Spolehlivost tehotenského testu?

ma_h
16. led 2006

mile nevesty, rada bych vas pozadala o radu

s pritelem se snazime o mimi neco pres rok, nyni jsem 5. den po vynechani menzes, tehotensky test pozitivni (delala jsem si jich vice), k dr. jsem objednana az na konec tydne, ale stale me boli bricho, jako predmenstruacni syndrom...muzu byt tehotna?..na kolik je spolehlivy teh. test?
stalo se nektere z vas, zde jste byla tehotna a presto vse nasvedcovalo tomu, ze "to dostanete"?

budu rada za kazdou radu, vim, ze musim pockat na vysetreni, ale nemuzu 🙂

pekny den.

adajar
9. říj 2008

Ahojky chci se zeptat kdo z vas mel falesne pozitivni test.

sandrika
9. říj 2008

amallie mne ukázal až 9 dní po vymeškaní
adajar mne vyšlo asi 8 falošných 😒

adajar
9. říj 2008

sand no me vysel nejdriv pozitivni a pak par negativnich. takze si myslim ze byli falesne pozitivni.

danielka_ma
10. říj 2008

ahojte kocky,
ako vyzera negativny test?
Asi blba otazka, no mna zaujima, ci tam nebol ani malilinky naznak druhej ciarky.....ci bolo vidiet fakt len jednu ciarku..mne dnes prvy den meska a na teste mam malinky tienik druhej ciarky....tak sa pytam..
lebo pri prvom tehu som na teste mala pekne tucne dve// no uz si nepam. po kolkych dnoch som testovala....

adajar
10. říj 2008

danie no vetsinou tam byva naznak muze byt brzo proste jako stn no.

eviicka
8. lis 2008

Ahoj holky, mám podobný problém jako mělo několik z Vás (po přečtení celé diskuze). MS mám už hodně let pravidelnou (27 dnů). Max. + - jeden den. Měla jsem ji dostat v úterý večer, je sobota a pořád nic. Příznaků mám ažaž zvětšená prsa a bolesti v podbřišku (ty mám ale i před MS), žaludek na "vodě", zvýšená teplota. Testy jsem dělala dva - ve čtvrtek a dnes ráno, oba negativní (unimark proužek). Jsem docela nervozní, protože buď jsem těhotná (lepší varianta) nebo mám nějaké problémy s cyklem (horší varianta). Někdo tu psal, že těhotenské testy vycházejí negativní, když se opozdí ovulace a což by neměl být můj případ. Pohlavní styk jsem měla 12 den, ovulaci (asi - většinou při ní slabě krvácím, teď taky) 14 den, MS měla přijít 27 den, teď je 31 a pořád nic. Vím, že mi nikdo z Vás mi na 100% nemůže poradit, ale potřebovala jsem se vykecat 😀

katka82
8. lis 2008

Evičko kup si mamatest-ten je nejlepší 😉 a nejspolehlivější 🙂

eviicka
8. lis 2008

No jo asi koupím - četla jsem tu na něj nejvíc chvály. Už jsem ho jednou taky měla a tenkrát mi spolehlivě ukázal, že těhotná nejsem 😀. Tady ten test, co jsem měla teď je celý divný - má jen pár informací na krabičce, ani příbalový leták.

katka82
8. lis 2008

Evičko držím palce ať to vyjde 😉 🙂

michamicha
9. lis 2008

stalo se vám někdy s mamatestem, že v limitu ukázal jen / a cca po hodině tam byl slaboučký stíneček?

eviicka
12. lis 2008

Tak já už to dostala ☹. Na druhou stranu v červnu mám státnicovat, tak si říkám, že by to stejně nebylo rozumný. (Přesto, když už to člověk teda dostane, proč až s týdenním zpožděním, kdybych to dostala o dva dny dřív ušetřím si tolik nervů...). Jinak k tématu diskuze u mne zatím byly těhotenské testy spolehlivé 😠

michamicha
16. lis 2008

holky, mam dotaz, jaké máte zkušenosti s testy RapiClear a Instant View Combo II ???

martek
16. lis 2008

micho, obecne tady holky psaly,ze ten RapiClear neni moc dobrej, zkus mamatest 😉

michamicha
16. lis 2008

hmm, v tom případě si zajdu v úterý na krev, protože oba dva zmíněný testy mi ukázaly stíneček 😕 no a když test s citlivostí 10 jednotek ukáže stíneček, tak na mamatestu s citlivostí 25 jednotek asi ještě nic vidět nebude 😒 chjo ☹

martek
16. lis 2008

vis, obecne se rika, ze testy pod 20 jednotek nejsou spolehlivy 😅

michamicha
16. lis 2008

já vim, ale že by mi dva různý testy ukázaly to samý??? no uvidíme 😅

martek
16. lis 2008

ja vim, ze uz chces to co my vsechny..... 😔
proto bych radsi pockala jeste chvilku a zkusila mamatest...... 😉

zuzu_z
17. lis 2008

micho je mi moc líto, ale mně oba dva zméněné ukázaly // a falešně. Raději opravdu mamatestem 😉 už bych jiný test nepoužila. Bolest je potom dost velká a nestojí to za to. Ať ti ukáže // i mamatest 😉

michamicha
18. lis 2008

ahoj, dneska jsem dělala BABY TEST a opět je tam slabá //. S tímhle testem máte taky špatné zkušenosti? Bohužel mamatest se mi v žádné z lékáren, které jsem měla při cestě, nepodařilo sehnat. Prostě mamatesty nemají 😠

martek
18. lis 2008

micho a bylas uz na krvi? 😵

michamicha
18. lis 2008

jj, byla

martek
18. lis 2008

a???????????????

vladimura
18. lis 2008

Tak já mám zkušenosti celkem blbé.Už 3x mi test ukázal pozitivně,ale vždycky to byly jenom splašené hormony.A u dcery mi test prokázal těhotenství až po týdnu zpoždění. 😀 Takže radím nikam nespěchejte. 😉 Nejcitlivější jsou BEST 2 testy a pak MAMA test.Četla jsem to v anketě. 🙂

zuzu_z
18. lis 2008

a best2 dělá asi nejčastěji falešně pozitivní výsledky. Já bych šla jedině do mamatestu. Pokud není, tak Clearblue-ten je dražší. Apokud není ani jeden, tak na krev
micho jak jsi dopadla?

michamicha
18. lis 2008

ptala jsem se odborníka v jedné diskuzi a napsal mi tohle 😕

dobrý den...slabě zvýšená hladina hCG, ale u těhu by bylo podstatně více, řádově v tisících...leda by Vám nastal další cyklus, aniž by byla MS, a v něm jste otěhotněla...ale každopádně dovoená nedovolená, UTZ by bylo záhodno provést co nejrychleji, pro jistotu...pokud nemůže Vás gyneokolog, požádejte jiného nebo nemocniční gynda - ambulance...přeji, aby to bylo těhotenství, ale po pravdě to moc nevypadá, to hCG je moc nízké, ale stačí na zamezení MS....

zuzu_z
18. lis 2008

Micho a kolik jsi měla???

jane1
18. lis 2008

A čo dočerta môže vyvolať HCG hormón? Ja som z toho hotová!!!! a ešte tak že to zachytí test? no rozumiete tomu baby?!!!!!! 😕 😕 😕 ☹ ☹ ☹ ☹

andik2008
19. lis 2008

ahojky holky, jsem tu nová tak bych se ráda přidala k diskuzi. mám takový problém, naposledy 11. ríjna jsem začala menstruovat to trvalo týden a od té doby nic. 9. listopadu jsme měli s manželem nehodu 🙂 a od 15. 11. je mi divně, bolí mě břicho jako bych to měla dostat, ale furt nic, jsem strašně unavená a mám pocit na zvracení skoro celý den. dělala jsem si těhu test ale ten je negativní. Myslíte že i přesto bych mohla být těhotná? Ještě jsme chtěli počkat, ale moc bych si přála aby to vyšlo. poraďte vaše zkušenosti. díky moc.

zuzu_z
19. lis 2008

andiku pokud jste měli nehodu 9.11., tak by ti asi od 15.11. ještě nemohlo být špatně z těhu. Ano, může se to stát, ale tipovala bych trochu později. Těhotná samozřejmě být můžeš, ale test to prokáže až tak 23.11. nejdřív. Podle mě😉
jane1: nevím jak je na tom micha, ale ty testy co dělala, mi oba ukazovaly falešnou pozitivitu (RapiClear a Combo II Instant View). Pokud má rozhozený cyklus, může být hladina hCG mírně zvětšená tak, že brání menstruaci. Tak jsem to pochopila od toho dr já. Nezbývá než čekat pár dní, jestli krev prokáže zvýšení, nebo se to objeví na mamatestu.

zuzu28
20. lis 2008

Ahoj kocky! Jsem tu nova a mam dotazek... Cetla jsem tu uz spoustu nazoru, ale presto se zeptam... S pritelem se snazime uz rok o mimi a nejak se nam nedari... Nejdriv po vysazeni HA jsem mela hooodne nepravidelnej cyklus (i 60 dni!), ted uz to celkem jde, v rozmezi od 32 do 36 dni. No a v pondeli se mi misto menses objevilo spineni, tak mi to bylo divny a udelala jsem si jen tak pro jistotu mamatest (v utery prvni, dnes je ctvrtek)... Samosebou jsem doufala a se zvedavosti cekala, jestli se konecne neobjevi druha carka... No a objevila, jenze az po pul hodine.. a docela slaba.. Vcera jsem test opakovala dokonce 2x. Druha carka opet az po limitu. Dneska to same, ale carka (i kdyz po limitu) je silnejsi... Tak nevim, mam se radovat? Ziju v zahranici, takze k doktorovi se dostanu az tak za 2 tydny, az budu v CR. Kdyby prece jen, tak co to spineni? Pokracuje uz ctvrty den ☹... Mate nekdo podobne zkusenosti?