Spolehlivost tehotenského testu?

ma_h
16. led 2006

mile nevesty, rada bych vas pozadala o radu

s pritelem se snazime o mimi neco pres rok, nyni jsem 5. den po vynechani menzes, tehotensky test pozitivni (delala jsem si jich vice), k dr. jsem objednana az na konec tydne, ale stale me boli bricho, jako predmenstruacni syndrom...muzu byt tehotna?..na kolik je spolehlivy teh. test?
stalo se nektere z vas, zde jste byla tehotna a presto vse nasvedcovalo tomu, ze "to dostanete"?

budu rada za kazdou radu, vim, ze musim pockat na vysetreni, ale nemuzu 🙂

pekny den.

len
1. lis 2006

Každopádně držím palce, ať ty // máš už brzy pořádně silné 🙂

mareska
7. pro 2006

Ahojky.Chtěla jsem se zeptat,jak je to s těhutestem,když si ho děláte,třeba ve třetím měsíci.Jestli se něco objeví,když ten těhu hormon je už docela dost vysoký.

len
7. pro 2006

No tak to by ten proužek měl být supersilný 😀 I když, co já pamatuju, na testu bylo psáno od jaké do jaké hranice hCG test ukazuje, takže to bylo i shora omezené, ale stejně jsem přesvědčená, že ve třetím měsíci by byly // opravdu nepřehlédnutelné 😉

blanula
7. pro 2006

len já čtu na testu hCG 25 tak to je test na hodně brzy?

len
7. pro 2006

Teď úplně nerozumím... 25 mIU/ml je jeden z nejcitlivějších testů, co tu seženeš, ten by se mohl projevit docela brzo, ale samozřejmě pokud se vajíčko usadilo později, sebecitlivější test to neukáže 😉

blanula
7. pro 2006

tak ti len posílám mou křivku co ty na to mám pořád jakýsi tlak v podbříšku
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php

blanula
7. pro 2006

ať to zkouší jak to zkouším tak mi to tam nejde dát.

blanula
7. pro 2006

akorát nevím proč tam nejsou stupně celsia

len
7. pro 2006

Já myslím, že to vypadá dobře, akorát ji příště zkus dát do diskuze o měření BT 😉

blanula
7. pro 2006

jo promiň, příště se napravím, děkuju

louja
7. pro 2006

holky, jsem 38 DC a v sobotu si chci dělat test, to už by mělo být vidět že? já ho děla 36 DC a // tam nebyly, co si myslíte, můžu být těhulka?

len
7. pro 2006

Louja, to je těžký, když nevíme, kdy byla ovu ☹ Já už bych byla 38.DC skoro měsíc po ovulaci a někdo ovuluje až 25.DC, fakt těžko říct... U klasického cyklu kolem 28 dní už by se mělo ale něco ukázat 🙂

louja
7. pro 2006

no minulý cyklus jsem měla 33 DC, já BT zatím neměřila, tak nevím kdy přesně byla ovu,hmm uvidíme

veerunka
9. únor 2007

Ahojda holky, včera večer jsem si dělala těhu test a vyšel negativní, ale když jsem se na proužek koukala dneska ráno, tak tam byla slabounká 2. čárka. Nestalo se to také některé? Já už asi kapánek blbnu. ☹

simus
9. únor 2007

verunko mě se to stalo taky zkus si udělat jiný test dnes nebo zítra. Já měla 4 dny po sobě slaboulinkou čárku a pak až se objevila mršky, takže neztrácej hlavu 😀

veerunka
9. únor 2007

Simus, děkuju za podporu. Myslím si, že víkend to rozhodne. Jen mě zaráží, že se ukázala až po dlouhý době. Hlavně si teď nesmím připustit, že by to mohlo vyjít nebo to zklamání bude mnohem horší! 😢

vanusak
23. únor 2007

Holčiny, dotaz na spolehlivost TT
Má kamarádka měla poslední pohlavní styk v polovině ledna 07, přesto dosud nedostala MS. Dostala zač. týdne injekci na vyvolání, ale zatím nic. Těhotenský test má negativní - předpokládám, že po 5 týdnech po případném oplodnění by už přece musel být TT pravdivý/spolehlivý, ne? Potřebuju ji přesvědčit, že opravdu těhotná není, přestože MS nedostala a přestože se jí nikdy nezpožďovala. Díky.

len
23. únor 2007

Vanusak, ono je možné, že měla o hodně opožděnou ovulaci a pak by MOŽNÁ být těhu mohla (i když to opravdu není moc pravděpodobné). Ony ty testy z moči nejsou úplně 100%, takže myslím, že přesvědčit ji nejlíp může doktor po provedení testu z krve nebo třeba i ultrazvuku. Pokud se MS do 14 dnů po vyvolávačce nedostaví, stejně bude muset za dr. jít znovu a ten jí to už snad bude schopen potvrdit definitivně (ano/ ne) 🙂

vanusak
23. únor 2007

K doktorovi nemá moc čas chodit pořád (tvrdí)... Tuším, že si lze zajít do laboratoře na test HCG sama od sebe (cca za 100Kč). Nikdy jsem to nepotřebovala, tak ani nevím, jak to chodí. Myslím ale, že se snad nemusí ani chodit po ránu nalačno, že stačí někdy do 11hod. ???

romcatko
1. kvě 2007

Holky, selhal vám někdy mamatest? Mě se po 7 min objevila úplně slaboučká čárka. Ale je slaboulinká.

bledulka
1. kvě 2007

ahoj Romi,mě mama test neselhal-když jsem měla slaboulinkou čárku,tak postupně sílila (a přiznám se,že nevím,zda se objevila v 5 min-odložila jsem test na umyvadlo a šla dělat něco jiného a k testu jsem přišla později)
Jde o to,zda jsi nedávno neměla třeba Pregnyl(ten se odbourává okolo 12 dní,ale může to být individuální) Zkus to zítra a pokud bude silnější,tak by to mohla být dobrá známka 🙂 Moc a moc držím palce a přeji vytoužené // . 🙂

romcatko
1. kvě 2007

Já měla pregnyl před 19 dny. Já jsem právě dost ve stresu, protože v červnu nás mělo čekat IVF u Apolináře, ale to bych musela stihnout do 20.5 píchnout nějakou injekci a ta má být 20DC.Takže FAKT POTŘEBUJI, aby ms dorazila včas (nejdýl zítra) nebo vůbec.

kamila3
1. kvě 2007

ahoj ,já jsem testovala mamatestem 30 dne cyklu a byl negativní,měla jsem MS boleti tak jako kdybych to měla dostat ale červená nikde.a tak jsem další mamatest udělala 32 den cyklu a byla tam slabá čárka,udělala jsem dalšch 5 testů(všechny od mamatestu ) a čárka postupně sílela.měla jsem pozdě ovu ,ale vyšlo to ,jse v tom... kamila

kamila3
1. kvě 2007

a ta první čárka ,vlstně i ta druhá se objevily po trochu delší době ,než uvádí návod testu.asi za 10-15 min.

bledulka
1. kvě 2007

No tak držím palce,ať nedorazí vůbec 🙂 ,19 dní od Pregnylu je opravdu dost,ten by to zkreslit neměl...Měříš si BT? Počítám,že jsi tak cca 17 dní po IUI ne? to by mohlo být příznivé,že MS zatím mešká a objevuje se čárka.Dělala sis test dřív? Pokud tam čárka nebyla a teď se objevuje,tak by to bylo super.
Hlavně se zkus nestresovat(i když je to těžký).A on Apolinář zase na čas zavírá,že se to musí takto stíhat? (to mě potkalo loni taky-tak jsme si dali letní pauzu a hned potom se zadařilo) tak se drž a dej vědět.Moc držím palce a přeji hooooodně štěstí
🙂

romcatko
1. kvě 2007

Dělala jsem test 25. a 27.4 a test byl prázdný. Tedy, já to po 5ti minutách vyhodila, tak asi jo. BT se drží na 37,2. Ale ona mi obvykle klesne až při MS, ne před. Jo, Apolinář zase zavírá. Právě, že do 20.5. bych musela stihnout tu injekci. A už to nechcem odkládat. Čekáme 2 roky. A jsem 17 dní po IUI. - bylo 13.4.v pátek.

bledulka
1. kvě 2007

No Romi,uvidíš zítra,zda bude čárka sílit.Ale i ta BT teplota nevypadá špatně.Navíc 17 dní po ovu je už docela dost-to že MS nepřišla vypadá nadějně.
Tak snad pro tebe(pro vás oba) pátek 13 bude den šťastný 🙂
Určitě dej vědět,jak to dopadlo 😉

romcatko
1. kvě 2007

Tak jsem nakonec našla laborku, kde jsem sijako samoplátce nechala udělat test na hCG. Mám 23 jednotek. Je to hodně málo, měla bych být 17 den po OVU (IUI) tak se bojím, že to nevyjde, jen nám to rozhodilo plány. Ale uvidíme. Naděje ještě nechcipla. 😕