V kolika letech jste měly první miminko?

luciestancova
10. srp 2013

ahojky, možná tu už nějaká diskuse na toto téma je z dřívějška, nicméně jsem je opravdu neprocházela všechny.
Beru antikoncepci už skoro 8 let. Nejenže to pořád zdražují a zdražují (stavíme domek a každá kačka se hodí), žádné problémy jsem s ní neměla, vyzkoušela jsem dvě různé a vše ok, každopádně mám teď ant na 3 měsíce a říkala jsem si, že bych ji už konečně po těch letech vysadila. Nevím, zda jsem ale připravená na miminko, kdyby náhodou přišlo.. v září mi bude 24.. Někdy si říkám, že ho chci, pak zase že je brzy, třeba to nebude hned po těch letech braní ant.
V kolika letech jste měli první miminko? jak jste to zvládali? jaká byla podpora partnerů? Měli jste taky takový strach?? 🙂 děkuji za komenty 🙂

tarra27
13. led 2015

@versatilka já bych taky chtela dvojčátka.....to máte krásný.....a pokud se mužu zeptat, tak jsi otehotnela hned povysazení antikoncepce??

první rok rok a půl to bude náročnější, ale jinak budu mít k sobe blízko a vyhrají si spolu.....

carrie_b
13. led 2015

Prvni ve 29, druhe nejdrive za 5 let🙂

alcar
13. led 2015

Kdyby to bylo podle planu, tak ve 30, ale nakonec "zivot meni", takze ve 32. Dalsi bych chtela nejpozdeji v 35. 🙂

terunka88
13. led 2015

Stihla jsem to ještě ve 25 letech 😀 Za 2 dny jsem pak v porodnici slavila 26ku 😀

lilibeth
13. led 2015

Ve 24 letech první a upřímně doufám, že nebudu přenášet a druhé stihnu ve 27 🙂

aftylka
13. led 2015

Já stihnu prcka ještě v 25 🙂 Kdybych nestudovala, tak bychom děti měli asi i dřív, manžel je chtěl hned po škole, ale já chtěla jít aspoň na rok pracovat. Loni v dubnu jsem vysadila HA, s tím, že v září jsme měli naplánovanou svatbu, tak abych se pročistila a po svatbě že se začneme snažit. No začalo to v nás hlodat, jestli už to není moc naplánované a nepokoušíme osud. Tak jsme si přes prázdniny řekli, že si dávat pozor nebudeme a necháme tomu volný průběh. No a 1.srpna už jsme měli dvě čárky 🙂 Vdávala jsem se v devátém týdnu a za tři měsíce budeme mít uzlíček u sebe 🙂 Vzhledem k tomu, že chci mezi dětmi do práce a mít mezi nimi rozdíl 4-5 let a nerodit po roku, tak mi ta pětadvacítka přijde ideální. Nejsem zastáncem prvorodiček třicátnic a víc....

thesun
13. led 2015

@luciestancova první miminko jsem měla ve 25 🙂

metallico_mondo
13. led 2015

My dceru počaly když mi bylo 21 a narodila se chviličku po 22 🙂 Jsem šťastná že jsme miminko chtěly takhle brzo a nikdy jsem ani na chvilku nezalitovala ani nepomyslela že by to bylo brzo. Podle mě na věku nezáleží, žena musí být hlavně psychicky zralá 🙂.

michalusenka
13. led 2015

Za pár dní mám 31 let :( docela mě to děsí, že budu mít tak pozdě mimi.....teprve se začnem snažit a samo že kdoví kdy se zadaří že

marcicek84
13. led 2015

první ve 30 a druhé bych ráda tak za 5-6 let...

misar91
13. led 2015

já mám první mimčo ve 22 a druhý bude doufám ve 25 🙂

rybickamalicka
13. led 2015

Prvni dite ve 21, druhe ve 33🙂

poletuszka
13. led 2015

prvni ve 28 a druhe v 31 🙂

somalicats
13. led 2015

První 24, druhé 35

mor48tko
13. led 2015

Mám zatím jedno dítě, malý se narodil 14dní před mými 25.narozeninami 😉 jinak jsem vysadila posledního srpna a 28.října jsem už byla v 5týdnu 😉

amazonka.k
13. led 2015

Bylo mi 27 🙂

pomykalovak
13. led 2015

Mám 3měsíčního chlapečka, je mi 24 let ;) HA jsem vysadila v říjnu 2013 a otěhotněla v lednu 2014. Miminko jsme plánovali delší dobu, jen jsem chtěla dokončit VŠ. Další plánuji za 4-5 let ;)

versatilka
14. led 2015

@tarra27 jestli máš na mysli pilulky, tak rok a 2 měsíce po vysazení, ale tak to bylo plánováno. Nevysazovala jsem je kvůli těhotenství, ale proto, že mi nedělaly dobře 😉

tarra27
14. led 2015

@versatilka říká se, že dvojčata bývají často hned po vysazení, tak proto jsem se ptala 🙂

Jinak dnes v noci mela dcera horečku a druhá se budia tež a hned mě napadlo jak bych zvládala dve naráz ještě k holkám teda...no byl by to šrumec 🙂)

adrianka1712
14. led 2015

První v 20, druhé v 25 😎

versatilka
14. led 2015

@tarra27 člověk se rychle naučí používat další ruku, kterou nemá 😀
Taky jsem to slyšela, ale náš případ to nebyl. Chudák, taky jsme teď marodili a nebylo to nic moc..

aklin
14. led 2015

kvůli nepříjemným okolnostem jsem mohla mít první ve 24 letech, takže první budu mít ve 27 letech. A druhé bych chtěla stihnout do 30 let. 🙂

tarra27
14. led 2015

@versatilka my máme holky brzy po sobe....a když byly hodne male a nemocné, tak to bylo taky náročné...ale max 3dny pak už to šlo.... 😉 a čím jsou větší tím je to lepší....

svetlanap
14. led 2015

Syn se narodil, když i bylo 24, druhé bych ráda v 28-30

werik153
24. led 2015

Ahoj holky, myslíte si, že je brzo mít dítě po 4 letém vztahu, kde je mě 23 a přítelovi 26 let ?

anie26
24. led 2015

@werik153 Ja myslim, ze je to uplne akorat 😉

werik153
24. led 2015

@anie26 Já si to myslím taky, přítel najednou změnil...nevím co si o tom mám myslet, najednou říká, že ještě nechce, až za pár let, třeba ve 30...jenže to už mi přijde dlouho a nechci to tak :(
Do nedávna chtěl letos...a najednou prostě ne... 😢

baraz
24. led 2015

první Nelinka ve 24, Max ve 25 letech. Nela se narodila 7 let po začátku našeho vztahu, půl roku po svatbě

anie26
24. led 2015

@werik153 A vis jaky ma duvod k tomu, ze jeste ted ne....byt tebou si s nim v klidu sednu a zkusim se ho zeptat. Treba ma k tomu dobre duvody nebo aspon pocity na kterych muzete zapracovat spolecne a nejak to vyresit ke spokojenosti obou. Takhle zasadni otazka chce vzdycky ca a netreba cokoliv lomit prez koleno. Pak nebude nakonec stastny nikdo.

sasi2222
6. únor 2015

Někdy to není tak, jak člověk plánuje 🙂 my chtěli miminko brzy, po vysoké nám to přišlo pozdě a já se chtěla pak věnovat praxi a rozjet kariéru, s manželem jsme se dohodli, že tomu necháme volný průběh půl roku před mojí maturitou. Ideálně by mi to vyšlo na roční pauzu doma s prckem a pak nástup na vysněnou vysokou. Představovali jsme si, že se hned zadaří. Já jsem byla velmi mladá, antikoncepci jsem dlouho nebrala, tak jsme si říkali, že to musí jít samo 🙂 ... Vždycky jsem byla člověk, který plánuje a má ve věcech jasno. Jenže člověk míní a osud mění - uběhl rok, já nastoupila na práva a stále nic. Byla jsem smutná, takhle to přece být nemělo. Zjistili mi syndrom polycystickych ovarii, zacla hormonalni lecba a my se po dvou letech dockali vytouzeneho miminka 🙂 od okoli jsme si mezi tim vyslechli asi milion komentářů, že jsme mladí, ale tohle není o věku. Dcerka se narodí v mých 21 🙂 v bříšku už se mnou absolvovala úspěšné zkouškové, tak snad budeme stejně úspěšné až nebudem 2v1 🙂 Za mě - miminko neodkládat, já přijít za 5 let, tak se asi nedočkáme. Ale zase bych do toho nikdy nešla bez milujícího partnera.