Už se nemůžu dočkat dalšího těhotenství

markyzka84
16. led 2014

Ahoj, nevím jestli jsem tu sama, ale hrozně se těším na další tehulkování i když těhotenství nebylo dvakrat ok.cca od 6 měsíce tvrdnutí bříška a od 8 pravidelní poslové . A porod? No hruza 2 dny snahy a nakonec akut cisar :,( I přes to všechno se moc těším na další nevím jestli za to jeste muzou hormony, ale euforie mne nepustila a mateřstí mne naplnuje. Mám 5 měsíčni holčičku tak ji chci poradne vymazlit ... takže doufam ze o dalsi se budem pokouset tak od druhé pule roku 2015..ale to je za tak dlouho....

tarra27
10. dub 2014

@kluziste
@frapik holky nebojte, zvládnete....já jsem zjistila, že jsem těhotná 6m po porodu a vlastne od 4m jsme si řekli, že chceme, jenže jsme kojila a taky neměla cyklus....tak se zadařilo po půl roce, děti mám o 14m od sebe a je to super, když jsme přijela z porodnice, ttaky jsem si říkala, jak to dám...a dala...najedete si na system a pak jen neonemocnet, protože když nemocní jedno onemocní i druhé a to je hukot :D ale dá se to...

dnes je mlladší rok a 4m a vyhrají si spolu, mají se rády, pusinkují se, mazlí, nežárlí, jedna neco dostane a už volá i jméno druhé, aby dostaly obě....vše spolu prožívají....a je to krásný....moc...jedna neco vymyslí, druhá ihned opakuje a dělá o samé....mají k sobě strašně blízko....to se nedá popsat, to se musí zažít...zrovna nedávno jsme s manželem říkali, že tohle je t nejlepší roozhodnutí a i to, co jsme v životě udělali, mít děti brzy po sobě....jo, někdy to není na to dát nohy nahoru, ale pokud jse v klidu vy jsou v klidu i deti....sice jsme třeba nechodila sama do bazenu s jednou....holt se počkalo až povyroste druhá, alem ony si to vynahradily spolu...a nic jim neuteklo...dokonce uvažujeme o třetím....
a zase doporučuji deti od mala at jsou spolu, malá s tatínkem přijela i do porodnice za náma pokaždé, když byl tatínek...a žádné hlídání babičky apod....a i když byla malinká, říkali jsme, že musí bát poichu že sestřička spinká atd atd...a brzy se naučila brát ohledy jedna na druhou...k lekaři společně, na úřady společně...všude spolu...pro nás někdy fakt náročné, ale manžel pomáhá když může....a je to to nejlepší....holky poslechnou - nekdy ne, ale většinou ano....berou ohĺedy jedna na druhou....a mají se rádi...jedna se probudí odpoledne dříve, nechá druhou spát a udelá psss....nádhera....

takže holky nebojte se, směle do toho.....

frapik
10. dub 2014

@kluziste já nechápu, kde se ten muj cyklus courá, a to nekojím plně

kluziste
10. dub 2014

@frapik ono je to hrozně individuální.. ale můžeš klidně otěhotnět hned při první ovulaci, a pak bys ani menstruaci neměla 🙂

enalga
10. dub 2014

@kluziste Já na to naopak myslím pořád, protože chceme mít miminko plánované (stěhujeme se mimo Prahu a dojíždění do práce by bylo složitější kvůli dětem), takže na to myslím opravdu intenzívně - zkrátka není mi to jedno. Už jsem dobrala všechny vitamíny co by mohly podpořit mou plodnost, cyklus mám pravidelný po sedmadvaceti dnech, ovulace přichází 14-16 den cyklu .... nevím kde je chyba, ale doufám a pořád věřím, že jednou tam ty // čárky najdu ... doufám, že co nejdříve 😀

frapik
10. dub 2014

@kluziste hihihi no to by byl dobrej forek, já teda poprvý otěhotněla taky hned první měsíc, ale udržet se nám podařilo až čtvrté miminko ☹

zuzaprosek
10. dub 2014

Nepročítala jsem vsechny komentáře. Mít děti brzy po sobě má spoustu výhod, ale i nevýhod. Já jsem chtěla děti brzy po sobě. Nakonec jak to tak bývá, bylo vše úplně jinak a otěhotněla jsem az po delší době snažení a problémech ( kyretaz ). Nakonec musím říct, že to tak asi mělo být, mohu si užít naplno oba dva, staršího mám ve školce, takže se mohu věnovat miminku, odpoledne se více věnuji staršímu synovi. Jsem ráda, že je v kolektivu mezi dětmi. Navíc starší je už rozumný a pomáhá mi, má bráchu rád. Mám dvě sousedky, které mají děti brzy po sobě, mrzí je, že si nedaly větší odstup. Nemají čas se každému více věnovat, nemají čas pro sebe, nezvládají domácnost, náročné v době nemocí. Navíc počítat, ze vám nemusí vzít starší díte do školky, pokud pokracujete v mateřské, u nás neberou, jen pokud jsou volná místa. Ale má to i své výhody. Každému vyhovuje neco jiného.

xmarg04
10. dub 2014

Ja v tom teda zatím vidim jen vyhody (i proto jdu do toho znova)...😉 A musim rict, ze když vidim staršího a uvedomim si, ze by nemel segru a mělo se nam ted narodit miminko, naskakuje mi husi kuze, co by nam jeho ego zpusobilo... 😀 😀 😀 Takhle tim, ze nejsou ani 17 mesicu od sebe uz si nepamatuje, jaky to je byt jedináček, a zrovna u nej je to podle me dobře...😉

kluziste
10. dub 2014

@frapik jé, to mě mrzí..ale nakonec to klaplo, to je hlavní! A určitě klapne i druhé, neboj 😉
No rozhodně to výhody i nevýhody má, ale to všechno.. nechceme mít jedináčka, takže druhé určitě bude. Já bych ráda, aby k sobě děti měly blízko a chci to zvládnout za jednu mateřskou, nevracet se mezi dětmi do práce. A tatínka máme už skoro čtyřicátníka, tak si myslím, že není na co čekat 🙂

consti
10. dub 2014

Ahoj holky, teda klobouk dolů, že se nemůžete dočkat dalšího těhotenství/dítěte. Já i přesto, že byl malý vymodlené dítě a dlouho trvalo, než se nám zadařilo, tak se spíš toho, že bych měla být znovu těhotná, děsím 😀 😎 . A to bylo těhotenství to nejkrásnějsí období, nic mě netrápilo, byla jsem doma, no užila jsem si to. Porod byl teda akutní císař měsíc před termínem, takže nic moc...Malý je zlatý, ale pokud bych byla mladší, tak chci další dítě až tak za 5 let a zatím si malého užít na 100% 😉. Ze začátku to s ním bylo náročné, pořád plakal, do toho hormony a co si budeme říkat, jsem už nějaký pátek vdaná a ne nejmladší, takže jsme oba byli zvyklí žít si po svém, cestovat apod. a najednou se nám obrátil život vzhůru nohama. Což je náročné, ale krásné, to zase jo. Je teda fakt, že bych nikdy neřekla, že se jednou budu stresovat tím, abych nebyla náhodou zase těhotná, vždy to bylo naopak a já se každý měsíc modlila, abych těhotná byla 😀 😉 . Všem vám držím pěsti, ať se miminko podaří tak, jak si přejete. 😉

frapik
10. dub 2014

Já už mám svoje roky a rádi bychom ještě dvě, takže není na co čekat no a profesně jsem na tom tak, že udělat další krok by znamenalo otevřít si vlastní kancelář a z toho vlaku už člověk nevystoupí, takže taky se mězi dětma do práce vracet nechci.

lm222
10. dub 2014

Také se nemohu dalšího dočkat. 🙂 Máme 21m dceru a už se snažíme sedmý měsíc. 😢 Včera jsem od dr. dostala zadanku na odběr krve, protože to vypadá na vyšší prolaktin. Vůbec nevím, jak se vůbec bude léčit..? Chtěla bych tři děti, tak snad se jich brzy dočkáme.. 🙂

kluziste
10. dub 2014

@consti no jo, to chápu 🙂 pro nás to taky byla obrovská změna a o hormonální bouři v šestinedělí mim ani nemluv, to bylo peklo 😀 malá je sice hodná, ale prostě se člověku život otočí o 180°, tak to je. Ale myslím, že změna žádné dítě X jedno dítě je hooodně markantní, ale jedno dítě X dvě děti zase tak velká není - je to větší hukot, ale člověk je omezený víceméně stejně, cestování a trávení volného času holt dítě ovlivní, ať je jedno nebo tři 🙂 a přiznávám, že u mě je volba rychle honem druhého dítěte z části sobecká - chci si ten kolotoč těhotenství a kojení pěkně odbýt z jedné vody načisto 😀 pak pěkně děti šoupnu manželovi a hurá na mejdan 😀 😀 😀

consti
10. dub 2014

@kluziste Jo, to je fakt. Kamarádka, co má tři děti mi taky říkala, že nejhorší byla změna žádné dítě-jedno dítě, jak prý bylo to druhé a třetí, tak tam už to taková změna nebyla 😉 . A spousta kamarádek to má jako ty, že si to chce odbýt rychle 😉 . Já si to zase chci takto rozložit a pokud by to šlo, tak jít třeba na rok do práce mezi dalším dítkem. Ale vzhledem k tomu, že už nejsem nejmladší a na syna jsme dlouho čekali, jsem smířená i s případnou variantou, že už další nebude. I když bych další chtěla a nechci, aby byl syn jedináček, tak tohle si člověk prostě nenaplánuje 😉.

kluziste
11. dub 2014

@consti udělej to podle svého, jasně 🙂 a máš svatou pravdu, člověk si to může tisíckrát naplánovat a příroda si nakonec stejně prosadí svou, takže prostě uvidíme 😉