Utrogestan - máte zkušenosti s užíváním?

saryn
10. pro 2012

Milé maminky, nebo snažilky, braly jste nebo berete utrogestan? Otěhotněli jste s ním, nebo snažíte se? Prosím o Vaše zkušenosti

z_u_z_a_n_a_1988
11. kvě 2016

@janaaap ahoj, kdyz jsem brala utrogestan ja, tak jsem zadny potize nemela, ale doktorka me varovala, ze muzu zvracet, takze si myslim, ze motani hlavy je normalni..

pajula123
11. kvě 2016

@janaaap motani hlavy je vedlejsim ucinkem,ma dr. mi radila prave radeji zavadet spodem,pak jsou ty vedlejsi ucinky mensi

kika000
22. kvě 2016

Ahojky. Potřebovala bych poradit a slyšet názor. emoticon O miminko se snažíme již dva roky. Pan doktor my nasadil utrogestan jelikož mám dlouhe cykly tak aby se to upravilo na 28. Do ze doby menstruace vždycky přišla sice az za dyl ale přišla. Utrogestan sem brala ted první měsíc po dobrani jsem čekala ze menstruace přijde do 4 dnu jak řekl doktor na caru ale neprisla tak sem šla po 10 dnech na gyndu aby se ji zeptala tam mi řekla po vyšetření ze na menstruaci to vůbec nevypadá a ze mi pichne vyvolávacku. Menstruace přišla za 5 dni ale nebyla to menstruace ale jen hnedy vytok. Jinak TT jsem si dělala než sem šla na gyndu a byl negativní. Nevím co si o tom myslet. Holky Prosím o radu 🙂 díky 🙂

merope
22. kvě 2016

@kika000 Mě utrogestan docela spolehlivě prodlužuje cykly. Prostě dokud ho beru, tak mi MS nezačne a potom přijde asi 4 dny po vysazení - někdy dřív, někdy později, podle toho, jak by ve skutečnosti měla přijít (když jsem brala utrogestan fakt dlouho, tak přišla dřív).

Slyším poprvé, že by se používal na zkrácení cyklu. Ale pokud ti to řekl doktor v CAR, tak by na tom něco mělo být.

kika000
22. kvě 2016

No on mi to dal aby se to upravilo přesne na tech 28 a právě mi řekl že jak to do beru ze za 4 dny to dostanu ale po tech 10 dnech sem šla na tu gyndu a tam mi pochla na vyvolani a po dalším týdnu jen ten hnedy vytok. Tak nevím co si o tom myslet. Protoze kdyby to bylo jen po tech praskáCh tak ete řeknu že se to asi někdy stane ale po Te injekci mi to přijde hodně divný.

kika000
22. kvě 2016

No on mi to dal aby se to upravilo přesne na tech 28 a právě mi řekl že jak to do beru ze za 4 dny to dostanu ale po tech 10 dnech sem šla na tu gyndu a tam mi pochla na vyvolani a po dalším týdnu jen ten hnedy vytok. Tak nevím co si o tom myslet. Protoze kdyby to bylo jen po tech praskáCh tak ete řeknu že se to asi někdy stane ale po Te injekci mi to přijde hodně divný.
@merope

merope
23. kvě 2016

@kika000 Skoro bych zvážila to zkonzultovat ještě s někým - třeba přímo s vlastním gynekologem.

werumka
23. kvě 2016

@kika000 To je celkem jednoduchý - pokud máš delší cykly, tak taky za delší dobu ovuluješ. Tj. za delší dobu doroste sliznice, uvolní se vajíčko... Pokud Ti nasadí před tou ovulací Utrogestan, tak sliznice není ještě tak vysoká, aby se po jeho dobrání měla šanci odloučit. Prostě není co by se odlučovalo. Pokud normálně ovuluješ, tak Utrogestan má smysl brát až po té ovulaci (na podporu žlutého tělíska a případně oplodněného vajíčka. Ale pokud ho začneš brát moc brzy, tak menstruace vůbec přijít nemusí. Na stejném principu fungují i gestagenní antikoncepce 😉

kika000
24. kvě 2016

@werumka no ale ja ho beru právě az po ovulaci :D sem asi nějaka divna :D

werumka
24. kvě 2016

@kika000 A kdy máš ovulaci? Jak dlouhé máš cykly?

kika000
25. kvě 2016

@werumka cykly mam cca 33 a ovulaci 12. A prasky začínám brát az 16.

werumka
25. kvě 2016

@kika000 Při cyklu 33 dní nemůžeš mít ovulaci 12.den 🙂 žluté tělísko má životnost max. 16 dní, pokud ho neprodlouzi těhotenství nebo třeba cysta. Takže ovulaci můžeš mít nejdřív 17.den cyklu (pokud bys měla tu fázi skutečně 16 dní. Spíš ale bývá dlouhá 14 dní. Upřímně, při cyklech 33 dní bych se na utrogestan zvysoka vykaslala. To není žádný dlouhý cyklus, to je úplně normální délka a tím utrosem si to akorát rozhazis.

nina8888
6. čer 2016

Ahoj holky mám dotaz určitě mi pomuzete, beru gynprodyl v lékárně mi ho dali místo utrogestanu tak a beru ho.od. 16-25dc ale mezi 22-25dc som chvilkami spinila ale len tak na intimku tak sa pýtam či to mam rátať ako ms alebo mam ms čakať?dnes 29dc. Ďakujem za rady

wercs
6. čer 2016

Taky se mi to stalo kdyz jsem brala utrogestan. Tři dny pred vysazenim jsem zacala spinit a jelikoz byl vikend tak jsem nemohla zavolat dr a zeptat se, tak jsem ho dobrala. Pak jsem se na to doktorky ptala a ta mi rekla ze jsem ho mela prestat brat. Brala jsem ho na úpravu cyklu.

nina8888
6. čer 2016

@wercs taky beru jen na úpravu cyklu.. A potom špinění keď si to dobrala si dostala ms alebo ako?

wercs
6. čer 2016

Ano, stale jsem špinila a asi za 2-3 dny po vysazeni se mi rozjela normalni MS.

merope
7. čer 2016

@nina8888 Já s utrogestanem MS nedostávám, maximálně pak mám příznaky jako bych ji už už už měla dostat a nic (jsem při prvním IUI s utrogestanem netušila, že prostě MS přijít nemusí a pořád poctivě brala a čekala, jak to teda bude - protože o těhotenských testech mi všichni říkali, že ty papírky nemusí být spolehlivé a tak).

nina8888
7. čer 2016

jo tak
@merope to je divne preco by mi to dal na skratenie cyklu ked nemusi prist ms riakal ze ked nedorazi do 35dc tak si mam dojit na vyvolavačku aby sme skratili cyklus ale tymto cyklom na to seru uz protoze mi to dela same spatnosti ... ale dekuji za skusenost...

maggie_
7. čer 2016

Ahoj holky, jenom se zeptám 🙂 beru teď Utrogestan, na srovnání cyklu, který jsem měla pekelně nepravidelný....
Víceméně, po 8 letech HA, jsem MS nedostala bez vyvolávačky... 😉 takže Beru Utrogestan od 21DC pět dní (ráno-večer), opravdu vysadím a do dvou dnů přijde MS...Paráda...Moje otázka ale zní, jelikož se snažíme o miminko s přítelem. Zda to některé z vás vůbec pomohlo k početí a hlavně, co se stane až Utroš doberu, myslíte, že tělo MS vyvolá bez prášků? (Jinak Utroš mám na tři měsíce - dva měsíce za sebou, jeden před sebou) 😉

jhoki
7. čer 2016

@maggie_ HA vyřazuje vaječníky ze hry, takže vajíčka nezrají. Utrogestan dělá opak, měl by vyvolat ovulaci. Já mám polycystické vaječníky, taky jsem chodila na injekce vyvolávaček. Když jsem nechtěla být těhu brala jsem HA, když jsem chtěla být těhu, brala jsem utrogestan. Jednou jsem otěhotněla po 2 měsících léčby utrogestanem, podruhé hned první měsíc. Dr. mi řekl, pokud neotěhotním do půl roku s utrogestanem, že nasadí clostilbegyt.

merope
7. čer 2016

@nina8888 A nemáš ho nějak v pravou chvíli vysadit?

werumka
7. čer 2016

@jhoki Utrogestan opravdu ovulaci nevyvolává 🙂 akorát ukončí cyklus, pokzd v něm k ovulaci nedochází. Ale jako podpora ovulace... To tak ne.

werumka
7. čer 2016

@jhoki Jinak vyvolavacka je koncentrovaný progesteron. Tj.to samé, co Utrogestan.

nina8888
8. čer 2016

@merope no jo beru od 16-25dc... Teď som v 22DC spinila a 2dní a to bolo asi vše lebo už som 31DC tak neviem co bude dnes du k dr na konzultaci kvůli výsledkům všem tak uvidíme co řekne... A jinak nepibera sa po tom gynprodyLe a utrosi?

maggie_
8. čer 2016

@jhoki_ Děkuju moc, tak snad to pomůže, už 9měsíců se o miminko snažíme a pořád nic, teď jsem po dvou měsících léčby s Utrogestanem, tak budu doufat, že mi to pomůže, stejně, jako tobě 😉

merope
8. čer 2016

@nina8888 Já "po utrogestanu" šíleně přibrala, tak jsem to konzultovala s MUDr. v CAR a odpověď je, že utrogestan sám o sobě vůbec nezpůsobuje nic jako přibírání, ale zvyšuje chuť k jídlu. Tzn. moje doporučení je si při tom hlídat váhu a příjem potravin. Jinak ještě navíc jak jsem po utrogestanu unavená, tak tělo by chtělo i "honit energii".

nina8888
8. čer 2016

@merope nooo to ja mam proste problem lebo je to divne ze priberam jidlo to jim vzdy opatrne ale hlavne som u toho začala hodne behat a vaha misto klesani furt pomalu pri tech praškach stoupa som s toho nestastná a to beham i 2x denne 5-10 km a kde nebeham tak jezdim na kole a k tomu cvicim nohy a bricho tak nevim .... nerada bych byla jak prase....

merope
8. čer 2016

@nina8888 A zkontrolovala sis i rozložení váhy? Pokud jsi začala skutečně sportovat a nabírat svalovou hmotu, můžeš vážit víc a mít mnohem lepší postavu. Jinak každé hormony ti mávou s rovnováhou v těle - rázem je vnímání mnoha věcí jiné. Jíš pořád pravidelně? A pokud jsi začala sportovat - upravila jsi jídelníček na sport? I to může mít vliv. Jinak nevím.

gabina_37
12. čer 2016

Ahoj holky, zavadim Utrogestan, zitra jdu na embryo transfer a dnes se objevil bily vytok, může to být z toho Utrogestanu?

itworks
12. čer 2016

@gabina_37 no jasně,ze je to z utrogestanu, vždy něco vyteče,nevim kolik ho beres, ale vůbec to neres. Ráno pred transferem by jsi ho měla raději polknout,at je čípek čistý. Držím palce, já bych měla jít na KET v utery 😃