Snažit se hned po vysazení HA, nebo si dát chvíli pauzu?

spagatice
10. říj 2007

Ahoj holky, v tématu snažilkování a těhotenství jsem úplný amatér. 🙂
Už mám po škole, pracuju na praxi, mám hodného a milujícího manžela atd., ale v životě mi jedna důležitá věc ještě chybí, MIMINKO. Každopádně chceme ještě tak rok, dva počkat. Ale protože se už 8 let cpu HA, tak by mě zajímaly vaše zkušenosti. Mám brát antikoncepci co nejdéle a hned jak budeme chtít mimi, tak ji vysadit, nebo ji mám přestat brát teď a dát tělu od HA tak rok před snažilkováním pauzu. Doufám, že píšu srozumitelně a děkuju za rady.

verap
27. led 2008

Ja minuly cyklus mela ovu az 35. den, tak doufam, ze jeste prijde 🙂

lisounek
27. led 2008

aha no tak vidis, to jsem ani netusila, ze az tak pozde je to taky mozny 🙂 🙂 a to jsem si myslela, ze kdyz jsem ji mela dvacaty den, ze jsem nejaka anomalie 😀 ale asi to mozny je

verap
27. led 2008

lisounek - meris BT?

Ja jsem nasla grafy, kdy holky meli ovu az 68 den, tak bych mela byt vdecna, za ten svuj 35 🙂

Tady je muj grafik, pokud chces kouknout - http://www.fertilityfriend.com/home/1e219a

lisounek
27. led 2008

ja uz nemerim, jsem tehotna 😉 co jsem merila naposledy mela jsem porad 37 takze jasne tehu, takze to ani ted nema cenu a jsem rada, jen aby to vse klaplo a vydrzeli jsme to az do toho srpna - juknu na grafik, ikdyz se v tom moc nevyznam 😉

lisounek
27. led 2008

verap: nevim, ale prijde mi, ze ti ovu uz probehla, znaci to pak to prave to zvyseni po te nejnizsi teplote 😕 rekla bych tak pred tydnem 😨

verap
27. led 2008

lisounek - ja jsem si taky myslela, ze uz byla, ale to by ty teploty zustaly chvilku nahore a oni byli hned dole, takze asi ne... Minuly cyklus jsem mela pri ovu teplotu 37 C.

lisounek
27. led 2008

jenze ovu je prave ta nejnizsi teplota (to jsi mela ty tri dny) a pak jak se zvysi, tak to znamena, ze probehla a kdyz pak drzi nahore, tak to znamena tehu a kdyz klesne, tak menstruace, tak nejak by to melo byt. My jsme zplodili v den ovu a ani jsem nevedela ze je to ovulace, ale byla to prave ta nejnizsi teplota....

elana
27. led 2008

Já si myslím, že ovu u Verap nebyla, je to sice ta nejnižší teplota, ale měla by se udržet min. 3 dny nahoře, což se nestalo, proto FF ovulku nevyznačil. Ta křivka s ovulací musí být bifázická, tj. teploty dole, skok (poslední den nízké teploty ovulka) a teploty nahoře (nemusí být výrazně, někdo to má jen o dva, tři stupínky víc, podstatný je, že je tam jasný trend dvou fází. Tohle je v podstatě rovná čára, zaokrouhleno🙂

verap
27. led 2008

no jo, ale ona se drzi nahore par dni, ne jenom jeden, nevim, vetsinou to tak byva. Uvidim, co se ted bude
dit 🙂

verap
27. led 2008

Pokud byla, tak bych mela zavzpominat, jestli jsme se snazili 😀

lisounek
27. led 2008

ja jsem si delala graf teda jen rucne, takze to nemohu ukazat, ale bylo to hodne rozkolisany a nakonec vlastne jen primka a taky jsem otehotnela a myslela jsem si, ze ovu nebyla, tak buh vi 😕

verap
27. led 2008

elana - diky za nazor, doufam, ze teda ovu prijde.... 🙂

lisounek
27. led 2008

jednou prijde 😉

verap
27. led 2008

lisounek - jak ty si uzivas tehotenstvi?

Kamoska je taky par tydnu tehu, ale byva ji spatne od zaludku.

lisounek
27. led 2008

me neni nic jsem v pohode ☹ az mi to prijde divny ..... 😕 ale mela jsem jiny problemy, takze jsem rada, ze to tak je 🙂

verap
27. led 2008

Tak drzim palecky, at to tak jde dal 🙂

lisounek
27. led 2008

diky moc to stesti budu potrebovat, ale kdo ne, a Tobe at jde snazilkovani a brzy jsi taky tehu 😉

mmmk
6. únor 2010

hribek • snž • Dnes v 15:47
(Příspěvek byl upraven adminem, protože nebyl v souladu s pravidlem Téma zařaď do správné kategorie)
Ahojky, stalo se někomu, aby otěhotněl první měsíc po vysazení HA?

janiczka83 • Dnes v 15:52
ahoj, doufám v to, že se mi to tak podaří... 😉

hribek • snž • Dnes v 15:57
🙂 no já v koutku duse taky. Tento mesic jsem vysadila HA jelikoz jsem posledni dva cykly nemela MS, doktorka rikala ze je to diky praskum tak jsem je na mesic vysadila. v obdobi ovulky jsme s pritelem sexikovali a nejak se zapomnel tak uvidime. Sice na mimcu planujem zacit az na podzim ale nevadilo by 🙂

misicka85 • 1d, 27tt • Dnes v 16:05
Kamarádce se to u prvního dítka povedlo. 1.6. vysadila HA a 29.6. měla //.. Hodně štěstí!🙂

janiczka83 • Dnes v 16:08
🙂 my plánujeme vysadit v květnu a hned začít... v červenci máme svatbu...doufám, že se hned zadaří... ale už celkem často pozoruji, že tělo tu HA nechce samo 😅 vždycky, když si jdu vzít pilulku, tak se mi tak "skřivý" obličej a úplně cítím, jak si říkám: fůůůj, už to nechci... 😅

vy už jste svoji?

janiczka83 • Dnes v 16:10
zkřivý 😀

wsmoulinkaa • 2d • Dnes v 16:10
mojí kamaradce se to taky povedlo, hned na poprvé!!

janiczka83 • Dnes v 16:13
hribek: no vidíš, hned napoprvé to není vůbec vyjímka 😉 tak už třeba....

hribek • snž • Dnes v 16:47
je holky to je fajn no uvidim MS by mela prijit ve ctvtek tak budu doufat ze neprijde po dalsich 9mesicu 🙂 me se posledni mesic stavalo ze sem si HA brala obcas 2-3 pilulky zapomenuty a nic se nestalo 🙂

hribek • snž • Dnes v 16:48
janiczka: nene nejsme ale zijeme spolu uz 6 let 🙂 zatim se zenit nechce ale uvidime chce to vsechno cas 🙂

lulii • Dnes v 16:51
Ahoj holky, tak taky přidám svojí zkušenost. Taky jsem MOC doufala, že vysadím a bude "zaděláno" 😀 , ale bohužel se tak nestalo. Snažíme se už od září a nic, pořád nic ☹ Ale moc vám přeju, aby vám to vyšlo přesně tak, jak si naplánujete 😉

hribek • snž • Dnes v 16:54
lulii: i tobe hodne stesti. ja si nedelam iluze ze by to hned vyslo, ale cloek mini a priroda meni....

nika • 1d • Dnes v 16:54
daří se to, já teda zobla poslední HA 30.11 a 11.2.09 jsem měla // a teď mám doma 3a půl měsíční princeznu. takže druhý cyklus byl uspěšný. držím vám pěstičky aby se zadařilo tak rychle jako nám 🙂

romana29 • 1d, 12tt • Dnes v 16:56
mě se to nepodařilo napoprvé ani poprvé, ani podruhé. Vždycky až třetí cyklus 🙂
Ale řadě známých opravdu už napoprvé!

lulii • Dnes v 16:58
hribek, moc děkuju 😉

aaadus • 28tt • Dnes v 17:08
HA jsem vysadila 6.7.2009 a 24.8.2009 byly na testu //

hribek
6. únor 2010

tak to je super a ja myslela ze to neni mozny 🙂

gabka32
9. únor 2010

já taky zobla poslední tabletu v 9/07 a MS pak dlouho nepřicházela, furt jsem si říkala, že to přijde, s MM jsme se vlastně skoro vůbec nesnažili (což byl i důvod vysazení HA - nač brát prášky, když ta frekvence už není to co bývala 😀 ), ale když ani za 7týdnů nic a přeci jen už jsem na sobě pozorovala jisté možné známky těhu,nechala jsem si vzít krev na hcg a bylo tam 25tis 😀 😀 dcerka se narodila 6/08 😉 😉