Utrogestan - máte zkušenosti s užíváním?

saryn
10. pro 2012

Milé maminky, nebo snažilky, braly jste nebo berete utrogestan? Otěhotněli jste s ním, nebo snažíte se? Prosím o Vaše zkušenosti

rattata12
10. pro 2012

@saryn brala jsem jej pri pokusech o otěhotnění, a i při otěhotnění do 13tt. Nikdy jsem s ním neměla sebemenší problém. Jelikož jsem si jej zaváděla do pochvy, tak jsem musela neustále nosit slipové vložky.
To trošku otravuje, ale miminko za to stojí 🙂 🙂 🙂 !

mabe
11. pro 2012

@saryn ahoj, ja beru utrogestan uz dlouho na spraveni cyklu (kratka lutealni faze) a zaroven na tehu. pred 3 rokama jsem ho mela, otehotnela a brala dal do 14tt tehu. tedka se znovu budeme snazit, tak snad nam to zase vyjde. taky si zavadim, jsou mensi vedlejsi ucinky, jsem ospalejsi,ale zadny zavrate a chute. drzim palce

ferrari
14. led 2013

já jsem také brala při prvním těhu utrogetan i když jsem byla těhotná tak do 14tt a teď se snažíme o 2.miminko a taky ho začnu brát napsala mi doktorka a poradila mi že je lepší si ho zavádět než polikat má to prý lepší účinek a vedlejší účinky jsem neměla žádné 🙂

maximka33
21. led 2013

@saryn beru utrogestan na udržení těhotenství. na početí jsem brala spíš duphaston a asi to pomohlo.

jajjir
24. led 2013

Ja ho beru těď 3 měsic a mužu vám říct, že bych nejraděj někdy poslal do pr... sama sebe a přibrala sem 13 kg za 2 měsíce ☹ ale na upravení cyklu super, vše klape jak má a snad se nám brzo i zadaří 🙂

cital
27. bře 2013

Holčiny, měly jste při braní utrogestanu nějaké vedlejší účinky? Já ho beru vaginálně 1x denně - večer od 17 do 24 DC a jsem totálně ospalá, unavená, mám chutě (což se dá ještě přežít), ale mám i jakési psycho-stavy a ty mě fakt štvou, např. vidím všechno černě, brečím, je mi smutno ... Tohle mě fakt trápí a nelíbí se mi to 😒 !!!!

vendy01
27. bře 2013

@cital Ahoj, já jsem po utrogestanu měla vedlejší účinky a mám je po každých hormonech, teď např. i po Clostilu. Od návalů horka jak v přechodu, přes motání (stav jak v opilosti) a depresivní stavy taky. Hlavně ta psychika, to je nejnáročnější, manžel ze mě kolikrát šílí 😅 Ale po vysazení se to zase dá do normálu... Pokud je to ve snesitelné normě, musí se to asi nějak přežít, jinak bych to konzultovala s gynekologem...

cital
27. bře 2013

@vendy01 Ahoj. No mě teď čeká s urogestanem 3 měsíc. 1 měsíc to jsem asi 2 tablety zapoměla brát a byla jsem v pohodě, ono to bylo asi tím, že jsme měli po svatbě 🙂. No ale ten minulý měsíc, to bylo strašné! Zítra mě čeká opět ládování se utrogestanem .... a víš jak nechci být zase v depce. Manžel taky šílí, chudák ... jsem mu říkala, že to asi bude těma hormonama. Doktorky se na to určitě chci zeptat, jen musím ještě vydržet 😉 . No nedokážu si představit co by to se mnou dělalo, kdybych brala silné dávky hormonu...dyť beru jen jednu tabletku 🙂. Tak snad brzo otěhotníme 🙂 !

vendy01
27. bře 2013

@cital Je to opravdu těžké, znám to... 😒 Závidím holkám, které nepoiťují vůbec nic 😀 Asi nezbývá, než zatnout zuby, poprat se s tím, ani to počasí nám moc nenahrává... Mně pomáhá hodně se zaměstnat, zbytečně se v depce doma neutápět, pak akorát vymýšlím nesmysly.. 😝 🙂 Jojo, snad brzy otěhotníme!! 😀 😀

cital
27. bře 2013

@vendy01 Asi jo no, nic jiného nezbývá 😒 . Zase si říkám, že toho bylo na mě min. měsíc moc, proto ty stavy.... třeba budu teďkom v pohodě. Zaměstnávám se něčím pořád 😀 , ale moc mi to nepomáhá 🙂. A tvoje první těhu bylo pomocí hormonu? 😲

vendy01
27. bře 2013

@cital Je pravda, že každý měsíc je jiný 🙂 Stačí nějaký vykolejení a vše je v pr... Moje první těhu bylo spontánní po 11 měsících snažení bez hormonů, vše bez problémů. 🙂 Jen teď to nějak stojí za nic 😠

cital
27. bře 2013

@vendy01 Já si myslím, že mi utrogestan doktorka vysadí. Ona je taková, že mě nechce cpát zbytečně hormonama. Předtím mi doporučovala vitamín E a pomohl 🙂, ale jen nakrátko. My se posnažili teďkom teprve 2 měsíc a už kvůli své povaze bych byla neskutečně ráda, kdyby se zadařilo brzičko, ikdyž počítam spíš s tím, že to tak jednoduché nebude 😕 . 11 měsíců je dost, ale hl. že to přišlo, věřím, že ti to brzo výjde 😉 .

vendy01
27. bře 2013

@cital Můj doktor je podobného rázu. Je to spíš takovej "příroďák" 😀 Já jsem taky dlouho hormony odmítala, když nepřišli na žádný problém, ale už nebyla jiná možnost.. V porovnání s naším nynější snažením je těch 11. měsíců docela brnkačka 😅 😀
Tak držím palce, ať vám to vyjde co nejdříve a nezblázníme se 😀 😀

ratatooy
27. bře 2013

ja vždyky řikam že na me hormony nemaji žadnej vliv 😀 no manža o vidí jinak 😀 😀 😀 ale utrogestan nic neni je to ještě celkem v poho ja ted před tehu picham hormony a tam nejaky vedlejši učinky sou neco beru i v lekach a sem ospala večer kolem 19hod už padam na hubu,nafoukly břicho,motanice

slunickoden
19. dub 2013

Já ho teď taky beru,už po 3 a zatím asi nic,jen tento měsíc mně MuDr. naměřila vyšší HCG v krvi,ale jen mírně,ale já nemám vůbec,ale vůbec žádné známky těhotenství a to jsem16 den po ovulaci- nevíte,může utrogestan zvyšovat HCG v krvi?

honeysun
23. kvě 2013

Utrogestan beru 3xdenne 16 až 25DC jsem po něm jak praštěná 🙂 strašně unavená občas se mi točí hlava.

lucyvivien
23. kvě 2013

já jsem měla po něm závrate a byla jsem po něm jak kdyby mě někdo bouchl lopatou po hlavě ... jinak jsem ho zaváděla...

honeysun
23. kvě 2013

@lucyvivien přesně jak popisuješ 🙂

ssedrumm
9. črc 2013

Já brala clostylbegid a k tomu utrogestan, vim že mi bylo kolikrát špatně od žaludku a motala se mi hlava, ale hlavně mi připadlo, že se mi zbouřily hormony a měla abnormálně více akné než normálně a narostli mi trochu "fousky" kolem pusy a tváří, jako nevím, jestli to bylo tím, ale přímo v tu dobu co jsem tyhlé prášky začala brát. Brala jsem je asi 3x vždycky s odstupem (ne každy měsíc za sebou) a výsledek nikde :(

brrnacka
23. črc 2013

měla jsem tento měsíc pozitivní tt, brala jsem tedy Utrogestan a nevím, jestli to bylo zvýšeným hcg nebo přidaným progesteronem z Utrouše, ale nebylo mi moc do zpěvu. Asi podobně, jako když jsem byla kdysi těhotná.. únava, přecitlivělost na vůně a pachy, podivné chutě. Zadržování vody a bolavá hodně nateklá prsa. Ale tentokrát to nedopadlo podle očekávání.

motylekv
12. zář 2013

Prosím, můžete mi poradit? Beru nově Utrogestan na úpravu menstr. cyklu a hned 2. den po užítí mě hodně bolelo břicho - bolení celého břicha, křeče a další den píchání v podbřišku...Je to normální? máte někdo podobné zkušenosti, nebo u vás probíhá léčba bez problémů? díky

cital
13. zář 2013

@motylekv Ahoj, já když jsem ho začala brát.....tak první měsíc jsem měla deprese (bylo to děsné), ale další měsíc bylo vše OK. Břicho mě teda nebolelo.Raději bych se na to zeptala dr.

tuflik9
13. zář 2013

Já utrogestan brala na začátku těhu, kvůli špinění u obou holek. A žádné problémy jsem neměla🙂

jana123123
26. pro 2013

Ahoj ja sem zacla brat utrgestan na pripravu tehotenstvi ale jeto normalni ze mam zavrate a boleni prsou dekuji za odpoved 😉

elana
26. pro 2013

@jana123123 bohužel-je to úúúúplně normální, zvlášť pokud ho polykáš, tam je takřka tutovka, že ty závratě a motolice nastoupí. Při zavádění do pochvy se tenhle nežádoucí účinek hodně redukuje, tak pokud ho užíváš ústy, zkus radši zavádět. Bolest prsou je taky normální (a moc se neliší způsobem podání)-Utrogestan je progesteron, což je hormon, který i v běžném cyklu často způsobuje bolest prsou od ovulace do menstruace (případně pak i v těhotenství).

kytkakvete
26. pro 2013

@jana123123 normální, když si vzpomenu na týdny zavádění dělá se mi mdlo ještě ted 😀

jana123123
26. pro 2013

Tak dekuji ale ja ho za vadim do pochvy jak vam trvalo otehotnet kdys ste brali utrogestan dik moc jana 😉 🙂

lusicka
29. pro 2013

Ahoj, chtěla bych se zeptat beru utrogestan a dr rikal, , že muzu zavádět nebo polykat. Co je lepší? ?? Beru to na udržení těhu..... děkuju :-* Lůca

1velrybka
29. pro 2013

@lusicka Já ho taky brala, mně doporučil spíše zavádět.

lusicka
29. pro 2013

@1velrybka no ja to musím nějak vymyslet pac beru ráno v poledne a večer tak přes dobu v práci asi budu polykat a ráno a večer pak spodem. ..v lékárně mi rekla, ze to je jedno ze se to tam dostane