Spolehlivost tehotenského testu?

ma_h
16. led 2006

mile nevesty, rada bych vas pozadala o radu

s pritelem se snazime o mimi neco pres rok, nyni jsem 5. den po vynechani menzes, tehotensky test pozitivni (delala jsem si jich vice), k dr. jsem objednana az na konec tydne, ale stale me boli bricho, jako predmenstruacni syndrom...muzu byt tehotna?..na kolik je spolehlivy teh. test?
stalo se nektere z vas, zde jste byla tehotna a presto vse nasvedcovalo tomu, ze "to dostanete"?

budu rada za kazdou radu, vim, ze musim pockat na vysetreni, ale nemuzu 🙂

pekny den.

marinka
6. črc 2006

len tilko, já jsem to řekla svojí gynekoložce, než jsme se začali snažit a ona mi řekla, že máme zajít na genetiku, kde mu odeberou krev a zjistí, jestli nejsou buňky nějak poškozené a do té doby se prý nemáme snažit. Kdyby poškozené byli, tak by bylo veliké riziko, že bude mimi postižené a rovnou bychom podstoupili umělé oplodnění ze zmraženého sperma. Naštěstí na genetice nezjistili v buňkách žádné abnormality, takže se můžeme snažit normální cestou. Deset let je už dlouhá doba, to už ¨je podle mě v pohodě. Můj přítel má nějakých 6 let po chemo a taky říkali, že už by to mělo být dobré. Ale být váma, radši si testy udělám, pokud teda má taky zmražené sperma. Pokud ne, tak je to zbytečné.. Ale určitě to gynekologovi řekni, aby jsi šla v těhotenství na odběr plodové vody a kdyby bylo nááhodou mimi postižené (ale určitě ne!!), tak aby se to včas vědělo.. Držím palečky, ať je vše v pořádku!!

len.tilka
6. črc 2006

Sperma zmražené právě nemá. Bylo mu tenkrát necelých 16, takže asi nikdo v tolika letech nepomýšlel na to, že by jednou mohl chtít mít děti. ☹
Ale tchýně je zdravotní sestra, švagrová taky a tchýnina nej kámoška dělá sestru přímo na gynekologii. Tak si říkám, že kdyby byl nějaký problém, tak by nám to snad řekly. No uvidíme. Každopádně to gynekologovi řeknu, pokud se nám to podaří. 😉
Díky moc za informaci.

marinka
6. črc 2006

Podaří se to určitě, chemo by otěhotnění bránit neměla, spíš je problém s těma buňkama.. Ale ty se zase regenerujou, takže za těch deset let už by tam nic z té doby být nemělo.. Určitě to bude o.k, ale radši to řekni, pro jistotu 🙂

gedren
6. črc 2006

Holky, vsem testujicim moc drzim palce, at to vyjde! 🙂 A radim to s tim testovanim zase moc neprehanet, clovek se pak zbytecne nervuje, jestli se objevila, nebo neobjevila, trapi, kdyz ne, nebo kdyz jo a stejne potom nic...nejlepsi je testovat, kdyz mate aspon tyden (klidne dva) vynechano a uz citite nejaky priznaky...pak nemuzete slapnout vedle! 🙂 (Ostatne doktor(ka) vas stejne bude chtit videt nejdriv 14 dnu po vynechani, a nez vam to potvrdi, tak to stejne asi nechcete moc rozkecavat, takze skutecne neni kam spechat...)

Ja teda vymekla uz asi 5. den po vynechani, protoze me celou tu dobu bolely prsa, nafouklo se mi bricho a ten den rano se mi poprvy zved zaludek, tak jsem to nevydrzela...a taky ze tam byly. No a jeden test mi bohate stacil, druhej mam schovanej na dalsi mimco 🙂

mousa
7. črc 2006

Ahoj holky - tak dnes je to osmý den zpoždění MS a dneska ráno to přišlo 😢 - tak zase nic a už to vypadalo tak nadějně ☹ - břicho mě bolelo už asi od 26.6. a 29.6. jsem to měla dostat a nic - tak jsem se samozřejmě začala zase těšit a zase nic 😢 ☹

mobina
7. črc 2006

lentilko snažíme se krátce, teprve necelé dva měsíce, ale je to těžké, když menstruace nepřichází a já vím, že šance otěhotněnt je prakticky mizivá ☹
Já testovala celá natěšená hned první den po vynechání, pak za tři dny, pak za týden a pak už jsem se na to vyprdla. Těhotně se necítím, tak je zbytečné plácat korunky. Dneska jsem 47. den cyklu a marně čekám na menzes. Ale poctivě se snažíčkujeme a tulíme, tak se třeba příroda nade mnou slituje 😉

Mousa to je mrzuté, ale snaž se oklepat a s chutí do dalšího tulení. Držím palce 🙂

marinka
7. črc 2006

mousa: To mě moc mrzí, dobře znám to zklamání.. Musíš se odreagovat, zkus na to teď moc nemyslet, mysli raději na svatbičku.. Když jsi na to tak moc upnutá, tak to pak nejde! Já jsem takhle prožívala první tři měsíce, vždy jsem MS obulela, teď už to beru s klidem a věřím, že to přijde, až bude ten pravý čas..

mobino, zajdi si raději na gyndu, to zpoždění je už dost velké, měla by ti upravit cyklus..

mobina
7. črc 2006

marinko doktorka mi říkala, že se to povysazení HA stává, že to trvá tak 6-8 týdnů, ale taky už je mi to nějaký divný. Moje doktorka má bohužel celý červenec dovolenou a k jiný se mi to jít řešit nechce, tak prostě čekám...A vyvolávačka brrr ☹ Cítím se dobře, ale v srpnu tam hned poběžím, pokud se nestane něco zásadního.

mady
7. črc 2006

Tak holky dnes jsem si opět dělala test. Už poslední neboť mi došly 😉 a druhá naskočila hned po minutě. Takže bych řěkla že do 3 to vyšlo a už se objednám jen k doktorce. Ona mě objedná až 14dní po vynechání MS? Já mám teprve 4 dny po vynechání. Asi 14 dní bych byla v tom. 😉 Ale chtěla bych to mít potvrzené. Ale teď mě často bolí břicho a ta bolest už není jako při MS tak mám obavy abych o to třeba nepřišla. Mobino šance na otěhotnění po 2 měsících mizivá není. Pokud se mi to potvrdí tak se nám to povedlo přesně po 2 měsících. První pokus byl o svatební noci a ten nevyšel a druhý byl další měsíc a pravděpodobně to vyšlo. Jó kamarádka otěhotněla 14 dní po vynechání HA. Tak držím pěsti všem co se snaží a sobě ať to výjde. 😉

manicka77
7. črc 2006

Mady: Tak to blahopřeji 🙂 . Ať je to 100%, ale vypadá to, že bude 😉 .

marinka
7. črc 2006

mady: Tak to je jasné, moc gratuluju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§

mobina
7. črc 2006

mady moc gratuluju 😉 To bolení bříška k tomu myslím patří, ale moc to nepodceňuj. Doktorka tě stejně nejdřív pošle na krev, protože jestli jsi těhulka terpve 14 dní, tak na ultrazvuku se to stejně ještě neprokáže, ale krevní test už je pak neomylný 😉
No nevím nevím, sice jsem se dočetla, že i když nemenstruuji, tak mohu ovulovat, ale moc tomu nevěřím. Měřím si bazální teplotu a vyčkávám 😉 Hlavně se mi konečně podařilo se zase hodit trochu do psychický pohody. Pak už to snad bude všechno lepší 🙂

mousa
7. črc 2006

mady: moc gratuluju!!!

gedren
7. črc 2006

Mady gratuluju! U me to bylo tak, ze doktorka nechtela ani krev ani moc 🙂, proste si me jenom objednala na tech cca 14 dnu po vynechani (s tim, ze mam mezitim brat vitaminy), hrabla mi tam, rekla ze jo a ze si mam prijit za dalsich asi 14 dnu pro prukazku, a to uz me poslali na prvni ultrazvuk a do poradny (takze jsem na nem byla asi v 9tt). Ale nekde to delaji tak, ze v ranych fazich tehotenstvi delaji vaginalni ultrazvuk a pripadne testujou tu krev nebo moc nebo tak...no uvidis. Kazdopadne vetsinou se o Tebe v tech prvnich mesicich moc nestaraji, az tak od toho 10tt 🙂

ivusenka
7. črc 2006

Mady, také se připojuju ke gratulacím všech. Kéž by ty dva vytoužené proužky na těhutestu uviděla každá z nás, která po něm touží a je to její největší přání

mady
7. črc 2006

Holky všem vám moc děkuji za gratulace 😉 a držím všem těm co čekájí na stejný výsledek ať ho máte taky co nejdříve. Ať nás je šťastných více. 😉

kalerat
7. črc 2006

Mady super, že to vyšlo. Hodně štěstíčka 🙂

slevik
9. črc 2006

Ahoj holky těhulky i snažilky 😉,
chtěla bych se zeptat, jak poznám, že jsem těhotná... Já vím, asi na to není v podstatě žádná odpověď, musím jen čekat, že? Máme po svatbičce a po "vydatné" svatební cestě a přemýšlím, zda to přineslo nějaké ovoce 😀. Když jsme totiž jëli domů, bylo mi hooodně špatně v autě, což mi normálně není a vůbec mi je pořád tak nějak všelijak, jsem unavená, motá se mi občas hlava a dopolko i někdy odpolko mi bývá špatně, o tom, že není chuť k jídlu ani nemluvím. Zkoušela jsem test, ale je negat., mám MS dostat až za 5-6 dní ☹.

marinka
9. črc 2006

sleviku, to je na test příliš brzy, nejdří si ho můžeš dělat až první den vynechání MS a ani tehdy ti ještě nemusí ukázat druhou čárku. Co popisuješ mohou být příznaky těhotenství, ale jestli na to hodně myslíš, tak to může být i vsugerované, takže musíš těch 6 dnů vydržet a teprve pak dělej testík..Držím palečky!!

slevik
9. črc 2006

Já vím, ale právě bych chtěla vědět, jestli to můžu přisuzovat těhotenství nebo mi je snad něco jiného ☹ Myslet na to moc snad nemyslím, spíš na to, že zase musím zítra do práce a jestli mi bude tak jako teď, tak jsem zvědavá jak to zvládnu ☹. Ale co, my ženy toho musíme hodně vydržet!!! A taky čekat 😉 Díky!

marinka
9. črc 2006

Těhotenství to klidně může být, ale jsou to všechno nejisté příznaky, které se můžou objevovat i když něco špatného sníš, jsi ve stresu, nebo si je můžeš právě snadno vsugerovat a přivolat, když toužíš po mimi.. Ale samozřejmě je větší šance, že jsi těhulka, než kdyby ti nebylo vůbec nic, takže to snad dopadne podle tvých představ!

len.tilka
9. črc 2006

Mady, mně přímo gynekolog řekl, ať testuju až tak týden po vynechání MS, že to je tak akorát a když to bude pozitivní, tak ať se objednám za další týden - tzn. 14 dní po vynechání MS. Že dřív tam toho stejně moc neuvidí. 😉
Jinak samozřejmě gratuluju k //. 😉
Marinko, díky za radu, určitě to lékaři řeknu, pokud by se povedlo. 😉 Jinak přítel chodí každý rok na kontrolu, dělají mu tam různá vyšetření a vše v pořádku, tak snad bude vše OK. 🙂

plechajda
9. črc 2006

slevik neco podobneho jsem si myslela i ja kdyz jsme jeli ze svatebni cesty, taky mi nebylo moc dobre..a myslela jsem si ze by to mohli byt priznaky, mela jsem to same co ty...svatebni cetsa v Egypte v tech vedrech s mistnima mikrobama ovsem vydala za vsechny mozne tehotenske priznaky, takze mi bylo blbe jeste dalsich 14 dni po prijezdu pak prisla MS a tehotenstvi zase nic....

zdenda
10. črc 2006

Holky, chtěla bych se zeptat nebo poradit, jestli s tím nemáte některá zkušenosti. Snažíme se o miminko. Tento měsíc jsem dostala menstruaci podle očekávání, už před 4 dny mi skončila, ale pořád mě bolí břicho, jak kdybych to měla zrovna dostat a jak v první dny menstr., je možné, že bych mohla být těhotná i přes to, že jsem to dostala? Asi je to hloupý dotaz, asi to bude jiný problém a asi budu muset jít k doktorce, ale možná jste se s tím některá už někde potkala. Těhot.test byl negativní. Děkuji za každou radu. 😎

ivusenka
10. črc 2006

Zdendo, jsem v podobné situaci jako ty. Už jsem sem psala, že právě to se stalo mojí kolegyni, asi 2 měsíce pravidelně krvácela a přitom už byla těhotná, jenže to ještě nebyly těhoten. testy ☹

marinka
10. črc 2006

zdendo: Může se to stát, že bys měla MS a byla těhotná, ale v tom případě by ti měl vyjít pozitivní test.. Počkej tak týden, a jestli bude břicho pořád bolet, tak test zopakuj a jestli bude negativní, tak to těhotenství není, ale k doktorce si raději zajdi, ať vyloučí nějaký jiný gyneko problém. Je to na zbláznění, ale strašně moc udělá psychika.. Já když jsem se první dva měsíce snažení pozorovala, jestli mě něco nebolí, tak mě břicho bolelo pořád, i po MS, k tomu se přidala i bolest prsou, nevolnost apod., ale těhu to nebylo. V každém případě držím palečky, ať mimi brzo přijde..

bambulik
10. črc 2006

Kdy nejdříve po vysazení antikoncepce mohu otěhotnět?

len
10. črc 2006

Hned.

bambulik
10. črc 2006

Hned? Není to tak že vlastně když bereš antikoncepci, vysadíš a menstruuješ, nejsi chráněná ještě? Přece se říká že jsi chráněná ten týden kdy antiko... nebereš.

len
10. črc 2006

Tak jo, upřesním to, hned, jak se dostaví první ovulace 😉