Spolehlivost tehotenského testu?

ma_h
16. led 2006

mile nevesty, rada bych vas pozadala o radu

s pritelem se snazime o mimi neco pres rok, nyni jsem 5. den po vynechani menzes, tehotensky test pozitivni (delala jsem si jich vice), k dr. jsem objednana az na konec tydne, ale stale me boli bricho, jako predmenstruacni syndrom...muzu byt tehotna?..na kolik je spolehlivy teh. test?
stalo se nektere z vas, zde jste byla tehotna a presto vse nasvedcovalo tomu, ze "to dostanete"?

budu rada za kazdou radu, vim, ze musim pockat na vysetreni, ale nemuzu 🙂

pekny den.

len
16. led 2006

Ma_h, některé holky tu popisovaly první dny těhotenství, jako kdyby měla přijít MS. Jinak těhotenský test spíš bývá nespolehlivý v těch případech, pokud těhotná jsi a on v prvních dnech ukazuje opak. Pokud bylo pozitivních testů několik, už je to na 95% jisté 😉

zenuska
16. led 2006

Test reaguje na složku v moči, která se tam normálně neobjevuje. Tak pokud se ti objevila několikrát dvojí čárka, tak to ti můžeme už všechny téměř gratulovat 🙂

zenuska
16. led 2006

A navíc tak koukám, že máme stejný datum svatby 🙂

ma_h
autor
16. led 2006

no, ja jsem zase slysela, ze se taky ukazujou //, ale presto tehotna byt nemusim...asi si dovedete predstavit, ze nedokazu myslet na nic jinyho 🙂
dekuju za podporu, hrozne rada bych tomu verila, ale bojim bojim, abych nebyla zklamana...to bricho me boli fakt dost..

danielah
16. led 2006

Ma_h: myslím, že falešně negativní testy jsou hodně hodně hodně velkou vyjímkou, spíš se stane, že těhu samovolně skončí hodně brzy
Já jsem měla 1. test negativní, nicméně mě hodně bolely prsa, pálila žáha a strašně jsem slinila, ale břicho mě myslím nebolelo. Koukni se na wéwéwé.emiminotečkacz, tam je diskuzí o těhu příznacích docela dost
Držím ti palce!!!!!!

yenn
16. led 2006

Ma_h taky mam od vice kamosek info, ze v prvnich tydnech tehotenstvi to vypadalo, jako by mela MS kazdou chvili prijit. Testy moc spolehlive nejsou, ale spis naopak - ukazuji se negativni, i kdyz jsi tehotna....Pokud se objevila // asi tehotna fakt budes! 😵

marinka
16. led 2006

Jo, holky mají pravdu, že je to normální, když tě bolí břicho, jako bys měla dostat menstruaci. Pokud jsou testy pozitivní, je minimální šance, že by uzakovaly špatně. Opravdu to bývá spíš naopak - že jsou negativní a přitom jsi těhotná. Ještě jsem neslyšela, že by to ukazovalo špatně naopak. Takže se neboj, raduj se a běž na nákupy dětského oblečení 😀

ma_h
autor
16. led 2006

dekuju, holky, za podporu, v patek dam vedet!! 🙂
pekny den,

helen78
16. led 2006

Přesně tak to bylo u mě, pořád jsem lítala na záchod, že už, už, no a už mi MS mešká 8 měsíců 😉

zirafka105
16. led 2006

Hele, tak to drzim palecky do finale 🙂

cecetka
19. led 2006

ma_h: první test jsem si dělala už 5 dní po vynechání MS a byl pozitivní. Další test za další dva dny a třetí test další den, kdy jsem už šla k doktorovi, který mi těhotenství potvrdil. Je ale fakt, že jsem si měřila i bazální teplotu a podle ní jsem věděla, že těhotná jsem. Tak pokud máš na každém testíku //, tak to je určitě miminkem 🙂

len
19. led 2006

Cecetko, jak to poznáš podle teploty?

ma_h
autor
19. led 2006

tak mi to dnes dr. potvrdil 🙂 jenom nevim, jestli mam jasat, protoze je tu sance (sice mala, ale je), ze je to mimodelozni tehu, coz dr. zjisti za 3 tydny ☹
takze zase budu cekat...

len
19. led 2006

Ma_h, moc gratuluju a držím palce, ať to dobře dopadne

miky
19. led 2006

ma_h: přidávám se ke gratulaci, budu držet palečky, ať vám to všechno klapne

danielah
19. led 2006

Ma_h: držím palce ať je to OK!!!! a blahopřeju 😀
těhuvirus řádí 😀 😀 😀

cecetka
19. led 2006

ma_h: na takové věci vůbec nemysli 😠

len: je to docela prosté. Každý den ráno hned po probuzení (opravdu hned, ani na záchod nechoď) si změříš teplotku. Buď v ústech nebo v pochvě nebo v konečníku, ale pokaždé na stejném místě. Já si ji měřila v pochvě a poctivě zaznamenávala do grafu. Pokud se měříš dole, začíná se měřit až den po skončení MS.
V první fázi cyklu jsou teplotky nižší, zpravidla pod 36.8, mírně kolísají nebo mají mírně vzestupnou hodnotu. Poslední den nízkých teplot dochází zpravidla k ovulaci. Pak jdou teplotky nahoru nad 36,8. Říká se "pravidlo 6 před 3" - 6 nízkých teplot před 3 vysokými. Těsně před MS prudce klesnou zase na těch 36,9 a níže a to znamená, že přijde MS. Pokud teplotky neklesnou a drží se dál na 37, znamená to, že došlo k oplodnění.
Mě sice v den očekávané MS teplotka klesla z 37,2 na 36,9 a myslela jsem si, že zase nic, ale další den stoupla zase zpátky na 37,2 a za pár dní dokonce na 37,3. Když mi doktor potvrdil těhu, už jsem se neměřila.
Pokud se teplotky měří v ústech, bývá jejich hodnota nižší.

Moc dobrý článek na toto téma je na www.rodina.cz v části Bříška. Je to v něm hezky vysvětlené.

semtam
19. led 2006

Ahoj holky, jéééé já se chci taky nakazit 😀 ale rychle 🙂
Všem těhulkám moc gratuluji

cecetka
19. led 2006

ma_h: možná tě ulidním, ale proč čekat 3 týdny? Mě můj doktor potvrdil, že se vajíčko uhnízdilo v děloze 7 dnů po vynechání MS. Ale kdyby tam velké podezření na mimoděložní bylo, věř mi, že by si tě volal hodně brzy na kontrolu. Protože mimoděložní může vážně ohrozit život ženy. Ale vždycky záleží na přístupu doktora. Vaginálním ultrazvukem se dá zjistit všechno hned od počátku.

len
19. led 2006

Cecetko, tohle jsem věděla, já se taky snažím měřit si teplotu, ale teprve měsíc, vysadila jsem HA, tak ty teploty docela lítají. Opravdu to tak nějak je - ze začátku 36,3-36,5, ke konci pak 36,7-36,9. Ale až to budu sledovat pár měsíců, tak to snad taky poznám 🙂 Jen jsem netušila, že když otěhotníš, teplota už zůstane pořád zvýšená. Takže díky za odpověď a ten článek si určitě přečtu 🙂

semtam
19. led 2006

Cecetko ahoj, brzy ti písnu, jo? Zítra? Jsi v práci?

cecetka
19. led 2006

semtam: jsem v práci. Něco ti pošlu mailíkem, snad se ti to bude líbit. Jsme se tady u toho hodně nasmáli. Doufám, že soubor *pps projde.

semtam
19. led 2006

už se těším.... 🙂 🙂

cecetka
19. led 2006

semtam: už mi to nahlásilo, že se to odeslalo. Teď jen, aby to přijal tvůj server.

semtam
19. led 2006

A povídej, jak je? Jsi v pohodě? Co těhu nevolnosti?

cecetka
19. led 2006

Do minulého týdne bylo všechno OK. Minulý týden mi začalo být špatně vždycky odpoledne a večer už je to děsné. Takže už v osm ležím v posteli a snažím se co nejrychleji usnout, ať to zaspím. Ale nezvracím, a to jsem ráda. Koupila jsem si v lékárně i lízátka proti těhunevolnostem, ale nijak zvlášť účinná nejsou 😒 Dneska mi kolegyně přinesla další várku a byl u toho kolega. Hned se to rozneslo po úřadě a po obědě přišel náměstek, že je mu šoufl, jestli bych mu jedno nedala. S úsměvem jsem mu řekla, že by mi pak chybělo 🙂
No a pořád mě pobolívá bříško, i když teď už jinak než na začátku. Na začátku to bylo jako před MS, dneska je to takové skoropíchání. Doktor říká, že je to normální, prý se zvětšuje děloha. Dostala jsem na to hořčík. Možná by to bez hořčíku bylo ještě horší.
Ale jinak jsem v pohodě, jen trošku víc unavená. Ale šťastná, i když jsem včera večer manželovi řekla, ať už je září a mám všechno za sebou. Prostě mi zas bylo zle 😒

semtam
19. led 2006

Tak držím palečky, ať je ti lépe a všechno v pohodě zvládnete. Já chci taky trpět ... 😀 😀
Musím letět, tak papa a zítra ti písnu. papa

ma_h
autor
19. led 2006

cecetko, dr. mi delal vaginalni ultrazvuk, dokoncev deloze "neco bylo", vypadalo to jako aly hrasek, ale zaroven se mi na pravych vajecnikach delala cysta (coz pry nevadi) a na druhe strany mam pry nejak "zhrubele" vajecniky, rikal mi, ze jsem zrejme ve 4 - 5. tydnu tehu a ze je jeste hodne brzy na to, aby videl plod...nevidim duvod, proc mu neverit..
..vychazel taky z toho, ze me boli brisko, obcas jako kdyz to mam dostat, obcas jako kdyz mi "rupne cysta" ( tim jsem mela loni, bonuzel, dost problemy), takze proto me upozornoval na tu moznost, ze to muze byt mimodelohu, ac se ted zda, ze se plod usidlil v deloze...
v jakem jsi ty tydnu?..pises, ze jsi taky mela bolesti?

cecetka
19. led 2006

ma_h zítra končím 9. týden a bříško mě bolí pořád. A podle toho, co píšou jiné těhulky, tak je to docela běžné. Opravdu jsem na netu četla, že pokud je riziko mimoděložního, tak se to hodně hlídá, aby se něco nezanedbalo. Takže hlavu vzhůru, uvidíš, že všechno bude v pořádku 🙂 A v 5. týdnu je skutečně na UTZ vidět jen gestační váček. Já jsem měla gestační váček ještě v 6. týdnu a Dr. mi řekl, ať přijdu za 14 dnů na kontrolu, že už bude vidět miminko. A měl pravdu. Minulý týden mu už bilo i srdíčko. Tak vydrž, za pár týdnů už bude v tvém bříšku taky miminko a bude mu už bít i srdíčko. I když ono může začít bít i později. Píše se, že třeba až v 10. týdnu. A myšlenky na mimoděložní hoď za hlavu. Všechno bude v pořádku.

Holky, mějte se moc hezky. Konečně jdu domů 🙂

herminka
19. led 2006

Čečetko, můžeš mi prosím do IP poslat link na tu stránku na "rodině" s krásně vysvětlenou teplotní metodoou? Asi neumím hledat ☹
A ještě dotaz: Četla jsem, že by se při této metodě mělo chodit v pravidelnou hodinu spát a moc nepít alkohol - může to prý ovlivnit teplotu. Máš to vypozorované, nebo nemusím být tak úzkostlivá? Díky!