Spolehlivost tehotenského testu?

ma_h
16. led 2006

mile nevesty, rada bych vas pozadala o radu

s pritelem se snazime o mimi neco pres rok, nyni jsem 5. den po vynechani menzes, tehotensky test pozitivni (delala jsem si jich vice), k dr. jsem objednana az na konec tydne, ale stale me boli bricho, jako predmenstruacni syndrom...muzu byt tehotna?..na kolik je spolehlivy teh. test?
stalo se nektere z vas, zde jste byla tehotna a presto vse nasvedcovalo tomu, ze "to dostanete"?

budu rada za kazdou radu, vim, ze musim pockat na vysetreni, ale nemuzu 🙂

pekny den.

len
31. říj 2006

Frufrunko, tak tenhle dotaz se tu řešil mnohokrát a upřímně ani po přečtení všech zkušeností jsem si o tom neudělala obrázek 😀 Bylo tu dost holek, co tvrdilo, že se jim ukázaly // až za dlouho, ale těhotné opravdu byly, no a taky dost těch, které za stejné situace těhu nebyly... Takže přestože jsem se fakt snažila udělat si názor, jediné, k čemu jsem došla, je rozhodnutí, že já jednou neúspěšný test po doporučené době asi rovnou vyhodím, ať nejsem zmatená 😀 Každopádně ti přeju, ať do téhle statistiky přispěješ tím, že za pár dní ti // naskočí plné a v limitu 🙂

kukuluna
31. říj 2006

ahoj...mě se čárka (teda ta druhá 🙂 ) udělala také po delší době... tak druhý den jsem si udělala kontrolní testík,tak se udělala do 5 min slaboulilinká...a za 20 min byl zřetelnější... a jsem těhu (už 3 týden 😅 )

mufy
31. říj 2006

Kuku a ty sis dělala jako první který test a po jaké dlouhé době od oplození sis ho dělala?

frufrunka
31. říj 2006

Holky, moc vám děkuju! 🙂 Já vím, že mi nezbývá než počkat, ale po tom, co mi doktorka před měsícem řekla, že jsem teď díky cystám takřka neplodná, protože nemám ovulaci, tak by to byla ta nejlepší zpráva za posledních 25 let! 🙂 Teploty se začaly chovat docela rozumně... Uvidíme. Každopádně vám moc děkuju! 🙂

kukuluna
31. říj 2006

mufy, dělala jsem si první testík (GS mamatest) v den očekávané MS, ani jsem nečekala, jestli během dne přijde... prostě klasická nedočkavost 😅 .. a pak hned druhé ráno... a tam už byl slabý proužek druhý v tom uvedeném limitu ... takže to bylo 13 dní po oplodnění

frufrunka
31. říj 2006

A kukuluno, moc moc gratulujuuu! 🙂

mufy
31. říj 2006

Aha Kuku,tak já taky zkusím ten GS mamatest a ve středu uvidíme.

kukuluna
31. říj 2006

mufy, už ve středu? tak to je paráda!!! to budu myslet 😅

xctij01
31. říj 2006

13 dní po ovu? Tak to by už mělo být u mě taky vidět... A není... No nic. Naděje umírá poslední🙂

kukuluna
31. říj 2006

grej nebuď skeptik... holt třeba nemáš tvorbu toho hCG takovou vysokou... myslim, že asi je opravdu jistější počkat na to "vaše holčičí datum" 😅 to už bude jasný... když čtu různý příspěvky tak je plno případů, že to někomu neukázalo vůbec a byl těhu..

lucianka
31. říj 2006

GS Mamatest mi taky ukázal // 12 DPO. 😉 Ale jen strašně slabé... místo aby čárka sílila, tak slábla, až se ukazovala jen po limitu (cca do 10 minut) a nakonec dorazila MS. 😠

kukuluna
31. říj 2006

vidíš...každýmu to ukazuje jinak... ☹ nic moc zprávy pro snažilky

frantina
31. říj 2006

dneska jsem byla na odberech krve, netykalo se to tehu, ale revmatoidni artritidy....ale v te cekatne laboratore vysela cedule odberu, ktere delaji bez doporuceni lekare za penize(anonymne)..a byl tam taky test hcg z krve, za 230 kc...takze mozna sance pro nedockave, ale ty, ktere se neboji injekce...
..

yenn
31. říj 2006

Holky, ja si myslim, ze nema smysl zkouset testy pred terminem MS ... testy jsou vetsinou negativni a vy si jen pridavate dalsi zklamani...

lucianka
31. říj 2006

Souhlasím s Yenn. I v opačných případech - takových jako jsem byla já. Podle doktora jsem asi těhotná vážně byla, jen se to mimčo neudrželo (velmi častý případ). Takže není dobré testovat dřív než týden po vynechání, pokud nechcete zjistit takovýto výsledek. 😉

yenn
31. říj 2006

Luci, to je pak jeste vetsi zklamani ☹

kukuluna
31. říj 2006

lucianko...můžeš mi to trochu popsat? jestli ti to neva... jsem 3 týden těhu..a bojim se toho případu, jak jsi dopadla ty ☹

xctij01
31. říj 2006

No jo, yenn, když já to mám zatím tak nějak nepravidelně, takže nevím, kdy mi to má vlastně přijít a kdy tedy nastane ten "den vynechání". A uznej, že to je hrozný, pro nás zvědavý ženský🙂

len
31. říj 2006

Kukuluno, nemá to cenu řešit, takové věci se prostě stávají, naštěstí většina z nás ani netuší, jak často, kolik zárodků odejde s jen o pár dní zpožděnou MS, protože se v té nejdůležitější fázi zahnízdění nevyvíjí správně... Je jich mnohem víc než těhotenství zamlknutých v prvním trimestru, takže tohle bylo spíš psáno jako varování pro ty, co si zkouší dělat testy týden po ovulaci ☹ Pokud se ti // ukázaly, budeme všechny moc držet palce, ať všechno dopadne dobře, až v šestém týdnu uvidíš tlouct srdíčko, budeš za touhle nejšílenější fází 🙂

xctij01
31. říj 2006

To jsi napsala krásně, Len...

lucianka
31. říj 2006

Takže vám popíšu můj případ, jestli vám to nevadí. 😉
Ten den (pondělí) měla přijít MS, ale já prostě tak nějak věděla, že nepřijde. Doma jeden test... tak jsem si ho udělala. A byly tam //! 😀 Jenže slabé.
Druhý den jsem si došla koupit další test (opět GS Mamatest) a znovu tam byly //, ale zase slabé. Tak jsem se začala radovat z toho, že jsem těhotná. Zavolala jsem doktorovi, objednala se... ale pořád mi vrtalo hlavou, že ty čárky jsou tak slabé (oba jsem dělala během dne). Tak jsem si ve čtvrtek udělala test z ranní moči, protože to je nejspolehlivější a HCG roste každým dnem docela dost (jsem se dočetla) - čárka znovu strašně slabá. Koupila jsem si hodně citlivý test (Clearblue). Zase čárka, ale zase slabá. To uř jsem začala být nervozní, protože to byl hodně citlivý test, tak ta čárka by měla být silnější, ne? Jenže tahle byla sotva viditelná. ☹ Měla jsem obavy, jestli je vše oK, abych nebyla mimoděložně a už neměla radost ze //, ale spíš strach. V sobotu a v neděli jsem si ještě udělala test, čárka se sice objevila, ale už několik minut po limitu. Navíc mi v neděli klesla BT a v pondělí dorazila MS... ☹

kukuluna
31. říj 2006

🙂

kukuluna
31. říj 2006

já už mam test i krevní a je pozit.. ale vim, že to ještě nic není jasné... tak holky už musim běžet... lucianko moc díky za tvé zkušenosti - držim dál palečky !!! 🙂

lucianka
31. říj 2006

kukuluna, děkuju. 😉 Taky Ti držím palečky, ať je vše OK. 🙂

frantina
1. lis 2006

protoze se tu porad resi, co znamena, kdyz se ukazou // az po delsi dobe, udelala jsem takovy pokus...udelala jsem TT ze vzorku moce cloveka, ktery urcite tehotny neni..a po hodine se tam obevila uplne slaboucka, skoro neviditelna druha carka..velice nepatrna, ale byla..kdyby to byla moje moč, tak vduchu jasam, sice pochybuju, ale rikam si, preci jen....byl to vzorek moči meho 14 leteho syna.

len
1. lis 2006

Frantino, tak to je super test 😀 Asi jako když jsem zkoušela pozorovat pod mikroskopem kapradinky ve slinách svého muže 😉

frantina
1. lis 2006

len a byly tam?????

len
1. lis 2006

Nebyly, ale včera mi tu jedna holka psala, že ona je u svého muže našla 😀 Koneckonců i chlapi mají nepatrně ženských hormonů 😉 Akorát ten hCH by teda mít neměli, ale evidentně ty testy slabě reagují třeba i na něco jiného 🙂

frantina
1. lis 2006

je to vazne zvlastni...ale pro me dobre znameni, takze si u sebe tech slabch carek po delsi dobe nebudu vsimat

levon
1. lis 2006

No babulky, toto je fakt zaujímavé! 😀 Frantina, to si vymyslela dobre, s tým TT 😀 😀 Daná téma je podľa mňa bez jednoznačnej odpovede, poznám kočku, ktorá po hodine vytiahla test z odpadu, slabulilinká čiaročka tam samozrejme bola a ona mimi aj porodila.. 🙂 🙂 Ale všetky by sme sa mali riadiť informáciami od výrobcu a ozaj neinterpretovať výsledky po uplynutí stanoveného času..
Len, moc ti ďakujem za odpoveď v IP 🙂 🙂