V kolika letech jste měly první miminko?

luciestancova
10. srp 2013

ahojky, možná tu už nějaká diskuse na toto téma je z dřívějška, nicméně jsem je opravdu neprocházela všechny.
Beru antikoncepci už skoro 8 let. Nejenže to pořád zdražují a zdražují (stavíme domek a každá kačka se hodí), žádné problémy jsem s ní neměla, vyzkoušela jsem dvě různé a vše ok, každopádně mám teď ant na 3 měsíce a říkala jsem si, že bych ji už konečně po těch letech vysadila. Nevím, zda jsem ale připravená na miminko, kdyby náhodou přišlo.. v září mi bude 24.. Někdy si říkám, že ho chci, pak zase že je brzy, třeba to nebude hned po těch letech braní ant.
V kolika letech jste měli první miminko? jak jste to zvládali? jaká byla podpora partnerů? Měli jste taky takový strach?? 🙂 děkuji za komenty 🙂

karlos12
11. únor 2015

Já měla ideální věk na miminko po 30.Předtím jsem o dětech nechtěla ani slyšet.Pak se to najednou přehouplo.Myslím že ideální věk neexistuje, to prostě přijde 🙂 A neřeš barák a tak, to by ses k miminku nikdy nedopracovala.Stále bude co dělat, co splácet a na co šetřit.Dělej co si tělo a mysl žádá 🙂

jozanemec
11. únor 2015

Mně se Pípa narodil 14 dní před 25 narozeninami..a tak jsem to vždy chtěla-v 25 mít první mimčo

sunshine125
11. únor 2015

Ja neplanovane otehotnela v 19 a mimi si nechala, protoze mam spatnou funkci stitne zlazy,tak abych si to jednou nevycitala. Asi jsem to tusila. V prosinci jsem otehotnela a v 8tt potratila. Moje endokrinolozka mi dalsi tehu zatim nedoporucila. Takze jsem rada,ze dceru mam i presto,ze to nebylo jednoduche. Mejte deti dokud jste zdrave...

luckiesj
11. únor 2015

Já jsem jako malá a mladší říkala, že chci první dítě do 25, jenže ono nestačí jen chtít, ale třeba i najít vhodného tatínka pro své dítě. Ve 25 jsem se zrovna rochcházela s bývalým, se kterým by mimčo opravdu nešlo. Teď mi bude 28, řekla bych, že tatínka pro své budoucí dítě už jsem našla a když to dobře dopadne, tak budu mít své první dítě ve 28 a půl. Nemáme sice zatím vlastní byt, bydlíme v podnájmu, máme pozemek na dům, na který ale zatím šetříme, ale to nevadí, tohle se dá zvládnout i s dítětem, zatímco jít do prvního dítětě po třicítce, až budeme mít vyřešené vlastní bydlení, mi přijde pozdě, když chci děti aspoň 2 🙂

aklin
11. únor 2015

První dítko budu mít ve 27 letech, chtěla jsem ho mít mnohem dříve, ale příroda mi určila, že vhodnější doba bude ve 27 letech. 🙂

barulina
11. únor 2015

ja mela 26, mala je srpnova a 27 jsem mela v rijnu. no a vedela jsem ze ve 20ti urcite dite nechci a taky ze ho necici nejak moc po 30ti. a taky jsem vedela,ze si dite udelam az budu mit splneny pro me zasadni zivotni nutósti,jako je stala prace,svuj vl.byt atd. nejsem z tech co jim rodice zaridili fajn zivot,musela jrtem sama tak nehodlam aby to tak mela hj ma dcera.

jandus25
11. únor 2015

Já měla první miminko v 25 a myslím, že to bylo akorát. Bylo chtěné, ale nečekali jsme ho tak brzy. Brala jsem antiko 9 let a po svatbě vysadila. Říkali jsme si, že na to nebudeme vůbec myslet a necháme to na přírodě 🙂. Jenže příroda byla jaksi super rychlá a mimo přišlo hned. A dodnes si pamatuju, jak jsem na záchodě seděla s tím papírkem v ruce a zírala na to snad půl hodiny 🙂. A pak mi ještě pár týdnů trvalo než jsem si na to zvykla. Ale každopádně mít miminko je krásný....i když někdy na palici 😀 . A jak tady bylo řečeno, peníze na něco budete potřebovat pořád, takže na to bych nemyslela. A taky jak sama říkáš, nemusí to přijít hned. Pokud se na tom doma shodnete, tak s chutí do toho 😀

kata1988
11. únor 2015

S manželem jsme začali na malém pracovat hned po svatbě, tj měsíc po mých 25.narozeninách, ani ne za půl roku se zadařilo, ale nevyšlo to a znovu jsem otěhotněla až po skoro 11 měsících a pokud se nic nepokazí,tak malé přijde na svět 2 měsíce po mých 27. narozeninách a měsíc po 2.výročí svatby. Takže i mě je souzená magická 27tka 🙂

marca22
11. únor 2015

Já jsem měla ve 24 první dvě 😀

holubice.petra
11. únor 2015

Chtela jsem uz ve 23letech ale nedarilo se ...prvni se nam narodilo kdyz mi bylo 29a 10mesicu a druhe ve 32a 10mesicich 🙂

monul88
11. únor 2015

Člověk si může cokoliv plánovat, ale život si to udělá stejně po svým. Chtěla jsem se vdát hned po střední a mít děti, ale nebyl vhodný partner, takže místo svatby rozchod. Čekání stálo za to. V 25 jsem měla půl roční mimčo a v létě mi bude 27 a budu mít zase skoro půl roční mimčo, dýl bych čekat nechtěla. 🙂

jaja01k
11. únor 2015

První jsem měla v 29. Klidně bych do toho šla i dřív, kdybych bývala měla vhodného adepta na tatínka 🙂

panikvidova
11. únor 2015

Mě je 25 a už ve mě ty biologické hodiny přímo bijou 🙂 Manžel už je taky trošku naťuklí a myslím, že bych ho přemluvila. Ale ještě mi zbývá dodělat 2 roky medicíny a přerušovat nechci. Se školou by se zdravé těhotenství i mateřství skloubit dalo, ale mám strach, že bych šla třeba na rizikové a musela školu přerušit, což opravdu nechci..nevim, jestli bych se potom donutila to dodělat. Máte některá taky takové pochybnosti??? 😒

marvas7
11. únor 2015

v 41 letech

lucija.c
11. únor 2015

32

filipatereza
11. únor 2015

Ve 23 ve 4.ročníku medicíny...🙂

petrusew
11. únor 2015

První jsem čekala ve 24 letech 🙂 Porodit jsem ji stihla měsíc před mými 25 narozeniny 🙂 A teď čekám druhé 🙂

leena76
11. únor 2015

První v 35 a druhé v 36 🙂

elvira
11. únor 2015

Malý se narodil krátce po 30. narozeninách - snažit jsme se začali ve 25...

marselina
11. únor 2015

3měsíce před 25nar.

0508
11. únor 2015

26 let a 5 měsíců

ivikpunk
11. únor 2015

v 25 no skoro 26

lucinka58
11. únor 2015

@luciestancova Ahojky, mě bude v dubnu 34 a teprve první miminko čekáme 🙂 Byla jsem přesně jak ty v tvých letech - dodělávala jsem vejšku a po vejšce jsem chtěla nastoupit do práce a něco si vybudovat. A to stejné manžel. Takže jsme si počkali 10 let vztahu, ale už se teďka nemůžeme dočkat 🙂

marek2002
17. únor 2015

Já měla první v 21 a druhé v 25. Neměnila bych. Ve 40 můžu být sice babička, ale myslím, že si spíš začnu užívat.

saminomimino
17. únor 2015

První se mi narodilo ve 23 letech,ale chtěla jsem už po 20tce,ale nebyl na obzoru žádný tatínek,teď je mi 29 let,tatínka máme pořád stejného a děti už 4,zatím další neplánujeme 😉

dolfino
17. únor 2015

Dcerka se narodila v den mých 24. narozenin 🙂 je to naše první miminko - moc pěkný dáreček 🙂

kackarebicerova
17. únor 2015

Zdravim...me letos bude 25 a rodit budu v zari...takze v 25 a tatkovi je 40... my na vek nehrajem...kdyz se dva maji radi proc nee.....Jsme spolu 4 roky ale zname se 7 let

kami1984
17. únor 2015

Bylo mi asi 15, kdyz jsme si rekla, ze bych chtela svatbu do 25 a deti do 30🙂
Vdavala jsem se ve 24, prvni dite mela ve 26 a druhe stihla do 30🙂) Za 18dni mi pak bylo 30🙂)) Mise splnena!
V kolika budu babickou si radeji netroufam rict, ale 50+ by mi nevadilo🙂))

shynne
17. únor 2015

První bylo ve 27 a teď čekám druhé a to se narodí v mých 31 😉

nunacek
17. únor 2015

První dítě = 27 let a 6 měsíců.
Druhé dítě = 30 let a 1 měsíc.