Utrogestan - máte zkušenosti s užíváním?

saryn
10. pro 2012

Milé maminky, nebo snažilky, braly jste nebo berete utrogestan? Otěhotněli jste s ním, nebo snažíte se? Prosím o Vaše zkušenosti

vlajka1
26. bře 2014

Holky a jak to je s tehotenstvim, kdyz se Utrogestan vysadi? Myslim hned na zacatku. MS mela prijit v utery, zatim se nic nedeje, vcera na testu nic nebylo. Tak kdybych byla tehu, jestli vysazeni nezpusobi casnou ztratu v pripade hodne ranneho tehotenstvi. Nevi nekdo? Diky 🙂

nolies
26. bře 2014

@vlajka1 To nezpůsobí, neboj. U mě to bylo tak, že jsem ho brala 16-25 den a v 29.dne jsem zjistila, že jsem těhotná. Od toho 29. dne jsem ho začela brát každý den. 🙂

vlajka1
26. bře 2014

@nolies dekuju za uklidneni 🙂 v patek zkusim test znovu pokud MS nedojde a kdyztak zase nasadim. To se mi ulevilo 🙂

nolies
26. bře 2014

@vlajka1 Tak přeji, aby byl pozitivní 🙂) Taky ho teď beru na otěhotnění, snad mě MS taky nedorazí 🙂

rozaruska
27. bře 2014

Ahoj holky, jestli můžu vstoupit do diskuse, tak mám otázečku🙂 Taky beru první cyklus Clostil a Utrogestan, v neděli jsem vzala poslední Utroš a ms stále nikde, nevíte kdy by měla dorazit? Podotýkam že tt je negativní☹

nolies
27. bře 2014

@rozaruska Ahojky, MS by měla přijít do 2 až 3 dnů. Zkus počkat ještě týden, jestli to bereš první měsíc, tak se to mohlo opozdit. 🙂

berduska1
30. bře 2014

Ahojky, beru Utrogestan 2. cyklus, v prvním jsem MS dostala jestě během užívání (7. den užívání-beru 10) a ted jsem ho dobrala v pátek, je neděle a pořád nic.. test je negativní.. asi mám ještě počkat, že jo? díky 🙂

nolies
30. bře 2014

@berduska1 Ahojky, já jsem ho dobrala ve čtvrtek a zatím taky nic 🙂 Test jsem si ještě nedělala, počkám týden.

berduska1
30. bře 2014

@nolies
Pak mám brát clostil.. tak uvidím🙂

nolies
30. bře 2014

@berduska1 Tak zkus ten testík za dva dny, to už by mělo být jasno 🙂

adelkauz29
11. dub 2014

@saryn ahoj, já z něho moc nadšená nejsem, beru ho cca 11 dní a z těch vedl. účinků se můžu zbláznit 😒 nejhorší jsou ty nálady je to jak počasí buď bych furt bulela a lituju se že je mi smutno pak mám zase vztek, hrůza. Je to má první zkušenost s utrošem tak doufám že i poslední, že se zadaří a já budu moct manžu uklidnit tím že už od teď se mnou budou cloumat jen hormony těhotenský 😉

vevevee
30. kvě 2014

Ahoj holky, prosím vas nestalo se nekomu že mu utrogestan nezbral? po doužívání sliznice vysoká pouze 4 mm a menstruace nepřišla, by mi nasazen tedy duphaston jeslti zabere...hormonalni profim mam ok

hankamisa
30. kvě 2014

ahojky. beru utroš 2*denně. ted to vypadá,že by se mohlo zadařit. nemám raději jeho dávku navýšit pro jitotu na 3* denně abych pomohla udržení ? mám nízkou sliznici,po ovulaci 6mm.
http://www.womenzone.cz/uzivatelka/hankamisa/gr...

wendy99
4. čer 2014

Ahojte holky, jsem tady na této stránce poprvé, a měla bych na vás otázku 🙂 Beru utrogestan už 4 měsíce první jsem to brala 15. den MS po dobu 10dní a ted mi to doktor změnil a 4 měsíc jsem ho začla brát 20. den MS po dobu 5 dnů a vždy 2x deně, a právě tento měsíc, jsem ještě MS nedostala, zatím jen 3 den. Snažíme se o miminko, ale tt byl negativní, myslíte, že se mi to zpozdilo jen kvůli posunu těch prášků? Nebo by se konečně mohlo i zadařit 🙂 Moc vám děkuji za odpověd 🙂

jana123123
9. čer 2014

@lusicka ahoj ja tes beru utregestan na udzeni miminka jsem na uplnem zacatku ja jsem totis po insiminaci me rekli spise zavadet do pochvy je to pry lepsi ucinek a co se tyce toho ja to beru dve rano a dve vecer a ucinky jsou takove ze mi je spatne a obcas se mi pota hlava a jeste ktomu nespavost vecer nebo se vyspim prez den kazda zena ma jine vedlejsi ucinky a jinak na to vse reaguje

michamicha
9. čer 2014

já ho brala celý první trimestr (taky po IUI) a měla jsem šílené problémy s výtokem a kvasinkama, dole mě to pálilo jak čert, ale byla jsem doktorem ujištěna, že to musím vydržet (skoro celé těhotenství jsem i slabě krvácela), posléze jsem zjistila, že utrogestan obsahuje olej ze sóji a z podzemnice (arašíd) a na obojí jsem alergická ☹ takže i na toto pozor, od té doby čtu složení na všech lécích, které musím brát...

lusicka
10. čer 2014

@jana123123 já po nem byla hrozně unavená a občas mi bylo špatně i od žaludku. Brala jsem ho i v 27 tt na udržení těhotenství.

jana123123
10. čer 2014

@lusicka no ja to mam taky na udrzeni a jsem na uplnem zacatku

keeshka
10. čer 2014

brala jsem ho na udržení po IVF, do 11tt. No únavu jsem pociťovala hned od začátku, takže to si myslím, že bylo po utrogestanu, teď už je únova jiného původu. Jediné co mi vadilo, bylo, že jsem ho zaváděla a prostě vytékal. Jiné problémy jsem s ním neměla 😉

jana123123
10. čer 2014

@keeshka ahoj no me tes vadi kdys hp zavadim tak asi polovina vyteka tak musim nosit intimku a jeste k tomu jsem hodne ospala no ale jinak to jde da se to prezit co by zenska neudelala kdys chce miminko ze

tesero
11. čer 2014

Tak ja ho nejprve brala 3x denne, polykala jsem ho. Bylo mi z nej ale desne zle. Cely den zaludek na vode, vsechno mi smrdelo, porad jsem spala. Po 2 tydnech jsem to rekla doktorovi na kontrole, skoro mi nadal, ze jsem mela prijit driv, ze jsem se zbytecne trapila. Zacla jsem to uzivat vaginalne a vse v poradku. Nevolnosti ustaly, jen ta unava, ale ta se da prezit. Ted ho uz neberu a i ta spavost presla 🙂

keeshka
11. čer 2014

@jana123123 tak tak, měla jsem stejné problémy a řešila stejně, ale jak píšeš, co by člověk neudělal a tohle je vlastně maličkost 😉

jana123123
11. čer 2014

@keeshka no prave a jinak gratuluji k miminku prosinencovi

sykorkaa
11. čer 2014

Zavadim 2x denne do 12 tydne.

hankamisa
22. črc 2014

Ahojky. beru utrogestan 18–25dc s tím, že mi ms dojde 3–4den po vysazení. když ho budu brát o dva dny déle (do 27dc) posune se mi i ms o ty dva dny později?

jde o to, že mi ms vychází na sobota a neděle. tudíž ovu bude sobota nebo neděle za 13–14 dní po ms. jenže dr. tam je až od pondělí (15dc) po ovu a já bych nerada ovu prošvihla, protože musím chodit na pregnyl, folikuly totiž samy nepraskají a k cizí dr. jít nechci. nerada bych propásla cyklus.jsem po hydrolaparoskopii a chci zkusit štěstí. takže kdyby se mi ms o dva dny posunula později tudíž by se posunula i ovulace akorát na dny kdy se dr. vrátí z dovolené.

nikolavojtackova
30. črc 2014

Ahojky,
Chtěla bych se zeptat, po jak dlouhe době Vám začali vedlejší účinky u Utrogestanu? Je možné, že ho uživám druhý den 2x1 prášek a jsem po nem unavena a mam návaly horka?
A jen tak pro info,povedlo se někomu otěhotnět hned při prvním nasazení Utrouse?
Dekuji moc za odpovedi.

hankamisa
12. srp 2014

nevíte jestli utrogestan nebo pregnyl může zvýšit bazální teplotu?

sluniiitkooo
18. srp 2014

Ahoj holky, prosím nemáte některá zbytečnou krabičku Utrogestanu? Špatně mi spočítali dávky a musela bych jet do centra jen kvůli receptu...Děkuji

gina85
30. srp 2014

Dobrý den jsem v devátém týdnu těhotenství, beru ultrogestan na udržení miminka, a jen by mě zajímalo, když produkuje ženský pohlavní hormon, jestli má vliv na pohlaví miminka? je to možné? brali jste ho někdo na udržení miminka? a co se vám narodilo chlapeček nebo holčička? připadá mi že by to možná mělo mít vliv když to produkuje ženský hormon asi se rodí spíše dívky?

gina85
30. srp 2014

@wendy99 měla jsem to samé, test jste si udělala moc brzy podle mě, mě se ukázalo až po 10dnech spoždění menstruace, že jsem těhotná a také jsem brala utorgestan