Spontánní potrat, jak dlouho jste krvácely?

mysicka00
10. led 2015

Holky je tu někdo kdo samovolně potratil v začátku těhu?
V pondělí jdu na kontrolu na krev, protože jsem měla ve čvrtek vysokou hladinu HCG v krvi a na ultrazvuku nic. Tak teď budu muset chodit na krev, zda klesá. Chci se zeptat, když jste nešly na revizi, jak dlouho jste cca kvácely? U mě to trvá tedy už druhý týden... přesněji 15dní.... První dva dny bylo kvácení silné světlé... pak šlo jen o špinění, pak tmavé krvácení a těď silné tmavé už s kusy.... zajímalo by mě jak dlouho to může tak trvat? 😨 CHystám se tedy od pondělí pít aji čaje jako šalvej a kontryhel snad to pomůže.
Děkuji

kaligulik1
10. led 2015

ahoj 🙂, podělím se o svoji zkušenost. Já jsem si prožila spon. potrat listopad 2014. Byla jsem na začátku 5 týdne. Na revizi jsem nešla - nechtěla jsem, vše jsem si prožila v klidu doma - vzala jsem si dovolenou. Začalo to v úterý večer slabým špiněním, pokračovalo to středou již krvácením, čtvrtek ( ráno návštěva gyn) odpol. ze mě vyšlo plno sraženin a i "plod". Potom pátek, sobota, neděle jakoby silnější menstruace, obrovské sraženiny. Pak po - čt slábnoucí krvácení. V pátek kontrola vnitřní ultrazvuk - děloha čistá, vše v pořádku. Celkem tedy 10 dní. Následnou menstruaci jsem pak dostala po 29 dnech. Prožívala jsem to velmi silně a psychicky špatně- na miminko jsme se těšili - jsme s manželem 15 let. Chce to nezatěžovat tělo. Každý jsem individuální a u každého pracuje tělo jinak. Důležitě je, aby byla čistá děloha!!!!!! Jinak je pak revize nutná. Také jsem pila asi 4 dny v tom největším krvácení kontryhel. Kolegyně v práci prožila před 2 lety to samé- též bez revize, krvácela 16 dní. Přeji brzké " uzdravení" 😉

mysicka00
autor
10. led 2015

@kaligulik1 Moc ti děkuji že ses semnou podělila o tvou zkušenost. Já byla totiž na ultrazvuku ve středu a tam mi dr. řekl že děloha i čípek vše je čisté..... a pak tedy začalo to větší krvácení... takže moc nevím od kdu pak to krvácení jde. Doufám tedy že to brzy odejde, Myslíš tedy že můžu už teď pít asi ten kontryhel že a nečekat znovu na krev atd

kaligulik1
10. led 2015

Jej, tak s tím kontryhelem neporadím - těžko říci proč to krvácení, když vše bylo na kontrole čisté. Ale zkus se podívat zde na forum, je tam plno příspěvků a zkušeností o kontryhelu - třeba tady https://www.modrykonik.cz/forum/jdeme-na-to/kontryhel-jake-jsou-vase-zkusenosti/
Přeji ať se dá tvé tělo co nejdříve dopořádku 🙂

yvetta
10. led 2015

ahoj ja som prisla o baby v 7tt a krvacanie trvalo asi 12 - 15 dni kym som mala vsetko vycistene potom sa to uplne zastavilo a hlavne som sa prelievala tie dni kontryhelom a salvej, pila cervene vino aj cela flaska, ale to vsetko na to vypudenie baby som robila, ale ked uz som bola cista tak mi krvacanie prestalo, preto mi pride divne, ze este stale krvacas... mozno sa ti este nieco cisti, ale to by hadam doktor videl, ze tam nieco este mas mne presne povedal co tam este vidi 🙂
Ak sa este cistis velmi mi pomohol kontryhel a salvej - pila som to na litre 🙂 🙂

mysicka00
autor
10. led 2015

Nebo když to tak blbě napíšu, je nějaké místečko kam dr. nevidí na ultrazvuku a vyšetření od kud se může teda krvácet kvůli potratu?

mysicka00
autor
10. led 2015
obyvatelka
11. led 2015

Ahoj, já potratila spontánně v 6. týdnu v srpnu 2014. Krvácela jsem týden velmi silně, pak ještě asi 2 nebo tři dny špinila. Na pohotovosti, když krvácení začalo, mi řekli, že děloha je plná menstruační krve, že až to odteče, bude všechno v pohodě, revize nebyla nutná. Po asi dvou týdnech jsem byla kontrole u gyndaře a vše bylo čisté.

frufrunka
11. led 2015

Myšičko, prošla jsem si tím hned 3x, z toho spontánní potrat bez revize jen jednou, to ostatní byly dost velké průšvihy (2x mimoděložní). Podle toho, co píšeš, je snad potvrzené, že o mimoděložní nejde... Protože jinak je to o život (a o ten jsem taky 2x bojovala). Při tom úplně spontánním potratu (6tt) jsem napřed v 5tt začala špinit, pak krvácet (přidaly se bolesti) a než se prokázalo, že HCg opravdu klesá, tak jsem byla 6 dní v nemocnici, aby vyloučili mimoděložní. Celou tu dobu jsem krvácela asi jako při menstruaci, trvalo to do poklesu HCg na negativitu, tj. asi 8 dní. A pak jsem dostala klasickou menstruaci (i když asi silnější) po třech týdnech, pak už cyklus naskočil normálně. Tak držím palce, ať je to bez komplikací! 🙂 A brzy se zadaří!

mysicka00
autor
11. led 2015

@obyvatelka
@frufrunka
Děkuji Vám, já si dělala TT a už je tam jenom slaboučký duch. TAk snad uz HCg hodně klesne! Moc se těším až tohle bude zamnou a budeme se moct začít snažit znovu...... určitě počkám do MS nové až budu mít normální cykl a vše v pořádku. Piju od včera čaj kontryhel a dnes si zajdu pro šalvěj ještě 😨
Přeji ať se Vám tay moc daří

tarra27
11. led 2015

@mysicka00 to je super ze hCG mizí... 😉 to brzy půjde ovulka 😉

mysicka00
autor
12. led 2015

@tarra27 Ano dneska jsem byla zase na krvi, ve středu jdu zase i na ultrazvuk 🙂 tak snad tto půjde pěkně rychle pryč samo. Prý se hned poté můžeme začít znovu snažit. Tak se moc těším 🙂

kaligulik1
12. led 2015

Tak držím palce, od prosince se opět také snažíme 😉 Přeji hlavně pevné zdraví 😉

misanka22
12. led 2015

Ahojky. i já o prcka přišla, a to v 7tt ... začala jsem lehce špinit ve středu, pár kapek tmavé krvé, čtvrtek pohoda, pátek zase pár kapek a v sobotu v noci bolesti jako při silné MS a v neděli brzo ráno ... silněji a už jsme jeli na pohotovost ... ošetřující doktorka doporučila revizi, abych netrpěla tak dlouho ... říkala, že se může tělo čistit i 14dnů = velmi silná MS a že tím žena mnohem více trpí, takže jsem podstoupila revizi ...

Ať to co nejdříve přebolí!!!!

ssandy
12. led 2015

Měla jsem to podobně - 12 dní krvácení a pak ještě pár dní lehké špinění. Dneska je to 16. den a stále mám pozitivní TT. Na krvi jsem nebyla, ultrazvuk dobrý, jen si máme dát měsíc pauzu.

sasha82
13. led 2015

Spontánní potrat jsem prodělala 7/2014 ve 4tt, krvácení trvalo cca. 14 dnů - první den jen špinění, potom asi tři dny hodně silné a bolestivé (včetně sraženin a odloučené sliznice), postupně sláblo. Asi 10. den mi sestřička nabrala kontrolní krev na hCG, které naštěstí vyšlo méně než 0,1. Tudíž nebyla nutná revize. Volala jsem kamarádce, která je gynekoložka, kdy se můžeme znovu pokusit o mimčo. Řekla mi, že pokud není nutná revize, tak hned další měsíc, protože tělo je dobře hormonálně nastimulované (dřív doktoři doporučovali pauzu cca. 3 měsíce). Pokud je nutná revize, měla by být pauza cca. 2 měsíce, aby se sliznice zhojila (dřív pauza minimálně půl roku). Jinak mi ještě doporučila začít brát kyselinu listovou. S mojí psychikou tahle zkušenost zacvičila opravdu hodně, nebyla jsem schopná do sebe pořádně dostat žádné jídlo a během krátké doby jsem zhubla skoro 10 kg ☹ ☹ ☹ Ale abych nekončila úplně pesimisticky - v září mi bylo divné, že i když jsem zhubla, mám trošku vyboulené bříško. Ten den jsem zrovna uklízela skříň a objevila zastrčený těhotenský test. A k mému obrovskému překvapení // 🙂 Pak následovala kontrola u doktora, červíček 7tt a AS+ 😀 Obavy až do konce prvního trimestru šílené, aby se zas něco nepokazilo... Vlastně obavy mám pořád, ale už ne tolik... Teď jsem ve 26. týdnu a v dubnu čekáme kluka 🙂

nonnni
13. led 2015

@mysicka00 mam to za sebou 2x. Jednou v 7. a podruhe v 9 . tt. Oba bez revize. Poprve (listopad 04)jsem krvacela tyden a otehotnela hned po prvni MS, podruhe (rijen13) jsem krvacela asi 9 dni a otehotnela 3. cyklus po prvni MS. Kazdopadne mas byt monitorovana ultrazvukem, zda sliznice odchazi, jak ma a ja navic ted naposledy dostala antibiotika po peti dnech. Revizi jsem odmitla.

positivni test byl u druheho jeste docela dlouho. Po prvnim potratu jsem dostala ms za 5 a pul tydne a ted posledne asi o tyden dele.

Mmch, co znamena vysoky hcg?

mysicka00
autor
13. led 2015

@nonnni HCg hormon vzniká po oplození vajíčka. Je to hormon ktery ti zjití z krve že jsi těhotná nebo v moči na těhotenském testu je pozitivní.

Já teda holky už krvácím/špiním dnes 18den.....je to od středy teda krev čistá no sem tam s černými kusy... tak snad to už brzy přejde..... 😖

nonnni
14. led 2015

@mysicka00 ja vim, co je a jak pracuje hcg hormon. Ptala jsem se ve smyslu, co povazujes za vysoke hcg. Stovky? Tisice? Desetitisice a vys? Na zacatku tehu to moc byt nemelo a dlouhodobe krvaceni neni v poradku a bezne. Pokud jsi mela hcg netradicne vysoke na tyden tehotenstvi, tak bych hledala treba molu... urcite bych to resila.

mysicka00
autor
14. led 2015

@nonnni Promiň. Nene já měla 300 něco a teď mám kolem 500 na ultrazvuku nic samozdžejmě a HCG se zvyšuje tak dneska jsem byla v nemocnici kam mě poslali a za chíli jdu zase a uvidí se zda si mě tam něchají. vypadá to na mimoděložní

nonnni
14. led 2015

@mysicka00 to nemusi byt, ale lepsi, ze te sleduji. Pri takhle nizkem hcg ti nastesti nic moc nehrozi, ale melo by prestat rust. Kazdopadne viditelne jsou zarodky az kolem 1000 jednotek a vyse..

drzim palce!

mysicka00
autor
14. led 2015

@nonnni Já teď dorazila domů. Mám před sebou zprávu Hcg 7.1. 35, 12.1. 48, dnes 1. hodnota 58IU/1.
Hodnota stále roste, dr. mi řekla že pokud by dnes byla mnohem vyšší mohlo se jednat ještě o prosperující těhu, ale kdy je hodnota stále tak nízká a roste pomalu tak je to špatné těhotneství. Dala mi na výběr buď jsem mohla už dneska zůstat, nebo přijít v pátek ráno znovu krev ultrazvuk a už s mě tam asi nechají, buď půjdu na zákrok, nebo mi píchnout nejakou injekci MTX na vyvolání mimoděložního potratu.

kaligulik1
14. led 2015

@mysicka00 Zdravím tě, dnes jsem opět zapla pc a musela jsem sem zavítat, myslela jsem na tebe a chtěla se zetpat zda ještě krvácíš. Vše výše uvedené jsem si přečetla - MOC TI DRŽÍM PALCE at to pro tebe a tvé zdraví dopadne co nejlépe !!!!!! Hodně sil

mysicka00
autor
14. led 2015

@kaligulik1 Moc děkuji! Těším se až to bude zamnou

kaligulik1
23. led 2015

@mysicka00 Jak se ti daří ?? Myslela jem na tebe. 🙂

mysicka00
autor
23. led 2015

@kaligulik1 Ahojky děkuji že na mě myslíš 🙂
Já byla naposledy v úterý na krvi zase a ultrazvuku po 6 a už je hladina HCg 44,9 pěkně klesá na revizi jsme nemusela........sice stále krvácím/špiním trvá to dloouho, ale domluvili jsme se s dr. že to necháme přirozeně odejít když to jde. Teď bych měla mít normálně termín kdy mám dostat MS, tak doufáme že to krvácení skončí s ukončením MS, pokud ne mám jít na injekci na zastavení krvácení a nastartování nového cyklu. Tak snad nebudu muset. JInak v ůterý zase jdu na ultrazvuk a krev budou mě hlídat než tam bude 0Hcg. Ale břicho teda bolí zatím pořád, jsem teď najela na detoxikační jídelníček a čistící čaje. Tak snad se brzy vyčistím. Moc se těšíme na další snažení 🙂

sunshine125
23. led 2015

ja potratila minulou sobotu a dnes jsem si vzala jen intimku a na ni jen naznak spineni, takze krvaceni trvalo asi 6 dni. doktor mi dal prasky na docisteni,ktere mam brat 10dni,pak pry dostanu MS.

kaligulik1
24. led 2015

@mysicka00 Přeji ti ať už krvácní skončí a může začít snažení 😉 Přístup dr se mi líbí, mě ta moje hned hnala na revizi, přitom tělo to zvládlo za pár dní zcela samo a skvěle - v ordinaci jsem cítila její nátlak a v tom okamžiku to pro moji psychiku nebylo to nej. Tělo by mělo dostat šanci to zvládnout samo . Mé první těhotenství přišlo hned a první akci - byla ten měsíc jediná- takže to byl zázrak - ten však ale rychle odešel 😢 Ted se s manželem snažíme 2 měsíce , ale miminko zatím nikde. Budu ráda, když si zase třeba někdy napíšeme 😉 🙂

mysicka00
autor
24. led 2015

@sunshine125 Tak to máš "dobré" že to travlo tak chvilku 🙂 a můžete se snažit zase. Držím palce aby vyšlo a vše bylo v pořádku 🙂

mysicka00
autor
24. led 2015

@kaligulik1 Moc děkuji🙂
Můžu říct že jsme měla v nemocnici štěstí na začátku na dvě paní dr. které byli velice milé a mysleli to smenou moc dobře a nechtěly mě hnát nikam.... ale naposledy tam byla jiná dr. a byla příšerná....... tak doufám že v úterý tam bude některá z těch příjemných. Je to vážně o člověku.....To mě mrzí že se na po druhé taky nepodařilo :( z toho mám taky celkme strach, ale nechci si nic připouštět. BUdu ráda když si napíšem, klidně i do zprávy 🙂 Přeji ti a dřím palečky aby se co nejdříve zadařilo zdravé rostoucí miminko 🙂

sunshine125
24. led 2015

@mysicka00 mockrát děkuji. Dr mě taky nikam nehnal,nechal mi vikend aby mohlo mimi samo odejit. A i kdyby hnal,tak bych odmitla,protoze se mi revize vyslovene prici.