Vadí při braní Utrogestanu alkohol?

90bobisek90
3. zář 2017

Dobry den,
dnes jsem si vzala prvni tobolku utrogestanu a uz po hodine se mi silene motala hlava.Je lepsi to brat vaginalne?Cetla jsem,ze bych mela potom tak hodinu lezet,aby to melo nejaky ucinek,je to pravda?Hned rano odchazim do prace,tak by to nebylo realne. Jeste jsem se chtela zeptat na alkohol. Jdeme na svatbu a v te dobe budu brat utrog a chtela bych si tam dat aspon vino.Myslite,ze to nebude vadit?Nebo radeji se alkoholu uplne vyhnout. Dekuji

j.a.n.i
3. zář 2017

@90bobisek90 Zkušenosti nemám, ale ohledně toho ležení není nic jednoduššího, než si nařídit budík o hodinu dříve, zavést ho a pak normálně na čas vstát...

hanyas
3. zář 2017

@90bobisek90 ahojky, utrose za sebou mam hromadu. Lepsi je zavadet vaginalne, minimalizujes tim nezadouci ucinky. Je lepsi, kdyz muzes potom chvili lezet, ale kdyz jsem treba byla po embryotransferu a chodila do prace, mela jsem zavadet 2-2-2, takze jsem normal zavedla a hned fungovala v praci dal. Zadny lezeni. Telo si z nej pry vezme, co potrebuje i tak 😉 a kdyz budes zavadet, nemusis resit ani alkohol, nic. Jen doporucuji intimku - zbytek utrose "vyjde" ven, tak at nemas "neporadek" v kalhotkach 😉

90bobisek90
autor
3. zář 2017

@hanyas to jsem potrebovala vedet. Moc dekuji 🙂

mandlicka25
3. zář 2017

@90bobisek90 Ahojda, s utrošem mám bohaté zrušenosti, poslední rok jsem ho brala s pauzami pořád a teď co jsem těhotná jsem brala šest tabletek denně 2-2-2. Nikdy jsem je nepolykala, lepší je zavádět, protože ti po něm nebude špatně a hlavně vyginálně mají vyšší účinek. Ležet hodinu je nesmysl, mluvila jsem o tom s doktorem ideál je 15 min a to stačí. Já to vždy dodrželovala ráno a večer a odpolko v práci jsem fakt neležela, ale ráno a večer to není problém. Hlavně na co pozor při zavádění tak hlavně na čisté ruce kvůli infekci. Hlavně těď jak čekám miminko mi o tom doktor pořád mluví a já jsem fakt jak blázen a drbu si je, až mám docela vysušenou pokožku, co na rukách neznám. Já alkohol nepila, protože jsem ho brala, protože jsem chtěla právě otěhotnět, ale když si dáš nějaké víno, tak kvůli utrogestanu ti špatně nebude 🙂. Snad jsem pomohla!

90bobisek90
autor
3. zář 2017

@mandlicka25 taky bych rada miminko,ale potrebuji upravit menstruaci a mit ovulaci,kterou nemam..pry to bude nejakou dobu trvat.A na svatbe se mi moc nechce nikomu vysvetlovat,proc nepiju,tak jsem se radeji chtela zeptat,zda to nevadi,takze moc dekuji za info 🙂 a gratuluji k miminku 🙂

90bobisek90
autor
5. zář 2017

Ještě bych se ráda zeptala, napadlo mě to před chvílí, proto jsem ještě doktorce nevolala. Balení utrog. mám jen na měsíc, ale četla jsem, že ho holky berou pravidelně. Na kontrolu mám přijít klasicky až za půl roku, dá se tedy v lékárně koupit i bez receptu? A myslíte, že je nějaká šance, že by mi mohla začít ovulace už po prvním dobrání utrog.?

gabcat
5. zář 2017

@90bobisek90 Volně prodejný určitě není.

hanyas
5. zář 2017

@90bobisek90 utrogestan jedine na recept 😉

90bobisek90
autor
5. zář 2017

Aha, aha...tak to si zítra zavolám a pozjišťuju, co a jak, děkuji 🙂

90bobisek90
autor
13. zář 2017

Holky,opet mam dotaz. Jsem 22DC,jeste jsem nedobrala utrog a uz se mi dostavila menstruace,je to normalni? Cekala jsem teda,ze prijde pozdeji.

hanyas
13. zář 2017

@90bobisek90 ahoj, utros by MS mel udrzet. Ja kdyz jsem ho brala na upravu cyklu, tak jsem behem uzivani max spinila. Prava MS dorazila vzdy az po vysazeni, tak s tim ti bohuzel neporadim...