Tchýně prodělala 3x samovolný potrat. Může se to dědit?

kaculik007
17. říj 2016

Přítele maminka prodělala kdysi asi 3x samovolný potrat. Myslíte že se to může přenést i na nás a je to důvod toho že jsme měli zamlkle těhotenství v 7 týdnu?

lajla
17. říj 2016

@kaculik007 určitě ne...moje mamka prodělala jednou, já třikrát...

yerry
17. říj 2016

@kaculik007 no to nevim. Faktem je ze moje nabicka kdysi pozratila a to zz byla dyl tehotna jelikoz rikala ze to byla dvocatka to co z ni vypadlo ale to bylo za dob kdy v horach tezce dreli na poli... nic mebe ja mam za sebou 2xZT a od sveho otce jsem se pri druhem zamlklem dovedela ze udajne ja jsem byla az na ctvrty pokus... moje mamka mi to nikdy nerekla a uz ani nerekne takze nevim jestli mne chtel tatka jen uklidnit jakoze se to stava a nebo to byla pravda....
Kazdopadne si myslim ze se dedi telesna schranka a tim i jiste predpokady. Nekdo ma proste proste podle mne vtsi nachylnost j potratum. Nic mene dle lekaru k ZT dochazi hlavne proto ze je soatne zalozeno tehotenstvi, tzn ze se spatne spoji chromotomy matky s chromozomy otce.... takze myslim ze spise nee

ja bych rekla, ze tebe historie jeho maminky netyka. Tykalo by se te, pokud tvoje maminka, nektera z tvych babicek... Pripadne, jestli budete mit holcicku, muze prave ona neco zdedit po pritelove mamince a to i tuhle zalezitost tykajici se potratu. Ale to je pouze muj nazor🙂 rekla bych, ze to je stejny jako s jakoukoliv dedicnou nemoci. Pokud pritelova babicka mela cukrovku, tebe to nijak neovlivni, ale vase dite ano, protoze ty jejich geny mit bude.

katgatoo
17. říj 2016

V CARu se mě ptali na opakované potraty v rodině. Asi to taky může něco znamenat.

kristynabayer
17. říj 2016

Pokud se jedna o jeho matku, tal s tou geneticky nic spolecneho nemas. Doufam 😂...

bachovy_esence_poradna
17. říj 2016

@kaculik007
obecně: ženy se týká historie její maminky, ne maminky přítele

ale výjimky jsou - např. genetické problémy v rodině partnera nebo rozdílný Rh faktor...

pokud jde ale o první nevydařené těhotenství, tak je těžké dělat nějaké závěry....
zkušenost s tím, že přijdou z nějakého důvodu o miminko, má mnoho žen 😔

držím palce ať se dobře zotavíte fyzicky i psychicky a co nejdříve se dočkáte miminka 😵

kaculik007
autor
17. říj 2016

@kristynabayer Já neříkám že s ním mám něco společné já, ale můj přítel a tím to přenese na plod...

kaculik007
autor
17. říj 2016

Děkuji za vaše příspěvky...Asi to nebudeme mít jednoduché, moje obě tety měly s otěhotněním problémy a jedné se narodilo i miminko mrtvé...

bachovy_esence_poradna
17. říj 2016

@kaculik007 to co popisujete na Vás nemusí mít vliv 😉
zabývám se psychickými i fyzickými potížemi a věřte mi, že mnoho žen má v rodině historii obdobnou a vůbec se to u nich nemusí projevit...
největší vliv má to jak to měla Vaše maminka
pak také partner - genetika, kvalita spermatu

každopádně je možné otěhotnění a donošení miminka co nejvíce podpořit
a nestresovat se dopředu 🙂

držím moc palce 😉

kaculik007
autor
17. říj 2016

@bachovy_esence_poradna Děkuji, jak to měla moje maminka nevím... Budu se snažit se nestresovat... a Snad se zadaří donosit zdravé miminko a i já budu v pořádku.

bajjunka
18. říj 2016

Tchýně měla problém otěhotnět a když už se povedlo, tak o to přišla. (s jiným partnerem než je tchán)
A tchán má "údajně" nějaký špatný gen, kdy jeho partnerky buď nemohly otěhotnět, nebo taky o to přišly, proto je snad po páté ženatý, a přítelkyň bylo taky mnoho. Takže nás od začátku vztahu povzbuzoval, jak nám to nepude, jaký s otěhotněním budeme mít problém, nebo o to přijdem.....
Trvalo nám to 4měsíce po vysazení a za měsíc rodím....