Těhotenské testy, jejich přesnost a kvalita

jitousek
7. únor 2008

Ahojda snažilky tak jsem se rozhodla založit témátko...možná nebude uplně specifické ..ale zajímalo by mě jaké máte zkušenosti s testíkama a přesností.......já jsem totiš asi ojedinělej případ. Mám za sebou zajímavé story......je to přesně měsíc co jsem se ocitla na gyndě..... S tím že jsem si udělala 3x testík a 3x mě vyšel že jsem těhotná // ....poprvé to bylo užasné zjištění a radostná novina 😉 ....nechtěla jsem nic nechat náhodě jejikoš dělám fyzicky náročnou práci a 2dny jsem ještě stihla do tej práce jít.......a pak se oběvilo lehké špinění ...ouha nedá se nic dělat musíme za panem doktorem (chtěla jsem k němu ve čtvrtek zajít je u nás totiš jen ve čtvrtek) tohle bylo v pondělí večer. Tak hned v úterý ráno jsem šla do porodnice na gyndu ....tam mě vyšetřil jeden mladej čerstvě promovanej doktor 😒 nemůže za to ale byl strašně nerozhodnej a i k ultrazvuku jsem ho musela dokopat no a pak mě poslal na příjem ........samo sebou byla jsem vyjukaná jako puk protože v nemocnici jsem ležela naposledy se zlomenou rukou ......

jitousek
autor
7. únor 2008

beru to sportovně ..začali jsme je to první zkušenost ......jen je člověk s toho vykulenej co všechno na něj čeká za nástrahy ...já totiš nic nemám normálně ....přitahuju samé kravoviny a složitosti úplně ve všem...ale zas si říkám bylo by vše fádní kdyby šlo vše hladce
😉

zabza9
7. únor 2008

Ededik to mi je líto. Ale určitě to tentokrát vyjde 🙂

luciik
7. únor 2008

Jitousek, to si nemysli, že jsi sama, kdo je kalamity jane, to já jsem dvojitá 😀 Mslela jsem si, že když se provdám a změním příjmení, že to přejde, ale ono nic 😀 Já přitáhnu kdejaký průser. Třeba teď mám jít příští týden na laparo a já to ještě nedostala. Když už jsem se k tomu odhodlala, tak zase toto. Měla jsem to pravidelné jako hodinky, protože užívám léky na úpravu a teď toto 😠 to se zase může stát jenom mě 🙄

radusik
7. únor 2008

Pro jitouska, to víš, pak bychom se nudily a vymýšleli kraviny samy 😀 , no ne?

jitousek
autor
7. únor 2008

no jasně raduisik je to sranda 😉

radusik
7. únor 2008

No, sranda možná ne, ale je fakt, že když by to všechno bylo podle plánu, tak by to bylo moc snadný!

radusik
7. únor 2008

a Luciik a nejsi těhu?

jitousek
autor
7. únor 2008

ještě mě řekněte k těm testíkům jakej se vám zdá nejlepšší .....jasně že krev jenže kdo má čas hnedka ráno běžet do nemocnice na krev že jo? Já jsem používala za 30kč Mamatest zdál se mě docela dobrej 🙂 ale po těch zkušenostech .....víte co připadám si jako blázen když poběžím pokaždý k doktorovi na krev jestli jsem těhotná a pak nebudu

barru
7. únor 2008

ahoj holky, já jen přidávám názor mého pana doktora, že testy jsou reklamní záležitost, která z nás tahá peníze...já nevím, ale zas když volám, že mi vynechala MS, tak první co se mě sestra zeptá je, jestli jsem si dělala test, pak babo raď 😀

zabza9
7. únor 2008

Jitoušku holky tady říkají, že Mamatest je nejspolehlivější 😉
Barru mě zase moje Dr. říkala, že jakmile je pozitivní těhu test, je to jasné těhu, krev je jen taková pojistka

luciik
7. únor 2008

Radusik, to čert ví 😀
Jitousek, já jsem slyšela, že ty mamatesty jsou nejlepší a nejpřesnější. Nejhorší je prý ten Best, ten se prý ukáže pokaždé jako pozitivní, tak nevím...

jitousek
autor
7. únor 2008

Barru taky dobrýýýý 😉 ..mám pocit že se stal ze zdravotnictví velkej byznis

radusik
7. únor 2008

Jitousku, to nevim, ja pouzivala Babytest, ale myslim, ze je to jedno!

Pro Barru, byla jsem dohromady 3xtěhotná a nikdy mi test z krve nedělali a vždy se čekalo na ultrazvuk, jen test z moči mi to ukázal, tak těžko říct? A ptala si se sestřičky? Že Ti pan doktor řekl, že si ho dělat nemáš, že to jen reklamní trik?!

ededik
7. únor 2008

V pohodne zabka, uz je to ok...
Fakt babky, testy sú ok...ale niekedy zachytia aj síce oplodnené vajíčko...možno čiastočne uchytené /fakt neviem..ako to potom prebieha/ a nakoniec aj tak príde mrcha.... že vraj takto končí veľa cyklov a žena o nich ani nevie, pretože mrcha príde načas, alebo s omeškaním 2,3 dni...v mojom prípade aj viac...

barru
7. únor 2008

co doktor, to jiný názor, pak se v tom máme vyznat 🙂

jitousek
autor
7. únor 2008

ještě mám doma v zásobě ...to mě koupil můj Miláček Galmed gold 😵 ?

radusik
7. únor 2008

To je pravda 🙂 !

jitousek
autor
7. únor 2008

jo doktoři to taky berou s rezervou jich se to v podstatě netýká....zase jedna co si myslí že je těhotná no tak se na to podíváme ....nejlepší u mě byl ten ucho doktor ale po něm následně i ten další zkušenej co čučel do kolečka před sebou a vypočítával jak dlouho jsem těhotná ...dámy já mu říkám že jestli Jsem tak je to přesně 10-14dní a pan mudr na to ......no ale to musí bejt tak pět tejdnů ??...holky jak to počítaj? Buď jsem nedávala při počtech pozor ...ale když vím kdy jsme to dělali a řeknu mu to tak nevím co točí astrologickou plackou a vypočítává nesmysli 😖

radusik
7. únor 2008

Jitousku, to bylo 5 týdnů, protože se to počítá od začátku menstruace - takže začínající 5. týden!

jitousek
autor
7. únor 2008

no ale to je v tom případě uplně zkreslené ☹

radusik
7. únor 2008

Nene, těhotenství se počítá na 40 - 42 týdnů - 10 měsíců, jinak u nás je to (9 normálních měsíců)!

jitousek
autor
7. únor 2008

no vidíš to co se tu ještě dozvím 🙂 to je dobře ale stejně potom je asi rozhodující vývoj plodu podle ultrazvuku ne ? No pak záleží na okolnostech a kdy se mu bude chtít ven 😉 asi že ju ?

petrulinka78
7. únor 2008

Jitousku,já se dozvěděla minulý týden,že se to počítá od začátku ms a čuměla jsem jak vyvoraná myš 😀 A to je mi 30 😅

jitousek
autor
7. únor 2008

Ahojda vítám tě petrulinko 😉

jitousek
autor
7. únor 2008

no asi to je věda já vím že se páni doktoři snažej jsou bedny ale chtělo by to více lidskosti a hlavně 😅 na tváři někdy mám pocit že si přijdu jako kus na krámě nebo jenom němá tvář co občas něco konstatuje a opováží se zeptat a dostane rázem podpásovku že bekla a protestuje ...jenže u nás je to těšký sehnat kloudnýho doktora

jitousek
autor
7. únor 2008

chápu že dělaj svou práci ale ten lidskej přístup mě v tej západní medicíně hodně chybí...ono když člověk jde s problémem k lékaři má ho plnou hlavu a připadá si sám před sebou nemožně je těžká komunikace s balvalózníma lidma 😢

petrulinka78
7. únor 2008

Odkud jsi,Jituš? Já mám čupr gynekologa, chodím k němu už 10 let 😀 Vše mi ochotně vysvětlí,poradí,pomůže.Nic není problém.Právě že mi vysvětlil,že bych si už měla pořídit mimčo. 😅

zabza9
7. únor 2008

Tak s jednáním Dr souhlasím, mě po mém MA říkala nová Dr, že teprve teď existuje na medicíně předmět jednání s pacienty 😠

markousek
7. únor 2008

Holky, ráda bych přidala svou zkušenost.
V září jsem vysadila HA, v říjnu otěhotněla, v listopadu potratila, do 4-6týdnů jsem to nedostala, takže mi dr.píchla vyvolávačku, bylo pak všechno ok.V lednu jsme se začali s manželem snažit o 2.mimi, doufala jsem, že se zadaří, pobolíval mě podbřišek, jen prsa ne. Dělala jsem si začátkem týdne testy, Best mi vyšel pozitivní, ale 2.čárka byla hodně slabá, Mamatest mi vyšel negativní. Takže jsem si moc šancí na těhotenství nedávala. No a včera jsem to dostala. Moje dr. také testům moc nevěří.

Mějte se všechny krásně a ať brzy těhotníte.

radusik
7. únor 2008

A jak jsi Markousku věděla, že jsi těhu?