Tetanovka před těhotenstvím. Máte zkušenost?

kajjinka
10. pro 2007

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat, jestli mate nejake zkusenosti s tetanovkou pred tehotenstvim. Lhuta protilatek mi vyprsi cca za 2 roky (ted je to 13 let) a chteli bychom s manzelem miminko, tak jsem se ptala lekare, jestli se mam dat jeste pred tim preockovat...odpoved nebyla jednoznacna. Radsi by me preockoval, kdyby se mi stal uraz apod., aby nemusel ockovat v tehotenstvi, protoze to se nesmi v prvnim trimestru... tak ted nevim, jestli to neni zbytecne a predcasne, kdyz protilatky "vyprsi" az v roce 2009. Diky za nazory.

denousek
10. pro 2007

kajjinko zalezi kdy se chces zacit snazit o mimi jestli hned tak bych to nechala az na pak a jestli pozdeji tak se naockuj hned...ale i tak kdyby se ti stal uraz tak te automaticky proti tetanu pri uraze naockujou...

kajjinka
autor
10. pro 2007

denousek, no prave, kdyby mi to ten doktor nerekl, tak bych o tom nepremyslela a neresila to, ale preci jenom, uz jsem s protilatkama na hrane a nechci riskovat, ze by to ublizilo mimi...ale mozna to zbytecne resim ☹

denousek
10. pro 2007

ja mam jit na ockovani v srpnu 2008....to se mam vdavat tak pujdu az po svatbe..ale taky nevim ptz to zase budu kojit tak jdi radsi ted nez potom...

myska
10. pro 2007

NO tak to já jsem měla být přeočkovaná minulej rok, ale byla jsem těhotná, pak jsem kojila a teď tam už musím fakt zajít.
Mě Mudra řekla, když jsem byla těhotná, že mě naočkuje až budu mít po porodu a nebudu kojit.

zuzik03
11. pro 2007

Kajinko, byt tebou, tak se necham preockovat hned, miminko se vam nemusi povest napoprve, muze to chvili trvat, kdyz te pichne hned, budes to mit z krku, pak bys stejne resila to, ze kojis, takze proc to zbytecne natahovat.

len
11. pro 2007

Můžu ti odpovědět naprosto přesně, řešila jsem tenhle problém se třemi lékaři - se svým gynekologem, s lékařkou v centru pro očkování a s lékařkou v CARu. Všichni vědí, že se snažíme otěhotnět, a všichni se shodli, že v těhotenství je očkování velice nevhodné a ani při kojení nic moc, takže pokud bych teď otěhotněla, kdoví, kdy bych se mohla nechat očkovat příště... Taky mi doporučili nechat se očkovat v první fázi cyklu (před ovulací, ideálně těsně po MS), jsou to vesměs mrtvé vakcíny, takže ani kdybych otěhotněla hned, vůbec by to nevadilo. Nechci tě v žádném případě nějak děsit, ale já měla přede dvěma rokama 12 let od vakcíny, času spoustu, očkovat se nechám, až dítko porodím a nebudu kojit... A výsledek? Teď už je to 14 let, těhu pořád nikde a jak ráda jsem si to nechala píchnout. Jo, další extrém je můj muž, ten to tak dlouho odkládal, až je to 17 let, takže mu budou brát protilátky a v horším případě bude muset absolvovat všechny tři injekce 😝 Čili z osobní zkušenosti bych asi doporučila nechat si před těhotenstvím napíchat všecko, co by posléze mělo vadit, já dostala začátkem minulého cyklu protitetanovku a encefalitidu najednou a mám klid.

kajjinka
autor
11. pro 2007

holky, moc děkuju za vaše názory, myslím, že je lepší se nechat přeočkovat hned, jak jste psali, těhulka nemusím být hned...takže asi nebudu čekat, děkuju jěště jednou

jabber
11. pro 2007

kajjinka - já taky myslím, že je lepší hned. Ještě před pár lety se očkovalo po 10 letech, takže nevidím žádný problém v tom, že bys byla naočkovaná o 2 roky dřív, když je to už teď 13 let 😉 .

rousss
7. bře 2012

Ahoj,chtěla bych se zeptat když jsem byla těd v březnu na přeočkování na tetanovce po 10letech a snažíme se o miminko,zda je vhodné ted otehotnet nebo jak dlouho bych měla počkat?děkuju za rady.