Utrogestan - máte zkušenosti s užíváním?

saryn
10. pro 2012

Milé maminky, nebo snažilky, braly jste nebo berete utrogestan? Otěhotněli jste s ním, nebo snažíte se? Prosím o Vaše zkušenosti

tipry
30. srp 2014

@gina85 ahoj, myslis ze je mozne ze po utrogestanu jsou pozotovni TT az dyl? Mam spozdeni MS asi 8 dni, ale TT stale negativni. Boli me v podbrisku....
Jinak brani utrogestanu nema zadny vliv na pohlavi miminka. Pohlavi urcuje otec....

pajula
30. srp 2014

@gina85 Utrogestan jsem v těhotenství brala,ale nemá vliv na pohlaví miminka. To určují spermie.

pajula
30. srp 2014

@tipry U utroše je známo,že oddaluje menstruaci,ale ve vašem případě to může být jinak 😉

elana
30. srp 2014

@gina85 pohlaví je určeno už v okamžiku oplození samozřejmě, záleží na spermii, oplodnila-li vajíčko spermie X, narodí se holčička, pokud vyhrála Y, je to kluk. Navíc Utrogestan sice obsahuje ženský pohlavní hormon, ale není to zrovna ten, který má vliv na vývoj genitálu.

tipry
30. srp 2014

@pajula ja mam ale prave utrogestan na to, abych MS mela pravidelnou. Beru ho uz treti mesic. Vzdy se mi dostsvila MS 4. Den po dobrani. No tak uvidime🙂

pajula
30. srp 2014

@tipry tak to držím palce.ať to jsou // 😉 😉

tipry
30. srp 2014

Kez by.... Naposledy jsem si TT delala ve ctvrtek a byl negativni. Dalsi budu delat asi v pondeli....

sulemina
30. srp 2014

já měla utrogestan na udržení, ale potratila jsem

gina85
31. srp 2014

@tipry mě se ukázalo na testě až 12 den spoždění menstruace měla jsem také bolesti v podbřížku a brala utrogestan, asi to záleží na tom kolik produkuje vaše tělo těhotenský hormon možná že ho neni ještě dost aby jse ukázalo na testě, já bych počkala alespon 14 dní a pak udělala další test, a pokud by vyšel zase negativní radši se poraťte se svým ginekologem ten vám nejlépe poradí a řekne co se děje 🙂

lencivit
5. zář 2014

Ahoj holky, prosím o radu, mám problémy ve druhé části cyklu, kdy se mi v 07/14 už 20. den začala MS. Zašla jsem za dr. a ta mi nasadila Orgametril 15x1 a po dobrání tohoto léku se dostavila MS brzy, následně jsem měla od 16.-25. dne nasadit Utrogestan, ale opět mi 20. den začala MS :( nějak jsem brala ale utrogestan dále (nevím proč). Začalo to v Po a v Pá stále červenám... a chci se zeptat, pokud mi nebude navazovat další MS, jakože po dobrání Utrogestanu - mám již od Po počítat dny v cyklu, abych od 16.dne opět začala s novou dávkou Utrogestanu po ovulaci? Od října 2013 do tohoto července jsem bez antikoncepce a s cyklem nebyl žádný problém. V červenci proběhl první pokus o početí a začaly problémy :( Jsem ještě "nováček", tak prosím o názor/radu/info od zkušenějších žen, děkuji ;)

maikkynna
11. říj 2014

Ahoj holky, je mozne, ze MS po dobrani prijde az treba za 10 dni? Diky 😊

sykorkaa
11. říj 2014

Brala jsem prvni 3 mesice tehotenstvi.

vanule
5. lis 2014

obracím se na "zkušenější" s dotazem... beru utrogestan na upravení MS cyklu 17-26den a zajímalo by mě jestli mi tento lék "zaručí" i ovulaci??? nebo vůbec jí nemusím mít (protože na sobě žádné příznaky nepozoruji) a prostě po dobrání Utrogestanu je MS vyvolána tak jako tak (bez ovulace)?

damae
5. lis 2014

@vanule Ahoj, nene, Utrogestan vůbec ovulaci nedělá a podle mě na ní ani nemá vliv - bereš ho taky až v druhé polovině cyklu, tedy až po ovulaci.
Menstruace po něm přijde i bez ovulace a mě dokonce přijde i v době, kdy ho beru.
Na Ovulaci musíš dostat jiný hormon a ještě jiný hormon se bere na růst vajíčka či vajíček. Oba bereš na začátku cyklu, před ovulací.
Nemám zdravotní vzdělání, ale myslím že působení hormonů obecně je právě jen na ten cyklus, kdy je bereš.

werumka
5. lis 2014

@vanule Záleží, co přesně je myšleno "úpravou cyklu". Častou příčinou dlouhých cyklů je pozdní ovulace. Když pak začneš brát utrogestan a bereš ho před tím, než ovulace proběhne, tak může ovulaci zastavit a zrající vajíčko se vstřebá. Menstruace pak přichází po dobrání utrogestanu z důvodu poklesu hormonů.

andelka
5. lis 2014

@vanule nebrala bych Utrogestan dřív, než bych nměla potvrzené že proběhla ovulace (utz, měřením BT..), protože jinak ztrácí význam. Nasazovat ho plošně od 17Dc je blbost. Záleží na konkrétním cyklu.

damae
5. lis 2014

@werumka To mě nenapadlo, že vlastně 17 den nemusela ještě vůbec přijít ovulace. Díky za opravu.

vanule
6. lis 2014

@damae
@werumka
@andelka holky díky za odpověď, MS prostě příjde kdy chce, klidně za 70,80 i více dní a abych nechodila na vyvolávačku každý měsíc, předepsal mi dr. Utroš. Chtěli bychom zkusit "domácí štěstí" o druhé miminko (první je díky IVF) ale vůbec netuším kdy mám ovulaci (neměřím BT, nedělám ovu testy) Ovšem podle toho co čtu stejně mi nezbude než se vydat za doktorem...

damae
6. lis 2014

@vanule Tak to přeju hodně štěstí, snad to vyjde. Ale myslim, že klíčová je ta ovulace, ke které ti Utrogestan ale nepomůže.
Na podporu tvorby vajíček se dává Clostilbegyt, podporuje v těle tvorbu hormonu na podporu růstu vajíček. Aspoň teda já jsem to dostala.

werumka
6. lis 2014

@vanule Pokud jsou cykly fakt takhle dlouhé, je možné, že k ovulaci vůbec nedochází. Utrogestan Ti srovná cyklus, ale ovulaci nenastartuje. Jen uměle nastavuje cyklus - podobně jako hormonální antikoncepce. Je dost pravděpodobné, že budeš muset zkusit vysledovat ovulaci sama - zda přichází a pokud ano, tak po jaké době.

vanule
6. lis 2014

@werumka přesně tohle jsem si myslela (uměle nastavený cyklus)! dřív, hodně dřív jsem to neřešila, pak přišlo snažení, když nešlo pomohli hormonama a teď jsem asi ve stejné fázi, že stejně budou muset pomoct doktoři...
děkuji holky

jenies
7. lis 2014

ahoj všem, moje gynekoložka mi předepsala utrogestan na úpravu MS (nemám ji skoro vůbec už skoro rok) s tím, že mi řekla, že je to i na podporu otěhotnění, že ho předepisují po IVF. Ptala jserm se, jestli jde zjistit, zda mám ovulaci, když nemám MS, řekla mi že těžko a že skupíme thle. myslíte , že to může pomoct?

vanule
7. lis 2014

@jenies jak mi tady psaly holky,že Utrogestan mi ovulaci nezaručí,něco na tom bude... takže si vzpomínám, že jsem brala i Clostilbegyt (na růst vajíček), jakmile jsem podstoupila IVF dr. nasadil Utrogestan a brala jsem ho (po potvrzení těhotenství) do 12tt na podporu udržení.

evaamy
7. lis 2014

Ja ho beru ústně teprve dva dny, jsem v 27tt a dr mi ho predepsala, protoze mám čípek 2,5cm a nějaký výtok. Na ten mi predepsala čípky a ty až dobéru mám nahradit tím utrogestanem, zavádět. Nu zatím žádné.

andreakriskova
20. lis 2014

@missssacek ahoj, jsem na tom úplně stejně. Dozvěděla jsem se dnes :( jen u mě vychází 7.týden dle kalendáře a malej vypada prý na tak 5., hrozný šok. Tak beru 6.jako průměr.. Dostala jsem stejný přípravek, 3x denně. Pry polykat a když mi bude špatně, tak zavádět. Noo v příbalovém letáku se píše že v těhotenství zavádět. Zatím žádné divné pocity, jen stres a smutno. . Zítra mě čekají výsledky krve a. Když se hladina hormonu nezvětší, bude asi po všem. Mám strach a moc Ti držím palečky.

loreley1
23. lis 2014

@andreakriskova Tak jak jsi dopadla na testech?

mysackovi
30. lis 2014

ahoj holky...můžu poprosit o radu?...beru utrogestan páč sama od sebe nemám ms ...beru jí od 15dc do 25dc ...minulý měsíc ms přišla už 25dc a teď jsem 24dc a začala jsem špinit...ráno jsem si vzala prášek.....mám si ho vzít i večer a i zítra? zítra bych jinak byla teprv 25dc...a ještě by mě prosím zajímalo, jestli to je normální, že ms přichází už tak brzo? ...předem děkuju 🙂

farka
28. pro 2014

ahoj holky, tak i já se přidávám do klubu "utrošů" ... doktorka mi ho nasadila na zvýšení hladiny hormonů v 2. fázi cyklu (16.-25.DC), protože jsem začala pravidelně po OVU (10.-11. DC) špinit 😖 ... k mému štěstí mám citlivou dělohu a OVU i MS poznám hned (bolestí lezu po zdi) 😠 ... a chci se zeptat, máte některá zkušenosti, že by vás při braní utroše píchalo v podbřišku? beru od 4/2014 a teď mě pár dní divně píchá (ale poznám že to není OVU ani MS) 😀 .... jinak za mě hezky pravidelně 4 dny po utroši MS a rozhodně to na podporu OVU není a co mě varovala doktorka, tak se nemá brát když se dostaví MS a lékárnice upozornila, že se nemá zavádět pokud se objeví krvácení ... jen co vím 😀

mariti
8. led 2015

Zbyly mi dva balíčky Utrogestanu, už je nevyužiju, nemá o ně někdo zájem?

oldana
11. led 2015

@farka ahoj, já beru taky utroš,a tento měsíc mě taky dost píchá v podbříšku,dnes sem 22DC a jsem 5dní po IUI ,čekám co z toho bude.