Strach z porodu ještě před těhotenstvím

martule20
10. čer 2007

Ahoj holky, nikde jsem nenašla podobný názor, tak se omlouvám, jestli už podobné téma existuje... Mám problém, který asi většina z vás neřeší, ale mě to trápí už dobrý rok... Mám panický strach z porodu. A to ještě nejsem těhotná! O mimi jsme se začali snažit teprve minulý měsíc, takže mám relativně ještě spoustu času. Měla jsem teď poslední dobou takové ty pocity, že už přišel ten správný čas, že po miminku toužím a půjčila si i pár knížek pro budoucí maminky. Jenže čím víc nad tím přemýšlím, tím míň jsem si jistá, že jsem na mimčo připravená a hlavně ten porod je pro mne pořád příšerný strašák. Je to asi nejintimnější situace, jakou si dokážu představit a bojím se všeho, co k němu patří. Bolesti, nejistoty, toho, že se před manželem ztrapním (jeho oblíbeným výrokem je, že nic nevydržím, to bych ho někdy praštila 😒 , kdyby měli rodit chlapi, tak vymřeme).... Máte některá podobné pocity? Děkuju. Pa

rozaarka
19. srp 2009

mireag, ja uz k psycholozce chodim...a uz nekolik mesicu na tom pracujeme. DIlci uspechy jsou trochu znat. Uz jsem treba byla u zubare...takze to neni uplne beznadejny, ale taky zatim ne nic svetobornyho

mireag
19. srp 2009

rozaarka, tak v tom pokracuj dalej. Moja kamoska si velmi pochvalovala kineziologicku, ja osobne som este nikdy pri nej nikdy nebola, ale mozno by ti to pomohlo. Je to samozrejme vec nazoru. 😉 Ale rozhodne to nevzdavaj. 🙂

paradise34
19. srp 2009

a hypnozu si neskusala?

rozaarka
19. srp 2009

nezkousela a ani zkouset nechci...to je neco, ceho se dost bojim...hypnoza je asi dobra vec, ale ja mam pred ni velkej respekt

paradise34
19. srp 2009

to mas pravdu, aj ja by som velmi rozmyslala, keby som mala podstupit hypnozu. Len odblokovat strach z bolesti by v tvojom pripade mohlo byt dost prinosne.

alzbeta.hod
20. srp 2009

rozaarka: já teda i když to bolí chci rodit normálně... je to určitě takový lepší zážitek... to se víc bojím tý injekce do páteře. Sestřenice měla císaře a říkala že to byla ukrutná bolest. A ty bolesti po porodu kdy nemohla ani pomalu chodit... ne děkuji raději normální cestou. Když to tak vezmu tak se na to už i docela těším... a to mám taky panickou hrůzu ze zubaře a injekcí...

rozaarka
20. srp 2009

alzeba, myslim, ze bolest a stav po cisari je velmi individualni zalezitost...mam kamaradky z obou stran (cisar i normalni) a rozhodne se neda rict, ze ukrutna bolest = cisar, mensi boelst = normalni porod. Co se tyka injekce do patere - hrozna predstava. Pro me je ted dulezite mit za sebou nejakou jistotu (v mym pripade cisare), abych vubec pripustila moznost otehotneni, i kdyz tu moznost nakonec treba ani nevyuziju...

alzbeta.hod
20. srp 2009

neříkám že normální porod je menší bolest to určitě ne... a určitě je to mnojhem delší bolest ale já bych chtěla vidět jak se to miminko narodí, jak mi ho položí do náruče a jak se bude se mnou radovat i manžel... je to takový bych řekla víc osobní... je to fakt na každým, jaký má do názor...

rozaarka
20. srp 2009

me by se to samozrejme taky libilo - zazit ten okamzik zrozeni...ale muj strach je mnohem vetsi. Takova ucebnicova fobie - mohli by me ukazovat na medine jako zivouci priklad...pritom ja bych miminko rada mela

alzbeta.hod
20. srp 2009

kolik ti vlastně je???
Já mám samozřejmě taky strach... už jsem i zkoukla několik porodů na videích... a fakt touha po miminku se časem změnila ze strachu na těšení... fakt nějak to prostě dopadne hlavně ať už se mimi uchytí a můžem se těšit.

rozaarka
20. srp 2009

Me je 26. A manzel by chtel miminko uz nekolik let. Ja se bojim od te doby, co si pamatuju. Ale kdyz jsme byli ve skole, tak jsem to neresila a rikala si, ze se to zmeni, az budeme chtit. Chtela bych, ale nezmenilo...spis mozna naopak ☹

kacka.va
20. srp 2009

hypnoza není vhodná pro všechny lidi.
alzbeta: vůbec se neboj, to fakt nic není, akorát chvilku ucítíš trochu tlak. Jinak já vždycky nesnášela odběry krve a jakékoliv injekce a těhotenství mě nějak zocelilo 😉. a při porodu jsem dostala kapačku, což jsem si do té doby myslela, že když mi píchnou něco do ruky a bude mi z toho trčet šlahoun, tak že se zblázním. Ale pak mi to strašné nepřišlo.

rozaarka
20. srp 2009

Nekdy si rikam, ze by neuskodila mala "nehoda". Pak uz by se nedalo nic delat 😀 trochu alibismus, ze?

kacka.va
20. srp 2009

alzbeta: podle mě je to nejhorší, co bezdětná nebo těhotná může udělat - podívat se na videa porodů. Já jsem se raději nekoukala a když jsem se odhodlala až po porodu, tak můžu za sebe říct, že vidět ta videa před porodem, tak mě do porodnice nikdo nedostane.

alzbeta.hod
21. srp 2009

kacko přiznám se že to video mi pustil prvně manžel... v tu chvíli jsem mu řekla že už děti nikdy nechci a rozbrečela jsem se... po pár dnech mi to nedalo a zkoukla jsem všechny. vypadalo to strašně ale já se soustředila na ty maminky, jak reagují a dodalo mi to síly. Oni vnímali jen to tlačení ale co s nimi dělají ani neregistrovali... je to strašně zvláštní... strach mě přešel alespoň ten největší a spíš jsem se začala těšit.

prchalka
21. srp 2009

Strach z porodu jsem řešila celý život, člověk si to neumí představit. Naštěstí mě nikdo nic nevyprávěl a já se na nic radši nedívala, jen co jsem měla načteno. Spolíhala jsem jen na to, že to budu mít rychlý jako mamka.
Paradoxně jsem se od příchodu do porodnice vůbec nebála, byla jsem v klidu a malá se narodila za 3 hodiny a já jsem ani nepípla, nebylo to nic hroznýho a ráda na to vzpomínám, což bych do sebe nikdy předtím neřekla 😉
Nemá cenu se stresovat, tím si člověk nepomůže 😉

alzbeta.hod
22. srp 2009

taky jsem slyšela že stres je prevít... dokáže porod pěkně protahovat... já jsem slyšela několikrát vyprávět mamku jak rodila... brácha jí dal pěkně zabrat. Ztratila dost krve ale já byla rychlovka. Jako druhá jsem byla na světě za půl hodiny... tak doufejme že budu mít taky takovou rychlovku. 😀

manika77
22. srp 2009

ahojte citala som vasu temu tak som sa rozhodla prispiet 🙂
tak predtym ako som sla rodit ma kazdy strasil jake to je hrozne ako to strasne boli a co ja viem co 😒 ..potom ked nastal den D som sa strasne bala..prisli kontrakcie slabe potom silnejsie a potom tie najbolestivejsie 😠 ..a potom porod samotny...velmi pri kontrakciach pomahala fit lopta..potom som sla uz na porodny stol...a sustredila som sa len nato ze moje babo musi byt v poriadku radsej nech sa stane nieco mne len on nech je zdravy..a podarilo sa ho vytlacit aj ked sa uz kontrakcie zastavili tak som dostala infuzku a sli sme dalej lebo uz mu bolo vidiet vlasky ...velmi som sa bala ale nakoniec som porodila a bol to teda valibuk 4300 gramov a 53 cm. ale potrhal ma kde sa dalo mozno aj nedalo 😒 ale nebola to az taka hrozna bolest ako to opisovali..chcem len povedat ze sme zeny a pre nase dietky spravime cokolvek..a poviem vam ze kludne by som sla znova 😉 takze sa nemate coho bat...myslite si ze keby to tak hrozne bolelo tak by chodilo po svete tolko ludi 🙂 🙂 🙂 alebo daka by sla rodit dvakrat 😕 takze sa nebojte 🙂

alzbeta.hod
23. srp 2009

přesně to mi říká manžel. Kdyby to byla taková hrůza tak není tolik miminek. A moje babička by neporodila 5 detí.

ikke
30. lis 2009

ivka82 • Včera o 21:41
Ako prekonať "strach" z pôrodu aneb čo robiť,aby sme sa nebáli a čoskoro boli tehuľky🙂
Ahojte, je tu niekto, kto má podobný " problém" alebo mal a pozná "liek"?.-) šup s ním sem..🙂

bolulka • 1d, 19tt • Dnes o 07:42
ivka, ked otehotnies a dostanes sa do takej polovice tehotenstva, prestanes sa bat, a pred terminom sa uz nebudes moct dockat.. 😉 a este je tu epiduralka, tak sa niet coho bat 😉

brisilda • 1d, 18tt • Dnes o 10:16
ivka ja som prve dieta porodila bez problemov porodu som sa nebala asi preto, ze som necitala negativne clanky a porod brala ako samozrejmost ze nic zle sa nemoze stat 😉 no ked som si uvedomila ake veci sa stavaju mala som taky strach ze som proste nebola pripravena mat dalsie dieta trvalo mi to 6 rokov kym som pochopila ze moj strach nikam nevedie a malemu ocividne surodenec velmi chybal a ziadne domace zvieratko mu ho nemoze nahradit ako som si vtedy myslela 😀 Teraz uz strach nemam proste co sa ma stat sa stane aj keby neviem co bolo a ja som stastna , ze sa mi po 3 mesiacoch snazenia podarilo otehotniet 😀 Medzi mojimi detickami bude presne 7 rocny rozdiel co je dost vela no na druhej strane viem, ze mam doma velkeho pomocnika ktory ma sice obcas rozculuje no zato co sa tyka babatka tak pomaha o 106 😀 uz teraz 😉 A na druhej strane ako pise balulka pred porodom uz budes mysliet iba na to kedy to uz bude aby si si naplno mohla uzivat maleho drobceka ved porod netrva dlho 😀 maximalne 24 hodin 😀 no s pomocou epiduralky sa to da v pohode zvladnut neni to nic katastrofalne prezili ine prezijeme to aj my 😀

martule20
autor
21. led 2013

ikke, bolulka: naprosto souhlasím, i já to nakonec prožila stejně 🙂 Porody jsem zvládla dva levou zadní, bolest sice intenzivní, ale vydržet se to dalo a ta odměna stála zato 🙂 Jakmile jsem otěhotněla už mi bylo úplně jedno jestli porod bolí nebo ne, hlavně jsem se modlila aby miminko bylo v pořádku a poslední měsíc se strašně těšila jak bude vypadat, jestli bude mít vlásky a tak. Pokud poctivě navštěvujete předporodní cvičení a absolvujete kurz pro tatínky, jste výborně připravené a pak už nezbývá než věřit sobě i miminku že to společně zvládnete, psychika je totiž alfou i omegou celého porodu 🙂 Tak krásné těhulkování!

muribana
4. únor 2013

@martule20 dekuji za povzbuzujici slova 🙂

seraa
4. únor 2013

@
ahojte

my snazilkujeme uz rok a pol !! ale aj tak mam panicky strach z tehotenstva a z porodu a ze sa vsetko zmeni
a uz to nebudem ja ☹
ale najviac porod to je moja nocna mora, mala som aj uz par snov ze idem rodit a som sa zblaznila skoro od strachu v tom sne

martule20
autor
4. únor 2013

@muribana Rádo se stalo 🙂

miminnka
16. črc 2013

baby ja sa tiež neskutočne bojím, na jednej strane chcem bábatko, na druhej mám taký strach, že by som to odkladala aj do 50ky.. proste ma napadajú také veci, že pri normálnom pôrode sa malé omotá okolo šnúry a bude mať trvalé následky a pod. 😢 ... sestre to zistili na poslednú chvílu, že má malý obtočenú pupočnú okolo krku a proste stále na to myslím..a ďalšia vec je embólia ☹

muribana
10. zář 2013

@martule20 Tak muzu potvrdit tva slova. Pred otehotnenim jsem mela neskutecny strach z porodu, ted po celou dobu tehotenstvi nemam zadny strach. Vcera jsem byla na prohlidce porodnice, jsem si rikala, ze ted to na me zase prijde a budu mit z toho strach, ale naopak. Vse name tak prijemne působilo. Chystam se do kurzu, tak uvidime. Na miminko se nesmirne tesim /a to jsem nebyla z tech maminek, ktere nesmirne touzily otehotnet/

ajkan
3. říj 2013

Strach z porodu mě trápí už hodně dlouho. Manžel si už nějakou dobu přeje potomka, já také, ale strach (ne jen z porodu, ale z něj asi hlavně) jsem nedokázala překonat, nedokázala jsem se rozhodnout a prostě vysadit antikoncepci. Hrozně mě to trápí, a manžel už taky ztrácí trpělivost... :( Tento týden dobírám poslední platíčko a doufám, že tentokrát mě strach nedožene na gyndu pro další recept...

leni78
3. říj 2013

Ahoj, diskuzi jsem necetla. Vzpomnela jsem si, že na fobii z porodu je předepisování císař. Někde jsem zjistovala, na co všechno se plánuje císař a mezi zdravotními problémy byl i strach z porodu. Nedávno jsem četla, ze v pražské porodnici si rodicka zavolala na personál policii, protože ji nechtěli ptovézt císaře, tak tam to bylo řešené pozdě a bohužel. Asi by to chtělo psychiatra a probrat to s ním.

helen_8
3. říj 2013

Taky jsem mívala strach z porodu, jsem posera, špatně snáším bolest a mívala jsem velmi bolestivou menstruaci. Teď v těhotenství s tím ale nemám problém, jakoby strach odešel a jsem připravená to zvládnout! 😉