V kolika letech jste měly první miminko?

luciestancova
10. srp 2013

ahojky, možná tu už nějaká diskuse na toto téma je z dřívějška, nicméně jsem je opravdu neprocházela všechny.
Beru antikoncepci už skoro 8 let. Nejenže to pořád zdražují a zdražují (stavíme domek a každá kačka se hodí), žádné problémy jsem s ní neměla, vyzkoušela jsem dvě různé a vše ok, každopádně mám teď ant na 3 měsíce a říkala jsem si, že bych ji už konečně po těch letech vysadila. Nevím, zda jsem ale připravená na miminko, kdyby náhodou přišlo.. v září mi bude 24.. Někdy si říkám, že ho chci, pak zase že je brzy, třeba to nebude hned po těch letech braní ant.
V kolika letech jste měli první miminko? jak jste to zvládali? jaká byla podpora partnerů? Měli jste taky takový strach?? 🙂 děkuji za komenty 🙂

mmarket
26. srp 2013

první Sebastian se mi narodil mesic po dvacetinach ,ted 23 r . cekam druhe 🙂

michaela_2
27. srp 2013

Já jsem poprvé otěhotněla v 21, dcera se tedy narodila když už mi bylo 22 🙂. Teď je jí 20 měsíců a čekáme druhé 🙂

zuzikajdicek
27. srp 2013

Já jsem svoje první dítě porodila měsíc před 18 rokem.... 😉

apfele
27. srp 2013

První dítě jsem měla v 26 letech, teď čekám druhé a bude mi 31 let 😉

sabisek
27. srp 2013

ve 31

yildiz
27. srp 2013

Ja otehotnela ve 20 a prvni dcerka se na rodila kdyz me bylo cerstvych 21! Bylo to prekvapeni a neplanovany, clovek byl mladej a rikal si, ze se mu to asi nemuze stat ... 😀 ale stalo....od prvni chvile kdyz me to doktorka potvrdila, jsem vedela, ze to dite chci ! Okolo me to rozmlouvali, ze jsem mlada, dodelala jsem skolu, nasla si praci....ale ja presto byla rozhodnuta ze ho chci at to stoji co to stoji ! A nikdy jsem toho nelitovala a nelituji ! /i kdyz jsme se s otcem dcery brzo rozesli, ja si "sve" dite uzivim sama! / Byla jsem samo ze vseho vykulena ze nebudu vedet co a jak ale ono to proste prijde samo....a prirozene ! A dcerkou kdyz povyrostla, tak jsme hodne vyletily, uzivali si kazdy rok dovcu u more procestovaly skoro cely svet ! Proste super ! Dlouho jsem taky hledala toho praveho a chtela do 25-26let/coz nevyslo/ mit druhe dite ale uz jsem si myslela, ze ho ani nenajdu ale porad jsem si rikala ze na kazdeho nekde nekdo ceka a ejhle....nasla jsem toho praveho ...sice az ve svych 34 ..ale jsem opravdu stastna ! Kratce po svatbe se nam narodila dcerka a ted cekame nase spolecne druhatko a me tretatko 😀 a az se to narodi tak me bude 37 😀 Starsi dcera je proste kamoska a super si rozumime ...ted o to vic si to materstvi oboje uzivam...jak uz tady bylo psano, clovek porad hleda pro a proti ....a nikdy si neni jisty ....ten cas proste prijde ..at uz brzo nebo pozdeji ... drzim palecky at to vse vyjde a rozhodovani je snadne ....

petrajurinova
27. srp 2013

Na tom, že je správný čas na založení rodiny jsme se s manželem shodli a dohodli. První dítě se nám narodilo, když mi bylo 28 a druhé ve 31 letech.

barevka
27. srp 2013

U nás to byla dohoda obou, že nechceme být staří rodiče, takže 100% přesvědčení o tom, že chceme dítě to nebylo 🙂 Malá se narodila, když mi bylo 28, zvládli jsme to myslím skvěle a zvládáme to dál, všichni tři 🙂 Pokud by tehdy přišlo miminko dřív, asi by to bylo třeba nečekané, ale určitě bychom to dali stejně dobře 🙂 Ten prcek ti tak nějak nedovolí to nezvládat 😉 A cítit se vyloženě na miminko, podle mě nebudeš nikdy. Nikdy nebudeš 100% připravená a vždy se budeš bát, ale o tom to taky je 🙂

brisalek
27. srp 2013

v 34 letech první dítě (druhé když se podaří bude v 38-39☹) a 100% souhlas se sarkabou, že úplně připravený na to člověk není nikdy. Dokud to nezažiješ nevíš o čem to je🙂. Hodně tady záleží na pomoci a pochopení partnera podle mě. Kdybych mohla vrátit čas budu mít určitě první před 30, ale nebylo s kým, bylo spoustu jiných problémů... Dohodli jsme se s manželem po svatbě společně, že už chceme, protože nebylo na co čekat, jemu bylo 38.

asineda
27. srp 2013

Já těhotná byla už dvakrát a nevyšlo to ( asi špatná doba) a teď po třetí a termín mám v říjnu a je mi 23🙂 viděla jsem kolem sebe spooustu kamarádek co to pořád odkládaly a ve 30zjistily že to nebude tak snadný..takže za mě určitě spíš dřív než později 🙂 (alespoň to první)

pavcza
27. srp 2013

První mimčo se mi narodilo ve 30 letech (a asi půl), vždy jsem si to malovala o ty 2-3 roky dříve, ale nebyl tatínek. Když jsem začínala se svým manželem, mně bylo 27 a jemu 22, v té době jsem už v hlavě měla, že určo budu mimi chtít v nejbližší době, zatímco on by na to mohl ještě teoreticky mít čas o pár let déle, takže hned v počátku jsem ho upozornila, jestli si ten rozdíl uvědomuje i to, že to mimčo budu chtít a naštěstí byl taky pro, takže po 10 měsících žádost o ruku, za další půl rok svatba a asi tři měsíce po svatbě jsme se rozhodli, že tedy vysadim antiko - po cca 10 letech. Otěhotněla jsem asi 4. měsíc od vysazení, ale napoprvé to bohužel nevyšlo, podruhé jsem otěhotněla po dalších 4 měsících od revize a malý se tedy narodil v mých 30, manželovi bylo za 5 dní 25. Teď čekáme druhé - mně 33, jemu 27 🙂

mixlevpixle2013
29. říj 2013

Zdravím, já jsme měla 1 dítě v 17-ti letech a druhé v 19-ti, nyní jse akorát čas pořídit si třetího prcínka 🙂

rousss
13. led 2015

Ahoj,mě bude letos 27 let a snažíme se o první miminko,myslím že je to tak akorát věk i když všude píšou že ideální je to 25 let je nejlepší že je to bez zdravotních problémů během těhotenství a tak dále i porod že je snažší v brzkém věku. Tak snad se brzy zadaří a bude průběh těhotenství v pořádku.

bilkovalucie
13. led 2015

Ahoj, já první v 18 letech a za chvilinku se nám narodí druhé a je mi 23 🙂

tarra27
13. led 2015

27llet....a je to tak nějak pro mě akorát.... 🙂 mi přijde... 😉 myslím si, že je dobre mí první mimčo do 30...max 33let....ale určitě záleží na životním stylu atd.....jsou maminky, ktere ve 35 mají lepší podmínky i životní styl, stravování atd než ve 25letech jiná žena....

tarra27
13. led 2015

@brisalek lepší první ve 34letech než nezodpovedne do 25 hlavně aby se to stihlo 😉

misulinka44
13. led 2015

v 23 letech 🙂

leonik
13. led 2015

taky ve 23 letech 🙂

berblin
13. led 2015

pokud se vše povede, tak první bude v mých 39 ;) a druhé bude až po čtyřicítce. Elixír mládí si musím nějak zajistit :D

palomitacheca
13. led 2015

Prvni ve 23 letech, druhe ve 26 letech a treti by se mi melo narodit ve 29 letech 🙂

matyldaaa
13. led 2015

Já jsem těhotná poprvé a je mi 35 let.... 😉

versatilka
13. led 2015

Ve 23 letech (a hned dvojčátka) takže další plánuji až v 28 😅

tarra27
13. led 2015

@versatilka to je krásný.... 🙂 máte je dedičný? ja bych taky chtela dvojčátka 🙂

sleepers
13. led 2015

Pokud vše půjde jak má, což půjde, tak první mimčo bude v 28

kakamilca
13. led 2015

Ve 29 letech 🙂

bobulka_216
13. led 2015

Antikoncepci jsem brala cca 5 a pul let 🙂 s manželem jsme se rozhodli, že bychom chtěli miminko tak jsem vysadila ( abych se pročistila, chránili jsme se kondomem no a občas i bez 🙂 ) Jinak brali jsme se po 5 a pul letech chození a 3,5 letech spolubydlení ( máme koupený byt, auto, jsme zajištěni, manžel má dobrou práci) 🙂
Otěhotněla jsem cca měsíc po svatbě 🙂 My jsme to nijak nehrotili ( žadne špiclovani zda příjde MS nebo jestli mam či nemam ovulaci :D prostě jsem tomu nechali volný průběh, žádný stres). Otěhotněla jsem v 24 a rodit budu v 25 ( manželovi bude 30 jak se nám narodí PRVNÍ prcek). 🙂 Moc se těšíme

maraida
13. led 2015

1.dítě jsem měla v 18,druhé ve 20 a třetí v 38.

versatilka
13. led 2015

@tarra27 nemáme, jsme první 🙂 teď jsou jim 2 měsíce. Je to dvakrát taková radost 😀 akorát občas nastane situace (třeba dnes) kdy pláčou oba naráz a člověk pak neví, kterého dřív chovat a tišit.. Naštěstí to není tak často, snad se to nezmění.

evcann
13. led 2015

První ve 27 a jsem rada, ze ne driv, bylo to tak akorát, druhé ted ve 35 🙂

romca05
13. led 2015

První mimčo se mi narodilo ve 28 letech 🙂