Spolehlivost tehotenského testu?

ma_h
16. led 2006

mile nevesty, rada bych vas pozadala o radu

s pritelem se snazime o mimi neco pres rok, nyni jsem 5. den po vynechani menzes, tehotensky test pozitivni (delala jsem si jich vice), k dr. jsem objednana az na konec tydne, ale stale me boli bricho, jako predmenstruacni syndrom...muzu byt tehotna?..na kolik je spolehlivy teh. test?
stalo se nektere z vas, zde jste byla tehotna a presto vse nasvedcovalo tomu, ze "to dostanete"?

budu rada za kazdou radu, vim, ze musim pockat na vysetreni, ale nemuzu 🙂

pekny den.

marinka
10. črc 2006

Ten týden ještě hormony působí, ale záleží na tom, jak HA přestaneš brát.. Jestli dobereš platíčko a pak menstruuješ, tak do MS chráněná jsi, ale když ji přestaneš brát třeba v půlce plata, tak jsi chráněná kratší dobu.. Teda aspoň myslím, že mi to tak doktorka říkala..

bambulik
10. črc 2006

Já jen jestli jsem chráněná ještě těch 7 dní po dobrání plata nebo už i v tom období mohu otěhotnět? Asi jsem jak tupé stvoření----

len.tilka
10. črc 2006

Myslím, že těch 7 dní jsi ještě chráněná. Tělo přece nepozná, že už další platíčko brát nebudeš. 😉

len
10. črc 2006

Máš IP 🙂 Jde o to, že v těch prvních sedmi dnech po dobrání budeš mít MS a ovulace pokud přijde, přijde mnohem později 🙂

marinka
10. črc 2006

bambulik, ale nejsi 🙂) Těch sedm dní podle mě otěhotět ještě nemůžeš, beztak by v té době neprobíhá ovulace a bez té je otěhotnění nemožné. Já jsem dnes byla na gyndě a doktorka mi řekla přesné kdy, kdy se máme snažit o mimi, tak doufám, že nám to takhle na povel půjde 😀

slonik
1. srp 2006

ke spolehlivosti testů - nechci nikoho děsit, ale že // nemusí znamenat, co si přejeme, jsem si uvědomila u pana doktora v ordinaci poté, co jsme mu řekla, že jsem si dělala asi 5 testů a všechny byly pozitivní a on mi na to říká - to nic neznamená - naštěstí prohlídkou a vaginálním ultrazvukem zjistil, že moje testy nelhaly, ale řeknu vám, těch pár minut mezi tím, co mi to řekl a tím, co mi řekl že je vše OK ve mně byla sakra malá dušička. Pak jsem se dočetla, že pozitivní těhu test se ukáže i u neděložního těhotenství, což je právě ten problém.

marinka
1. srp 2006

A pozor - někdo má stále mírně zvíšenou hladinu hcg, takže se mu ukazují stále slabé čárky, i když to těhu není - viz. můj případ. Rozdíl je v tom, že mě se tam ta druhá čárka objeví až delší debu po limitu a na to už se nemůže brát zřetel.

vladimira
2. srp 2006

marinka,
ako si zistila, ze mas mierne zvysenu hladinu HCG? vzdy ked si si robila tehu test, tak ti vysli dve ciarky? alebo ti to zistili z nejakych specialnych krvnych testov? znamena to, ze sa odteraz nespoliehas vobec na tehu testy?...dik

zenuska
25. srp 2006

Holky těhulky, jaký test vám ukázal ty krásné dvě čárky? Zkoušely jste více značek?

slonik
26. srp 2006

zenuska - Mamatest od GS, jestli se nepletu, u nás stojí 35 Kč, jsou tam dva. Ještě mi jedno balení zbylo 🙂

kazu
30. srp 2006

Ahoj holciny,potrebovala bych poradit. MS mi meska jiz 3.den.Neni to moc,ale dosud jsem ji mela pravidelnou. Tak jsem si udelala test a ten mi vysel mi negativni. Po 20 minutach se sice // objevila slabe,ale tam pisi do 10 minut muzes brat test jako spolehlivy. Tak nevim. Co si o tom myslite?
Taky me napadlo,ze si koupim test jine znacky a treba to bude jine.
Dik Kacka

len
30. srp 2006

Kazu, radím ještě pár dní vyčkat... Co tu holky popisují, takovéhle testy vyšly někomu při těhotenství, jinému i když těhotný nebyl 😉

kazu
30. srp 2006

Len,dik. Nejhorsi je,ze pracuji v chemicke laboratori a potrebovala bych to vedet co nejdrive-kuli zdravi pripadneho mimca🙂

len
30. srp 2006

No tak do pátku to vydržíš a v neděli už by test mohl vědět mnohem víc 😉 A když to bude dále meškat, v pondělí si můžeš zajít na gyndu. Držím palce 🙂

kazu
30. srp 2006

Tak jsem to nevydrzela a koupila jsem test od jine znacky a asi po 30sekundach tam byly // 🙂 🙂 😀 Hura!!!! Tak druha je jeste slabsi,ale je tam.

len
30. srp 2006

Tak gratuluju, moc! 🙂

frantina
30. srp 2006

mam 3 dni pred MS, ale opet jsem to nevydrzela a udelala si test...je tam jedna uplne slaboucka a kontrolni silna...ale to uz se mi stalo tolikrat a nikdy z toho nic nebylo...nevim, jsem-li vzdy tehotna a ono se to neuchyti, nebo nejsem a test klame...ACH JO!!!!

zuzitad
30. srp 2006

ahoj holky, dnes jsem asi 2 dny po vynechání ms, měla jsem levný test 25citlivost, když jsem ho udělala a po 40s nic neobjevila, hodila ho do koše asi za 5min mi to nedalo a podívala se a byla tam slabá druhá čárka, čili //, doufám, že to vyšlo,ta čárka ještě zesílila, ten test jsem si ponechala.zítra jdu na gyndu kvůli léčbě výtoku, tak to doktorce asi mám říct, že ?

zuzitad
30. srp 2006

tady u toho testu píší do 2-5minut výsledky, já do toho koše šla tak kolem těch 5 minut a slabá tam byla 🙂 tak snad ??

frantina
30. srp 2006

moje doktorka na to, co vyjde v testech z lekarny, vubec neda, rika, ze se da spolehat jen na zjisteni hladiny HCG z krve...kdyz jsem ji rikala, ze mi vysel test, tak to nepokladala za dulezite...ale to uz je davno, nakonec to vyslo, synovi je 14...zuzitad, schvylne se snazite tak brzo po prvnim synovi?

zuzitad
30. srp 2006

synovi je 20měsíců, je hodný a má strašně rád děti, tak bychom chtěli aby nebyl sám 🙂))))
moc bych si to přála s manželem, aby ta čárka byla silnější, koupila jsem citlivější test na zítra ráno, ale moc se bojím...-(

frantina
30. srp 2006

ja mam dva kluky po roce a kazdymu doporucuju...jsou jak dvojcata, hodne na sebe vazani a mam pocit, ze jsem si to odbyla vsechno docela najednou...no, ted se snazim o holcicku...uz pul roku a nic, testy delam pokazdy a jeste pred terminem, ale casto klamou....ale doufam, ze tobe to vyjde...to cekani je strasny a to zklamani pak jeste horsi...

zuzitad
30. srp 2006

no při prvním těhu jsem tam taky měla slabou a hned jsem tomu věřila, že jsem těhotná, nevěděla jsem tohle všechno a ono to tak bylo a vyšlo to, ted se bojím, že by to mohlo být klamavé,snad nebude

zuzitad
30. srp 2006

snad mě zítra doktorka pošle na krev, když jí to řeknu, v Podolí to dělají hned na počkání, alespon to tak bylo minule, takže doufám, že jsem si ten citlivý test koupila zbytečně, nevím, jestli budu mít odvahu ho zítra ráno udělat...?

zuzitad
30. srp 2006

tady nikdo není ☹

frantina
30. srp 2006

vsechny rady, jak na to nemyslet, nevychazeji, stejne tyden pred ocekavanou MS radeji obchazim lekarny obloukem abych nepodlehla a nekoupila test(stejne je brzo)...ale nakonec to nevydrzim...ale kdyz uz jsi 2 dny po vynechani, tak snad to omyl nebude...

leniik1
6. zář 2006

Měla jsem 6 těch obyčejných v balení po dvou a všechny vyšly pozitivně, takže spolehlivé jsou. 😉Ono asi tak na značce nezáleží všechny fungují na stejném principu.Měla jsem // snad už po 20 vteřinách.

marci
3. říj 2006

ahoj holky, dneska jsem si koupila těhotenský test s jedním testovacím proužkem - manža mě přemluvil, abych si ho hned udělala (původně jsem chtěla čekat na ráno) - no a neobjevila si ma ani jedna čárka - ani ta kontrolní 😲 Už se vám to taky někdy stalo??

artep26
3. říj 2006

Marci nestalo, ale pokud se neobjevila ani jedna, to znamená že test je nefunkční. Ta 1. / se musí ukázat vždy, ta znamená že je test funkční. Tak zítra huráááááááááááááá pro jiný. Hodně štěstíčka

frufrunka
31. říj 2006

Ahoj holky, znovu obnovím dotaz, který tu už padl, ale nebyl dořešený: Co si myslet o tom, když se ta slaboulinká čárka oběví až po delší době? Třeba za těch 20 min? Koukám - Kazu se pak ukázalo těhotenství... 🙂 Máte některá další zkušenosti? Třebas že je to běžné, nebo naopak - po pár dnech se potvrdilo těhotenství? 😉 Děkuju moc!