Utrogestan - máte zkušenosti s užíváním?

saryn
10. pro 2012

Milé maminky, nebo snažilky, braly jste nebo berete utrogestan? Otěhotněli jste s ním, nebo snažíte se? Prosím o Vaše zkušenosti

farka
11. led 2015

@oldana u mě se z toho vyklubali // na testu 🙂

oldana
11. led 2015

@farka tak to moc gratuluju 😉 kéž by se u nás už taky stal zázrak.

martinalinda
13. led 2015

Ahoj holky, muzu se zeptat na par veci, zda s tim nektera nemate zkusenosti. Beru utrous 16-25dc, a najednou jsem zacala spinit, uz 23dc, tedy pred dobranim utrouse. Mela jste to nektera? Kdyz jsem ho dobrala, tak jsem stale mela ms, no a 3 den po dobrani uz to vypadalo, ze to bude ok, ze mi ms konci a ona se jeste vic rozjela...mam pocit ze to ma za vinu ten utrous..ale jsem takova nejaka nesva...protoze to neni standardni ms, jen slaba, bez srazenin...jen hlen a krev..trochu. Tak nevim, zda mam jit k dr. protoze zitra budu uz 6DC a porad ms je. Dekuji za radu.

lucinkalulu
13. led 2015

Já měla MS až jsem dobrala tak za cca 4dny...takže tohle opravdu nevím....ale radši zavolat Dr. ať se na to podívá a poradí.
Jo a teď mimo dotaz....kdyby jste měla některá zájem zbyly mě 2 nenačaté balení Utrouše a 1 balení kde je ještě asi 12 kuliček... 🙂

lukjak
14. led 2015

Ahoj. Já mám bohužel zkušenosti s utrogestanem takové, že mi ho doktorka předepsala na nárůst sliznice a zkrácení doby mezi menstruací. Po HA jsem to totiž půl roku nedostala , pak byl píchnut agolutin a dostala jsem to až za 10 dní a poté nasazen utrogestan. Mám brát 15 - 25 den (první den se počítá, kdy to poprvé dostanu, tedy první prášek se dává za 15 dní) To jsem si třeba myslela špatně, pochopila jsem totiž,že první den je když mi to končí, ale paní doktorka mě vyvedla z omylu. No a tak jsem si to vzala ten 15 den a v poho. 1-0-1 . 16 den jsem byla strašně ospalá, 17 den mě strašně bolelo břicho, 18 den braní sem to zase dostala!!! Tak jsem volala doktorce, že mě utrogestan po pár dnech vyvolal menstruaci. A ona na to, že to je hodně divné, že by pochopila, kdyby to bylo ke konci užívání, ale takto ze začátku se jí to nezdá. Tak mi řekla,ať hlavně nechám tělo opět odmenstruovat normálně a ať ten utroš při menstruaci vysadím. Menstruace byla silná , tak 7 dní. Měla jsem si zase odpočítat těch 15 dní od prvního dne, tzn za dalších 8 dní jsem začla utrogestan zase brát. a za tři dny jsem to opět dostala. Takže teď vůbec nevím. Nejdřív po antiko nemenstruju půl roku a teď 3* do měsíce, jak nějaká menstruační mašina :D Už jsem se objednala na další kontrolu. :-/

marsic
22. led 2015

Zdravím Vás, nemáte niektorá na predaj utrogestan? Na Slovensku je ho ťažko dostať.

hanka868
16. dub 2015

Ponukam 1 cele balenie Utrogestanu.

pupik1
26. čer 2015

Ponukam balenie Utrogestanu, Noresthisteronu a Duphastonu.

mashabazar
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
katjja123
15. srp 2015

Prosím poradíte mi. Jsem 22 DC a beru už sedmý den utrogestan, a začala jsem slabě krvácet, žádné bolesti nemám, ani příznaky menstruace. Setkali jste se s tím? normální mi to nepřijde :(

nany85
17. srp 2015

Mně se to stávalo když jsem ho polykala. Dostala jsem menstruaci už třeba 22DC a to v podobě špinění. Když zavádím tak vždy přijde klasická mestuace až po vysazení. Přijde mi, že když zavádím tak má na mě utroš silnější účinek. I doktorka říkala že je to možné, tak ať raději už jen zavádím.

ivetkavysocina
22. srp 2015

ahoj, prosím o radu, včera jsem krvácela a na pohotovosti mi dali utrogestan, jsem v 3 měsíci. mám ho užívat ústně nebo vaginálně? večer jsem si ho vzala ale šla jsem spát tak ok, dnes jsem ho vzala ústně a asi po hodině je mi divně, mdlo, jakoby mě brněli ruce....děkuji moc

dmklarka
23. srp 2015

Ahoj holky,chtěla jsem se zeptat.Dostala jsem Utrogestan na nárust sliznice a užívám ho 16-24 DC 1-1-1.Ovulaci mívám 21 den +-.Zajímalo by mě jestli ovulaci budu mít normálně nebo jestli se to nějak tím užíváním posune.Někde jsem totiž četla že se má užívat až po oluvaci,když se bere před tak se prý ovulace nedostaví.:? Podle OT ji budu mít asi zítra.A to užívám ten Utrogestan.Tak nějak nevím 😒

lzii
23. srp 2015

ahoj holky, ma nekdo zkusenost s clostikem a zaroven i s utrogestanem? cíostik beru 3ti cyklus nejdriv 1-0-0 a ted 1-0-1... a urogestan druhy cyklus 16-25dc .... snazime se pul roku a porad nic

dmklarka
23. srp 2015

@ivetkavysocina doporučuju zavádět,sice potřebuješ intimku ale žádné nežádoucí účinky nejsou 🙂

misul89
8. zář 2015

Ahoj holky, jsem po laparoskopii, museli jsme 3 měsíce počkat než se vše zahoji a teď se už 2 měsíce snazime. 3 měsíce (kdy jsme se nesměli pokoušet) jsem měla ovulaci pravidelnou. Pak jsem šla k doktorovi a ten mi napsal utrogestan,když se chceme začít snažit. Mám ho brát 16DC 10 dni. Od té doby poslední 2 měsíce nemám ovulaci. Cyklus mám celkem pravidelný - 28-30 DC. Myslíte, že utrogestan mohl způsobit, že teď nemám ovulaci? Za 3 dny bych ho měla vzít ale zvažují to. Děkuji za radu

majdalenka4998
22. zář 2015

Ahoj, doktorka mi zjistila nízkou sliznici a tak mi předepsala utrogestan. 17-24 den menstruačního cyklu jednu denně. Jak tu ale čtu tak berete mnohem větší dávky. Je možné že ta sliznice není až tak nízká když je to tak malá dávka?

moulinkaa
23. zář 2015

@majdalenka4998 Nevím, ale asi bych důvěřovala dr., měla by vědět, jakou dávku potřebuješ. Když tak se jí při příští návštěvě na to zeptej. Kdy tam zase jdeš na kontrolu?

dmklarka
23. zář 2015

@majdalenka4998 ahoj,mě ho taky psala na sliznici a když mi to psala tak se mě ptala i na váhu,a já beru 1-1-1..Možná to je i tím.🙂

majdalenka4998
6. říj 2015

Ahoj holky,poslední utrogestan jsem dobrala už před 8 dny a stále se nedostavila MS. Test jsem si dělala a negativní ☹ tady píšete že MS dorazí tak 3dny po dobrání je možný že se mi to díky utroušovi posunulo?

dzogobela
9. říj 2015

Děvčata, prosím o vysvětlení, asi bych se to tady někde dočetla, ale možná bude rychlejší, když mi to někdo nějak jednoduše popíše. Mám problém s MS a ovulací po vysazení HA. Doktorka říkala, že už je asi čas nasadit Utrogestan. Jak vlastně funguje a k čemu by mi měl pomoct? 🙂

ema373737
15. říj 2015

Ahojky mám otazecku, 3-7 DC jsem brala Clostil a 20-24 utrogestan ted to 32DC a 4 dny mám jen malé špinění a ms nikde 😨 . Co myslíte, mužu byt v tom? Ukázal by to teh.test?

nicolli
24. říj 2015

Ahoj a dobry den
, beru Utro. usty. A musim rict ,ze jsem jedna z tech citlivejsich ,byt to mam jen na upravu ciklu.. Strasne se mi mota hlava cca 30 min na 20 min po poziti.. Uz me to nebavi ,musim pracovat ,mam docela zotpovednou praci ,kolikrat se bojim ze me daji i ,,dychnout,, 😀 jak se mi mota svet.. Dnes jsem ale zacala uzivat i Valaciclovir,jelikoz extreme trpim na opary(snizena imunita) a jsem cely den uplne ,,sjeta,, .... Nevite jestli to ma na upravu ciklu stejny ucinek ,kdyz si jej druhy ciklus zkusim zavadet ? Musim fungovat 😖 😖 A priznam se depky nemam ,ty byli spise predtim ,ale slusne receno ,,zeru ,, co mi pod ruku prijde.. Hodne jsem cvicila a dodrzovala jidelnicek,ale ted ?? Je mi to uplne jedno ,hlavne ,ze mam v papuli neco uzeneho,nebo sladkeho 😅 😕 😀 Diky za odpovedi

dmklarka
25. říj 2015

@nicolli Ahoj,já zavádím a cyklus se mi upravil krásně na 28 dní.Tak myslím že to klidně můžeš zkusit ;)

ivis_b
29. říj 2015

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli jste někdo neměl podobný problém... beru Utrogestan, zatím jsem brala jen jeden cyklus - od 19 DC 6 dní jednu ráno a jednu večer. Menzes jsem dostala 26. den cyklu. 9. DC jsem měla folikul 15mm, 13. DC už tam nebyl, takže asi prasknul. Od 11. DC ale špiním, už je to 5. den, nikdy jsem s tímhle problémy nemívala, tak nevím, může to být po tom Utrogestanu? Je to normální, neměl jste to někdo taky tak? Utroš začnu brát tenhle cyklus teprve za 4 dny... A taky mě už týden hrozně bolí prsa, ale to bych přežila 😀 Spíš mě straší to špinění.

zuzapra
29. říj 2015

Ahoj, já ho brala 3-0-3 na udržení obou těhu po IVF a KETu. Bez jakychkoliv problémů.

zuzapra
29. říj 2015

@ivetkavysocina Ahoj, zavádět vaginálně. Dává se na udržení těhu a spodem to má větší účinnost.

sunny222
29. říj 2015

ahojda teď jsem zjistila,že mám 16dc cyklu dnes a vzala si až večer jinak mám dávkování 3x2 stane se něco?Jinak se po něm cítím,jak praštěná po palici to je mazec...

dmklarka
30. říj 2015

@sunny222 zkus zavádět,nebude ti špatně ;)

valeri10
30. říj 2015

Ahoj já zavedla dnes ráno poprvé.Cca za hodinu jsem měla divně v puse, pak se mi chtělo brečet, hrozná ospalost a pak jsem začala hrozně žrát 😀 . Jsem od přírody cíťa na tlak změnu počasí atd. takže se mnou to asi ze začátku dost zamává. Doufám, že si tělo zvykne a nebude takhle blbnout pořád