Utrogestan vs. Duphaston, máte zkušenost, že nepomáhají?

tortojs
1. pro 2014

Ahoj všem. Možná už přemýšlím nad blbostmi ale červík vrtá o sto šest. Mám za sebou již 5 pokusů umělého oplodnění. 2xIVF a 3xIUI. 4 pokusy byli podpořeny utrogestanem a ani jedno neskončilo ani náznakem těhotenství. Jeden pokus byl podpořen duphastonem a ten se zdařil. Máte tu někdo podobnou zkušenost že by jeden nebo druhý lék nepomohl nebo nedejbože bránil otěhotnění? Vždycky jsem myslela že jsou oba stejné ale nedá mi to položit si takovou otázku... Máte někdo podobnou zkušenost? Díky

veverice27
3. pro 2014

Ahoj, já mám tedy zkušenost s tím, že nám utrogestan nepomáhal cca 4 měsíce..Pak jsem ale přišla nato, že mi doktor špatně vysvětlil, jak ho mam užívat. Na dva týdny jsem ho vysadila- než se dostavila MS. Poté jsem ho brala, tak jak se má a hned to vyšlo. Takže já mám pouze takovou zkušenost..Ale nikdy jsem neslyšela, že by tyto vitamíny-léky škodili, jen naopak. Přeji Ti, aby se zadařilo a vše dobře dopadlo 🙂

cervenakarkulka
3. pro 2014

ja dostala utrous na upravu ms a podporu oplodneni - brala jsem jak mela a za dva mesice to bylo 🙂 ale kazdy telo muze reagovat jinak.

lnk
17. pro 2014

já měla při prvním těhu utrogestan, a teď při druhém mám duphaston. myslím, že o tom to není. je to prostě náhoda...

lukjak
6. únor 2015

Ahoj. No mě tohle taky vrtá hlavou. Nejdřív jsem brala utroš, mám anovulační cykly. A to jsem špatně snášela. Místo menstruace,která se měla objevit po 10 dnech užívání, jsem to dostala hned za dva dny. Takto dvakrát po sobě. Tak mi pak doktorka nasadila duphaston a ten je super. Ani žádný vedlejší účinky nemám. Taky se pokouším otěhotnět. Ono je fakt rozdíl jestli bereš 10 mg hormonu v duphastonu nebo 100 mg v utroši. A už teď vím jistě, že až otěhotním, tak na podporu těhotenství budu brát duphaston. Ale každá jsme jiná, holky spíš píšou, že jim zase utroš vyhovuje 🙂