Spolehlivost tehotenského testu?

ma_h
16. led 2006

mile nevesty, rada bych vas pozadala o radu

s pritelem se snazime o mimi neco pres rok, nyni jsem 5. den po vynechani menzes, tehotensky test pozitivni (delala jsem si jich vice), k dr. jsem objednana az na konec tydne, ale stale me boli bricho, jako predmenstruacni syndrom...muzu byt tehotna?..na kolik je spolehlivy teh. test?
stalo se nektere z vas, zde jste byla tehotna a presto vse nasvedcovalo tomu, ze "to dostanete"?

budu rada za kazdou radu, vim, ze musim pockat na vysetreni, ale nemuzu 🙂

pekny den.

lehna
23. črc 2008

yvett a jak dlouho M trvala,??

ria80
23. črc 2008

Já jsem si dělala Best 2 jednou,a vyšla tam slabounká růžová čárka,alei ta by měla být platná.Tak mi bylo hrozně,protože v žádném případě jsem si nemohla dovolit mít dítě.Naštěstí jsem těhotná nebyla.AAAaaaale slůyšela jsem pak,že Best2 to dělá často.

lehna
23. črc 2008

mě vyšel Best2 stejně pozitivní jako Mamatest 😉

mirka19
23. črc 2008

Yvett, nechci strašit, ale udělej si ještě pár testů. Mně v listopadu mrcha nedorazila, tak jsem testla a byly tam //. Testovala jsem ještě dvakrát, ale čárka pořád slabounká. Pak se dostavila mrcha, tak jsem vyrazila k doktorovi a on mi řekl, že těhu nejsem, že to je mrcha, ale ať po ní přijdu na kontrolu. A ještě se blbě usmíval, když jsem mu říkala, že testy byly pozitivní. Tak jsem si další den ráno udělala znovu test a tlustice. Tak to jsem nechápala. Měřila jsem i BT a ta byla jeden den nahoře a druhý dole a pak zase nahoře. No vůbec se mi to nelíbilo. Mrchu mívám slabou a krátkou a když jsem silně krvácela už 4 den, začala jsem být nervózní a ještě k tomu na testu tlustice. No a večer mně začalo bolet břicho. Nic moc, jen v kuse a bylo to nepříjemné. Jak už jsem z toho všeho byla na nervy, tak jsme vyrazili do špitálu. Tam jsem doktorovi všechno řekla, tenhle se blbě neusmíval, něchal mi udělat testy na HCg a za hodinu mi řekl, že HCG je vyšší, ale ne tak jak by mělo, na ultrazvuku nic nevidí, že to bude mimoděložní a už jsem tam ležela. Dělali mi testy na HCG, břicho už nebolelo, ale HCG jednou kleslo, pak zase stouplo a když pak zase kleslo, tak mně poslali v pátek domů, s tím, že to odešlo samo, ale vzali mi krev a měla jsem si ještě v pondělí zavolat na výsledky. A v pondělí mi řekli, že v úterý mám nastoupit do nemocnise a půjdu na laparku, protože je někde mimoděložní. No jo, bylo. A můj gynekolog mně měl za pitomce a mamatestu nevěřil. Já už mu věřím. Vždycky ukázal pravdu. Když jsem poprvé potratila v srpnu a testla ten den co jsem začala krvácet, čárka byla výrazně slabší než před tím. V prosinci zase pořád ukazoval tehu, i když doktor tvrdil něco jíného. Takže já už kupuju jen Mamatest.

fyalynka
23. črc 2008

Ahojte baby, moze test na piaty den meskania ukazat negat. a napriek tomu mozem byt
tehu? 😕 Lebo mne MS meska uz 8 dni, na piaty som si robila test a bol negat. ☹
Obcas mavam cez den pocity ze "uz" pride a stale nic...tak neviem co robit ci mysliet si 😖

jerryjanka
23. črc 2008

fyalynka ano môže sa to stať ale je to skôr výnimočné
skôr sa ti len posunula ovulka
ja som teraz 1x merala
mavala som ms ako hodinky každych 28 dni
keby som nemerala aj ja by som testovala lebo mala som dostať v nedelu
ale kedže som merala viem že ovu bola o tyžden neskôr 😉

fyalynka
23. črc 2008

ok, dakujem, tak budem cakat co bude... 😒

jerryjanka
23. črc 2008

pre druhy raz - skus merať budeš hned vedieť na čom si a kedy očakavať

yvett78
24. črc 2008

Ahojte, dakujem za odpovede.
Lehna, moja M trvala 3 dni normalne a potom este 2 dni spinenie.
Takze uplne normalne.ked mam pravdu povedat, na tehotnu sa vobec necitim, tak ani nemam nejako chut vyhadzovat dalsie peniaze za test.
Pockam si asi do dalsej M a uvidim, teda ak ju dostanem lebo som mala ukazkovy ovu hlien ako uz davno a prave vtedy sme sa aj snazilkovali 😉

lehna
24. črc 2008

Yvett - takže normáílní průběh. Tak zkus počkat na další MS a uvidíš co bude nebo nebude. Kdy má přijít??

welc
24. črc 2008

ahoj holky,já jsem tady minule psala.Ale teď jsem moměntálně menzes nedostala,už ho nemám 4 dny,lae těhot.test ne ne naskočit!!Pořád je negatiivní,jestli si ho dělám ráno nebo přes den,dle výpočtů bych měla být v 5 týdnu,ale nic.Po zmáčknutí bradavek mi teče mlezivo,a bolí mě v podbřišku,takže kdoví třeba to ještě dostanu.K lékaři raději nejdu,mám strach z toho že by mi řekl že to těhot.není,minulý rok jsem totiž o dítě přišla.

welc
25. črc 2008

takže dnes ráno mne probudily takové křeče v podbříšku,jsem myslela že se zblázním,no bohužel jsem to dostala,ale zajímavé je že mi stále teče to MLEZIVO.Každopádně nakonec budu muset jít k tomu lékaři ať mne prohlídne,protože to co se v mém těle děje v poslední době,to není možné.

yvett78
25. črc 2008

Ahoj Lehna, no nic ine mi neostava len pockat ci M pride, ci nepride.Mam dostat az 3.8., ale to si este pockam min.7 dni lebo tak mi meskava.
Ale mozno tento mesiac ani mc nebude, kedze som mala ovulku pred tyzdnom.
Vcera som mala silny tlak na podbrusku a dnes pichnutie v lavom vajecniku a ten tlak citim stale, tak mierne.Tak uvidim, co to je, ci mimco alebo to zase robi ten duphaston. 😖

yvett78
25. črc 2008

Welc, a uz mas nejake deti? Mne sa este nestalo, ze by mi nieco vytekalo z prs... to sa normalne stava? 😨

lehna
25. črc 2008

Yvett ahoj,
víš přesně,že jsi měla ovulku před týdnem? Ono teďka jak tě tak popichává, může být ovulka. A pokud bereš dduphaston, tak to může být i tím☹.
Mi se taky nestává, že by mi vytékalo mlezivo.

Jo jinak holky velmi zajímavá je diskuse - Negativní test a peřsto těhu. Pokud už jste nečetly 😉

welc
25. črc 2008

yvett 78,ano mám jedno,ale Verči je 4a půl roku,ano je to zajímavé,ale je to tak.A nikdo si neví rady,myslela jsem že mi některá řeknete že to může být těhu,a tak nic,stejně menzes mám zase nějakou slabou.

malce
6. srp 2008

Ahoj holky. Všem, co se povedlo otěhotnět gratuluji. My se snažíme už rok, po vysazení HA jsem měla celý rok slabou menstruaci, 1den nebo 1,5dne. 3 x měsíčně navštěvuji gynekologa, takže jsem pod dohledem a není prý žádný důvod neotěhotnět. Dnes jsem 44.den cyklu, ve 35.dni test negativní a dnes taky. Nemáte některá podobnou zkušenost? Nevíte čím to může být? Bývá mi nevolno, bolí mě často hlava, a břicho. Jinak nic. K doktorovi jdu 13.8., ale bude tam zástup, můj má dovču. Děkuji za radu.

kukuca
22. srp 2008

Ahoj, tak já jsem další zoufalec...Udělala jsem si v průběhu týdně 4 testy mamatest,všechny pozitivní.Sice slabě,ale pěkně viditelně.No a před dvěma dny jsem začala špinit.Doktorka mi řekla když mě prohlížela že děloha je tam jak má být(jako u netěhotných) a sliznice je narostlá jako kdybych měla začít právě menstruovat..A že testy můžou být falešný..Všechny??Čemu pak má člověk věřit ☹

kukulik30
22. srp 2008

kukuca ahoj a nevzala ti dr. krvicku? 😕 neviem, ak 4 testy ukazu ciarocku a este k tomu mamatesty, tak by to malo byt tehu, mozno je este velmi skoro...skus este otestovat, ciarocka by mala byt silnejsia, ak hcg stupa a potom uvidis 😉 drzim palce, nech to je to , po co tuzi tvoje srdiecko 😵

kukuca
22. srp 2008

Děkuju, no ona mi řekla že to může být i čerstvý tehotentsví..Ale jak pak můžu mít v těle všechno připravený na MS,dle ní?

kukulik30
22. srp 2008

predsa tehotenstvom predsa rastie sliznica maternice, nie? 😕 nic Ti neostava iba cakat a potom uz si budes ista 😉

kukuca
22. srp 2008

jj, asi budu jen čekat.Vidíš a to nejsi sama kdo mi to říká že sliznice je narostlá i v těhu.Ona ta doktorka byla celkem neochotná.Těším se ke svýmu(měl operační den) ten mi snad všechno krásně vysvětlí..

cordoba
22. srp 2008

ahoj holky, nám se taky objevili 2 čárky, ale moc jsme tmu nevěřili (byl to náš první pokus o miminko) a tak jsme vyzkoušeli celkem 5 testů od 3 různých značek a když vyšly pozitivní, tak jsme tomu teprve začali věřit tak na 95 % a dneska nám doktorka potvrdila 100% 🙂

prasiatko30
23. srp 2008

baby, ktora ste s tym mala skusenost - ja som si pred asi tyzdnom a pol urobila tehu test a mala som ho pozitivny - a bola som teda aj presvedcena ze je to pravda - ciarka bola velmi silna bez pochyby to bolo ono aj ine naznaky uz naznacovali ze som tehu, v piatok som zacala spinit a tak som si spravila este jeden testik aj ten este vysiel dost pozitivny, v sobotu nadranom som uz zacala krvacat a vlastne moje "tehotenstvo" sa tymto skoncilo. na kontrolu ku dr som objednana az v pondelok - myslite si ze ona mi moze potvrdit ci som naozaj potratila alebo ze by sa mylili obidva testiky ? 😢

poletucha
23. srp 2008

prasiatko-urcite ti vezme krev na HCG a z toho by to mela poznat....ale myslim si,ze je to jasny zamlkly tehotenstvi ☹

prasiatko30
23. srp 2008

poletucha - bude to este mozne zistit - lebo uz som aj dospinila - vypada to ze sa to vycistilo bez problemov len ja neviem do kedy su tam zvysene hodnoty HCG

prasiatko30
23. srp 2008

inak tiez si myslim ze uz sme mali zarobenu dalsiu fazulku ale nejako sa neujala 😢 no co uz mozme sa snazit znovu

matule
8. zář 2008

Cau holky, mám 3 dny po vynechání a stále doufáme ... jsem utahaná a dost mě bolí břicho, takové řezání v podbřišku, myslíte, že je to normální? Mám trochu strach, aby to nebyl nějaký průšvih, miminko si moc přejeme a nechceme doufat marně. Jde o to, že příští týden jedu jako průvodce do zahraničí a lehce vyšiluju ☹

matule
8. zář 2008

ještě jsem zapomněla ... nevydržela jsem a udelěla jsem si test, který je negativní ☹ úplně jsem tam tu čárku malovala pohledem 😒

amallie
8. zář 2008

Jo, tak ten jsem si dneska dělala taky a taky je negativní. U mě bylo asi brzo, ale nevydržela jsem, na testu psali, že je citlivej už od 5 dnů po oplodnění......... a nic ☹ ☹ ☹