Spolehlivost tehotenského testu?

ma_h
16. led 2006

mile nevesty, rada bych vas pozadala o radu

s pritelem se snazime o mimi neco pres rok, nyni jsem 5. den po vynechani menzes, tehotensky test pozitivni (delala jsem si jich vice), k dr. jsem objednana az na konec tydne, ale stale me boli bricho, jako predmenstruacni syndrom...muzu byt tehotna?..na kolik je spolehlivy teh. test?
stalo se nektere z vas, zde jste byla tehotna a presto vse nasvedcovalo tomu, ze "to dostanete"?

budu rada za kazdou radu, vim, ze musim pockat na vysetreni, ale nemuzu 🙂

pekny den.

cecetka
20. led 2006

Já ten odkaz dám tady pro všechny. Není to žádný kontaktní údaj, tak to snad Bobovi vadit nebude. Je to odkaz na článek.
http://www.rodina.cz/clanek3694.htm
Je tam více takových článků o tom, jak určit plodné a neplodné dny. Našla jsem je v pořadí 91-120 článek.

herminka: já jsem ve svém věku už človíček klidný vybouřený, nijak zvlášť neponocuji a alkohol taky zrovna moc nemusím. Za večer si dám (teď teda ne, ale dřív) skleničku vína a tím končím. Ale opravdu se píše, že pokud ponocuješ nebo vypiješ větší množství alkoholu, tak může dojít k výkyvu. Je lepší si to poznamenat a pak jakoby tu teplotku přeskočit.

Jinak na www.fertillityfriend.com jsem se zaregistrovala (free je to ale bohužel jen na jeden měsíc) a do grafu si ty teploty vkládala. Vyskočí pak hezká tabulka. Jestli vás to zajímá, tak se mrkněte na moje stránky
http://www.emimino.cz/modules.php?name=coppermi... Snad vám půjdou načíst. Na emiminu se totiž alba dělí na veřejná (přístupná všem) a soukromá (přístupná registrovaným uživatelům).
uvidíte, jak vypadá teplotka, když k oplodnění nedošlo (prudký pokles dolů) a v dalším grafu už je vidět, jak vypadají teplotky, když se nám miminko zadařilo.
A jen na vysvětlení .... plné kolečko znamená, že jsem teplotu měřila v 5:30 ráno a prázdné kolečko, že jsem ji měřila později (třeba o víkendu).

xara
20. led 2006

Cecetko,moc ti gratuluju 😀
Taky mi zezačátku nebylo nic moc,měla jsem žaludek jako na vodě a taky mě bolelo břicho.Ale tak po 12.týdnu to přešlo.Teď jsem 20.týden a je mi fajn a bříško začalo pořádně růst 😀 Taky už se ale těším až se narodí!
Tak ať je ti líp a mimi pěkně roste 😉

honzina
20. led 2006

Cecetko, já ti chci taky gratulovat!
To jsou moc příjemný zprávy! Tak ať se daří! 😀

honzina
20. led 2006

A holky, máte nějakou osvědčenou značku těch testů? Jako který to ukážou brzo a správně a který tak spolehlivý nejsou? - zatím se v této problematice moc neorientuju, ale pro případ... abych věděla, po kterým sáhnout. 😅 😕 😉

herminka
20. led 2006

Čečetko, díky! Já taky nejsem nějaká pařička a alkoholička 😀 Ale teď je přece jen plesová sezóna 😉 Jen jsem chtěla vědět, jak daleko je teorie od praxe. Ještě jednou děkuji moc a držím palce, ať jste obě/oba pořád zdrávi!

danielah
20. led 2006

Honzi: nemám, myslím že je to celkem jedno a že je zbytečné za ně dávat víc peněz než třeba 50,-

helen78
20. led 2006

Herminko, tak já měřila BT asi 1,5 roku a měla jsem vypozorováno, že to chce měřit každý den ve stejnou hodinu a v noci nevstávat - ani na záchod. Samozřejmě chodit spát taky přibližně každý den stejně. Třeba v sobotu jsem měla budíka na pátou /vstávání do práce/ a teplota byla např. 36,5. Pak jsem zkusila měřit třeba v 8 a teplota byla 36,8 - takže by to bylo zkreslené. Podle mě stačí měřit pár měsíců a pak už tak asi budeš vědět, kdy je ovu a stačilo mi měřit tak týden z měsíce a bylo to. Alkohol moc nepiju, žádné výrazné změny jsem ale nepozorovala a taky se mi osvědčil normální teploměr a ne digitální.

len
20. led 2006

To je potom člověk dost omezený, když by měl chodit spát i vstávat stejně, čas od času se nenapít nebo si v noci nedojít na WC (obzvlášť když někdo jako já vypije před spaním litr čaje 😉 ), ale dá se to korigovat... Ten článek od Cecetky je fakt dobrý, pak je tam ještě jeden o opravách a možných příčinách poruch, co to znamená, když se teploty pohybují neobvykle... Opravdu moc zajímavé 🙂 Já se teď měřím druhým měsícem a je to fakt zajímavá zkušenost, sledovat, co se v našem těle děje 🙂

cecetka
20. led 2006

honzina: s těma testama je to asi jedno. Ony jsou přibližně stejné. Jen, jak píše Daniela, některé jsou zybtečně drahhé. Třeba Best 2 stojí asi 25,-Kč a jsou tam 2. Mamatest stojí kolem 30,-Kč a je tam jeden. Ale v lékárně ti poradí. Jen jsem slyšela kritiku na Seratec ... ale ten nemám vyzkoušený. Zkoušela jsem jen Best 2 a Mamatest.

herminka
20. led 2006

Helen, díky za upřesnění. myslím, že teď, v době psaní diplomky a posléze učení na státnice - kdy budu spát tolik, sbych vše stíhala 😉 , to nechám bez měření, a jakmile začnu pravidelně chodit spát a vstávat do práce, s měřením začnu.

culinka
14. únor 2006

Ahojte babenky,aj ja Vas poprosim o radu.Uz cca 5 dni mam bolesti v podbrusku podobne ked ma prist Ms.Ta ma prist vsak az 19.2.Nikdy pred tym sa mi taketo nieco nestalo.Mozem byt tehotna?Velmi si to zelam. Poradte prosim,mate niektora podobnu skusenost? 🙂

honzina
14. únor 2006

Na těhotenský test je asi ještě brzo, že...
Já bych asi počkala do 20.2., jestli nepřijde MS.
Ale pokud máš ty bolesti velký, tak bych zašla k doktorce. 😉

leniik1
14. únor 2006

Jo- je to možné- ale já je měla jakoby měla přijít menses- ta pak taky 2 měsíce přišla- tak jsem myslela, že je to ok- že nejsem- ale byla jsem- a dověděla jsem se to- když jsem o něj přišla..Radím nepodceňovat- jestli to fakt bolí- jít k lékaři..Oni jsou schopni ti to říct i teď.Ale pokud to nebolí až tak moc- tak vyčkej.. 😉 A nemáš zpožděnou ovulaci?? To se taky stane- že to bolí..kamarádka to měla teď.

culinka
14. únor 2006

Lennik:

Dakujem za odpoved,oneskorenu ovulaciu pravdepodobne nemam,poznam to podla hlienu a delozneho cipku.V strede cyklu bol makky a uplne otvoreny,teraz je dlhy a tvrdy,takze ovulacia bola a urcite.mam pravidelny 28 dnovy cyklus.O mimi sa snazime cca.rok,boli sme obaja u lekara,ja som uplne v poriaku,partnerov spermiogram az nadpiemerne dobry.Je to zdrvujuci pocit,kazdy mesiac a stale nic.Co vy baby snazilky,tiez sa tak stresujete ako ja?Viem najlepsie jenato nemysliet,ale to sa neda. 😒

leniik1
14. únor 2006

No- nedá.Po potratu jsme to pak zkoušeli a nic- tak budeme pokračovat po svatbě- pokud máš cyklus fakt pravidelný a není tak je největší pravděpodobnost, že jsi v tom..Moc ti to přeji, ať je to tak.

coxa
14. únor 2006

Culinko já bych určitě zkusila ten těhotenský test - píšou, že pozná těhotensvtí už po pár dnech, tak to zkus. Jeden třeb teď a jeden po 19.2. pro jisotou... 😉

culinka
14. únor 2006

Lennik:
dakujem si zlata,aj ja ti velmi prajem,nech sa podari cim najskor,daj vediet.
Coxa:
vcera som skusila jeden,ale taky co je az v prvz den povynechani Ms a samozrejme negativny,lebo to este rozoznat nemohol.Nemohla som zohnat rapipreg v 4 lekarnach!!!prezivam stale dookola to iste,uz ma to prestava bavit,ale co by clovek nespravil pre mimi,vsak? 😉

didka
12. dub 2006

ahoj holky, tehulky, maminky... ctu si tady vysledky testu a snazim se zjistit, zda ten muj je spolehlivej...
zkusila jsem dnes Axiom plus.. znate to nektera? MS ma zpozdeni jiz 9 dnu, boli me prsa, a podbrisko taky, jako by mela prijit MS, a na testu jsem si nasla 2 carky... pozitivni... nevim zda verit, nechci se tesit zbytecne, jednou jsme to jiz zazila a nevyslo to... muzu testu verit? myslite ze to co popisuji jsou priznaky tehotenstvi? 😅
diky predem... 🙂

deni
12. dub 2006

myslim, ze jsi tehulka 😉 priznaky jsou jiste a taky to zpozdeni MS a pozitivni test.

didka
12. dub 2006

diky Deni... ja se rozhodla ze zitra koupim jeste jinej test (kdyz ne rovnou dva 😉 ) a zkusim znovu. pokud to bude pozitivni, zacnu verit... 😀

deni
12. dub 2006

ver uz klidne ted 🙂 aspon ja bych v to verila. mas vsechny predpoklady k tomu, ze to fakt prislo 😉
ale pro klid si udelej treba jeste 10 testu, ale stejne tam budou podle me porad II carky 😎

deni
12. dub 2006

tak to vam hezky vyslo, ze? koukam ze mas svatbu 29. dubna.

didka
13. dub 2006

no jo, my sme to tolik planovali, az je to neplanovany, protoze to chvili neslo, pak jsem na to zapomela z duvodu pracovniho vytizeni, a ted nakonec zjistim ze jsem v tom... akorat se mohu spolehat jen na testy, muj doktor ma dovcu.. a svatba je za 2tydny... 😵

honzina
13. dub 2006

Didko, gratuluju! A žádnej alkohol!!! (maximálně jednu skleničku... 😉 ). 😀
Tak ať se vám daří!!!

danielah
13. dub 2006

Didko: krásnéééééé, blahopřeju!!!!! A koukni na emimino.cz tam je spousta diskuzí o těhu příznacích a testech 😉

gedren
13. dub 2006

didko, mne Axiom plus zafungoval dobre 🙂 Ale taky jsem tomu poradne nechtela verit, dokud mi tam doktorka nehrabla a nerekla, ze fakt jo 🙂 A jinak neni kam spechat - ono to neutece, proste jestli tam je, tak tam je 🙂. Me stejne doktorka chtela videt asi asi 14 dnu po vynechani, i kdyz dovcu nemela 🙂.

mobina
13. dub 2006

gedren, didka Jůůůůů to jsou věci, tak to moc gratuluju holky. 😉

herminka
13. dub 2006

Didko, Gedren, to jsou mi skvělé novinky, moc moc moc gratuluji!!! 😉 😵 😉

didka
14. dub 2006

holky dekuji moc za podporu.. vcera jsem zkusila i jiny test - Mamatest od GS... a taky pozitiv.. tak to asi jiz tak bude.. jsem stastna a moc vam to taky preji.. 🙂

winnie
14. dub 2006

gedren, didko: moc Vám blahopřeju 🙂 😵 a přeju krásné zdravé miminko.