Utrogestan? Nebo počkat?

11. pro 2020

Už asi tři čtvrtě roku se snažíme o miminko a teď 4 měsíce zpátky sleduji ovulaci a tak podobně. No problém je s krátkou luteální fází. Ale řekla bych že se to tak nějak pomalu samo spravuje. Samozřejmě už držím v ruce Utrogestan od doktora a teď přemýšlím jestli ho začnu brát nebo jestli ještě jeden měsíc počkám. První měsíc byla ovulace 24 DC a menstruace následně 10 dní nato. 2. Měsíc byla ovulace 18 DC a menstruace 9 dní nato. 3. Měsíc byla ovulace 16 DC a menstruace 11 dní nato. A tento měsíc mám ovulaci 14 DC, což mi konečně přijde že je to alespoň trochu veprostřed cyklu. No samozřejmě nás čekají Vánoce A to všechno, kdyby náhodou byly nějaké vedlejší účinky. Říkám si že tomu dám ještě jeden měsíc. Co vy byste dělali? Zase si říkám že snad není možný že bych to dostala už po 24 dnech i když u mě je možné všechno... Vím že je to hloupý dotaz dotaz, ale každá slova útěchy i každý názor mě pomůže protože miminko si moc přejeme.

autor
11. pro 2020

@juliiiie rvf je otočená překlopená děloha dozadu, prý to znamená, že spermie musí urazit delší trasu k oplodnění a taky se to musí do druhého trimestru překlopit jinak to asi nedopadne dobře. Já si říkám že bych zkusila třeba jeden za večer ale to je asi blbost 😂

juliiiie
11. pro 2020

Radši bych brala normálně jak se běžné má 1-0-1.
Ahaa..to je docela blby to RVF a jak ti na to přišli?

autor
11. pro 2020

@juliiiie z běžného utz na kontrole, mám to prý po náročnějším těhotenství. A tak budeš brát?

juliiiie
11. pro 2020

Já právě nevím 🤷🏼‍♀️ Protože tento měsíc na kontrolu nejdu a jen tak sama si ho nasadit se docela bojím 🙈 je prý nutné ho brát jen pokud je jistá ovulka. Sice merim BT a testiky mám taky koupené, ale bojím se, nechci si zase kdyžtak nějak uškodit 🙈

juliiiie
11. pro 2020

V tomhle bych zase potřebovala poradit já 😁🙈🙈

patricia212
11. pro 2020

Uškodiť nemôže, podstatne je aby sa bral po ovulaci len z toho dôvodu že ovulaci blokuje 🙂 inými slovami ak začneš brat pred ovulkou tak ti neprebehne a pokazis si daný cyklus. Ak budeš mat potvrdení ovulku môžeš nasadiť 🙂🙂

autor
11. pro 2020

@juliiiie já už to po těch měsících sledování poznám no. Zkus se sledovat už od prvního dne MS 👍 alespoň teplotu

juliiiie
11. pro 2020

@patricia212 jeee super 😍 děkuji moc za radu a info, tak já asi zkusím tento cyklus 🙏

juliiiie
11. pro 2020

Jojo, sleduji teplotu, vkuse už od minulého cyklu a podle hlenu jsem minuly měsíc taky poznala 😊👍 a tento jsem to ještě více pojistila, ze jsem koupila ty ovul.testy tak k tomu ještě přidám, tak snad třetím dobre a ten utros se pak bere hned následující den po ovulaci nebo dva dny po, to si teď úplně už nepamatuju, brala jsem naposled a poprvé v srpnu

patricia212
11. pro 2020

Ja som brala od 17 dňa - ale doktor hovoril že je to na mne kľudne na mne že mi to iba ovplyvní dĺžku cyklu 🙂 a ak sa zadarí vôbec nevadí keď ho berieš - podporí udržanie tehu

juliiiie
11. pro 2020

@patricia212 dobre, takže myslíš, ze muzu také začít brát i bez svolení doktora, když neprobehne utz?

patricia212
11. pro 2020

Určite - ale samozrejme ak chceš mat potvrdenie UTZ zajdi si 🙂 mne ovulaci sledovali pretože ju sama nemám takze podľa toho mi hovorili tieto veci

juliiiie
11. pro 2020

@patricia212 u mě tento měsíc na klinice nidko není..mají sanitární dny kvůli korony 🙈 takže se tam tento cyklus vůbec nedostanu

patricia212
11. pro 2020

Nechces zajst na gyndu normálne ? Oni to mrknu 🙂 ale ak vieš kedy je tak nevidím problém

juliiiie
11. pro 2020

@patricia212 já to poradně ještě promylsim, ale merim BT, hlen taky poznám a ještě jsem si koupila už i ovul.testy tak to všechno pojistím a při minule ovulaci jsem cítila i bolesti, takže třeba to tak bude i teď 😊

nikicka
11. pro 2020

Klidně napište sz 🙂

levandulka_fialova
11. pro 2020

@juliiiie Vždycky jsem ho začala brát až po potvrzené ovulaci teplotou, tedy 4. den po ovulaci. Ničemu to nevadí, jen se případně prodlouží o pár dní cyklus. Navíc jsem si podle dr. měla 15. DPO udělat pro jistotu tt, a pak až vysadit.

autor
12. pro 2020

@juliiiie taky to nebudu mít potvrzené utz. Ještě ti doporučim pokud pocítíš ovulaci tak ty testy si dělej klidně dva za den. Já mám třeba ráno negativní, večer pozitivní a ráno další už zase negativní 👍

juliiiie
12. pro 2020

Ahaaa...jasne, super díky moc za rady 🙏 dneska jsem nad tím tak premyslela, ze fakt zkusím, nemám co ztratit 😁 a za pokus to stojí

juliiiie
12. pro 2020

@levandulka_fialova jojoo, taky to tak znám, tak zkusím 🙏 taky děkuji moc za radu

autor
14. pro 2020

@levandulka_fialova prosím tě mám ještě dotaz vysazujes pokud by byl test negativní. A pokud by byl pozitivní tak stále bereš dál?
Jinak já začínám brát až dnes večer, protože teplota stoupla až dnes.

lotosek
14. pro 2020

Při pozitivním nevysazovat! Při negativním vysadit a jen pro kontrolu testovat až do MS, co kdyby náhodou.

levandulka_fialova
14. pro 2020

Pokud dnes stoupla, počkej pro jistotu aspoň den nebo dva, ať víš, že opravdu teplota je nahoře a ovulace potvrzená, to vůbec nevadí, protože oplodněné vajíčko nebude v děloze dřív jak za 5 dní...
Ano, pokud je test ten 15.dpo negativní, tak vysazuju, pokud pozitivní, beru dál a volala bych dr. pro další recept, pokud by mi došel. Teď teda zkouším bez Utrogestanu, ale pokud by se zadařilo, tak ho hned nasadím, mám od dr. zásobu.

autor
14. pro 2020

@levandulka_fialova teoreticky ovulace už proběhla protože test byl pozitivní cca před třemi dny, bolesti a tak dále. Dnes klesl čípek strašně nízko takže konec šmitec zavřeno 😂😂 když den počkám tak se asi nic nestane... 👍 No já jsem zvědavá jestli se vůbec dostanu na 15 DPO, když menstruaci dostávám cca 8 až 10 DPO 😊 jsem úplně zvědavá jak to dopadne 😁

levandulka_fialova
14. pro 2020

No pozitivní ovulační test ještě neznamená, že ovulace proběhla, může se to chystat a pak šmitec, folikul nepraskne. Tak začni zítra po měření, když máš tak krátkou LF, to bez Utrogestanu pak není šance na uhnízdění.

autor
18. pro 2020

@levandulka_fialova tak už beru 😊 zatím vše dobré, bála jsem se zbytečně. První den to teda pěkně stipalo 😀 ale asi jde i zvyk, druhý den už nic. Jinak chutě žádný, naopak nemám chuť vůbec, spíš na zeleninu. To jsem měla v prvním těhu taky, tuny rajčat a okurek 😂 tak asi na mě působí progesteron takto 👍

levandulka_fialova
18. pro 2020

Super. Doporučuju opravdu zavádět, když jsem je polykala, tak se mi motala hlava a co jsem četla, tak hodně holkám.

lotosek
18. pro 2020

@levandulka_fialova Ale prý je to fajn takto užívat na noc, když nemůžeš usnout.😁

levandulka_fialova
18. pro 2020

@lotosek 😂😂😂😂 to jo 😂😂

autor
19. pro 2020

Já ani polykat nesmím, prý to jde hodně přes játra a žaludek mám už tak naprosto šílenej.... 👍