Tablety Sarapis. Jaké máte zkušenosti?

barci
9. čer 2006

Chtěla bych se Vás zeptat, zda máte některá zkušenosti, či jste od známych nebo kamarádek slyšela o tomto vitamínu.na příbalovém letáku je napsané, že ho mají používat ženy v období klimakteria, ale taky je prý dobrý při léčbě neplodnosti nebo na úpravu menstruačního cyklu...Tak by mě zajímaly zkušenosti...Zda někomu pomohl.Zajímají mě všechny názory.děkuji.

govinda
19. dub 2007

no kočky. Dnes som bola v lekárni sa spýtať na ten sarapis a nechceli mi ho predať, že je to len pre ženy v menopauze.....
Nakoniec som si kúpila materskú kašičku, zatiaľ na jeden mesiac, aby som vyskúšala, či nie som náhodou alergická na niečo z toho. Takže uvidíme, či zaberie tak, ako má.

tucniacik
19. dub 2007

lauri, to si sa pytala mna?
ak ano - tak ano, da sa to,ved si mi v IP poslala link na tvoj graf a ten stale plati...aj ked tam dopisujes teploty..ved mrkni na moj, tusim som ti ho tiez posielala...
ja som bola tehu dva krat ale prvy krat som nemerala BT - boli sme na Kube...
no druhy krat som ziadny iplant.pokles nemala, ale!!! - oba razy som tak 7.az 10.den po ovu spinila - myslim ze to bolo zhaniezdovanie...

lauritka
19. dub 2007

mas pravdu s tym grafom tucniacik to sa aktualizuje automaticky..to som nevedela 😀
dik za info takze budem sledovat teplotky dalej..ale ze vraj ani spinenie nema kazda tehulka. asi je to individualne 🙂

govinda
19. dub 2007

lauri, niektoré kočky špinia v tehu, niektoré nie 😉 . U každej je to inak. Ale keby na to boli tabuľky, tak by sme hneď vedeli, či sme tehu alebo nie 😀

deina
20. dub 2007

V DM som dnes videla "Ginseng Royal Jelly" - ma to 30 kapsul a kazda kapsula obsahuje 200mg materskej kasicky a 200mg ginsengu (ten neviem, naco je dobry) a stoji to do 140 korun. Neskusali ste to niektora? Moze to byt trosku podobne Sarapisu, len obsahuje viac kasicky a stoji to o dost menej.

kila
20. dub 2007

Deina, včera mi to ponúkli v lekárni, ale lekárnička mi to neodporúčala, keď si beriem aj Calibrum Babyplan... ale dnes som prišla na to, že možno si myslela, že som tehu, lebo tehotné materskú kašičku nemôžu... 😅

deina
20. dub 2007

Hej, je na tom napisane, ze tehotne zeny to nemaju brat. Ale mozno to, co je v Babyplan je podobne tomu, co je v Sarapise, tak by to bolo vela, neviem... 😖

pipika
20. dub 2007

Ahoj Deina! Ja som včera bola u mojho lekara a pýtala som sa ho na ten sarapis.Povedal mi,že kludne ho možem papať,určite mi neuškodí.Ale na ten čas mám vyradiť calibrum.

deina
20. dub 2007

Zeby sa to nemalo brat spolu? Mne sa zdalo, ze v Babyplan su ine vitaminy ako v Sarapise (hoci E je v oboch).

lauritka
20. dub 2007

deinik uz som pisala aj info o tom smiledre... nechapem co je zle v tej kombinacii kasicky s vitaminmi. ja ju berem plus vitaminy a este aj kyselinu listovu. ak budes tehu tak kasicku uz nebudes brat. ale predtym nejak nechapem dovod preco by sa to nemalo uzivat spolu. 😕

smiledra
20. dub 2007

Kocky, ja tiez nevidim dovod, preco by ste nemohli brat to spolu. Je pravda, ze niektore normy mame debilne, co vymysleli nejaky uradnici a vyucuju to na medicine, potom je jasne, ze lekarnik, alebo lekar je na to nastaveny. Stretavam sa s tym denne, na vyrobkoch su letaciky, kde su bludy popisane. Ak napr. dennu odporucanu davku porovnate s okolitymi statmi uz su diametralne rozdiely. A to staci prejst hranicu 😀

ika_ba
20. dub 2007

ahojte, ja uz viac ako 2 mesiace uzivam calibrum baby plane, a kupila som si aj sarapis. aj ked som dlho vahala a este stale vaham, ci je spravne jeho uzivanie. zarazilo ma ale jedno, ze na krabici je napisane klimaterium - osteoporoza - menstruacne potiaze - migreny. a v lekarniach ako keby citali iba zaciatok, lebo hovoria, ze je to pre zeny v prechode.
a ked som si precitala zlozenie, tak tam nie je nic, co by podla mna malo byt nebezpecne. ja to zatial uzivam len druhy den, tak uvidime.

mmmk
20. dub 2007

jo, ika_ba, me to rikali taky a nikdy o ucinku na plodnost a sliznici neslysely. Me tady lekarnice doporucila tobolky s pupalkovym a brutnakovym olejem. I na obalu je to napsane, ze je to jako prevence pri PMS a pri problemech s otehotnenim. Melo by to srovnavat hladinu hormonu. Tak uvidime. Teprve jsem s tim zacala 😵

tucniacik
21. dub 2007

ika_ba - ten sarapis, ano je to urcene zenam v prechode, ale preo? - im uz hornony nepracuju tak dobre a sarapis im pomaha to tu hladinu hormonov napravit,to iste u mladych dievcat - nie vsetky maju hormony v poriadku, a preto sa sarapis odporuca aj mladym zenam, ktore nemaju optimalny cyklus, pripadne ak maju problem s plodnostou...

lauritka
21. dub 2007

ahoj tucniacik;) tak aj tebe teplota isla hore..ja vsak myslim ze to mam z toho ze som nespala velmi dobre hmmmm 😒 som sa budila atd..a z toho sa tiez moze zvysit

tucniacik
21. dub 2007

ahoj lauri, javiem,rano som sa uz mrkla na tvoj graf,kontrolujem ho vzdy ked zadam hodnotu do svojho...ano, ak je nekludny spanok, tak naozaj sa moze teplota zvysit 😒 ...ja som nekludne spala 3.den po ovu, a teplota bola az 37,00,mylsim ze inak by som ju mala o 1-2stupne nizsiu... no dnes som spala dobre,ale 5.dpo som bola na agolutine,tak preto mi dnes tak vystupila teplota...
inak toto je graf v ktorom som v auguste otehotnela - tiez som bola 5dpo na agolutine http://www.fertilityfriend.com/home/19531c
nic si z toho nerob ci si spala kludne alebo nie...uvidime o tyzden,kiez by sa to aspon jednej z nas podarilo - alebo najlepsie obom... 🙂
inka ako sa citis? ze by to mohlo vyst?

smiledra
21. dub 2007

Chodte trochu na cerstvy vzduch, vonku je krasne 😅 Pekny vikend 😉

tucniacik
21. dub 2007

my cakame navstevu... 🙂

lauritka
21. dub 2007

ja som bola dnes na masazi 😉 a zajtra hop na korcule ma byt uz teplo 😅
tucniacik necitim nic 😒 sem tam trochu pobolievanie- kratke v maternici. dnes ma na sekundu pichol vajecnik a to je asi tak vsetko. prsia nic.ale ved je este skoro na nejake uzavery.
🙂 vidime BT zajtra pa pa prijemny zvysok vikendu aj tebe smiledra 😝

tucniacik
21. dub 2007

tak rano uvidime co spravi BT..
ahojte vsetky, idem aj jak TV... 🙂 lauri, a na korculiach opatrne!

brundik
25. dub 2007

Holky, to teda koukam, ze vam Sarapis nechteli prodat. Ano je urceny predevsim zenam v obdobi menopauzy, ale migrenou, nepravidelnou a bolestivou menstruaci atd. trpi i holky ve 20ti. Obsahuuje krome materi kasicky i vitaminy, takze, kdyby si chtel koupit Sarapis chlap, protoze trpi unavou, tak mu ho musi prodat. Navic je to bez predpisu, tak to fakt nechapu. Ja nemela problem, kdyz jsem ho kupovala a kdyby mi ho nechteli prodat, asi bych je utloukla temito argumenty. 🙂

deina
25. dub 2007

Moze Sarapis zaposobit aj naopak? Asi som pisala aj sem, ze mne z neho bolo zle. Teraz, ked si pozeram tentomesacny graf - no hrozne vyzera, teploty skacu hore, dole, pritom minuly cyklus boli priam ukazkove (Sarapis som si kupila kvoli otehotneniu, nie uprave cyklu), nerozumiem tomu. 😖

ika_ba
25. dub 2007

ahojte,
ja som si tiez isla kupovat sarapis, ked som sa najprv pytala na matersku kasicku a potom na sarapis, tak sa ma pytali naco mi to je. a ked som si rovno pytala sarapis, tak mi ho predali. stale sa bojim, ci robim dobre, ale mne zatial ziadne problemy nerobi.

sindus
26. dub 2007

ika ba - sarapis neublizi. Jo ho beriem uz 3 mesiace a upravil sa mi cyklus. Ja som mala druhu fazu kratsiu ako ma byt a po dvoch mesiacoch sa mi to upravilo a kazali mi to brat aj nadalej. Zatial.

ika_ba
26. dub 2007

ahoj sindus ,
dakujem za radu, ja som na tom podobne, tiez mam druhu fazu kratsiu, ale aj nizke endometrium, a na to sa doporuca materska kasicka, preto som siahla po nom

lauritka
27. dub 2007

ahojte ,,ja berem matersku kasicku prby mesiac..a uz mi zabera mam dlhsiu lutelanu fazu ako som mala predtym dva cykly. 😉

filan
27. dub 2007

Ahojtě holky,
pročítám vaše rady a chci se zeptat, jestli jste někdo nepapkal ten sarapis i před IVF. Nevíte o tom něco? 🙂 díky

lauritka
27. dub 2007

nie ale urcite ti to moze len pomoct 🙂 pretose pripravuje sliznicu maternice takisto 😝

filan
27. dub 2007

já má právě strach, aby se mit to nějak "netlouklo" s těmi léky, co budu mít.

arturinka
2. čer 2007

Ahojte,

mne sa nedari uz 2 roky otehotniet....tento mesiac som zacala uzivat Sarapis,....ovulku mavam okolo 16 dna cyklu (na zaklade bazalnej teploty) a lutealnu fazu mavam dostatocne dlhu....tento mesiac sa mi ovulka posunula na 23 den cyklu....som zvedava kedy dostanem mrchu kedze zvyknem mat 30 dnovy cyklus...potom by lutealna faza bola iba 7 dni.....myslite ze mam Sarapis uzivat nadalej?....okrem toho beriem lieky na stitnu zlazu asi 1 rok....dufam ze sa to navzajom neovplyvnuje......