Utrogestan - máte zkušenosti s užíváním?

saryn
10. pro 2012

Milé maminky, nebo snažilky, braly jste nebo berete utrogestan? Otěhotněli jste s ním, nebo snažíte se? Prosím o Vaše zkušenosti

brsh
29. pro 2013

@lusicka je to jedno 🙂 Mně po něm bylo blbě, takže jsem zaváděla....a to jsem byla sice ochrápaná, ale nebylo mi zle 🙂 Večer jsem dvě lupla a do čtvrt hodiny jsem byla tuhá 😀

1velrybka
29. pro 2013

@lusicka Já to taky brala 3 x denně, ale jsem na nemocenské a chce to po zavedení opravdu aspoň hodinu nevstávat, aby se to nedostalo ven. Někomu prý bývá blbě, když to polyká. Mně řekl, že kdybych s tím zaváděním měla velký problém, tak to můžu polykat, ale že zavádět je to lepší. Tak to udělej, jak píšeš, v práci polykat, jinak zavádět.

jana123123
29. pro 2013

LUSICKA ahoj je lepsi zavadet ale zalezi jen na tobe jak ho budes brat. Kdys ho zavadis tak se ti nebude vetsi motanice a nebude ti tolik spatne ale kdys ho budes polikat tak mas vetsi motanice a jeti spatne aspon umne to je tak taki ho uzivam na pripravuvu tehotenstvi tak preji hodne stesti ti preje jana 😉

holubing
29. pro 2013

Holky kdyz jste tehotne mely by jste utros jen zavadet.

lusicka
29. pro 2013

Moc moc děkuju, unavena jsem hrozne a spatne mi zatím moc není az na ranní nevolnosti spojene s tehu....Mam strach, abych nezavinila něco ani nechci domyslet. ..už máme i srdicko tak ať je to v pohodě

jana123123
30. pro 2013

Ahoj LUSICKO jestli mas teh. V poradku tak se nemusis obavat ze neco sevstana a nemnej strach 🙂

lusicka
30. pro 2013

@jana123123 Mám strach páč jsem před dvěma měsíci potratila a hned jsem těhu znova...... Ten pocit se mě sem tam zmocní,ale snažím se být v pohodě........Doufám,že utrouš mě podrží 😀 😀

jana123123
31. pro 2013

Tak nic nezvedej teskiho a davej jen na sebe pozor. A ekni svimi priteli nebo mandzelovi at te hycka 🙂 . Neboj se bude vse dobry ja us mam jedno dite menuje se matysek ale takiho nemam usebe. A ted se snazim o druhy mimco ale najak se nevede ja beru utrgestan na pripravu teh. Tak drzim palecky at se ti vse vydari a davej na se pozor LUSICKA 😉 🙂

missssacek
1. led 2014

Ahoj, mam takový dotaz. Jsem cca v 6. týdnu a plod je příliš malý a nemáme ani srdíčko. Je to moje první těhotenství. Dr. mi předepsala utrogestan pro podporu růstu plodu. Beru 1 denně a zavádím. Nemáte s tímto někdo zkušenosti, zda to opravdu pomůže?? Děkuji.

jana123123
2. led 2014

Ahoj holky da se poznat tehotenstvi podle toho ze mne boli v podbrisku a bolimne prsa dok za odpoved a uzivam utrgestan 🙂

andy2110
7. led 2014

@lusicka já Ti gratuluji k tehu!!! Protoze to je snad nejlepsi, co te po potratu muze potkat... nestihas ani uronit slzicku a uz jsi zase tehulka... uzivej si to a neboj! Bude vse ok!!! 😎 drzim pesti!

andy2110
7. led 2014

@jana123123 nejlepsi je asi chivlku pockat, a ve vhodnou dobu udelat tehu test... mas zpozdeni MS?

lusicka
7. led 2014

@andy2110 To je hezké moc děkuju,ale člověk po takové zkušenosti se více pozoruje.....ted dva dny slabě špiním a jsem z toho nervozní.......každý zabolení břicha je pro mě vyvolání paniky....... Já se vždycky těším na další návštěvu dr,kdy mi potvrdí,že je vše v pořádku a já budu v klidu 😀

pupim
9. led 2014

Ahoj holky,taky se musim sverit.Kvuli nepravidelnemu cyklu mi doktor nasadil utrogestan,po nem se ms dostavila za 30 dnu,dalsi cyklus bez utrogestanu trval 39 dnu,proto beru utr.znovu,posledni ms byla 7.12,utr.jsem mela brat od 19.12.,ovulace probehla podle bt 23.12.a do ted se ms nedostavila.Lutealni faze pry normalne trva 14-16 dnu
,u me uz 17 dnu i po utrogestanu. Dnes jsem to uz nevydrzela a zdelala tt a vysel negativní, tak tomu nerozumim.Je mi divne,ze i po utrogestanu mam tak dlouhy cyklus,kdyz by ji mel upravit ☹ Navic bt se stale drzi vysoko ,37,1, vcera dokonce 37,4..

pupim
10. led 2014

Graf BT

len3
30. led 2014

@pupim Pokud usuzuješ ovulaci jen podle bazální teploty, tak vůbec nemusela být 23. 12. Utrogestan (hormon progesteron) zvyšuje BT, takže tvoje křivka může vypadat jako ovulační,, i když ovulace vůbec neproběhne. Jinak řečeno, sledovat ovulační cyklus pokud bereš Utrogestan pouze z BT vůbec nemá smysl. Přidej sledování deložního hlenu a děložního čípku.

pupim
30. led 2014

@len3 Tak to bude pro mě problém, páč v tom nemám praxi 🙂

polodelfin
31. led 2014

Ahoj holky, ja jsem ve ctvrtem tydnu a protoze trochu krvacim, tak mi doktorka napsala Utrogestan, 3x denne polykat, ale ted koukam do pribaloveho letaku a zjistiju, ze bych si ho spravne mela zavadet, tak nevim, co si mam o tom myslet????? ☹

nolies
31. led 2014

@polodelfin Ahojky, Utrogestan můžeš polykat i zavádět. Já jsem ho polykala - je to jednodušší 🙂

polodelfin
31. led 2014

@nolies I v těhotenství?

nolies
1. únor 2014

@polodelfin jj i v těhotenství 🙂

janakropackova
7. únor 2014

Holky mám dotaz. 2x jsem potratila atd atd... to není důležité, ale chceme se pokusit znovu. Doktor mi řekl, že se mám ukázat jako těhotná. Minule mi to trvalo rok. Mám tu dvě krabičky utrogestanu. měla jsem je pro udržení těhu a nejsou vybrané. Mám hříšný nápad ho začít brát pro podporu otěhotnění, ale jak a kolik a hlavně kdy? Abych to ještě nepokazila. Štve mě, že jsem se ho chtěla zeptat, ale spěchal na sál k porodu a nestihla jsem to a volat mu nechci. Díky za radu.

nolies
7. únor 2014

@janakropackova Ahojky, přesně tohle taky teď řeším. Mám doma 3 balení. Vím, že se to má brát tak 2 až 3 dny po ovulaci a 3x denně po jedné. U mě to vychází v případě 25 denního cyklu od 17.dne.

janakropackova
7. únor 2014

Tak to bych měla začít brát zítra.

nolies
7. únor 2014

@janakropackova Mělo by ti to vyjít tak, že jak to po 10ti dnech dobereš, tak ten následující den bys měla dostat MS. Pokud už teda nebude na cestě miminko 🙂

a_lexa
7. únor 2014

@janakropackova Beru ho 15den MS po dobu následujích 10 dnů 2x denně 1tabletku. 😉 Takto mi to doporučila má Dr.

janakropackova
7. únor 2014

Moc děkuju. Jdu počítat 😀

pikvik1
13. únor 2014

Ahoj holky, co berete nebo jste braly Utrogestan - měly jste některá i v době jeho užívání pozitivní ovu test? Myslela jsem, že utroš tomu nějak brání, ale zkoušela jsem dělat ovu test 23DC, tedy 7. den braní a vyšel mi takhle....

85jana85
26. bře 2014

Prosím o vaše zkušnosti. Brala jsem utrogestan 16 - 26 den cyklu po jaké době vám přišla menstruace? Kolik měsíců jste utrogestan užívaly? Díky 🙂

nolies
26. bře 2014

@85jana85 Ahojky, MS jsem vždycky dostala 2 až 3 dny po dobrání. A brala jsem ho přes rok a půl kvůli otěhotnění. Teď jsem ho začala brát znovu.