Snažíme se o miminko - květen 2012

brnanda
15. kvě 2012

Ahoj, rozhodli jsme se s mužem,že se pokusíme o druhé dítě.A jelikož od května tady není žádná diskuze květen a dále ,tak zakládám novou diskuzi.Doufám,že se dozvíte rady a i rady někomu předáte a že si tady každá najdete nějakou tu dušičku k sobě,jako jsme byli partička červen 2010.
Vítám všechny nové snažilky 🙂

nasaluca
16. kvě 2012

@brnanda Ahoj, my už se budeme snažit 6. měsíc, ale ráda se přidám a pochytím nějaké rady zkušené maminky 🙂

jaja01k
16. kvě 2012

Ahoj holky, máme soukromou skupinu "začínáme v létě 2012". Nejsem si jistá jak to funguje, ale předpokládám, že by vás mohla přidat zakladatelka skupiny aajda, kdybyste se chtěly přidružit 🙂

pavlina26
16. kvě 2012

@brnanda Ahojky, já jsem momentálně po revizi (před 14 dny, spontánní potrat ☹ ), v nemocnici mi pověděli, že se můžeme snažit po první MS...tak na to čekám jak na smilování... Jen přítel to všechno nese nějak špatně...vlastně i já mám trochu obavu zkoušet to znavu, i když to nemá opodstatnění...ale snad už se to pak konečně povede, budu věřit. Jak dlouho ses snažila Ty o první mimčo?

brnanda
autor
16. kvě 2012

@nasaluca ahojky, no to máš skoro za chvíli 🙂
@jaja01k super kolik vás tam je?vzpomínám si,že tehdá nás bylo 84 a stálo to za prd ..páč nás bylo moc a stejně sme se bavili +-20lidí
@pavlina26 Pavli, to je mi líto...jojo někdo říká,že máte hnedka do teho jít,někdo říká i 6měs.počkat,ono asi záleží na tom,jak to přijalo tvé tělo.
Víš chlapi jsou všici stejní!Já si vzpomínám,že když sem dostala MS,tak mi muž říkal větu "Tys to zase dostala?" a mlžu ti říct,že mi to gylo po x měs.tak protivný,že sem už pak schovávala vložky,aby to neříkal-ani si to neuvědomoval!
No echt..my sme čekali strašně dlouho,páč sem nemocná a tak do druhého jdeme stím,že bu´d a nebo ,beru to já už tak,že jedno dítě mám a jako kdyby to pro mne haslo 😀

jaja01k
16. kvě 2012

@brnanda Je nás tam něco přes dvacet, ale ne všichni přispívají. V pohodě se to dá usledovat a mít přehled kdo je kdo 🙂

brnanda
autor
16. kvě 2012

@jaja01k tak co holky přidáme se tady k jaja01knebo zůstaneme tady 🙂

brnanda
autor
16. kvě 2012

@jaja01k vždyť do té vaší skupiny od dubna nikdo nic nepsal ☹

jaja01k
16. kvě 2012

@brnanda To jsi našla původní veřejnou skupinu, ale pak vznikla soukromá. Tam nemůžeš, pokud tě tam zakladatelka nepřidá.

nasaluca
17. kvě 2012

@jaja01k Já bych byla pro 😉

chcememimi
17. kvě 2012

ahoj holky mohla bych se přidat? snažíme se o druhé miminko, ale máme to trochu složitější.... prosinci revize ve 4. měsíci těhu a ted našli srůsty na pravém vjcovodu....tak bych si ráda o tom s někým psala a vám všem tu moc držím palečky, aby to, co nejdřív vyšlo 😉

jaja01k
17. kvě 2012

@nasaluca Napiš uživatelce aajda a ona tě do skupiny přidá 🙂

brnanda
autor
17. kvě 2012

@chcememimi ahojky, no sice nemáme po revizi,ale jelikož mám MTHFR,leidena a PCOs ,tak si občas připadám jak exzot .

Na syna sme čekali 3roky,a rok s lékama na 100% a s injekcema apod.A když si představím,že toto mě čeká znova,tak je mi zle už teď 😉

chcememimi
17. kvě 2012

@brnanda to bude určitě v pořádku 🙂 držím pěstičky

brnanda
autor
18. kvě 2012

@chcememimi a co vy?

pavlina26
18. kvě 2012

@brnanda mno, tak ale řekla bych, že do toho jdeš vyrovnaná s fakty a to je fajn...prostě raději nic moc nečekat a co přijde to příjde!!! Já jsem otěhotněla už po 3 měsících od doby, co jsme to začali zkoušet, což jsem ani nečekala- teda když to dneska vidim, jak chodí všichni v okolí na umělé oplodnění, tak jsem to tak rychle opravdu nečekala....mno a kdo by to řekl, že to tak blbě dopadne...jeden šok za druhým.
A přesně, jak píšeš s tím, kdy se pokusit znovu....někdo říká to a jiný zase něco jiného...od té doby jsem mluvila se třemi doktory a slyšela jsem verzi, že se můžeme snažit hned po prvních měsíčkách/ po dvou měsících/ po půl roce...a teď si z toho vybrat... 😎 já to vidím spíš tak, že to nebudu nijak řešit...přeci jen předtím jsem taky neotěhotněla úplně hned...a copak Ti je? Psala jsi ,že jsi nemocná? Jinak alespoň jednoho prcka máš- tj fajn a závidím 🙂

chcememimi
19. kvě 2012

@brnanda no my se snazime druhym mesicem...merim BT a zapisuji do grafu, potrebuji vedet, kdy je ovu a zda vubec po te revizi...a zatim mi to hopsa, jak na houpacce..tak uvidime :-/

brnanda
autor
19. kvě 2012

@chcememimi hihi to jsem taky dělávala 😀 dovedlo nás to akorát k šílenství!! ,bohužel nemám ovu každej měsíc a poznám ,že ji mám a to tak,že jde ze mne takový průhledný až do bíla hlen a taky chichi mám šílenou chuť na sex 😀 😀 😀 😀

@pavlina26 Víš, u mě je to takové jak to mám říct..považuju seza normální holku,která jako řeší věci,ale nedělám ztoho vědu,prootže právě si připadám jak exot všude kamkoliv vlezu.Protože s Leidenskou mutací na 99% nejde otěhotnět normální cestou,PCOsyndrom je nemoc vaječníků,a MTHFR jsou trombofilní mutace,kvůli kterým si musím píchat injekce - heparinu ,taky perlička..teda jen před těhu,v těhu a v 6ti nedělí ,pak sem se už na to vyprdla 😀 proto mám ke všemu takový laksní vztah už ,páč už toho mám za sebou tolik a zpětně vidím,že nás to ubíjelo, nervovalo apod.

my sme třeba věděli po domluvě s mužem , že nedej bože,kdyby s eněco stalo a měli sme nějaké vady,jako dítě,že ho za každou cenu nebudeme chtít,protože čekat pak co sním bude a nebude ,kdyby se něco stalo snámi by nás zabilo.

A podle mne je lepší si všechno doma vyjasnit a říct si,kam až chcete a nechcete zajít ....byla sem už jednou vdaná a skrz ty nemoci nám zdělili ,že nebudu mít nikdy dítě..chlap si začal s kolegyní vpráci a dneska má dva syny a já v pětadvaceti začala nový život a ve 29 se nám podařil syn, normální cestou,ikdyž sme chodili už do reprofitu.

pavlina26
19. kvě 2012

@brnanda fííííha, to jsou mi nemilé zkušenosti...nemáš to s těmi zdravotními věcmi jednoduché...ale tak když to vyšlo jednou... 😉...třeba se na Tebe usměje štěstí i podruhé, takže laksnost fajn a trochu i nějakou naději... 🙂 Mno, mužský jsou pěkný padouši, asi to byla velká změna, ale k lepšímu a tj hlavní. Taky se pokusim o tu laksnost 😉

chcememimi
19. kvě 2012

@brnanda to me to taky zacina privadet mimo...ja na sobe,ovu nepoznam☹

aagnes
19. kvě 2012

ahoja holky, já sice snažilka už nejsem, ale přidávám jednu radu. Zkuste http://www.otehotnet.cz/lubrikacni-gel-conceive... třeba pomůže i vám. Bylo nám řečeno, že přirozeně neotěhotníme, že jedině IVF a zkusili jsme gelík a na podruhé se zadařilo 🙂 a dalším dvou párům v našem okolí, kteří dlouho čekali 🙂 tak přeji hodně štěstíčka 😉

brnanda
autor
19. kvě 2012

@aagnes ahojky,hi ,jenže já lubr.gel nepotřebuji 😀 a myslíš,že to opravdu pomohlo??

@chcememimi hele a bude hůř...my sme se i dohadovali doma ,bylo to hrozně na nervy a na stres ,fakt..ale toto si každej uvědomí až zpětně a uzná,že to je hrozn na nervy.

@pavlina26 moje babička mi vždycky říkala, že něco zlého je k něčemu dobré... když mi lékaři zdělili,že jsem jedna z mnoha statisíců,kteří mají MTHFR a Leidena a ktomu ještě trombofilní mutaci ,která k leidenovi nepasuje, tak sem se už začala smát

chcememimi
20. kvě 2012

@brnanda tak ten muj to zatim nejak nevi,at ho moc nenervuju a jelikoz tu nerozumi, tak se moc nezajima 🙂 tak aspon tak

brnanda
autor
20. kvě 2012

@chcememimi no my sme doma vlastně s mužem tři roky čekali,rok se všema možnejma lékama ,já sem dokonce vypustila aj prácu jednu a dokonce jsem v neposledním,abych se ztěch nervů nezbláznila chodila každý den do posilovny! na dvě hodiny.. hodinu běhala a hodinu si hrála stěma jejich strojema 😀 hele já sem se pak dozvěděla,že sem těhu a brečela sem,že nemůžu jít běhat 😀 😀 😀 😀 😀

viktoriecom
20. kvě 2012

Ahoj holky, jestli mohu ráda se přidám, my se snažíme cca 10 měsíc a stále nic. potřebuju někoho s kým bych to všecko mohla probírat je mě z toho už smutno ☹

brnanda
autor
21. kvě 2012

@viktoriecom ahoj Vítej ,-)
Víš,je to bohužel tak.. někdo otěhotnění ani neví jak a pak dítě mlátí a nestará se o něho a ti,co si ho přejí celým srdcem ,mají pro mimi rodinu s otevřenou náručí ,tak čekají ...bohužel je to tak,ale neboj....říkala si to gynekoložce? ať ti dá clostyl begyt a utrogestan.

brnanda
autor
21. kvě 2012

Dneska je venku krásně,až na ten vítr ,ten mě štve ,páč mi tady všechno lítá,aj sušák už byl na zemi 😠
Kdyby tak bylo pořád +- těch 20C bez větru 😀 😀 😀 😀 😀 😀

chcememimi
21. kvě 2012

@brnanda taky premyslim jeste nad nejakym sportem...chodim na zumbu a tam se dost odreaguju 🙂

brnanda
autor
21. kvě 2012

@viktoriecom a nebu´d smutná 😉

brnanda
autor
21. kvě 2012

@chcememimi jen a jen doporučuji,pokud máš čas ,což třeba mě chybí a je mi to strašně líto,že už skoro tři roky jen bečím nad tím,že běhat jít nemůžu - venku mě to nebaví a jelikož jsme sme přestěhovali z Brna do Rousínova,tak tady není žádná ženská posilovna,kde by neslyntali chlapy a nebo se zase neposmívali,což by byl můj případ...vté ženské pos. to bylo super, všeci se tam brali rovně,ještě podporovali a pak,když mi aj ty holky,co tam pracovali řekli,že ani netušili,že bych tam vydržela tak dlouho,natož běhat a když mi některá znich řekoa,že je pokrok už vidět ,ty joo já rostla 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale vnitřní pocit štěstí,byl ještě větší 😉

chici a víš na co si vzpomínám 😀 občas sem šla i v sobotu a já běžela hodinu a půl na páse a brečela a brečela a brečela..jen sem periferně viděla,jak po mě baby pokukují 😀 😀 😀 😀 😀 😀

já sem stejě divná,jak to tady čtu chicht - buďto se uklidňuji úklidem ,a nebo cvičením 😀

viktoriecom
21. kvě 2012

@brnanda smutná sem... zas mě to nějak dostává :./ já začínám brát proveru a neslyšeli jste o femigardu?? akorát, že mě se špatně uvolňujou vajíčka,...teď sem týden po vyvolávačce a dr. řikala, že max, do tydne to dostanu a nikde nic ☹

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru