Těhotenství - nevyznám se v grafech, zkratkách

kimdes
23. čer 2014

Ahoj, pokladam otazku,pac se mi porad nechce hledat a domyslet vsechny mozne zkratky, co kdo pouziva. Jde hlavne o snazeni se o mimco, vetsina ma alba s ruznyma grafama, atd, absolutne se v tom nevyznam, nechapu vetsinu zkratek. Prvni tehotenstvi a otehotneni bylo v pohode, mesic jsme se fakt snazili, dva dny jsem to nedostala, udelala si test, byl pozitivni,objednala se k dr,, ten to potvrdil. Nikdy jeem nemerila zadnou teplotu, nedelala ovu testy, zadny grafy. Je tu nekdo, kdo by mi porosim nejak vsechno shrnul? Bojim se, ze druhe nepujde tak rychle jak prvni, tak abych byla pripravena. Diky moc, a omlouvam se za svou nevedomost (jinak jsem celkem znala,ale toto jde mimo mne)

tifanyt
24. čer 2014

No, tak já žádnou ze zkratek neznám do dnes. Teprve asi před týdnem jsem zjistila, jakou vakcínu maminky myslejí, když píší MMR. A to už mám dvě děti a docela velké, ale zkratky jsem nikdy znát nepotřebovala. Délku toho či onoho apod.
Teplotu jsem taky neměřila. O první dceru jsme snažili asi 3 měsíce. Druhý syn přišel brzy, neplánovaně a napoprvé 🙂
Takže bych se dopředu nestresovala s tím, jaké jsou zkratky u umělého oplodnění a jak se měří teplota. Zkuste to bez nervů a zkoumání. Prostě postaru - tak jak to poprvé zabralo 🙂
A jinak zkratky určitě dohledáš na internetu a nejsem si jistá, zda by je tady maminky všechny vypisovaly. Spíš bych to tipovala na nějakou smršť urážek a trapných, nic neříkajících odpovědí - a to se nechci nikoho dotknout, jen poslední dobou pozoruji, že místo informace je lepší nějaká urážka...
Takže hodně štěstí při snažení a nezaobírat se věcmi, které k otěhotnění nemusí být vůbec potřeba 🙂

blahova_andrea
24. čer 2014

nic si z toho nedělej, myslím, že dokud nenastane situace, že to nejde, tak je zbytečné to studovat a plácat si tím hlavu. nám první sice trvalo, ale ani tak jsem nikdy teplotu neměřila, dny nepočítala, ovu testy nedělala...jako ty. druhé se vyskytlo tak nějak omylem, takže ani u druhého jsem nemusela nic z toho znát. popravdě neznám ani spoustu věcí z těhu průkazky a jiné aktuálnější a potřebnější zkratky a pojmy, které se mě jako matky týkají 😅

bajana
24. čer 2014

teda tomu sa hovori pohodlnost 🙄 ... cakas, ze ti tu niekto VSETKO vysvetli? vsak tu mas Wiki, kde je vsetko podstatne, rovnako existuje take nieco ako vyhladavac....GOOGLE sa to tusim vola 😅
...ak sa budete normalne snazit, nic nove potrebovat nebudes...ak sa nebude darit, tak si potrebne informacie snad vyhladas sama....je zbytocne sa na to pripravovat a este zbytocnejsie je, aby to niekto nastudoval za teba, hlavne ak je toto otazka a nie diskusia, kde by si sa mohla znovu zapajat a reagovat

keeshka
24. čer 2014

Základem je se o takové věci nestarat, dokud to není potřeba. Prostě nestresovat se dopředu, že to nepůjde 😉 . Ono když to pak fakt potřebuješ, tak ty různé zkratky a co je dobré udělat prostě příjde samo, to nejde takto vysvětlovat.
Sama píšeš, že se vám první zadařilo hned, nestresovali jste se a to je hraje velkou roli. Tak až se budete snažit o druhé, jednej stejně, nestresuj se hlavně dopředu, že to nepůjde. Na to je fakt dost času, kdyby to nastalo 😉