Utrogestan - máte zkušenosti s užíváním?

saryn
10. pro 2012

Milé maminky, nebo snažilky, braly jste nebo berete utrogestan? Otěhotněli jste s ním, nebo snažíte se? Prosím o Vaše zkušenosti

elis86
1. pro 2015

A jak v tom poznám příznaky těhu když je mi blbě už po práškách...🙂 Máme první IUI,moc šancí tomu nedávám,ale čekat 14 dní j děs 🙂

katjja123
1. pro 2015

Holky já jsem asi nějaká divná, ale kromě zácpy jsem žádné příznaky neměla :( jestli to na mě vůbec působilo

elis86
1. pro 2015

@katjja123 spíš bud ráda🙂

valeri10
1. pro 2015

@elis86 to se asi nepozná. Já mám po utrogestanu i kovovu pachuť v ústech, kterou hodně žen popisuje jako příznak 😀

mosquito
1. pro 2015

@elis86 zamlkle tehotenstvi. Plod se prestane vyvijet, ale neprojeví se to krvacenim nebo bolestmi. Vetsinou se na to prijde na bezne kontrole na utz. Nebije srdicko, vyvoj je opozden

mosquito
1. pro 2015

@elis86 taky byvh to chtela poznat. Ta nevolnost me ujišťuje v tom, ze je vse ok 🙂

mosquito
1. pro 2015

@jhoki fakt bez vedlejsich ucinku? Ja mam obcas fakt krute bolestivy zaludek. Ale nezvracim. Nastesti 🙂

mosquito
1. pro 2015

@valeri10 skoda, ze se to nepozna :-F

elis86
2. pro 2015

Tak jsem zklusila Utrogestan spodem a je to o 100% lepší. Unavená jsem,ale ta malátnost a nevolnost jako včera už nepřišla. Doporuzčuju.

mosquito
2. pro 2015

@elis86 tak to mas fajn. Mne je soufl porad....

elis86
2. pro 2015

@mosquito pořád stejně? :( mě se to teda osvědčilo spodem

mosquito
2. pro 2015

@elis86 ja zavadim od zacatku. Od 5tt. Nejdriv dve kulicky denne. Rano a vecer. Po 14dnech a mozna zjisteni, ze cekame dvojčata msm 4 kulicky denne. Je to des. Nekdy mi staci mit uplejsi bundu a je mo blivno... pomaha mi hodne pit vodu.... unava uz je lepsi. V práci vydrzim. Doma sle usnu a v noci se pak vzbudim. No, je to vesele 😀

elis86
2. pro 2015

@mosquito aspon už víš,že tam je (jsou🙂)!

admalena84
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
verunkapepicek
15. pro 2015

chci se zeptat zda mate někdo skusenosti s ustrogestanem.me doktor zjistil zaklonenou dělohu a tento mesic zacnu brat utrogestan a docela se toho bojim.snazime se o miminko tak pul roku a porad nic.myslite ze utrogestan pomuze.

515ka
15. pro 2015

@verunkapepicek ahoj 🙂 já mám utrogestan nasazenej kvůli srovnání cyklu (měla jsem MS tak 3-4 krát ročně) a musím říct že překvapil a MS dorazila téměř jak měla. 🙂

korunka23
8. led 2016

mě ho nasadil když mi vyšli tt, 2x denně zavádět na urdřžení a podporu těhu. mám krabičku na 14 dní, pak se uvidí. bolí mě prsa jak hrom, ale nevím zda je to těhotenstvím nebo U. jinak někdy žaludek na vodě, ale taky nerozeznám čím to je. Raději zavádím než polykám.

ivis_b
8. led 2016

Holky a jak to děláte, když utroš zavádíte v průběhu dne? Já ho beru 3x denně, ale mám vyzkoušeno, že aby to ze mně hned nevyteklo, musím ležet tak 2 hodiny - což prostě přes den není možné... Když to hned vyteče, tak ten účinek asi nebude takový, ne?

maslicko
13. led 2016

@ivis_b ahoj, já zavádím jenom na noc a nebo když sem doma, jinak beru pusou. Dělám na dvanáctky a nemůžu si po obídku lehnout na hodinku 🙂🙂 asi to nemá smysl, pokud si ho zavedeš a hnedka ti vyteče...

lucillered
13. led 2016

Necetla jsem predchozi prispevky. Moje zkusenost s Untrogestanem. Ze zacatku jsem spinila. Ke sve gyndarce jsem byla obejdnana az na pozdeji, tak jsem jela na kontrolu do nemocnice. Kde mi predepsali Unt. na udrzeni. Brala jsem ho asi tyden, nez jsem sla ke sve dr. Ta mi zjistila hematom v deloze, proto to spineni (v nemocnici si toho nejak nevsimli). A domluvili jsme se, ze Unt. vysadim (postupne). Dr mi vysvetlila, ze tento prasek tam "zasroubuje" i miminko, ktere by se treba narodit ani nemelo. A priroda si umi sama poradit. S tim jsem souhlasila. Co se ma stat se stane 🙂 A ted uz jsem 39+6 a uz se nemuzu dockat, az malej vyleze <3

marryjanew
14. led 2016

Ahoj, ja ho dostala od doktorky na srovnani ms, mela jsem to skoro 3mesice. Nepomohla ani injekce na zastaveni. Brala jsem 19 dni a potom ms dorazila hned po dobrani 2hy den. Krasne Jen na 5 dni. Dnes jsem 19dc a beru 3ti den. 15dc jsem se trochu lekla pac jsem zaspinila, tak jsem mysela ze uz na me nepusobi ani to, ale v pohode. Za tyden vysazuju a jsem zvedava zda nechat dorazi jak ma.. jinak teda polykam, spodem neberu. Prvni dva dny zavrate ale Ted uz uz pri druhem brani necitim zadne vedlejsi ucinky 🙂

marryjanew
14. led 2016

@marryjanew brala jsem 10dni.. Ne 19 :D

ladkabery
16. led 2016

Prosím poradíme mi v pondělí jsem byla na inseminaci a teď beru 3 denně utrogestan ale tt mám s dvema//.mám se začít radovat nebo to může být zkreslené.2hodky před in sem.mi pichlineco do břicha.

katymei
3. únor 2016

ahoj holky, mně doktorka nasadila utrogestan, jakmile zjistila, že jsem těhu, to bylo cca v 4-5tt. Od té doby beru 1-1-2 (pouze zavádět). Efekt to na mě má od začátku takový, že jakmile tobolku zavedu, cca do 15-20 min. mi vypne tělo a dostaví se šílená únava spojená i s motáním hlavy. Naštěstí jsem doma, jinak si nedokážu představit, jak bych to praktikovala 🙂 Když vím, že někam musím autem, tak si to raději neberu. Doktorka mi to předepsala na udržení těhu a také na bolesti v podbříšku, které jsou způsobené překrvenou dělohou. Pravda je, že po zavedení tobolky bolesti odezní.

sistr
14. únor 2016

Ahoj, já beru Utrogestan už 4. týden 4-2-4, ty dva odpoledne polykám. Jsem strašně unavená a nemám vůbec chuť jídlu. Jsem těhotná po IVF v 5tt a nemůžu to vysadit až do 12 tt, taky mi přijde, že mi to hodně zhoršilo psychiku de facto od té doby co jsem se dověděla, že jsem těhu se strašně bojím,aby bylo vše ok a bojím se další kontroly, kde by už mělo být vidět srdíčko...máte to tak některá? Nevím co s tím mám dělat. Můžu si vzít něco na uklidnění? Jinak spím cca 13 hodin denně....

peetulkka
14. únor 2016

@sistr ahoj,ja utrogestan beru ted uz paty tyden sice 1-1-1ale zavadim ho.poradili mi to v lekarne.Mame vynikajici magistru tak ze ji verim.Ja bych taky byla nestastna kdybych je musela polykat.Zkus zavadet,a bude ti mozna lip..on ten utros ma docela blby vedlejsi uvinky,a to muze byt ono..pri zavadeni pry prakticky vedlejsi ucinky nejsou.No a ja myslim ze si to.tak nesmis brat..musis myslet nato ze bude vse ok,a mimi bude v poho a zdrave.Drzim ti palecky🙂

sweetest
17. únor 2016

@sephorka Máš prosím ještě Utrogestan? Děkuji 🙂

janaaap
11. kvě 2016

Dobrý den,

dnes jsem si vzala první Utrogestan tabletku asi tak po 40 min. po snídani a do hodiny se mi začala fakt hodně motat hlava, teď to postupně odeznívá. Má s tím někdo zkušenosti? Je to v pořádku nebo bych měla raději zajít k doktorovi a říci mu můj vedlejší účinek. Uvidím taky ještě večer, jestli se to bude opakovat, jinak pilulky mám nařízené polykat.

Děkuji za odpověď

jhoki
11. kvě 2016

@janaaap Myslím, že to je normální. Časem by se to mělo zlepšovat, až si tělo zvykne na lék.

wercs
11. kvě 2016

V pribalovem letaku je napsano ze v případě polykani se ma brat v casovem rozestupu od jidla 1hodinu.