Snažíme se o mimi a stále nic

ivwisek
30. zář 2017

Ahojky holky,
píšu svůj první příspěvek a doufám, že se mezi vámi najde někdo, kdo sdílí podobné trápení.
Je mi 25 let a s partnerem jsme se rozhodli začít se pokoušet o mimi. Začátkem srpna jsem s posledním práškem ukončila brání HA, a to téměř po 7 letech. Po týdnu dorazila MS a nyní přichází v pravidelně. Pociťuji změnu pouze v neprichazejicich bolestech podbřišku a hlavy.
Můj největší problém je, že bych si mimi přála hned, ale stále nic...

barunka1408
2. říj 2017

Ahoj, já neberu prášky už 4 rokem , v létě mi bylo 26. Nechali jsme tomu volný průběh cca od konce minulého roku, nejdřív jsem poctivě zobala aspoň listovku a od Března jsem na to prděla úplně jen jsem s každou další MS byla naštvaná, ale zatím nic dramatickýho, říkala jsme si až to přijde takto přijde. No a v den kdy mi umřel taťka (Srpen) jsme zjistili, že jsem v tom. Takže bohužel dvě pravidla se potvrdila - když to nejmíň čekáš tak to přijde a pravidlo, život za život taky :(.

eviicka
2. říj 2017

@ivwisek beru letrox, což je totéž, jen jiný dodavatel. Pro otěhotnění je dobré, že jsi na endokrinologii sledovaná. Asi v 10 týdnu, jsem byla na první kontrole, kde mi doktorka navýšila dávku, po porodu se to vrátilo zpět. Myslím, že teď konzultovat nemusíš, až se zadaří, tak tam zavolej 😉.
(Jinak my čekali rok) 😉 se

saffy
2. říj 2017

Já brala HA skoro deset let a otěhotněla jsem až rok a půl po vysazení. Tělo se prostě čistí... Měla jsem velmi nepravidelný cyklus, klidně i tři měsíce nic, pomohl mi Gynex, začala jsem ho brát, cyklus se srovnal a do půl roku jsem otěhotněla. Jak tu píšou holky, dej tomu čas a zatím to nijak nehroť, psychická pohoda je důležitá a vy se snažíte strašně krátkou dobu. Urči si pro sebe nějaký časový horizont, do kterého počkáš a nebudeš to vůbec řešit (ani plodné sny, ani MS prostě nic), uvidíš, že ten vnitřní stres pak opadne. Jo a z vlastní zkušenosti vím, že je dobrý hlavu zaměstnat něčím jiným, na co se bude soustředit, já takhle do mimča stihla udělat doktorát 😁😁😁

ivwisek
autor
2. říj 2017

@dendasubaristka přesně jak píšeš, jsem ponořená do každé odchylky, která je od normálu. Blbý je, že jako normální považuji stav, kdy jsem brala HA, což nyní není měřítko. Tělo se mění a já se sama v sobě absolutně nevyznám..

@barunka1408 já zase nechci tělo cpát ničím chemickým, když jsem se teď zbavila HA. Už tak jsem to začala pociťovat jako zátěž. Častěji se mi začaly objevovat migrény, s tím, že na gyndě mi řekl doktor, že s vysazením se bolest při migréně zhorší. Paradoxně je mi lépe.
A nyní mám po MS (trvala 3 dny), jsme z toho zmatená, ale nechávám zatím tělo v klidu a nic neřeším.
Taťky mi je moc líto, nejde vyjádřit jak ti asi musí být, ale kousek taťky se ti vrátí v tom miminku 🙂

@eviicka právě při každé kontrole mi doktorka klade na srdce, že v případě otěhotnění se mám ozvat, ale nikdy právě nezmínila, jak to řešit v případě plánovaného těhotenství. Kontrolu mám v listopadu, tak snad do té doby .....

@saffy čas a trpělivost.. s tím bojuji nejvíce.

dendasubaristka
2. říj 2017

@ivwisek no po vysazení se mi po půl roce strašně zhoršila pleť a vlasy musim myt skoro kazdy den. Jinak s praskama nejake bolesti pred ms vubec. Ted tyden pred ms hlad velky,bolesti prsou a podbrisku. Kolem ovulace bolesti podbrisku,tlaky a prvni mesice pred vysazenim,strasna podrazdenost. Takze bych zadne priznaky nebrala v potaz 🙂

ivwisek
autor
2. říj 2017

@dendasubaristka když jsem brala HA, tak jsem měla "jen" kreče v podbřišku a poslední měsíce i šílenou mogrénu. Teď po vysazení kreče přestaly a že přijde MS vím podle citlivosti prsou týden před. Jinak se mi cykluspozdí každý měsíc o 3 dny. Nejvíce mě překvapila pravidelnost. Čekala jsem, že po vysazení se MS rozhází, ale přichází přesně (+ 3dny)

dendasubaristka
2. říj 2017

@ivwisek no ja mam po vysazeni taky pravidelnou ms 🙂 🙂 mam 28 dni cyklus a 14ty den ovulaci. Na migreny trpim a zda se mi ze je mam taky lepsi 🙂

ivwisek
autor
2. říj 2017

@dendasubaristka já jsem se bála, aby se mi migrény nezhoršily, ale byla jsem ochotna to podstoupit, a ony jsou fuč (ne úplně, ale to nejhorší ano)..

dendasubaristka
2. říj 2017

@ivwisek jo jo taky,mozna i pomohlo ze pravidelne cvicim. Mam je od krcni patere totiz 🙂

alice17
2. říj 2017

@sobist to je jako přes kopírák i u nás, je mi 26, HA jsem vysadila po 10 letech a jediné co jsem si hlídala bylo mít dost sexu a otěhotněla jsem třetí měsíc. Teď čekám kluka který by se měl narodit na vánoce 😊

markyzzaa
3. říj 2017

@ivwisek
Já taky beru Euthyrox. Byla jsem na brání prášku flink, na léčení žlázy jsem se vykašlala a nechala to být dva roky ( byla jsem hloupá) a najednou přišla myšlenka ze bychom chtěli miminko. Snažili jsme se 3 měsíce. Z toho 2 měsíce to neslo ( to jsem byla stále bez léčení st. žlázy) pak jsem se lipka do zadku, taška k dr. a tam mi nasadili Eurhyrox a tadá.. já otěhotněla. Doktor mi řekl ze mám přijít jakmile otěhotním. Takže chodit k dr. teď je zbytečné pokud jsi jinak pod dohledem a bereš správnou dávku kterou tělo potřebuje 🙂

markyzzaa
3. říj 2017

Omlouvám se za chyby, telefon mi vše přepisuje

lennus
3. říj 2017

@ivwisek Takhle to nefunguje, u mě to přišlo vždy, když jsem na to nemyslela resp přestala myslet, poprvé to chtělo trochu času, pak už to šlo rychleji. Jakmile je dítě jako středobod vesmíru, tak to často nejde, zároveň na to nejde na povel nemyslet, ale čím dřív si žena najde nějaký jiný zájem, tak to pak může přijít nečekaně. Držím palce!

lnika2
3. říj 2017

Ja otehotnela přesne po roce.... pomohlo mi nevyhledavat forum typu snazime se otehotnet atd. Dokonce jsem s toho byla uz tak unavena ze jsem chlapovi rekla ze dite nechci a ze pockame ... sla jsem si pro antinu (kravka no) a cekala jsem az prijde ms :D ta neprisla .... ted se stresuju at to vsechno zas dopadne dobre 🙂 ..... jinak za sebe bych doporucila na nahozeni cyklu kontryhel - 2x denne prvnich 14 dni cyklu 🙂 .... a nebojses mlada podaří se to ....

dendasubaristka
3. říj 2017

@lnika2

@lennus holky asi na tom fakt neco bude no. My se snazime pres rok a porad na to svym způsobem myslim no. Ale pokud se tento cyklus nepovede,mam v planu se do toho oprit a nemyslet na to a odejit odsud.

lennus
4. říj 2017

@dendasubaristka Já si řekla, že když to nepůjde další měsíce, budu chodit na keramiku a přihlásíme se s manželem do tanečních, už to nebylo třeba 😀 To bylo u prvního, u druhého jsme koupili letenky do USA. 😀

dendasubaristka
4. říj 2017

@lennus super,to mne jeste vice motivuje 🙂

apple_tree
4. říj 2017

Holky, my se snazime od unora. V prosinci mi bude 33, HA jsem vysadila v unoru po 16 letech uzivani. MS nabehla hned, cyklus mam pravidelny skoro na hodinu presne 29 dnu, ovulace snad taky probiha dle vseho a stejne se nedari. Dali jsme si cas do konce roku, v lednu to zacnem resit s doktorem, protoze uz jsem stara na to, abych cekala dyl. Na Vanoce planujeme krasnou dovolenou, tak furt si rikam, ze to bude idealni cas na to, aby se nam konecne zadarilo. Jinak to moc neresim, uzivam drmek a listovku, ale asi by mi hrablo, kdybych se snazila si merit teplotu nebo delala pravidelne ovu testy. Holky, drzim nam vsem palce, ono to urcite vyjde!

slayc
4. říj 2017

Ahoj, ani nevíš jak moc tě chápu. Já vysadila prášky v lednu tohoto roku, brala sem je od svých 15 let, je mi 24. Tolik sem se těšila, že už můžeme začít. Bohužel, manželovi zjistili cukrovku. Místo miminka jsme se srovnávali s častým pícháním inzulinu, dieta a tak podobně, že o miminko jsme se začali snažit až v červnu. Nebudu lhát, byla jsem z toho smutná, ale nedala jsem nic najevo, přednější pro mě bylo, aby byl psychicky v pohodě manžel a nic si třeba nevyčítal a sžil se s tím vším, co ho teď čekalo a co vše si musel odepřít. 🙂 no, zadařilo se na dovolené začátkem srpna, nakonec jsme dlouho nečekali. Je naprosto v pořádku, že chceš mít miminko co nejdřív, kdyby si nechtěla, tak se přeci nesnažíte. Obdivuju holky, které se snaží již několik let. Rady nemysli na to, dle mého nepomáhají. Přijde to dřív nebo u někoho později, ale těšení se a doufání, je dle mého to, díky čemu se člověk nevzdá ani po delší době. 🙂

dendasubaristka
4. říj 2017

@slayc ahoj tvoje slova tak nejak nabudila a podporila. My se snazime rok a mesic a asi to fakt prijde jednou ci pozdeji 🙂 🙂

lennus
4. říj 2017

@slayc Tělo se může po HA čistit hodně dlouho, to jen pro info pro ostatní holky.

slayc
4. říj 2017

@lennus samozřejmě, že je každé tělo jiné a každá bereme jinou antikoncepci. Já musela navíc 3 roky brát pouze jednosložkovou antikoncepci. Tělo se po HA může klidně i déle jak rok čistit. Můj příspěvek byl spíše než na antikoncepci narážka na to, že chápu autorku toho, že by si miminko přála co nejdříve.