Utrogestan při nepravidelném cyklu. Braly jste ho? Pomohl?

14. dub 2022

Ahoj holky, nedávno jsem byla na gyndě s tím, že se snažíme o druhé dítě. Vždycky jsem měla nepravidelný cyklus, cca 35-45 dnů. U prvního dítěte jsem otěhotněla až potom, co jsem užívala přes půl roku Inofolic, srovnal se mi cyklus, ovulace tedy byla stejně až po 20dc, ale byla a všechno bylo ok. Když jsem o tom s dr mluvila, tak říkal, že mi napíše Utrogestan a mám ho užívat od 15. dne dalšího cyklu. To bude v pondělí a já pořád nevím, jestli ho mám brát nebo ne, znovu užívám Inofolic, snažíme se druhý měsíc, takže ok. Běžně neberu ani HA, takže i takhle o tom přemýšlím, jsou to hormony. Minulý cyklus byla ovulace až 29dc.
Moje otázka zní, braly jste ho, pomohl? Uvítám jakékoliv zkušenosti, klidně i negativní, že asi užívat radši nemám, přemýšlím i, že bych si ho nechala, až se budeme snažit třeba víc jak toho půl roku až rok a zatím stačí ty vitaminy.
Díky 🙏

ileni
14. dub 2022

Měl by se začít užívat až po ovulaci, jinak ji zablokuje a můžete se snažit jak chcete...

autor
14. dub 2022

@ileni já mu právě říkala, že mívám ovulaci později a prý to nevadí, prostě mám užívat od 15dc. To mi taky přijde divné teda

kocila
15. dub 2022

Mer bazalni teplotu nebo aspon delat ovulacni testy,bez prokazani ovulace se fakt ustrogestan nanasazuje..je to progesteron,ktery se do tela ma davat az po ovulaci

autor
15. dub 2022

@kocila Testy právě dělám, proto vím, že minulý cyklus byla ovulace až cca ten 29. den. Fakt nechápu, proč mi to teda takhle říkal.

kocila
15. dub 2022

Doktor predpoklada,ze mas cyklus 28dnu(coz vetsina ze tak ma,proto od 15DC ustrogestan)..pokud testujes,tak bych ustrogestan nasidía nejdrive 3den popozitivnim ovu testu

andelka
16. dub 2022

Nebrala bych ho. Ne tak brzy a když ovulaci máš. Já jsem měla taky nepravidelné cykly, ale zkusila jsem to přírodně, tinktura z drmku pomohla, cykly byly pravidelnější a ovulace kolem 20 DC. Dlouho jsem to takhle pak měla typicky. Těhotenství vždy brzy. Já bych teda s léky počkala a když už tak určitě nebrat před potvrzenou ovulací. Nejlepší je měřit bt.

autor
16. dub 2022

@kocila jenže já mu právě výslovně řekla, že mám ovulaci později, spíš po 20dc, minulý cyklus jsem měla pozitivní ovulacni test až 29dc...a on řekl, že to nevadí, že i tak mám užívat od 15dc...
Já tomu všemu rozumím, co to je za léky atd, proto mi to bylo divné a přemýšlím o tom, každopádně brát to nebudu, zůstanu jen u vitaminů

autor
16. dub 2022

@andelka to mi nevyhovuje, testy jsou pro mě lepší, i minule se nám tak zadařilo, hlídala jdem ovulaci testy a brala jsem vitaminy a vyšlo to... No ty léky brát zatím určitě nebudu

andelka
16. dub 2022

Chápu. Určitě je ještě čas. Já jen,že testy nebývají spolehlivé a neřeknou kdy přesně a zda vůbec ovulace byla. Jen že asi bude.

kocila
17. dub 2022

Testuj tedy ovulacnimi testy a pak muzes nasadit i ustrogestan (je dobre k testum fakt merit i teplotu,budes vedet,zda vubec ovulujes,testy neznamenaji,ze ovulace probehne).. obzvlast,pokud se o mimco snazis delsi dobu…pokud bys totiz zjistila,ze mas kratkou lutealni fazi (dobu po ovulaci do menstrauce),pak treba nasadit leky (chce to mit lutealni fazi idealne 14dnu,i pri 11dnech se da otehotnet,ale uz se tehotenstvi nemusi udrzet)…a pokud mate sex 2- 3xtydne,tak se do plodnych dnu 100%trefite…tak at se zadari

autor
17. dub 2022

@kocila já ale tohle všechno vím, už jedno dítě máme... Mně to bylo divné jen s tím utrogestanem

lenatko91
17. dub 2022

Upřímně, totéž mi řekla doktorka, přitom ovulaci mám až tak 23-25 DC. Teď to vypadá, že to vyšlo bez jakéhokoli lékařského zásahu po půl roce snažení, takže do utrogestanu bych na tvém místě ještě nešla. Radši měřit bt, sledovat ovulaci, třeba i ten inofolic..

kocila
18. dub 2022

Dobre, odpoved uz jsem napsala vyse…