Spolehlivost tehotenského testu?

ma_h
16. led 2006

mile nevesty, rada bych vas pozadala o radu

s pritelem se snazime o mimi neco pres rok, nyni jsem 5. den po vynechani menzes, tehotensky test pozitivni (delala jsem si jich vice), k dr. jsem objednana az na konec tydne, ale stale me boli bricho, jako predmenstruacni syndrom...muzu byt tehotna?..na kolik je spolehlivy teh. test?
stalo se nektere z vas, zde jste byla tehotna a presto vse nasvedcovalo tomu, ze "to dostanete"?

budu rada za kazdou radu, vim, ze musim pockat na vysetreni, ale nemuzu 🙂

pekny den.

helenas.
6. črc 2007

Ahojky , chtela bnych se zeptat.. jeden test mi ukazal ten druhy prouzek spis bily, zkusila jsem hned druhy a na nem nic nebylo, po treti se mi to ukazalo samo.Tak nevim jak jim verit 🙂

petulele
11. črc 2007

Ahoj chci se jen zeptat - bála jsem se že sem těhotná - mestruace se mi totiž zeslabila - ale všichni tvrdí že je to po antikoncepce normální - začala jsem ji brát v lednu a zeslabila se mi v květnu - zapomněla jsem si jednou pilulku vzít - tak jsem si pak udělala teh. test - vyšel negativní - přesto sem měla strach kůli tomu zelabení menstrace - šla jsem k doktorovi - asi v pátém týdnu možného tehotenství - ikdyž nevim jak se to počítá ty týdny - a on mi řekl že mohu být klidná - jen mě zajímá od kolikáthé týdne to pozná - že jsem těhotná? prosím pomozte - myslíte že mohu být klidná? 😒

rendyna
25. říj 2007

Ahoj Holky,
po přečtení Vašich příspěvků je mi hloupé, že já mám zcela jiný problém. Mám týden zpoždění MS, ale těhotná být nechci. Dělala jsem si dva různé testy, oba negativní. HA neberu dlouho. Je možné se spolehnout na negativnost testu? Díky moc. Všem které otěhnotnět chtějí přeju aby se jim to povedlo! Děkuju.

ivana98
25. říj 2007

Rendyna, a mavas pravidelne cykly? ak ano, tak by ten vysledok testu mal byt po tyzdni meskania spolahlivy 🙂 Ale ak si mala vynimocne napr. oneskorenu ovulaciu, tak je mozne, ze bolo na testovanie moc skoro, ale to nemusi znamenat, ze si tehotna.
Holt, pozitivny test je spolahlivejsi dokaz tehotnosti ako je negativny test dokaz netehotnosti.. 😒 Pockaj este par dni, a ak test stale bude negativny a MS nedorazi, tak sup k lekarovi, moze ti pichnut vyvolavacku.

teruunka
21. bře 2008

Ahoj holky dneska jsem si udelala tehotensky test a je pozitivni, co mylsite, je opravdsu realna sance ze jsem tehotna? Mam zpozdeni ale jinak se cejtim normalne, jako kdyz ma prijit mens. POrad tomu nemuzu uverit...

louisa
21. bře 2008

Ahoj všem,
chtěla bych se zeptat na zkušenosti s GS Mamatest. Již dvakrát jsem jej zkoušela,vyšel slabě pozitivní - forma proužek a Mamatest Comfort vyšel mnoihem silněji druhý proužek, ale menstruace se dostavila. Nezdá se mi to. Asi požádám příště o jiný test, ale v lékárnách nabízejí převážně tento.

elana
21. bře 2008

Terunko, kdyby nebyla reálná šance, že test ukazuje těhotenství, tak se neprodává😀 ta šance je obrovská, pochopitelně, zvlášť, když máš zpoždění. Pocity jako před MS jsou v začátcích běžné, jak se roztahuje děloha.

Louiso, může se jednat o časnou těhotenskou ztrátu, vajíčko se třeba špatně spojilo se spermií a nemohlo se vyvíjet do dalších stádií embrya atd. těch prvních pár dní ještě zvládlo tělo produkovat hcg, které test zachytil, ale potom se to vše odplavilo s MS. Klidně o jiný test požádej, za to nic nedáš, ale zrovna GS Mamatest patří mezi ty s nejmenší falešnou pozitivitou. (narozdíl třeba od Best2).

lukynka
25. bře 2008

ahoj holky,
prosím vás o radu,v pátek jsem měla dostat men. která se nedostavila,ale všechny příznaky byli,je úterý a stále nic,vždy jsem to měla pravidelné. Test jsem si dělala včera a byl negativní. jsem,nebo nejsem těhu? Miminko bych si přála,ale posedlá ještě nejsem 🙂 . Měla jste některá z vás pododný problém? Děkuji.

amelie001
25. bře 2008

lukynka-já jsem na tom stejně

lukynka
25. bře 2008

tak to jsem ráda,že v tom nelítám jen já 😉
snad někdo poradí

amelie001
25. bře 2008

si myslím že těhu vyloučené být nemusí.

lukynka
25. bře 2008

no ještě počkám do čt a půjdu k doktorce,ten test mi ale vrtá hlavou,zkusím ještě jeden zítra
ty jsi si také dělala test a nic? četla jsem tu,že to někdy trvá než se objeví druhá čárka

rintintyna
25. bře 2008

čau kočky, zkuste test s vyšší citlivostí, třeba Rapid Clear, pozor, nemají ho v každé lékárně a oproti obyč je i dražší, kolem 80,- Kč. Mohly jste mít ovulku později, než 14DC a tak i když jste již pár dní po očekávané MS, tak nemusí být vajíčko ještě uhnízděné v děloze a nemusíte produkovat hcg, což je podmínka pozitivního těhutestu. Luky, jestli to míváš opravdu tak pravidelné, tak bych se možná zkusila spojit s gynekologem, ale spíš bych tomu ještě týden dala čas 😉

sylvka
25. bře 2008

ahoj,čtu tady a test best2 je hrooooznej!ale mamatest je stoprocentní 😉

rintintyna
25. bře 2008

joooo, taky už jsem to zahlédla vícekrát, best2 nebrat 😎

sylvka
25. bře 2008

mě teda nevyšel úplně blbě,ale testovala jsem už asi 4.den,na všech ostatních takové pruhy a na něm jen taková slabounká druhá čárka-hrozně jsem se bála ☹

lukynka
25. bře 2008

no tak nevím,nevím,pročítala jsem různé diskuze a tak víc než z půlky mi příznaky těhu odpovídali,počkám do toho čtvrtka,udělám si další test a zajdu k doktorce.
docela mě ta mišlenka na miminko nadchla 🙂 ,jestli nebudu,tak do toho asi praštíme na ostro 😀

jitousek
25. bře 2008

Ahojda holky,
tak i já mám jedno velké Dylema ....a nevím co se zasejc děje s mím tělíčkem ..... tak kde začít tak snad že jsem měla menzes před tím jsme se snažili o mimi pak jsem 9.2. dostala menzes a pak po devíti dnech znova 24.2. nikdy jsem neměla z mrškou problémos a test nic neukázal byl negativní .........normálně jsem ji vždy měla cyklickou a žádné takové divy ta druhá byla slabší (ale četla jsem na netu že se to někdy může stát při ovu) jenže problém je v tom že se mohlo jednat i o menzes protože už bych to musela dávno dostat kdybych brala v potaz tu první no a kdyby to byla ta druhá tak cyklus 28 dnů byl teď v neděli a dnes je úterý a nic........no a test je stále negativní ..........já vím že budu muset k doktorovi jestli mrška nepřijde ale nemáte někdo zkušenosti z negativníma testama a těhu?

monca.v
26. bře 2008

ahoj holky,
přispěju alespoň jedním příspěvkem. Jde o mou vlastní zkušenost.
Mám dceru, které bude za chvíli 9 let. Když mi tehdy vynechala mrška, tak jsem si dělala druhý den vynechání těhu test. Nevím, jak se jmenoval, je to už skoro 10 let. Vyšel mi negativní. Tak jsem tomu nevěnovala pozornost. Nic mě nebolelo, akorát po ránu mi bylo trochu zle a zjistila jsem, že po zmáčkunutí bradavek mi z nich vytéká taková tekutina, jakoby rozředěný mlíko. No a vzhledem k tomu, že u nás v rodině se vyskytuje rakovina prsu, tak jsem hned letěla k doktorovi, prostě vyplašený 21 letý tele. Ten se mě ptal na různý otázky, taky mimo jiné, kdy jsem měla poslední menses. A já mu řekla, že mi už čtvrtý den meškají, ale že opakovaný těhu test je negativní. TAk mi vzal krev na hladinu hormonů a mimo jiné i na HCG. Druhý den jsem si měla volat na výsledek. A doktor mi řekl, že sice není gynekolog a že si myslí dle výsledků krve, že jsem těhotná. Tak jsem se objednala na gyndu a tam mi to doktorka potvrdila. V tomto případě tedy těhu testy absolutně selhaly.

Další zkušenosti mám z loňského roku, kdy jsme chtěli dceři pořídit sourozence. Byla jsem těhotná 2x, ale bohužel vždycky to skončilo zamlklým těhu v 10.tt. A pokaždé, když jsem byla těhu, tak mamatest vyšel pozitivní. Když se mi v ostatních měsících zpozdila mrcha a mamatest byl negativní, tak jsem opravdu těhu nebyla, mrcha nakonec přišla, bohužel.

Závěr tedy: myslím si, že současné testy (mamatest je opravdu nejpravdivější, což potvrzují i jiný holky) jsou spolehlivý, aspoň tedy u mě to tak fungovalo. Nepočítám ale ty testy před těmi 10 lety, zřejmě nebyly tak spolehlivý a kvalitní.
Nyní se opět snažíme od ledna o mimi a doma mám zásobičku těhu testů. Hádejte jakých? No přece mamatestů.
😀

Mějte se fajn.

lukynka
27. bře 2008

tak holky mé příznaky jsou potvrzené,jsem těhulka 😀 ,mama test ukazoval včera jen slaboulinkou čárku,ale jiný citlivější už to potvrdil a zároveň i doktorka
všem přeji stejné zakončení 😉

sluninka
27. bře 2008

lukynka...tak to Ti moc gratuluju a dávej na "vás" pozor 😉

novo
27. bře 2008

Ahoj holky, všem těhulkám moooooooc gratuluju... Jsem sice trochu jiný případ, ale těh. test GS mamatest jsem teď použila, tak bych se chtěla podělit o zkušenost... Jsem momentálně 27 dní po um. oplodnění, kdy mi zavedli tři embrya... 17-tý den, to je asi 3 dny po termínu menzes, jsem byly na krev, kde mi řekli, že hladina hormonu HCG je sice nízká - 54, ale jeto slabě pozitivní. Daný test má mít citlivots od 25. Dělala jsem si jej 22-tý a 23-tý den, kdy má být hladina daného hormonu daleko větší a poprvé mi vyšel slabě a podruhé z ranní moči mi vyšel negativní. Takže jsem to už obrečela a včera byla na kontrole a hups, je to tam, malý černý flíček velký 4mm. A hladina hormonů je sice nízká, ale podstatně vyšší než na začátku - 380. Doktor mi řekl, že těh. test není pro ně vůbec směrodatný. Důležitý je výsledek z krve, který není za 3 min., ale na druhý den. Když jsem si dělala těh. testy dříve, vyšly vždy negativní, ale taky jsem nikdy těhu nebyla... Myslím si, že když se tam ty dvě // objeví, tak je to tutovka, a když ne, tak se dá pořád doufat...

lukynka
28. bře 2008

sluninka: děkuji budu o nás pečovat jak se patří 😀
s těmi testy,já si myslím,že spolehlivé jsou,ale z vlastí zkušenosti už vím,že si je udělat dýl po vynechání men., u mě týden nestačil,takže všem ostatním:vyčkejte času,ony ty // vyskočí

casia
1. dub 2008

Ahoj, podobne tema jsem nenasla, velice by me to zajimalo, vase zkusenosti, vim, ze existuji tehotne, kterym test neukaze nic, ja mam z minuleho tydne stredy od lekarky diagnostikovane tehotenstvi cca 5 tyden, mela jsem ten den carku na testu jen lehkou, na UZ byl zloutkovy vacek, mimi jeste ne, jdu tam ted v patek a uvidime, pak dostanu tehu pruk. a PN, boli me trochu prsa, obcas pres den me je soufl, ale ne moc, obcas picha v brise, jinak se citim normalne, ted jsem si delala test a zase slaba, zadna tlustice, podle me v 6. tydnu by to mel jet naplno...beru vaginalne utrogestan a ascorutin tbl., taky to muze ovlivnit...nevim...mam obavy...moc dekuji za rady a odpoved

zemli
14. dub 2008

Ahoj me stale vychazeli negativni testy a uz sem byla v 5 tt. Pak mi vysel jeden kde se carka ukazala asi za 6 hodin. No moc jim teda neverim 😉

annicccka
1. čer 2008

Ahojky, narazila jsem na vaši diskuzi a napadlo mě, že bych se s váma poradila. Už od 15 let beru bez vynechání antikoncepci ( je to nějakých 5 let v kuse). Tento rok začátkem dubna jsem se ale rozhodla, že ji na chvíli vysadím, protože jsem se cítila jaksi nafouklá. Měsíčky dostávám vždycky kolem 21.dne v měsíci. V dubnu přišly v pohodě, ale tento měsíc pořád nic. Už mám nějakých 12 dnů zpoždění. S přítelem jsme používali kondom a oba těhotenské testy, které jsem si dělala byly negativní, ani těhotenské příznaky u sebe nepociťuji. Myslíte že jim můžu věřít a předpokládat, že to je vše tím, že jsem přestala brát prášky a tím jsem si to celé rozhodila? Díky moc za odpověď. Už 10 dní nespím strachy. ☹

sisiq
22. črc 2008

Ahojky.Zpoždění mám 12 dni a pořád mám pocity, jakoby to mělo přijít, a nic. Tak jsem si dnes zkusila udělat Mamatest a vyšel pozitivní. Mám v plánu to zkusit ještě jednou asi za tři dny a pokud to bude stejný, tak se budu muset objednat na gyndě. A to jsem si tam před měsícem a půl při preventivce postěžovala, že se začínám bát, že nemůžu mít děti. Vzhledem k tomu, že HA už neberu asi dva a půl roku a se současným přítelem si téměř rok nedáváme pozor. Co myslíte vy zkušenější? Jsem těhotná?

andrea2210
22. črc 2008

ahoj sisiq ja si myslim ze tehotna si...navic mamtest je spolehlivej🙂
Tak se objednej na gyndu🙂
a blahopreju k tehu🙂

yvett78
23. črc 2008

ahojte babule, mne sa stalo, ze mi meskala M 7 dni a tak som si urobila test, druha ciarka vysla hned ako som ho vlozila do mocu, tak som skusila este jeden a vysiel rovnako, ale bola slaba ruzova.
No a na druhy den dosla M, tak netusim co to malo byt.Uz mam aj po M, bola normalna a neviem, ci sa mam znova testovat.Ci sa taketo nieco moze stat, ked aj tehu nie som??? 😖

mareklucka
23. črc 2008

yvett78 ja by som skúsila na Tvojom mieste ešte jeden testík