Snažit se hned po vysazení HA, nebo si dát chvíli pauzu?

spagatice
10. říj 2007

Ahoj holky, v tématu snažilkování a těhotenství jsem úplný amatér. 🙂
Už mám po škole, pracuju na praxi, mám hodného a milujícího manžela atd., ale v životě mi jedna důležitá věc ještě chybí, MIMINKO. Každopádně chceme ještě tak rok, dva počkat. Ale protože se už 8 let cpu HA, tak by mě zajímaly vaše zkušenosti. Mám brát antikoncepci co nejdéle a hned jak budeme chtít mimi, tak ji vysadit, nebo ji mám přestat brát teď a dát tělu od HA tak rok před snažilkováním pauzu. Doufám, že píšu srozumitelně a děkuju za rady.

sanuska
10. říj 2007

Hoj Spagatice mě dr říkal, že není nutné po vysazení HA čekat "až se tělo očistí", že se hned do toho můžeme opřít 😉
Ale hodně holek má po vysazení HA problémy s urovnáním cyklu - to se mi díky bohu vyhlo - tak spíš jen kvůli tomu.....
Jinak přeju, aby pak šlo vše bez problémů a co nejdřív jsi měla// 😉

mocsmutna
10. říj 2007

otěhotněla jsem hned po vysazení HA. v 9.t.t. (nebo 7.-když beru, kdy se zastavil vývoj) jsem měla zamlklý potrat.. ale jsou holky, které otěhotněly zrovna tak a měly naprosto fyziologické těhotenství a posléze zdravé dítě.. možná to souvisí s tím, že jsem nikdy neměla pravidelný cyklus, těžko říct. O žádné studii na tohle téma jsem nic neslyšela, každopádně teď už bych do toho hned po vysazení nešla (čekala bych tak tři cykly..)
tak hodně zdaru

spagatice
autor
10. říj 2007

Ahoj sanusko, moc ti děkuju za radu, s tím cyklem to bude asi trochu problém, před HA jsem ho měla jednou za čtvrt roku a když jsem HA vysadila kvůli operaci před 2 lety, tak se mi MS dostavila taky až za 3 měsíce

sanuska
10. říj 2007

Tak tím spíš bych vysadila, kor když si dáváte časík rok dva....aspoň bude čas na srovnání 😉

spagatice
autor
10. říj 2007

ježiš to je mi líto, asi opravdu doberu prášky, které mám doma a nechám tělo, aby se srovnalo

krista
10. říj 2007
eps
10. říj 2007

Já vysadila asi měsíc před snažením a těhu jsem byla hned, jak jsme se dohodli s manžou, že už teda ANO ( 😀 ) taky po několika letech cpaní se HA. Známé to trvalo asi půl roku... Blbý je, že třeba až po tolika letech zjistíš, že vše v těle neprobíhá jak má, takže podle tvého věku bych se rozhodla. Pokud jsi mladší, ber ji klidně dál, a pak uvidíte, půjde to hned, počkáte si nějaký měsíc, rok, pokud jsi starší, radši vysaď hned, ať aspoň vidíš jak budeš mít MS... Já vím, jsem trochu pesimista (v tomto případě, jinak ne), ale nikdy nevíš, jak to bude, dokdu to nezkusíš.

spagatice
autor
11. říj 2007

Ahoj holky, moc Vám děkuju, jste hodné, je mi 25 let, to ještě neni tolik, ale snažit se začnem za rok a když si představim, že by to hned nešlo, tak si tak nejmladší zrovna nepřipadám.

petkakrutik
18. pro 2007

Ahojky, ja jsem otehotnela 4 mesice po vysazeni HA, ale bohuzel v 10 tt taky missed abortion. Tedka zaciname po 3 mesicich znovu, tak snad brzo... Jinak muj dr. rikal, ze pravdepodobnost tehu hned po vysazeni je dost mala.

zirafik
18. pro 2007

AHojda, já otěhotněla hned po vysazení a potkalo mně to co petkakrutik a mocsmutna ☹ . Nevím, jestli to bylo tím.... důvody mi nikdo neřekl, zjišťují se až když se to stane po 2., po 3. 😒 . Kdybych mohla vrátit čas, vysadila bych a pár měsíců počkala...

ivkaj
19. pro 2007

Ahojky, mě Dr. říkal, že nějaká "očista" těla po moderní akntiko není potřeba. Většina už je s nízkou hladinou hormonů. Ale pokud jsi měla nepravidelný cyklus, asi bych HA vysadila a dala tělu čas se srovnat, popřípadě pak řešit srovnání cyklu s DR. Lepší začít dřív než si potom sypat popel na hlavu. On ten rok hrozně rychle uteče 😉

mirka19
19. pro 2007

Ahoj.
Mám spoustu kamarádů doktorů a ti mi říkali, že očista není nutná. Akorát prý jak dlouho tělo nemohlo uvolňovat vajíčka, tak se jich může uvolňovat více a proto se prý rodí více dvojčat. My už jedny dvojčata máme, takže jsme raději vysadili půl roku předem, ať se stihnou odplavit nadpočetné vajíčka. Ale pokud by vám dvojčátka nevadily, tak šup na to. Nám by teda nevadili, ale jedno by jsme raději.

beruska21
19. pro 2007

No tohle se mě taky týká, zrovna jsme s manžou přemýšleli, kdy začneme pracovat na miminku, říkali jsme si že takové jaro by bylo fajné 😉 mám ještě na dobrání neelé dvě platíčka HA, takže pak už si pro novou nepůjdu a nechám tělo si srovnat...MS jsem před tím měla vždycky pravidelnou ale děsně dlouhou a boletivou 🙄 Mě taky doktro říkal, že očista není potřeba ale že si mám přijít pro recept, že mi předepíše nějakou kyselinu ....., už nevím co 😕 a že se líp otěhotní?

verap
19. pro 2007

Beruska21 - asi myslel kyselinu listovou, rychleji diky ni neotehotnis, ale snizuje to riziko vzniku vrozených vývojových vad centrální nervové soustavy. Taky to snižuje riziko předčasných porodů a narození dětí s nízkou porodní hmotností.

Ja prestala brat prasky pred dvema mesici, prvni MS po 37 dnich, ted jsem 33 den cyklu, takze by tu mela byt za par dni. Otehotnet se snazime, ja si ale myslim, ze jsem tento cyklus ani neovulovala.

Merite tady nekdo BT?

beruska21
19. pro 2007

verap : jojo listovka to byla...Ahá tak proto mi jí chtěl předepsat, tak to já si jen domyslela, že to je proto aby se rychleji otěhotnělo 😀 On jen říkela že to je dobrý...
jinak já jsem taková začátečnice, že ani nevím kdy ovuluju 🙄 nebo k čemu je měření bazální teploty 😅 Tý jo, to bych so tu měla pořádně projít 🙂

kristi
19. pro 2007

ja brala HA cca 10 let v kuse, pak jsem prestala, protoze jsem byla lina si zajit na gyndu a pak jsem necekane otehotnela, coz bylo super...

beruska21
19. pro 2007

jé přesně takhle bych chtěla aby to bylo u nás...nečekaný, překvápko...a né se zatím hnát...No ale jsou jen výjimky kdy to tak jde 😕

katwind
19. pro 2007

verap, já měřím BT - teď začínám 4. cyklus bez HA. HA jsem brala téměř 10 let.
Cyklus mám 29, 35, 41, tak uvidíme, co bude dál, třeba se dostanu na 50😀
Ovulace je každý měsíc, podle BT i podle příznaků.
Ohledně otěhotnění hned nebo vyčkat po vysazení HA - co člověk to názor. Já zastávám názor, že by se mělo vyčkat a tělo by mělo zažít aspoň dva normální cykly. 😉

verap
19. pro 2007

kristi - takhle bysme chteli otehotnet vsechny 🙂

Katwind - ja mam taky dlouhe cykly, merim teprve 3 dny, uz se v tom zacinam trochu orientovat.

Hodne veci o tehotenstvi a snazeni jsem nasla na strankach www.porodnice.cz, rikaji, ze se nemusi delat po HA zadna pauza.

mondulinka
27. led 2008

Ahoj, tak ja se chystam vysadit tenhle mesic a docela mam hruzu s cyklu... snad se mi to upravi hned... HA beru skoro 8 let.... a taky jsem zvedava na plet 🙄 kdyz jsem jednou vysadila HA, okamzite jsem ji mela prisernou... ale taky si rikam, ze to clovek holt musi prejit... jde preci o miminko... 🙂 cetla jsem hodne diskuzi na tohle tema, jestli cekat nebo necekat a nazory se lisi.... my chceme radeji pockat...nevim, jestli je to tim, ale zda se mi, ze je cim dal vic samovolnych potratu.... tak nevim, jestli na to ma vliv HA... ale zase je plno pripadu, kdy se narodily zdrave deti hned po vysazeni....

verap
27. led 2008

Ahoj mondulinka - ja se taky bala, co bude s pleti, ale bylo to v pohode, at 3. cyklus se to trochu zhorsilo, tak jsem si koupila par veci z drogerky a zacla se mazat (ale neni to nic hrozneho, sem tam pupinek)

Ja HA brala 11 let, zadnou pauzu si pak nedavala, ted uz zkousime treti mesic, mam moc dlouhe cykly (37 - 45 dni).

Preji hodne stesti 🙂

mondulinka
27. led 2008

ahoj verap... koukam, ze jsi v zahranici... kde jsi? my jsme v norsku, tak mam docela strach vysadit prave kvuli ty nepravidelnosti.... ale jedeme v breznu domu, tak kdyztak hned pujdu na gyndu....

verap
27. led 2008

Ahoj, ja jsem v Anglii (Londyn), tady to s tou peci stoji za prd, byla jsem u doktora a ten mi rekl, ze dlouhe cykly jsou normalni a nemam panikarit, ze to chce cas...

Jakou jsi mela MS pred HA? Ja dlouhe cykly, o trochu kratsi nez tedkom.

verap
27. led 2008

Napsala jsem to blbe - pred praskami byli delsi (tak jednou za 50 dni)

lisounek
27. led 2008

ahojky, asi je to ruzne, nekdo otehotni prave ihned po vysazeni a nekdo ne. Ja jsem ji vysadila a hlavne jsem chtela vedet, jak to budu mit s cyklem, protoze jsem HA brala skoro 9 let a predtim jsem to mela nepravidelny... tak menstruace byla v pohode a otehotnela jsem zhruba asi za pul roku, coz mi prijde tak optimalni... ale muj dr. me ujistuje, ze uz par dni po vysazeni neni v organismu ani stopa a to je pravda, tyto hormony jsou okamzite pryc, nebot maji kratkodoby ucinek. Takze klidne bych vysadila tak par mesicu pred planovanim 😉

verap
27. led 2008

lisounek - ja casto jsi pak mela MS? No ja merim BT a delam i ovu testy, dneska je to den 27 a ovu porad nikde

maruska39
27. led 2008

Tak já vysadila konec srpna,snažit jsem se začaly hned,první ms přišla až po vyvolávačce 45DC,druhá ms přišla sama,ale až po 47DC a třetí ms už nepřišla 😵 😵
Takže podle mě není třeba dělat pauzu 😉

lisounek
27. led 2008

ja jsem mela zhruba asi az 34 den, proste pozdeji a pak jsem taky zacala prvni mesic merit bazalku a ovu jsem mela zhruba az 20 den, to to ale trvalo nez jsem pochopila, ze by to mohlo byt az tak pozde 😕

mondulinka
27. led 2008

nejak uz si to presne nepamatuju, jak jsem mela dlouhy cykly, ale myslim, ze to bylo docela pravidelny a v norme.... ale pamatuju si, ze jsem mela dost bolesti pri menstruaci.... zbyvaji mi 2 poslední prasky a pak krvaceni z vysazeni a pak jen cekat na MS...
verap: ja se tu taky k doktorovi nechystam, pokud to nedostanu.... zadna krize... pockam do Cech kdyztak...

jinak bazalni teplotu bych si taky chtela zacit merit... zajima me, jak to bude pravidelny.... jenze uz se vidim, ze to stejne treba budu flakat... kazdy rano taky neni cas... no, uvidim...

lisounek
27. led 2008

verap: a nekdy se taky stane, ze nejaky cyklus je bez ovulace, to se proste stava, takze je mozny, ze to mas zrovna ted

mondulinka: no ono by to chtelo merit fakt kazdy den stejne, ale zase z toho pak hodne dr. dokaze usoudit