Štítná žláza, zamlklý potrat a další šance na otěhotnění

bella56
6. pro 2012

Ahoj holky, již delší dobu se trápím, tak jsem se rozhodla se k Vám přidat a snad si i trošku ulevit. V červenci jsem prodělala zamlklý potrat. Již dva roky se léčím se štítnou žlázou a dá se říct, že fyzicky se cítím fajn, ale psychicky je to dost špatné. Poprvé jsem otěhotněla z jednoho nechráněného styku, ale těhu bohužel skončilo zamlklým potratem. Byl mi zvýšen Letrox z 50 na 75. Nyní se s manželem snažíme už 4 měsíc o miminko znovu, ale nějak se pořád nedaří. Přitom podle měření bazální teploty ovulace probíhá a snažíme se ve snad pravou dobu. Jako by toho nebylo málo, kolem nás to teď velkým skokem těhulkovatí a já každou takovou zprávu místo abych se radovala, tak ji obrečím. Chtěla bych se zeptat, zda některá z Vás má podobnou nebo dokonce stejnou zkušenost. Neznám totiž nikoho, komu by se to stalo a mluvit o tom s kamarádkami, které jsou těhotné prostě nemůžu. Spíše se snažím dělat, že už jsem se se vším vyrovnala. Děkuji za jakékoliv příspěvky 🙂

ustarana
6. pro 2012

@bella56 Ahojky, tiež zobem Letrox 50. Začala som ho brať asi pred 3,5 rokmi. Potom som otehotnela, ale dopadlo to rovnako u teba - zamlkly potrat v 11. týždni. Bolo mi z toho dosť nanič, ale keď som sa zo zlých myšlienok vyhrabala, tak ejhle //. Jednoho cvrčka mám doma a druhý sa mi vrtí v brušku. Chce to trošku čas a pohodu. Sex na povel nie je to pravé orechové ani pre tvorenie miminka ani pre vzťah. Aj keď chápem to, že miminko si fakt veľmi praješ a spravila by si pre to úplne všetko na svete.

mabe
7. pro 2012

@bella56 ahoj, tak ja mam hypofunci stitnice a chronicky autoimunitni zanet. mela jsem dva MA a pak me moje nove gynekolozka zjistila, ze mam spatnou stitnou zlazu, pul roku jsme ladily hormony (Letrox), abych byla ok. pak jsem otehotnela a mam uz skoro 3letou dceru. pro tehu je dulezity, abys mela stabilini hormony v tele, a jakmile zjistis, ze jses tehu, tak naklusat k dr. a on ti bude prubezne v tehu davat vic a vic. ja zacala pred tehu na L50 a ke konci L125. tehotenstvi a vse bylo ok. nemyslim, ze by spatna stitna zlaza, pokud mas v poradku davku hormonu, mely zpusobit potrat. ja teda prodelala dalsi loni, ale myslim, ze to je necim jinym. dulezity je mit dostatek prisunu hormonu, aby ti fungovalo telo jak ma. vetsinou to tak je, ze jakmile moc chces, tak se nedari. vim, ze je to urco tezky nemyslet na to, ale je to tak.

romantika
7. pro 2012

@bella56 Bello ja bych nehledala problem u stitne zlazy, ja ji mam take spatnou o tehotnela jsem v dobe kdy jsem se na ni jeste nelecila, ale mela ji uz spatnou. Kontrolovala ti dr, jestli ti vubec dozrava vajicko. Muzes mit tisic jinych duvodu proc to nejde. Mam pocit ze zrovna ty zlazy na to tak vliv nemaji, ty je dobre hlidat spis v tehu. Nech si udelat UTZ, aby zkontrolovala, ze vajicko opravdu dozraje apod. ale to stejne neznamena ze dozraje kazdy mesic. Nepises, ze by si absolvovala nejake jine vysetreni. Jinak je uplne normalni pokouset se o mimi rok a vice. U spousta lidi je to desna nahoda, ze dojde k oplodneni stejne tak ikdyz dojde, tak telo samo pozna ze neni treba neco v poradku a vajicko ikdyz treba oplodnenen odejde s menstruaci. My poprve otehotneli po roce a az ted chapu ze telo neni blbe a je lepsi jedno zrave tehotenstvi po roce nez napoprve a chybne. Urcite je demotivujicic mit kolem tehule, ale ver ze to vyjde. 4 mesice je kratka doba ahlavne stres je fakt naprd, to neotehotnis ani kdyby se chtela, protoze telo vi, ze neco neni v poradku. Dneska je tak hekticka doba, ze se vse deje na povel, ted musim otehotnet dej se co dej a to prave nejvic skodi. Zena je pak v permanentnim stresu a ma pocit ze se od ni neco ocekava a ze dokud to nesplni tak je spatne. Neboj ono to prave mimi na tebe ceka.

bella56
autor
8. pro 2012

Ahoj holky, moc děkuji za Vaše příspěvky. Na žádném zvláštním vyšetření jsem nebyla a zatím se mi po doktorech moc lítat ani nechce. Ale vyčkám ještě pár měsíců a asi mě to nemine. Asi bych si to představovala jako poprvé a prostě na to pořád musím myslet. Jenže mi nějak nejde se od toho odpoutat. Snad pomůže čas a vše to zahojí.

maylis
9. pro 2012

Mám sníženou funkci štítné žlázy, beru léky asi 10 let, první těhotenství dopadlo v 8. týdnu taky zamlklým potratem (předtím jsme se sice lážo plážo ale snažili 1,5 roku a neúspěšně), po pěti měsících jsem znovu otěhotněla a jsem teď už v 18. týdnu. Mě pomohlo - asi nejvíc, abych zkrátila čekání než se to povede - eliminovat stres, věnovat se maximálně sobě - hýčkat se, pak taky asi jóga, pít kontryhel a kapky gynex. Zřejmě i bylinné kapky od fy Naděje. Taky jsem si nechala vypočítat termín ideálního početí od astrologa a přesně mi to vyšlo 🙂 Ale neupínala jsem se k tomu, brala jsem to, zvlášť po té první negativní zkušenosti, že dítě je zázrak a ne samozřejmost. Chce to trpělivost. Držím palce!

bella56
autor
11. pro 2012

@maylis Ahoj, moc děkuji za tvoji zkušenost. Hlavně že doktoři tvrdí, že se žlázou to nemá nic společného, no dle mě asik jo, když je nás tolik. Obdivuju tě, že lážo plážo rok a půl, my oprtoi vám jen takovou chvíli a jsme z toho už teď úplně na nervy. No, ale když to nepůjde, asi to budem muset vydržet. Taky si říkám, že se na to nebudu upínat, ale jeden den je mi fajn a druhý zase na nic. Nějak mi to zatím nejde, no. Taky si říkám, že dítě je prostě zázrak 🙂 Beru chlorellu, cvičím mojžíšovou, kontryhel jsme pila jen ze začátku, ale asi se do něj pustím znovu. No snad to co nejdříve přijde 🙂

estrellita
11. pro 2012

@bella56 pokud mas stitku dobre kompenzovanou, tak opravdu tehotenstvi neovlivni. POtratem bohuzel pry konci 75% tehotenstvi ☹ mne zjistili spatnou stitku jeste pred otehotnenim se synem. Beru euthyrox 150. Otehotnela jsem pak po 5 meisich a vse bylo v poradku. Pak jsem otehotnela podruhe a mela MA v 8 tt, ted jsem znovu tehotna a zatim se zda, tuk tuk, vse v poradku. Vzdy jsem sla na kontrolu krve hned v den zjisteni tehotenstvi a vse bylo v poradku, ono to neni jen o stitce. drzim palce, at jsi tehotna co nejdrive a je vse v pohode

bella56
autor
11. pro 2012

@estrellita No, já si právě taky ihned po zjištění volala na endokrinologii, ale sestřička mi říkala, že si mám nejdříve zajít na gynekologii, kde mi těhu potvrdí.Už bych to ale nedělala, ihned po zjištění bych utíkala na krev a pak teprve na gyndu. Já sama jsem totiž poznala, že už tak ve 4. týdnu jsem měla letroxu málo, bušilo mi srdce, padaly mi vlasy, ale když mě tak uklidnila, tak jsem jí prostě věřila. Teď mám nakázáno ihned po zjištění upalovat na krev. Je fakt, že se do toho mohlo přidat více faktorů, nebyla jsme nikdy bez gynekologických potíží, ale znám holky, co mají daleko horší problémy a přesto děti mají. Nejhorší je, že pořád hledám rozumy na internetu a to je pak někdy ještě horší než když člověk neví nic 🙂

maylis
11. pro 2012

@bella56 Já si myslím, že většina doktorů o té štítce moc neví, naordinují prostě prášky nebo ji vyoperují a tím je pro ně hotovo. Problém je ale složitější - podle celostní medicíny (která bere člověka jako celek a ne jen klasicky orgán po orgánu jakoby spolu nesouvisely) má štítná žláza vliv na fungování skoro celého těla a braním prášků ji zbavujeme i toho zbytku správné funkce. Já když jsem poprvý uslyšela verdikt, že mám brát hormony na štítnou žlázu do konce života, byla jsem na zhroucení a pak jsem se zeptala doktora, jestli se mu už někdo s touto diagnózou vyléčil, jestli je nějaká naděje. A on neochotně přiznal, že pár takových pacientů bylo, ale že neví, jak je to možné. Já například při snížené funkci mám úplně opačné příznaky než bych podle doktorů měla mít, některé příznaky nemám vůbec. Celostní medicína říká, že nemoc štítné žlázy je v podstatě nějaký nevyřešený emocionální problém, žláza má fungovat jako emocionální štít a když ho něco naruší, oslabí ji to a onemocní. Proto také nemoc mají častěji ženy, protože jsou emocionálnější než muži. Nemoc se ale v těle připravuje i několik let, to říkají i zkušení enddokrinologové nejen celostní medicína. U mě byl například tou poslední kapkou nadměrný pracovní stres. Ale abych nebyla dlouhá - chci jen říct, že si myslím, že když v těle není ta správná rovnováha, ať už ve štítce nebo kdekoli jinde, tak miminko prostě nejde. Ale zároveň i když tohle všechno vím, že ten problém není jen v nedostatku hormonu, tak ty prášky prostě beru, zvlášť teď v těhotenství. Problém už jsem měla moc rozběhlý, únava, počínající vole ☹ a bez prášků by se to asi jen tak nespravilo. Ale prášky nikdy nezajistí, aby žláza fungovala jako nová, prášky jsou podle mě prostě jen náhražka a u každého můžou fungovat jinak. Ale myslím, že jsou horší překážky, které by mohly bránit otěhotnění, takže pokud je tam jen tohle, tak se vám to určitě brzy podaří 😉

bella56
autor
11. pro 2012

@maylis Tak to máš pravdu, já když jsem se to dozvěděla, tak jsem myslela, že je můj poslední den. Při představě, že každé ráno si budu muset vzít jeden prášek po zbytek svého života, mě uplně stresovala. Je fakt, že já jsme prostě stresař, jakmile se něco děje, tak se mi to vždy objeví na zdravotní stavu, holt už jsme si na to musela zvyknout, protože jen tak to z té hlavy nedostanu. Takže pořád si říkám, že tohle se ještě dá zvládat. Já bych to bez těch léků i riskla, ale vzhledem k tomu, že prostě chci rodinu, tak nemám odvahu v tomto experimentovat. Myslím, že nějaké přírodní přípravky by to dokázaly eliminovat, ale mám strach se do toho pustit, když nevím, jak by mé tělo reagovalo.

jednoducho_maria
Odpověď byla odstraněná
Zobraz