Spolehlivost tehotenského testu?

ma_h
16. led 2006

mile nevesty, rada bych vas pozadala o radu

s pritelem se snazime o mimi neco pres rok, nyni jsem 5. den po vynechani menzes, tehotensky test pozitivni (delala jsem si jich vice), k dr. jsem objednana az na konec tydne, ale stale me boli bricho, jako predmenstruacni syndrom...muzu byt tehotna?..na kolik je spolehlivy teh. test?
stalo se nektere z vas, zde jste byla tehotna a presto vse nasvedcovalo tomu, ze "to dostanete"?

budu rada za kazdou radu, vim, ze musim pockat na vysetreni, ale nemuzu 🙂

pekny den.

ivet
14. dub 2006

gedren, didko, moc Vám oběma blahopřeju k tomu velkému štěstíčku!!! a přeju, ať všechno probíhá dobře a miminko je v pořádku a zdravé!!!!!

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
zuzule
14. dub 2006

Ahoj holky. 🙂 I já se hlásím k těm moc šťastným, jelikož jsem den před svatbou zjistila, že jsem těhotná 😀 Takže svatba byla o to veselejší a všichni měli z té novinky velkou radost. Jen se mi zdá trochu divné, že žádné velké změny na sobě nepociťuji - kromě toho, že mě bolí prsa, tak je mi občas trochu divně, ale že by mi bylo špatně od žaludku to ne...Možná patřím k těm výjimkám, kterým zle prostě není...ale abych to nezakřikla ... 🤐 Taky gratuluji všem které jsou na tom podobně jako já a přeji ať vše je v pořádku...

kalerat
14. dub 2006

gedren, didko i zuzule moc vám gratuluji, je to super zpráva 🙂

didka
14. dub 2006

babulky, ale vite jak je to tezky, cekat na vysetreni u lekare, nez vam to potvrdi, a prozatim se spolehat jen na ten kousek papirku se dvema carkama s vysledkem "pozitiv"? 😉 test mam pozitiv, ale k lekari jdu az na 8dnu, a ted to cekani ... proste chci verit, ale v koutku duse mne napada, zda ten test neklame, zda je to opravdu.... 😅

zirafka105
14. dub 2006

Vsem novym tehulkam velike gratulace 😵 😵 😵

naivka
14. dub 2006

Vsem tehulkam stastne tehulkovstvi a hlavne zdravy miminka🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
zuzule
16. dub 2006

Ahoj Gedren. Můžu se zeptat, v kolikátém jsi asi týdnu? A jestli Ti něco je? Mě totiž nic moc, jen mě bolí prsa a jsem děsně unavená - zívám od rána do večera... 🙂

ladunka
16. dub 2006

Milá didko, a to ještě možná netušíš, jak je těžké čekat: 1) na další návštěvu u lékaře zpravidla až za měsíc, abys věděla, že je vše ok, 2) na konec prvního trimestru, 3) na výsledky prvních testů, 4) na výsledky druhých testů.. 6)....9) na porod a ujištění, že i v reálu je všechno v pořádku.... 15)... až donekonečna zřejmě 😉
Když jsem přišla do jiného stavu, moje sestřička na moje nářky, že se bojím, jestli je všechno v pořádku a že se návštěvy u lékaře asi strachy nedožiju , nemilosrdně odvětila - zvykej si, teď už se budeš pořád bát 😀 Teď jsem ve třináctém týdnu, a začínám tušit, že aspoň v mém případě měla bohužel asi pravdu 🙂
Neboj, test je určitě spolehlivý, a k doktorovi jdeš už za šest dní! Moc Ti gratuluju a přeju, ať je všechno v naprostém pořádku.
A totéž přeju i gedren, zuzuli a všem novopečeným těhulkám!!!

ladunka
16. dub 2006

Ahoj zuzule, myslím, že Tvoje příznaky jsou naprosto dostatečné 😉 Bolest prsou i únava jsou jasné, a co se týče nevolností, tak například mně se pořád zdálo, že na to, že jsem těhotná, mi je nějak málo špatně - čekala jsem zvracení, nebo aspoň nutkání na zvracení. Ale pak jsem si uvědomila, že už týden před vynecháním měsíčků se mi začal divně houpat žaludek, ne na zvracení, ale bylo mi přesně "divně", jak píšeš, a že je to se mnou neustále a pokračuje to pořád a pořád a že jsem si na to možná zvykla. Nicméně pak na mě přišlo jednou zvracení a byla jsem skutečně moc ráda, že to nemusím prožívat častěji - bylo mi strašně, žejména když jsem s igelitem v kapse saka lezla do metra a nevěděla, jestli stihnu vylézt, než se "to" stane (naštěstí jsem to donesla až domů).
Přeju Ti, ať Ti to zůstane jen u toho "divně", a ať je všechno v naprostém pořádku!

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
didka
17. dub 2006

ladunko, diky, napsalas to moc hezky... 🙂

zuzule
17. dub 2006

Ahoj holky. Já jdu na UZ a krev až 22.5. takže didko můžeš být ještě v klidu...Teď jsem podle data poslední MS asi v 6. - 7. týdnu - nevím přesně, možná i dýl...Vím jen že jsem opravdu v tom. Test jsem si dělala třikrát, a ten poslední naskočil hned, ani jsem nemusela čekat až to naskočí 🙂 Bohužel žiju v cizině a budu muset jezdit na kontroly do ČR jednou za měsíc - tady bychom zbankrotovali 😝Takže holt budu muset vydržet - zatím je mi celkem fain až na tu bolest prsou a vůbec nemůžu spát, jsem furt nějaká dolámaná...přes den vždy usnu u telky a v noci pak nemůžu spát...ach jo...snad se to zlepší ☹

marciaros
17. dub 2006

kde zijes, zuzu? jen me zajima, kde je takovy zdrav. system?

zuzule
17. dub 2006

V Holandsku. Jen za blbýho zubaře prý dáš 300 Eur...Navíc tady ženy připravují na porod doma - v žádném případě nejsem blázen, navíc ta jazyková bariéra, radši bych rozumněla tomu co mi radí gynekolog...

marciaros
17. dub 2006

jasne. o domacich holandskych porodech jsem slysela...me taky stve, ze uz nemam zubare zadara jako v CR, ale vse ostatni je tu take zadarmo. jesteze tak...ale taky jim vzdy neopomenu zduraznit, jak u nas mame zubaka zdarma a vsichni zavidej 😉

didka
24. dub 2006

ahoj holky, vy co jste mi drzeli palecky..
muzu potvrdit, viz diskuze vyse, ze mi testy nelhali.... prave jsem prijela od lekare, jsem v 7.tydnu tehu.. 😀 dekuji vam za podporu a taky drzim palecky.. 😉

danielah
24. dub 2006

Didko: moc moc moc blahopřeju!!!!!!!
Ladunko: to jsi napsala úplně přesně - nejdřív jsem se klepala do konce 8. týdne, pak 12tt, pak triple testy a 16tt, pak čekání na pohyby, 20tt velký ultrazvuk (který nedopadl úplně OK) - amniocentéza 16 dní čekání na výsledky, teď víme že je vše OK...ale už zase začínají neodbytné myšlenky na předčasně narozené děti...
Prostě překonáme jeden milník, a těšíme se (ale bojíme taky 😉 ) na to další co nás čeká 😵
Je to náročné, ale tak kráááááásné 😅

zuzule
24. dub 2006

Ahoj Didko. Blahopřeji! To jsme na tom asi stejně. Nevím to ještě úplně přesně, ale myslím, že já jsem v 7. nebo 8.týdnu. Pa a držím palce. 😀

ladunka
24. dub 2006

Didko, také se připojuji s velikáááánskou gratulací (poučení z Tvého přiběhu: věřme těhotenským testům, tváří-li se pozitivně 😀 ) a přeju, ať všechno probíhá bez nejmenších problémů a zanedlouho se můžete těšit z nového člena rodiny.
A rovnou blahopřeju i Zuzuli 🙂

elisina
25. dub 2006

Cauky holky! 🙂
Ja to uz nedostala 10 dni, zadny priznaky - bolesti nemam, test byl negativni, tak jdu zitra na gyndu , at mam jistotu 😨 . Svatbu mame v planu na zari, tak by se to zkomplikovalo ☹ . Moc se me tomu nechce verit, pouzivame pravidelne kondom a zadne "nehody" si nejsu vedoma. Zpozdilo se to nektere z vas vic nez 10 dni? Nebo je to nejaka porucha? 😢 Radsi bych s tim prckem jeste pockala 🙂

slim
26. dub 2006

myslim, ze muzes byt v klidu. ikdyz i s kondomem muze vzniknout nehoda a ani o ni nebudes vedet 😒
treba budes prekvapena 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
zuzule
28. dub 2006

Ahojky Gedren. 🙂 Mám jeden takový menší problém. ☹ Snad se nikdo nebude zlobit, že to tady píšu, ale chtěla bych se zeptat někoho kdo je ve stejném - krásném jiném stavu, jestli je možné, že je všechno O.K. i když mám dnes takový hnědavý výtok - docela mě to totiž vyděsilo, tak prosím napiš, jestli myslíš, že to nemůže být nějaký problém...Snad to není nic hrozného, když to vyloženě není krev a není to nijak silné...Kdybych byla v ČR, tak bych zašla asi na gyndu, ale momentálně jsem mimo a nechci plašit, kdyby to nebylo nic vážného...Pa Zuzule a dík za radu. 😉

marinka
28. dub 2006

Ahoj zuzule, špinění v těhotenství, pokud není krvavé, je úplně normální!! Stává se to většině těhulek, že někdy během těhotenství špiní a neznamená to nic špatného. Pokud by se ale objevila krev, tak to chce rychle k doktorovi!! Držím palečky, ať je vše o.k

zuzule
28. dub 2006

Díky marinko. 🙂 Uklidnila jsi mě. FAkt jsem se bála. Tak to jsme v pořádku 😀 pa a díky. Hezký den.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
zuzule
29. dub 2006

Je to škoda, s tím miminkem 😢 ale aspoň, že to druhé je v pořádku 🙂 Přeji hodně štěstí a ať je vše v pohodě. Dík holky, už jsem klidnější - mám to složité, teď si zrovna objednávám přes net letenky, abych mohla lítat na prohlídky - děs. Tady je dost blbý porodní systém, ženy tady nechodí na kontroly a ultrazvuky a vyšetření se tady vůbec v těhotenství nedělají, pokud není žena nějak ohrožena, třeba starší než 35 let, nebo dědičné nemoci v rodině, jinak se v těhotenství pouze radí se svými porodními bábami, které mají přidělené. Takže vlastně pokud vše probíhá tak jak má, nikdo je neřeší a nekontroluje..Dost blbý, co? Třeba se vůbec ani nemusí zjistit, že miminko není v pořádku...Radši budu lítat domů 😉 Jo, Gedren a musím Ti pochválit Vaše svatební fotky - fakt moc hezké a hlavně originální. Já teď řeším jak si dát na beremese naše fotky, ale nevím, jestli to vymyslím - všechny naše fotky jsou větší než 700 kB a tudíž mi to tam nejde dát...Třeba to nějak vymyslím...Papa

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz