Touha po miminku, bez partnera

petruska090686
9. bře 2017

Ahoj holky. Je tady mezi Vami nektera, ktera touzi po miminku, ale je bez partnera? Ja jsem totiz uz uplne zoufala. Je mi 30 let, biologicke hodiny uz se mi hlasi así 5 let, ale chybi partner. Vlastne jsem jeste ani nemela partnera, ktery by stal o nejakou budoucnost se mnou. Nekolikrat zamilovana, ale nikdy nemilovana. No a kdyz se vzdy nekdo objevi, Tak z nej vyleze , ze na rodinu je cas. To znamena cekat 2,3,4 a nebo vice let. Coz ja nepreziji. Takze od toho odejdu. Vzdy. Vubec nevim co mam delat. Chlapi se boji zavazku a pokud nektery ma v planu mit rodinu, Tak ale chce cas, hodne casu. Nedokazu myslet na nic jineho. O to vic, kdyz vim, ze ani nemam vedle sebe nekoho, kdo touzim po tom samem. Así bych to snasela lepe, kdybych se uz o to alespon snazila. Ale takhle mam pocit naproste zoufalosti. 😞

eviicka
9. bře 2017

Ahoj, chápu tě ☹. Bude to už 9 let, co jedna slečna jednou založila podobnou diskuzi. Nakonec se nás tam sešlo 5 holek od 28 do 34 let, které jsme buď byly samy, nebo chlap děti zatím nechtěl - času dost. I když jsme byly z různých koutů ČR, občas jsme se někde potkaly, dodnes jsem se všema holkama v kontaktu. A co se nakonec stalo? Všem se nám původní vztahy rozpadly, všechny jsme svoje štěstí ještě dlouho - roky, hledaly, ale všechny jsme se nakonec staly mámy. 🙂 jak řekl jednou můj kamarád, kterému jsem se podobně jako ty svěřila (to mi bylo ale 33) - situace je vážná, ale ne kritická. Oni ti chlapi, co chtějí dítě taky jsou, držím moc palce. A věř, i když se to nezdá, ještě čas máš.

fallingstars
9. bře 2017

@petruska090686 Tak mě přijde pochopitelné nechtít dítě okamžitě od seznámení, ale za ty dva, tři roky. Je lepší se trochu poznat a spolu něco zažít 😉 S tím asi nic moc neuděláš, ale pokud od každého odejdeš, když nechce dítě hned, tak si to sama oddaluješ...holt je v této konstelaci, kdy teď jsi sama, třeba netrvat na tom, že první dítě bude v 31, ale třeba Ve 33...A navíc - chlapi vycítí horlivost a i ta může dost odrazovat...

eviiiik
9. bře 2017

Já jsem svého manžela potkala v 29. Taky už bych děti dávno chtěla, ségra už měla prcka, kamarádky taky nebo se zrovna vdávaly. Já jsem byla už zoufalá a měla pocit, že budu navždy sama a bez dětí. Pak jsem to přestala řešit, nikoho jsem nehledala, začala hubnout a cestovat s kamarádkou a najednou tu byl. Když jsme se potkali, věděli jsme oba, že děti chceme, ale stejně jsme si počkali, po 2,5 letech se vzali a hned po svatbě jsem otěhotněla. Teď už jen čekáme, jaké datum si náš syn vybere🙂 Bude mi 33 a nemyslím, že by mi něco uteklo. Kdybych na manžela naléhala, tak by to bral jako nátlak a to jsem nechtěla. Takhle se oba těšíme.

gnozka
9. bře 2017

Ahoj úplne vim jak se citis . Ja deti chtela uz v 26 . Ale nebyl chlap . V 27 letech jsem odjela do Anglie kde jsem poznala super chlapa . Byl to cech a byli jsme spolu 3 roky . Stále povídal ze chce mít deti a bla bla . Kdyz mi bylo 30 a stále se nas vztah neposouval tak mi bylo řečeno ze deti vlastne jeste nechce . Byla to pro
Me rana . Kdybych to věděla dávno tak bych ze vztahu asi uz odešla . Rozhodla jsem se vrátit domu do ČR . Bylo mi 31 byla jsem sama a bezdětná . Vsechny ale vsechny me kamarádky porodily a ja ani nemela s kým chodit vecer ven . Byla jsem fakt zoufalá a smutna . Užívala jsem si jejich deti ale strasne jsem toužila po sve rodine a hlavne po někom kdo by me mel rad . Rok potom co jsem se vrátila to mi bylo 32 jsem odjela na Moravu na dovolenou kde nasi spravují barák . Jinak jsme ze severu cech . A zacal se tam motat jeden chlapec 🙂 no a bylo vymalováno do roka byla svatba a pul roku po svatbe jsem otěhotněla 🙂 ted mame doma 16 ti měsíční cacoru a plánujeme druhe . Vim ze mas depky. Vim ze si říkáš ze je to v haji ale neni . Věř mi . A pokud někoho najdeš netlac ze chces hned deti . Ja si tim asi taky odradila par chlapů . Oni se múzou ze zacatku zdát ze deti nee ale ono se to muze změnit 🙂 vim to z okoli . Kamarad taky tvrdil ze deti ne a ze si chce užívat a najednou mi po pul roce psal ze se bude ženit a čekají rodinu 🙂 hlavu vzhůru !!!!

eviicka
9. bře 2017

@gnozka s expartnerem jsem to měla taky tak, na děti pořád dost času. Proto jsem taky po 33 ty potencionální zájemce stavěla rovnou před hotovou věc. Děti chci a chci je brzy. Myslím, že to žádného neodradilo (ono kolem těch 35 to těm rozumnějším začne tikat taky). No hlavní je, že ten pravý to měl taky tak.

petruska090686
autor
9. bře 2017

Tak rozhodne to neni tak, ze bych jim rekla, ze chci miminko hned. Ale kdyz se s nekym seznamuji, Tak je normalni, ze se bavite i o tom, co chcete delat se zivotem. A ja se tim netajim, stejne jako oni se netaji tim, ze miluji fotbal a pres zapasy nejede vlak. Ja souhlasim, ze je dobre pockat, ale rozhodne nechci byt tehotna ve vice Jak 33 letech. V tom mam jasno. A pokud se nikdo nenajde, Tak do toho pujdu sama. Proste to tak citim. Nebavi me lezt do vztahu, kde Vam clovek rekne, ze na deti ma jeste min 5-10 let cas a nebo ze nevi, zda nejake chce. Aby me potom opustil, protoze si uvedomi, ze stale je na nej brzy? Netlacim na ne, Jen chci aby vedeli, ze na deti ja takhle dlouho cekat nechci a ze tohle je v mem zivote priorita. Do ted jsem mlcela a o detech ani skoro nemluvila, abych nikoho nevydesila. Ale uz nevim Jak dal. Ja nemela vztah do tehle doby, alespon ne vazny. A nemyslim si, ze jsem oskliva zenska. Naopak vim, ze pokud chlapa neoslovim ja, tak me nikdo ani nikam nepozve. Jsem hodne samostatna, zajistena, vim co chci a uz jsem o sobe slysela, ze na chlapi pusobim jako neco na co nemaji. Coz nevim, kde vidi. Ja se vidim jako normalni zenska. Ale muj dotaz jsem psala hlavne proto, jestli to nektera z vas resila jinak nez cekanim na toho praveho. Protoze Jak jsem jiz psala, cekat nechci. Navic to ani nemuzu distar z hlavy jinyma vecma. Uz takhle jsem kazdy den aktivni 19 hodin, abych zamestnala svoji hlavu a nic nepomaha.
Boze, Jen doufam, ze to neznelo nejak nadrazene 🙈 jen sdeluji to co slysim ja a to co citim

flamarion
9. bře 2017

Ahoj. Úplně tě chápu a cítím s tebou...Já bych to v tom věku kolem třicítky už neviděla tak úzkoprse co se týče délky vztahu - myslím, že po roce už bych se odvážila do toho jít...Říká se, že první euforická zamilovanost začne pomaloučku opadat po 6 měsících vztahu a zhruba po roce už začínáme na partnera nahlížet objektivněji...Ze strany chlapa mi přijde jako neuvěřitelné sobectví nechat ženskou v iluzi, že rodina bude a pak jí třeba po osmi letech oznámit "sorry jako, já se ještě necítím/já děti vlastně vůbec nechci/já odcházím za lepším", protože nám na rozdíl od nich ten čas ubíhá nemilosrdně. Chlap může teoreticky plodit i v sedmdesáti (ne že bych to považovala za nějak rozumné rozhodnutí, ale zkrátka ten pocit, že rozeseli své geny si můžou naplnit takřka kdykoliv...My ženy ne.). Chápu, že touha po dítěti je silná a dokáže člověku zatemnit racionální uvažování...Pokud budeš hledat partnera urputně, za každou cenu, vlastně jako takového dárce genetického materiálu, nemusí to dopadnout vůbec dobře. A hlavně - jakmile chlap vycítí, že se na něj v nějakém ohledu tlačí, má tendenci zdrhat jak žíznivá čára...Ovšem já bych nedokázala akceptovat, že budu bez dětí jen proto, že se včas nenašel vhodný partner. Neříkám, že si má ze mě někdo brát příklad, ale pokud bych dosáhla nějaké kritické hranice dejme tomu 35 let a vhodný partner by byl stále někde za horizontem, prostě bych si to zařídila bez tatínka (patrně formou nějaké letmé známosti založené čistě na sexu)...

petruska090686
autor
9. bře 2017

Ja si proste myslim, ze neni tezke aby na tu otazku chlap nedokazal odpovedet I pokud tu slecnu teprve poznava. Myslim, ze i chlapi dokazou rict, nechci deti, chci deti, ale az za par let a nebo ano chci a take v blizke dobe. A jestli s Tebou, Tak to se teprve ukaze. Aby ani on a ani ona neztraceli cas. A potom se ukaze, zda jim to bude klapat.

flamarion
9. bře 2017

@petruska090686 Jenomže chlapi jsou zvláštní živočišný druh a oni nemají ve zvyku tyto věci takto analyzovat, nemají rádi pocit, že je někdo někam tlačí, že po nich chce závaznou odpověď...Rádi nechávají věci plynout - až to přijde, tak to přijde...Na jednu stranu je to pochopitelné, protože oni mají opravdu daleko více času než my...Pokud na chlapa vyrukuješ na třetím rande s tématem typu ženitba, děti, rodina apod., zalekne se...Já osobně bych tak první 3- 6 měsíce vztahu nechala tato ožehavá témata úplně na pokoji...

eviicka
9. bře 2017

@flamarion seznamovala jsem se na seznamce, nevyrukovala jsem s tím na třetím rande, ale ve třetím mailu 😀 (no a světe div se, taky se občas stalo, že s tím vyrukoval ještě dříve ten chlap). Ono totiž, když je ženské 30+ a je bezdětná, tak se už jen podle základních informací předpokládá, že to buď tak má, anebo že není rodinný typ. Samozřejmě taky záleží, jak se to podá 🙂. Ale to jsou fakta, přes ty nejede vlak.

eviicka
9. bře 2017

@petruska090686 ne že by mě to nenapadlo, ale neřešila jsem to jinak, čekala jsem a pomáhala tomu skrze tu seznamku (kde se pak ten pravý našel). Sama v sobě jsem měla limit 35 let (poštěstilo se dříve), ale vím, že ani po té 35 bych neměla odvahu to udělat jinak. Jednou mi jedna kamarádka, co se zabývá kartami a tak, řekla - pokud děti máš mít, tak je mít budeš - věřila jsem tomu a podvědomě se připravala i na variantu, že jednou zkrátka můžu bezdětná zůstat (no on ani ten chlap bohužel není záruka že dítě bude).

budilinka
9. bře 2017

@petruska090686 Naprosto Ti rozumím. Ale máš ještě dost času 😉 Ja začala panikařit ve 35... svobodná, bezdětná, bez partnera. No a protože nebylo žádné zrno, ale samé plevy, rozhodla jsem se jít do toho sama, takže se mi ve 37 narodilo mé první a taky poslední vymodlené dítko. Je to těžké netlačit na pilu při výběru partnera, protože biologický orloj bije na poplach. Chlapi se většinou závazků bojí, proto není dobré ani na prvních schůzkách zmiňovat téma rodina. I když jsou třeba i tací, co už by rodinu také rádi, pokud už mají nějaký věk. Držím Ti pěsti! Zabývej se sama sebou, přestaň chlapa aktivně hledat a užívej si života. To se pak často ten pravý objeví. I když je mi jasné, že v podvědomí ten orloj bije stále ☹

bledulka84
9. bře 2017

@petruska090686 ono někdy i to, že muž řekne"no možná někdy za x let, teď si to ještě nedokážu představit" taky nemusí vždycky platit. To mi ten můj úplně na začátku taky tvrdil, po 4 měsících jsem ho po návštěvě na gyndě postavila před hotovou věc, že ze zdravotních důvodů bych měla co nejdřív otěhotnět a on souhlasil. Ano, měla jsem štěstí, někteří by cukli, ale zase kdybych dala na to, co napřed řekl, tak bych třeba dítě neměla doteď.
Na druhou stranu, nesmíš mít na chlapy extra nároky, v tomhle věku už jsou "přebraní" a ti volní už mají svoje nešvary, který jen tak neodnaučíš, mladší se většinou vázat nechtějí.
Já měla štěstí, že jsem potkala o 7 let staršího chlapa bez závazků, takže už taky neměl extra na co čekat (druhátko dostane k 40tinám).
Zkus i nějakou seznamku, některé mají i kolonku o co tomu dotyčnému jde, takže "flirt" můžeš hned odfiltrovat.

petruska090686
autor
9. bře 2017

Holky ja jsem snad na vsech seznamkach, protoze me jinak nikdy zadny chlap neoslovil. Vylozene aktivne nehledam, vzdy cekam kdy si padnu s nekym do oka. A uprimne, chlapu co by o me stalo a udelalo mi dite je dost, ale.... to je takova tragedie....ze bud je to vek 50 a vic a nebo mamanci a nebo chlapi co jim smrdi prace, zadany a nebo takovy, ktery me naprosto nepritahuji. Ale v realu me nikdo neoslovi. Pokud nezacnu ja, Tak ani tuk.

amabilis
9. bře 2017

@petruska090686 A opravdu to neuspícháváš? Ono lepší ztratit několik měsíců oťukáváním, než na chlapa hned vybalit, že chci brzy děti. Oni se bojí zodpovědnosti, ale pokud jim onu otázku položíš až ve chvíli, kdy jsou alespoň dostatečně zamilovaní, taky se na to pak koukají jinak. Jinak ve třiceti není dneska nic ztraceno, takže být tebou, radši chvilku otázku ohledně dětí nechám spát. Většina lidí ty děti chce a v dnešní době mít dítě i třeba ve 35 letech, je zcela normální. Já svoje poslední dítě měla ve 37 (první v 31), mám kamrádku, která měla dítě ve 42 letech. A podle toho, co tu píšeš, tak v tom možná bude zakopaný pes. Ochota chvilku počkat se totiž vyplácí. Zkus si to představit, když teď odradíš chlapa, který chce děti tak řekněme za tři roky a toto uděláš s každým, tak za tři roky zjistíš, že děti pořád nemáš a přitom s tím prvním byste se k nim třeba i propracovali. Takže bych možná ubrala na té urputnosti, ačkoliv jí chápu, pro mě jsou děti taky alfa a omega a dost těžce jsem nesla, že můj přítel chtěl děti mnohem později. Ale vyplatilo se počkat, dodnes jsme spolu, jsme manželé a máme spolu tři krásné děti.

budilinka
9. bře 2017

@petruska090686 Jsem názoru, že kvalitní chlap se na seznamce nenachází. Zkus rozhodit sítě mezi přáteli a známými, to bys pak mohla mít i nějaké reference. Někdy třeba se i přátelství rozvine v lásku, když je konstelace a zajiskří to 😉

vanea
9. bře 2017

@petruska090686 Ahoj, mrzí mně tady ty situace, hrozně moc:( sama jsem chtěla miminko už docela brzy, vždycky jsem měla takový ten plán, že ve 24 už chci mít určitě první=) no z plánu sešlo, zahrabala jsem se ve vztahu 6 let a nic z toho...ale abych tě trošku povzbudila🙂 Dá se najít chlap, který to cítí podobně...s manželem jsme se seznámili před 3 lety, a víceméně už po půl roce jsme začali dost vážně na toto téma diskutovat.. nejdřív jen tak "lážo plážo", abych ho taky nevyděsila...ale když jsem viděla, že není proti, tak jsem mu sdělila, že do 30 chci mít dvě děti...tak nějak jsem do té konverzace zahrnula to, že nejsem typ ženské, která by čekala s partnerem 5 let, jestli z toho něco bude, že s bývalým jsem se načekala až až...a že na to nemám čas, že svůj život prostě vidím jinak🙂 kupodivu neutekl, ale souhlasil:D Takže jsme měli od začátku vyjasněno, že děti budou brzy=) V létě jsme se brali, teď čekáme první, bude mi 27. Mám mírný skluz od plánu, ale myslím že se to dá =) Stačí najít někoho, kdo tě bude mít opravdu rád, s kým si sednete a nebude potřeba řešit nevyzrálost chlapa, nebo jeho druhou mízu...teď už "jen" se najít🙂 budu moc držet palce 🍀 za mně je být upřímná ohledně toho co chceš nejlepší taktika ;) protože tak eliminuješ chlapy, se kterýma to nemá cenu a budou to jen oddalovat=) a ty s něma budeš ztrácet čas=)

vanea
9. bře 2017

jinak souhlasím s tím, že na seznamce se moc normálních kusů najít nedá...většinou jsou tam zoufalci, kteří mají v nějakém aspektu života problém...tudíž si nemůžou najít vztah, potažmo si ho udržet...a bohužel to ženská kolikrát odhalí až za dýl, čímž jenom ztratí čas...lepší chodit na nějaké kulturní akce, sportovat, lézt třeba na stěnu =) chodit kreslit, plavat, na brusle...když padneš někomu do oka, určitě samostatně sedící ženskou osloví ;)

petruska090686
autor
9. bře 2017

Holky ja dekuji za rady, ale ja nejsem na seznamce proto, ze bych tam chtela byt. Jsem tam proto, ze proste v realnem svete me chlap neoslovi.
A s tim casem, ja jim dam cas. Rok dva, ale proste potrebuji vedet, ze deti chce.
A i ja znam spoustu zenskych co maji deti po 35 a neberu jim to pokud jsou stastne. Ale Jak rikam, ja Tak pozde deti nechci. A pokud to nevyjde, Tak za rok proste najdu nekoho, komu nereknu ze neberu prasky.

vanea
9. bře 2017

@petruska090686 tady ty věci si s normálním chlapem můžeš vyjasnit klidně po půl roce vztahu🙂 když to nebude mladý zajíc ve věku 25, ale bude mu třeba 35, tak by nikam pláchnout neměl..a pokud by pláchnul, nebo se vyděsil, tak to byl nevyzrálý vůl a stejně by to pak oddaloval🙂 ale pochopitelně...nedá se to aplikovat hromadně, takže i výjimky jsou=)

vanea
9. bře 2017

jinak je smutné, že jsou chlapi takové "bačkory" občas...co se bojí oslovit ženskou :X kam to ten svět spěje..

fallingstars
9. bře 2017

Ono je hezký, že řekneš, že už čekat "prostě nechceš", ale člověk jednak jaksi není samosprašný a jestli uvažuješ o tom, že na někoho ušiješ habaďůru, pak se nezlob, ale nemám slov...někdy je mi těch chlapů docela líto.
Zcela na rovinu mi Tvůj přístup nepřipadá úplně košer, je to o tom "já ale chci a chci to teď" a to prostě musí odradit každého, protože tohle z Tebe musí být cítit na sto honů, i když si možná myslíš, jak na to netlačíš...takové to "nehledám chlapa, ale dárce", to je vyložený afrodiziakum...🙄

vanea
9. bře 2017

@fallingstars souhlasím s tím, že to "uklohnění" si mimča bez vědomí toho chlapa..no comment, ale doufám, že to snad nemyslela moc vážně...jinak bych to zakladatelce moc přála, ženská co si přeje děti a nemůže...toho je mi hrozně líto, možná jsem teď trochu větší cíťa:D chtělo by to řešit i problém v sobě, nějaký tam může být , když ty vztahy pořád nevychází...jedině že by fakt měla velkou smůlu :/ hlavně jednat na rovinu....vyhne se tak zklamání ona i potencionální partner...

koncita
9. bře 2017

@petruska090686 vyprdni se na netové seznamky a zkus seznamování na způsob "rychlé rande". Když nic jinýho, tak je to děsná prča a je tam vysoká pravděpodobnost, že najdeš 🙂
http://www.rychlerandepraha.cz/
https://www.seznamovacivecer.cz/
http://www.extra-rande.cz/
https://www.rychlyrande.cz/
https://www.smart-dating.cz/

a spousty dalších. Doporučuju z vlastní zkušenosti. Má to obrovskou výhodu v živém setkání, nemusíš se bát odmítnutí, je to anonymní a vidíš za jeden večer třeba 8 chlapů a hlavně - všichni tam jdou za tím stejným účelem
🙂🙂😉

koncita
9. bře 2017

@petruska090686 a kdybys chtěla vědět úplně konkrétně, jak to tam chodí, tak napiš 😀

petruska090686
autor
9. bře 2017

Myslela jsem to naprosto vazne. Takze kdyz chlap nechce, Tak to mam respektovat, ale pokud ja chci, Tak jim to muze byt jedno. No tak v tomhle se na tom neshodneme. A pokud to udelam, Tak verte, ze on uz o me neuslysi, takze se ani nedovi, ze je tatinkem. A jinak jsem zapomnela rict, ze ja neziji v ČR. Kvuli nepovedenym vztahum jsem z CR odletela. Ale nakonec je to vsude stejne. Akorat tady mi cely rok sviti slunicko

fallingstars
9. bře 2017

@petruska090686 Tak jestli je pro Tebe v pořádku pořídit si dítě bez vědomí jednoho z rodičů, tak je to dost úlet, a nepůsobíš na mě vůbec vyzrále, spíš jak malá holka, co chce panenku právě teď... Pořád nechceš pochopit, že oni by třeba dítě chtěli, ale ne okamžitě a dle Tvého rozpisu. Vztahy jsou o kompromisech, ale kompromisy se lépe dělají, když někoho víc poznáš, než když někoho postavíš před hotovou věc. Fakt doufám, že Ti žádnej chlap nenaletí, protože ani mu nedát možnost jednak o dítěti rozhodnout a pak o něm aspoň vědět, to je teda s prominutím hlína...teď budu asi hnusná, ale tak nějak podle toho, jak se prezentuješ, začínám chápat, proč Ti ty vztahy asi nevychází...a s tímhle přístupem jen tak nevyjdou...

vanea
9. bře 2017

@petruska090686hhm tak to je docela smutné...ty nic respektovat nemusíš, ty můžeš ze vztahu slušně odejít a nemusíš přece nikoho využívat... každý člověk má nárok na to, zařídit si život tak jak chce on přeci...to že ty děti chceš a on ne, tak prostě spolu nebudete no...on zas nemusí respektovat to, že ty ty děti prostě chceš...jako jasně, je to naprd...ale život není vždycky fér..chce to najít správného chlapa..

petruska090686
autor
9. bře 2017

@fallingstars prominte, ja o diteti nikdy nemluvila, zacala jsem vloni. I presto, ze touha je tam od 25. Ale vsude jsem slysela, hlavne netlacit na pilu. Nedelala jsem a kde jsem. A na co mam cekat? Az se za deset let nekdo objevi a rekne ja chci dite, ale ja uz nebudu moct a on me nakonec opusti kvuli zenske, ktera mu to dite da? A ja zustanu sama. O to opravdu nestojim.
Jsem po operaci tezkych predrakovinnych zmen, narodila jsem se s chronickym zanetem mocaku. A i muj doktor mi rekl, ze ja bych cekat nemela, pokud chci miminko. Odsuzujte az teprve potom, kdyz toho cloveka poznate. A nebo nesudte vubec, Protoze jeho zivot nezijete a nevite co vse ho k tomu vede.

petruska090686
autor
9. bře 2017

@vanea A presne o tom mluvim. Ze ja jako zenska mam respektovat, ze on deti jeste nechce, ale on nemusi respektovat, ze ja jiz ano. Ja to chapu, on muze plodit jeste za 30 let, ale ja ne.