Strach z porodu ještě před těhotenstvím

martule20
10. čer 2007

Ahoj holky, nikde jsem nenašla podobný názor, tak se omlouvám, jestli už podobné téma existuje... Mám problém, který asi většina z vás neřeší, ale mě to trápí už dobrý rok... Mám panický strach z porodu. A to ještě nejsem těhotná! O mimi jsme se začali snažit teprve minulý měsíc, takže mám relativně ještě spoustu času. Měla jsem teď poslední dobou takové ty pocity, že už přišel ten správný čas, že po miminku toužím a půjčila si i pár knížek pro budoucí maminky. Jenže čím víc nad tím přemýšlím, tím míň jsem si jistá, že jsem na mimčo připravená a hlavně ten porod je pro mne pořád příšerný strašák. Je to asi nejintimnější situace, jakou si dokážu představit a bojím se všeho, co k němu patří. Bolesti, nejistoty, toho, že se před manželem ztrapním (jeho oblíbeným výrokem je, že nic nevydržím, to bych ho někdy praštila 😒 , kdyby měli rodit chlapi, tak vymřeme).... Máte některá podobné pocity? Děkuju. Pa

ygreen
7. črc 2009

to víš, to já plánovalka testovala v den MS 😀

sisstin
7. črc 2009

ygreen: nj, já měla před těhu menzes rozhozenej, takže mě nějak nebralo, že jsem to nedostala..a testovala jsem, až když jsem to nedostala druhej měsíc 😉

rozaarka
7. črc 2009

ech, ted uz jste teda ve vodach sice me znamych nazpamet, ale vzdaaaaaalenych ☹ coz je skoda...

sisstin
7. črc 2009

rozzarka: pardooon 😝 ...fobie z porodu je normální nemoc( tys asi psala, že se léčíš? 😕 ), určitě s tím jde něco dělat...ale co psala rozza, že odkládá doktora..to mi přijde fakt teda uf uf 😔

ygreen
7. črc 2009

pardon 😅

rozaarka
7. črc 2009

ne, holky, v poho, to ja vubec nemyslela nijak zle...jen pokracujte, ja se budu zatim teoreticky vzdelavat 😀 jo, sisstin, chodim k psychoozce a zatim je uspech ten, ze jsem aspon po tech deseti letech u zubare (to uz jsem psala), tak treba to bude mit porad dal tyhle uspechy a pak to zvladnu bez riznuti! Jsem veskrze optimista

sisstin
7. črc 2009

rozzarka: ty jo, já u zubaře totiž nebyla podobnou dobu jak ty 😔 ale tady jde o nás, ale v těhu jde i o to miminko, tak se člověk musí překonat 😔 navíc rozza už je za 30tkou a to jsou ty rizika přece jenom větší, než když jsem já otěhotněla ve 22letech..aby pak nelitovala něčeho 😔

sisstin
7. črc 2009

rozzarka: jináč já se úspěšně vyhla zubákovi i v těhu 😝

rozza
7. črc 2009

jejda,tady se to rozjelo než jsem se dostala z práce domů 🙂
holky,už jsem se objednala na 7.8. a to budu max. ve 2.měsíci.Jiní o tom neví klidně mnohem déle.Zrovna má kolegyně to zjistila na preventivni prohlídce a byla v 5.měsíci se silnou těhotenskou cukrovkou a ona i mimi ok.
Víte, já to beru tak,že si žádné katasrofy nepřipouštím...já prostě vím,že vše je a bude ok /jen s tím porodem si pořád nejsem jistá 🙂/,všechno je tak jak člověk myslí...takže mysleme pozitivně a nepřivolávejme katastrofy...za našich maminek žádná taková vyšetření nebyla a jaké měly zdravé a krásné děti...samozřejmě ta vyšetření neberu na lehkou váhu,ale všeho s mírou 🙂
rozarka:jak vysadit HA???VYHODIT 🙂 a věř,že já bych neplánovaně také nikdy neotěhotněla,od 18ti let je beru,vysadila až teď a jak mi to bylo líto 🙂

sisstin
7. črc 2009

rozzat: no mně to přijde pozdě toho 7.8. to máš za 4 týdny..a to už budeš v 11-12tt..to NT se dýl udělat nedá 😒

sisstin
7. črc 2009

rozzat: ted už jsi na konci 2.měsíce 😉

rozza
7. črc 2009

sisstin:nejsem,toto se mi vypočítalo dle poslední MS, já otěhotněla poslední týden v květnu nebo první týden v červnu takže jsem ve 4. nebo 5. týdnu

sisstin
7. črc 2009

rozza: no jak myslíš 🙂 to bys šla tak nějak jako já 😉 akorát mi to přijde zbytečný oddalovat, jak psala ygreen srdíčko atd. 😉 to nic není, jen ti udělají vnitřní UZV a šlus 😉 já si taky nepřipouštěla, že by bylo něco špatně..ale byla jsem na všem, co se má absolvovat 😉

rozza
7. črc 2009

jenže já už bych to stejně nestihla neb u dr.mají dovču,v pátek odjíždíme my...no a pak už jdu

sisstin
7. črc 2009

rozza: se divím, že tě neposlala k náhradní Dr 😕 řekla jsi, že jsi těhu? 😕

rozaarka
20. črc 2009

ahojky, jak se mate?...Jak se ma Rozza a jeji pidimimi? Tak si predstavte, ze mam posledni platicko prasku...a pani doktorka je dlouhodobe v nemocnici... Jasne, ze ma za sebe nahradu, ale neni to nahodou znameni 😵 😀

rozza
24. črc 2009

Ahoj Rozzarko,myslím,že je to určitě ZNAMENÍ 🙂pilulky zahoď a zkus to,aspoň v tom nebudu sama 🙂
...a co já???V neděli jsme se vrátili o týden dříve z dovolené...nebylo mi dvakrát nejlépe,ale do té doby super...a udělala jsem dobře.V pondělí mi volala sestra,že mně musí přeobjednat tak jsem byla ráda.Včera jsem se tedy a to doslova "dobelhala" k Dr. neb od pondělka jen ležím,spím a zvr...je to moc prima ☹... a tam jsem poprvé viděla to pidimimi a to byl opravdu zážitek,brečela jsem jak želva,fakt to bylo úžasné,překvapilo mně jak je tam všechno vidět i jak mu bylo srdíčko...měří 18,7mm.Dnes na večer se mi udělalo lépe tak jsem se šla juknout jestli je tu něco novéh...a je 🙂 A co Ty už je to trošku lepší???Já jsem Tobě i Eimmy chtěla ještě říct,že u mně ten "zlom strachu",jestli se to tak dá nazvat přišel až věkem a opravdu první myšlenka byla teprve minulý rok.Ve Vašem věku jsem jednoznačně,pokaždé a každému tvrdila...mimi - NIKDY!!!Takže Vás obdivuji a nebojte,to přijde a když ne hned tak máte ještě dost času 🙂
Jo a pro ty co si myslí,že k Dr. musí běžet po 14 dnech od početí...bylo mi řečeno,že jdu akorát,že dříve je to stejně zbytečné.

rozaarka
17. srp 2009

Ahoj, ahoj! Koukam, co tady noveho??? Tak, dneska bych mela zacit brat dalsi platicko, ale vykaslu se na to... 😕 rozhodne teda nepredpokladam, ze by mimino bylo, ale aspon zatim uvidim, jak zacne telo fungovat po tech skoro deseti letech antiko...

paradise34
17. srp 2009

Ahojte baby. Aj ja sa velmi bojim porodu. Az sa vo mne vsetko stiahne ked na to myslim. Musim priznat ze sa bojim trochu aj bolesti napriek tomu ze mam velmi bolestivu menstruaciu a niekedy nezaberaju ani lieky. Tak si hovorim, ze ked zvladam 20 hod. bolesti so slabsimi prestavkami, ked to boli menej a dokazem byt v jednej polohe bez mrvenia sa, tak snad zvladnem aj porod. Bojim sa pristupu lekarov a sestriciek, najma potom ako citam hodnotenie porodnic a rozne pribehy. Nejake skusenosti mam aj vlastne. Bojim sa nasledkov kedze uz teraz trpim inkontinenciou, hemoroidmi a mam silnejsie dioptrie (kont. sosovky 5,5 a 6,5, bolo mi povedane ze pri okuliaroch je to o cislo vyssie teda 6,5 a 7,5) nerada by som bola aby sa mi o zhorsilo. Okrem oci nic nemam oficialne, lebo to mi pomaha striktna zdrava vyziva, tak to nechcem riesit liekmi. A zhorsenie videnia...strach o oci pochopia hlavne ludia s vyssimi dioptriami. Navyse pri injekciach odpadavam ako mucha a ked som pocula ze kamaratke brali 5 skumaviek krvi len pri beznom prvom vysetreni pri tehotenstve, sa bojim ci by som nemohla ublizit dietatku, preberaju ma niekedy dost dlho. Co vy nato? Ak mate podobne problemy, budem rada ked mi napisete ako to riesite vy. A ako sa riesia tie zdravotne problemy ktore mam pri porode a v tehotenstve?

rozaarka
18. srp 2009

Ahoj Paradise! Ja ti moc neporadim, protoze mas strach ze zcela konkretnich veci...mas zdravotni problemy a od tech se strach odviji. Ja mam bohuzel uplne iracionalni hruzu ze vseho...Takze misto rady jen podporu, ze v tom nejsi sama 🙂 ...a jak je videt, je jedno, z ceho strach vznika...

paradise34
18. srp 2009

Ahoj rozaarka, ja sa nebojim len kvoli zdravotnym prolemom je to aj taky strach z porodu celkovo. Ja si proste neviem a ani velmi nechcem predstavovat ako zo mna vyjde, prirodzenou cestou hlavicka s obvodom okolo 37 cm. Cim viac si o porode zistujem tym horsie. Upozornujem naozaj necitajte lekarske knihy pre gynekologov.

paradise34
19. srp 2009

moc to tu nezije 🙂 baby ako ste prekonali strach z porodu? A tie ktore mali zdravotne tazkosti?

alzbeta.hod
19. srp 2009

ahojky přidávám se.... i já mám hrozný strach z porodu... ani ne tak z bolestí jako z nástřihu a šití. Nástřih prý cítit není ale toho šití se děsim...

rozaarka
19. srp 2009

ja vlastne ani nevim, z ceho presne mam strach...ale protoze se bojim taky zubare, injekce, tak porod mi prijde jako nejvetsi peklo ☹ jinak Paradise, strach z porodu jsem zdaleka neprekonala, takze cekani na mimino bude jeste asi dlouhe...jinak ale chodim k psycholozce...podle me je to jedina cesta, jak se aspon trochu stabilizovat, protoze sama to vubec nezvladnu. Chtela bych dostat od ni doporuceni na cisarsky rez...ten je pro me jediny myslitelny (zatim), ale pak zase nevim, jestli by se nasel nejaky doktor, ktery by to doporuceni akceptoval a respektoval...

paradise34
19. srp 2009

Ved to s tym cisarskym. Aj ja sa bojim ze mi jeden lekar povie ze je to na cisarak (tie oci), pripadne mi da i potvrdenie a sluzbukonajuci lekar povie ze je to blbost a ja pridem o zrak. Ze zalezi na sluzbukonajucom. Ja nie som zastancom "tak najprv to skusime normalne a ked to nepojde, tak bude cisarsky" a po xy hodinach konecne cisarsky. Dakujem neprosim. Asi bude najlepsie mat porodnika zazmluvneneho.
Inak citala som prispevok jednej, co mala potvrdenie a prisla na Antolsku tusim na objednany termin a tam jej lekar povedal ze ide normalne a cisarsky si vybavila po znamosti (mala zo zdravotnych dovodov). Tak mu povedala svoje a isla do Ruzinova, kde jej cisarsky urobili.

mireag
19. srp 2009

Ahojte, tiez si viem len tazko predstavit, ako zo mna vyjde clovek... 😒 Ja sa upokojujem tym, ze si dam pichnut epidural. Co sa tyka nastrihnutia... Moja sestra si pocas tehotenstva masirovala hradzu a velmi jej to pomohlo. Porodila bez nastihnutia a najmensej trhlinky. Urcite to budem praktizovat aj ja. 😉
Ja si myslim, ze ked zeny posilnuju panvove svalstvo, venuju sa sebe, aspon trochu cvicia, chodia na pripravu, tak je to velka pomoc. Dufam, ze ked toto vsetko budem dodrziavat, strach aspon trochu opadne. 🙂

kacka.va
19. srp 2009

paradise: já se taky bála porodu, ale jen do té doby, než jsem otěhotněla, pak jsem byla až nebývale klidná. Jinak já se bojím bolesti jako takové, ale právě nejhorší je se bát 😉. a neboj mimčo projde, ono totiž ta hlavička neprochází v tom stavu, do jakého se pak dostane, ty "kosti" se jakoby trochu "překlenou" přes sebe, takže během porodu má hlavička obvod menší.
mireag: to si od porodu nemyslím, že by to mělo nějaký zásadní efekt, já měla porod takový, že veškeré věci z přípravných kurzů mi byly v podstatě na nic. A znám hodně mamin, které všechno zvládly bez přípravných kurzů, ale určitě je to pro dobrý pocit 😉

mireag
19. srp 2009

Kacka.va, ved prave preto. Pre dobry pocit a ak to ma pomoct k odburaniu strachu. 😉 Ci z toho budem mat osoch pri porode, tak to netusim... 😀

rozaarka
19. srp 2009

kacka.va, kdyz ja jsem zatim ve stavu, ze ani nedovolim, abych otehotnela...i kdyz ted jsem s velkym sebezaprenim vysadila antiko, tak je jeste spoustu dalsich zpusobu, jak se chranit. Takze na tom rozhodne nejsem tak, ze si reknu, ze to nejak dopadne...Bojim se, ale zaroven si i rikam, ze bych miminko uz docela rada...

mireag
19. srp 2009

rozaarka, tak vyhladaj pomoc. Inak to nevidim, lebo mas z toho zrejme riadnu paniku... 😒 Skus psychologa alebo nejaku kineziologicku, ktora by ta odblokovala... Je vela moznosti, ale urcite sa takto netrizni strachom a popracuj na tom. 😉