (9 a 7 let) s bývalou manželkou. Já mám holčičku (5let). Plánujeme jedno společné. Snažíme se teď cca druhý měsíc. Začala jsem užívat Nosifol a pít čaje Kortyhel a čaj Ludmily Mojžíšové. V červnu se nám neplánovaně zadařilo, ale bohužel v 5tt odešlo :( Měla jsem mít ovu až teď 9.-10.10., ale dle OVU testů proběhla minulý týden-nevím přesně den. Byly jsme od středy do neděle na wellness pobytu, tak kéžby se tam zadařilo a vyšlo to. Držím palce! 🙂

martinka1996
autor
10. říj 2017

Holky díky moc za vaše odpovědi, ja to ani nijak nehrotim jen jsme na to včera narazili s přítelem tak mě napadlo, že se zeptám. 😊